Δολοφόνος consoles στο Ν. Ηράκλειο

Στο Βολο τα πεταξες;;;;;;;;;;;;; Τουλαχιστον η Α1000 αξιζε ενα καλο σπιτι. Κριμα.......Ας με φωναζες ρε πατριωτακι και κατι θα γινοταν. :D

Παντως σιγουρα το θεμα χωρου ειναι σημαντικο. Και πλαον ειναι και ο χρονος στην ηλικια που ειμαστε
 
phil_vr είπε:
Bρε και να με αφορισεις, μονο Acer θα παιρνω στον αιωνα τον απαντα!
Γρήγορη off topic απάντηση.

Έτσι, έτσι! Acer. Σκυλιά και δε πα να λένε όλοι. Δεν τα αλλάζω με τίποτις. ;)
 
phil_vr είπε:
μια Α1000 με monitor και digitizer και κουτες με δισκετες, και σιγουρα καμια 10αρια VCS μαζι με carts, Tandy CoCo και TI.. απο τα λιγα που μπορω να θυμηθω μιας και για καμια εβδομαδα εβγαζα εξω πραγματα..

.
Ρααα εμείς ψάχνουμε και δεν βρίσκουμε κ εσύ που την είχες την πέταξες; :(

Αμάν ρε Άλκη μου χάλασες την νύχτα.!
 
Τελικα ρε Αλκη τα μαζεψες ?

(ή να παω αυριο να τσεκαρω? :cool: )
 
Κάτι μου λέει πως έχει πάει μια βόλτα κάτω. (Λέω εγώ τώρα, ελπίζω) ::) :D
 
Καταρα, αν ειχα δει το θεμα στην ωρα του θα ειχα τρεξει να τα παρω.. Με ενα καθαρισματακι γινονται σαν καινουργια τα μηχανηματα....
 
Δεν νομιζω να επαθαν τιποτα απο την βροχη, ειδικά αν ειναι μεσα στα κουτιά τους. Εξαλλου μιλάμε για retro μηχανήματα, τότε ήταν σκυλιά, όχι σαν σήμερα που φταρνίζεσαι δίπλα στο 360 και αυτό παρεξηγειται που δεν εβαλες το χερι σου και αρνειται να δουλεψει...

Ετσι έσωσα εγώ ένα Saturn και μάλιστα χωρίς κουτι, χύμα τελείως έξω στην παγωνιά και την υγρασία.... και τώρα παιζω Sega Rally με αυτό μια χαρά.
 
Απαράδεκτος ο τύπος και για τον σοβαρό λόγο ότι δεν τα πέταξε σε κάδο ανακύκλωσης!
 
Αμάν τι βλέπουν τα ματάκια μου !!!

Άλκη πιστεύω να τα έσωσες , έτσι ?

Πραγματικά μπορούν να επανέλθουν (με καλό στέγνωμα και λίγο οινόπνευμα γίνονται θαύματα !)...για τα περιοδικά όμως δεν υπάρχει επιστροφή ...κλαψ....
 
Δυστυχώς παιδιά, παλιά μηχανήματα πετάγονται και θα πετάγονται για πάντα στα σκουπίδια. Αν είμαστε τυχεροί και τα βρούμε, καλώς.

Σήμερα, θα πάρω βόλτα πάλι τους δρόμους, ποτέ δεν ξέρεις.

BTW ο υπολογιστής που βρήκα καλοκαίρι μεριά, λειτουργεί άψογα και ζήτημα να έχει σβήσει 10 ώρες από τότε. Εκτελεί χρέη server (2ου) και πραγματικά δεν του άξιζε να πεταχτεί στα σκουπίδια.
 
pooky(1) είπε:
Έχω πει ότι τα video games είναι στάση ζωής. Με έχουν σώσει από πολύ σοβαρά προβλήματα στα 26 χρόνια που ασχολούμαι μαζί τους, είναι τα μοναδικά πράγματα που μου αρέσει και μου άρεσε με τη ψυχή μου να ασχολούμαι και αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ.
Αχ αδερφέ Γιώργαρε...πόσο ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ !

;) :D
 
Δεν μπήκα εχτές ιδιαίτερα και τώρα το πρόσεξα το νήμα.

Ο άσπλαχνός να πετάξει έτσι τόσα μηχανήματα και περιοδικά. Τελικά σώθηκε τίποτα Άλκη;; Πριν απο ένα χρόνο είχα βρει ένα Schneider pc έτσι πεταμένο στα σκουπίδια έξω απο το πατρικό. Ειλικρινά, εμεις ποτέ δεν θα τους καταλάβουμε πως μπορούνε και τα πετάνε. Για μένα κάπου θα υπάρχει πάντα χώρος, έστω και στην αποθήκη!!
 
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι πετάγετε στους κάδους ανακύκλωσης, ιδίως των supermarkets... :xm: Πάντα όταν περνάω ρίχνω μια ματιά.
 
Κάποιος βούτηξε ήδη σχεδόν ό,τι υπήρχε... πέρασε ένας συμφορουμίτης και τα είχαν πάρει όλα. Μάλιστα επειδή το σκάλισε περισσότερο ήδη και παλιά παιχνίδια πχ. lego στο σωρό...
 
Αρκει αυτος που τα μαζεψε να μη τα προοριζει για χρυσες πωλησεις οπως κανουν αρκετοι. Σε τετοιες περιπτωσεις λεω να κραταγα οσα βλεπω για μενα, να τα μαζευα και αν τα ειχα διπλά ή δεν τα ηθελα να τα χαριζα οπως μου χαριστηκαν κι εμενα. Οχι βεβαια οτι εχω ποτε βρει κατι που να θελω στα σκουπιδια αλλα λεμε τωρα. Πλακα πλακα δεν εχω υπαρξει τοσο κ@λοφαρδος μεχρι σημερα. Λες να ειναι η σειρα μου;;;
 
Γιατί, λέω γιατί, να μην είμαι ακριβώς δίπλα την ώρα που τα άδειαζε !!!!! Πάντως αυτό που είπε και ο τελώνιος και έχει δίκιο, άλλοι τα βλέπουν απλά σάν παλιατζούρες ενώ εμείς τώρα κλαίμε τη μοίρα μας που δέν τα μαζέψαμε. Έτσι είναι η ζωή, και φυσικά άν τα κοράκια που τα μαζέψανε τα ξηγηθούνε πιστολάκι και μετά ebay kai αγγελία (που έτσι θα γίνει) τότε και άν είμαστε άξιοι της μοίρας μας (αυτοί που θα τα αγοράσουμε δηλαδή !!!) Αμαρτία πάντως, και καλά το mega drive ,ποιός πετάει cd32 ρε σείς !!!!
 
"one man's shit is another man's treasure"

σοφό και παλιό ρητό....
 
Θα έπρεπε να τον κρεμάσουν στην πλατεία από στύλο φτιαγμένο από Competion Pro, για παραδειγματισμό. Ντροπή !!!
 
και να τα έχει πάρει κανένας..........αθίγγανος...
 
Μετα απο συνεννοηση με τον Αλκη πηγα πριν απο λιγο. Κατα τις 11μιση.

Οπως ειπε και ο Αλκης, καποιος εχει παρει οτιδηποτε ειχε σχεση με consoles, games,

περιοδικα κτλ. Αλλα αποδειξη οτι ο Αλκης λεει αληθεια, ειναι ενα κουτι master system

το μονο που εχει απομεινει. Τυχερος οποιος τα πηρε, αν και με τοση βροχη μαλλον

δεν θα ειναι ΟΚ. Δεν ειχε τιποτα ενδιαφερον για εμενα, αλλα σιγουρα καποιοι ισως

βρουν κατι που θα ηθελαν. Μεταξυ της ΤΕΡΑΣΤΕΙΑΣ στοιβας απο πραγματα σπιτιου,

υπαρχουν :

περιοδικα αυτοκινητου οπως max power, 4 τροχοι κτλ

απειρα βιβλια, κυριως διδακτικα δημοτικου-γυμνασιου

πολλες συλλεκτικες καρτες panini, NBA, αλμπουν world cup, "χαρτακια" υπερατου κτλ

πολλα επιτραπεζια παιχνιδια, αρκετα παλια κυριως ΑΜ

πολλα cd σε θηκες

καποιες φιγουρες εποχης JI-JOE (δεν ξερω και πως γραφεται)

παρα πολλα κοματια LEGO

"συναρμολογουμενα" (=ειδη μοντελισμου) πλοια, γαλλερες κτλ σε κουτια (βρεγμενα)

διαφορα παιχνιδια για αγορια οπως πατινια, νεροπιστολα, ψευτικα πιστολια

λιγα παιχνιδια για κοριτσια, κουκλες εποχης bibi-bo και τετοια

ειδη ποδηλατου, οπως μανετες, φωτα, τακακια (και ενα μπουκαλι NITRO !!!!)

Δεν υπαρχει κανενα ειδος ηλεκτρικης συσκευης ή μεταλλικου αντικειμενου, αν και

υπαρχουν τα κουτια απο dvd, cd player κτλ, διοτι περασε ο κλασσικος τυπος με το

datsun και φορτωνε. Εγω δεν ειδα κατι που να με ενδιαφερει, αλλα δεν ξερω τι

μαζευει ο καθενας.

Βασικη υπενθυμιση: μην πατε εκει με κανονικα ρουχα ή με αυτα που πηγαινεται δουλεια

(οπως εγω που δεν μπορεσα να πλησιασω) γιατι δεν θα μπορεσετε να πατε κοντa, θα γινεται χαλια.

Για οσους θελουν να πανε, να πω οτι βρισκονται στο δρομο που μενω, οσοι εχουν ερθει σπιτι μου θα ξερουν !
 
Πίσω
Μπλουζα