Είστε υπέρ ή κατά των cheats στα videogames;

πλέον ναι...που χρόνος και αντανακλαστικά!
 
spyros_s είπε:
πλέον ναι...που χρόνος και αντανακλαστικά!
Χαχαχα!!! Με πέθανες φίλε......συμφωνώ κι επαυξάνω!!!
geo.gif
 
Υπερ των cheats φυσικά γιατί κάποια παιχνίδια όντως δεν παλεύονται . Το προσπαθώ όσο μπορώ αλλά πολλές φορές έχω φτάσει στο σήμειο κ κάνω αυτό :shake: αυτό :rant: αυτό :banghead: και πάει λέγοντας.....Ευτυχώς υπάρχει κ το youtube;) btw geo2004z θασυμφωνήσω 100% μαζί σου περι dark aeons -Final Fantasy. Τρατζικ!!! Για να μην θυμηθώ το Prince Of Persia πάλι :rant:
 
Αντίθετα με ό,τι πιστεύουν πολλοί, είμαι υπέρ της ύπαρξης των πάντων. Hint, cheat, tips, tricks, walkthroughs, savestates, όλα καλά. Από κει και πέρα εκεί είναι, όποιος θέλει κάνει χρήση, όποιος δεν θέλει δεν κάνει, όπως εγώ πχ. βάζω cheats στα platform games αλλά δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ λύσεις σε adventures. Με το μόνο που είμαι αντίθετος είναι με αυτό το μαρτύριο που υπομένω τόσο εγώ όσο και όσοι αγαπάνε τα adventure games, αυτή την ακαταμάχητη ανάγκη του κάθε υπερασπιστή των walkthroughs να γράφει gigabytes από μανιφέστα για το πόσο κακοί άνθρωποι είναι οι προγραμματιστές που τα κάνουν όλα απίστευτα δύσκολα, πόσο δεν μπορούν να σπαταλάνε τον πολύτιμο χρόνο τους για να κάθονται να μαντεύουν τι βγάζει το διεστραμμένο μυαλό τους κι άλλα τέτοια χαριτωμένα. Θες να κοιτάς την λύση άνθρωπέ μου; Κοίτα την όσο θες, γιατί έχεις τόση ανάγκη να αναλύσεις γιατί το κάνεις; Δεν είδα ποτέ κανέναν να μπει πχ. στο review του Toki να γράψει ένα κατεβατό για το πως του αρέσει να βάζει άπειρες ζωές γιατί θέλει να περνάει τη μέρα του δουλεύοντας και παίζοντας με τα παιδιά του κι όχι να ασχολείται με το πως θα πυροβολήσει τους κακούς το πιθηκάκι. Ειλικρινά δεν νομίζω να το τραβάει άλλο είδος αυτό το μαρτύριο, μαζί με το "γιατί πέθαναν τα adventures" και το "τι πρέπει να κάνουν τα adventures για να αρέσουν στις μάζες" πρέπει να είναι τα πιο εκνευριστικά θέματα που ανοίγουν άνθρωποι που δεν τους αρέσει καν το είδος. Κι όπως ο Βασίλης θα γελάσει αν του πω ότι φταίει ο προγραμματιστής του Pacman επειδή εγώ είμαι κουλός και δεν μπορώ να περάσω πάνω από 5-6 πίστες, έτσι κι εγώ διατηρώ το δικαίωμα να εκνευρίζομαι όταν διαβάζω 200 σειρές κείμενο για το πόσο άδικος είναι ο ντουνιάς τη στιγμή που τα σημερινά adventure games θες δυο λοβοτομές για να μην μπορέσεις να τα λύσεις.

Συνοψίζοντας, ναι στα cheats, ναι στα walkthroughs, ναι σε όλα, όχι στις δικαιολογίες. Η απάντηση στο 'γιατί το κάνεις' πρέπει να είναι μία και μόνο μία: γιατί θέλω.
 
Εγώ ναι είμαι κατά, δεν χρησιμοποιώ, αλλά ίσως να αρχίσω στο μέλλον, καθώς μερικά παιχνίδια είναι όντως άδικα.

Τον Penance για παράδειγμα στο FFX, μια που το θίξατε, για να τον νικήσω δίκαια τον βάραγα 1,5 ώρα!!!

Είπαμε να παίζουμε δίκαια, αλλά σε μερικά παιχνίδια οι προγραμματιστές το έχουν παρακάνει!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρε παίδες να σας δώσω ένα παράδειγμα: βάζεις green beret στο c64...υπάρχει περίπτωση αν δεν καείς για μήνες να το τελειώσεις πλέον δίχως no collision; Δεν μιλάω για κατι arcade shoot em ups τύπου r-type που χάνεις στο λεπτό!

Ποιος μπορεί να διαθέσει χρόνο πλέον για ν' ασχοληθεί σε βάθος; Εδώ παίζουμε κάνα μεσάωρο και τα παρατάμε μέχρι την επόμενη φάση ενασχόλησης!

Προσωπικά ΟΛΑ τα παιχνίδια πλέον τα παίζω με cheat και trainers εκτός από κάτι rts που γουστάρω να τα τελειώνω έτσι (dune series)!

Με τον τρόπο αυτό τέλειωσα σε 2 εβδομάδες χαλαρά και το crysis 2 και το battlefield 3 και το dishonoured!
 
Ψηφισα ναι ,αλλα υπο προυποθεσεις... αναλογα το παιχνιδι και την ολη φαση που βρισκεσαι μπορεις να βαλεις cheats για να τερματισεις ενα παιχνιδι που δεν μπορουσες , να παιξεις πιο χαλαρα ή ακομα και just for fun :D . Δεν λεω οτι ειναι ωραιο να παιζεις τα παντα με cheats αλλα ορισμενες φορες χρειαζοντε ή ειναι πιο διασκεδαστικο το παιχνιδι :diablotin:
 
spyros_s είπε:
Ποιος μπορεί να διαθέσει χρόνο πλέον για ν' ασχοληθεί σε βάθος;

Με τον τρόπο αυτό τέλειωσα σε 2 εβδομάδες χαλαρά και το crysis 2 και το battlefield 3 και το dishonoured!
Φιλάρα Σπύρο επέτρεψέ μου να απαντήσω στην πρώτη ερώτησή σου: Πολλοί περισσότεροι από όσους νομίζεις. Προσωπικά έχω παράδειγμα 5 νοματαίων (myself included) που το ξεφτιλίζουμε το θέμα κανά 8ωρο κάθε μέρα. Ξέρω και μπόλικους άλλους που το πάνε χαλαρά στο 3ωρο.

Και στη δεύτερη: Αν έπαιξες τα παραπάνω παιχνίδια με cheat, λυπάμαι αλλά μάλλον τα έκαψες. Ειδικά το Dishonoured ( που το ξεκίνησα χτες στο 360) , αν παιχτεί με cheats καλύτερα να μη το αγγίζεις καθόλου. Φυσικά αυτό πιστεύω εγώ, σέβομαι ότι το βλέπεις διαφορετικά και εννοείται δεν απαντάω για να σου αλλάξω γνώμη. Το Dishonored έχει φτιαχτεί για δώσεις απίστευτο χρόνο στο παιχνίδι, έχει απίθανο σενάριο και δεν έχει καμία σχέση με κάτι ηλιθιότητες του τύπου Call of Duty και Battlefield που θεωρώ "αγελάδες" για άρμεγμα ελέω on-line. Αν δεν διαθέσεις χρόνο να το παίξεις the way it was meant to be played, είναι σαν να παίρνεις ένα σπορ αυτοκίνητο και να το οδηγείς στη κίνηση της πόλης. Δεν το φχαριστιέσαι.
 
Eγω παντως συμφωνα με τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας παρατηρω οτι οι πλοιοψηφια ειστε gamer που θελετε την ευκολια και δεν θελετε να κουραστητε.Γουστο και καπελο σε οποιο θελει να παιζει με cheats αλλα το οτι δεν εχουμε χρονο για μενα ειναι δικαιολογια και τιποτα παραπανω.Κανενας μας δεν εχει χρονο ουτε εγω εχω χρονο γιαυτο και αναγκαζομαι να παιζω απο της 11-12 το βραδυ και μετα αλλα δικαιολογια οτι εχουμε λιγο χρονο και δεν προλαβαινουμε να μαθουμε καποιο παιχνιδι δεν την δεχομαι.Γιατι δηλαδη να βαλεις cheats για να τερματισεις το Ghost'n'Goblins να κατσεις αυτη την ωρα που θα παιξεις και να το μαθεις και ωσες ωρες χρειαστουν ωστε να το μαθεις και να μην καταφυγης στην ευκολη λυση.Απλα για μενα δεν καθετε να το κανει κανεις αυτο γιατι δεν υπαρχει η προκληση δεν ενδιαφερει κανεναν να γιννει καλος σε καποιο Arcade γιαυτο και δεν ασχολειται σοβαρα κανενας.Τελως παντων οτι γουσταρει κανει ο καθενας και αλλος απολαμβανει να παιζει και να τερματιζει το παιχνιδι με οποιονδηποτε τροπο και αλλος(οπως εγω)που και μηνες να με παρει μεχρι να το τελειωσω θα το τελειωσω κανονικα αλλα θα το μαθω τελεια και μετα θα το τερματιζω με κλειστα ματια οπως κανω μια ζωη.
 
metalcandyman είπε:
Eγω παντως συμφωνα με τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας παρατηρω οτι οι πλοιοψηφια ειστε gamer που θελετε την ευκολια και δεν θελετε να κουραστητε.
Δε σφάκσανε!!! Κι αλλο να κουραστώ; Δε φτάνει το 8ωρο;; :p :p Μα βρε Μπιλάρα μου δε με υποχρεώνει κανείς να τελειώσω ντε και σώνει την πίστα χωρίς cheat. Είναι πώς το απολαμβάνει κανείς. Η απόλαυση είναι κατι το προσωπικό. Εσύ απολαμβάνεις να το ξεζουμίζεις το παιχνίδι, το παλεύεις και φαίνεται από τα σκορ που πιάνεις, π.χ. στο πάκμαν. Εγώ στο πακμαν δεν εχω πιάσει σκόρ πανω από 150.000, αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι το αγαπημενο μου παιχνίδι ούτε ότι δεν το ευχαριστιέμαι επειδή μονο μεχρι εκεί μπορώ. Ομως ευχαριστιέμαι όταν τελειώνω ενα οποιοδήποτε παιχνίδι που μου αρέσει ακομα κι αν εχω βαλει cheats, ακομα κι αν αυτό είναι adventure. Η ουσία είναι η απόλαυση. Ασχέτως πώς την προτιμά κανείς (με/χωρίς cheats/walkthroughs). Αλλωστε δεν κλέβουμε κανέναν. Εδώ πολλές εταιρίες εχουν ειδικά μενου για cheats. Οι ίδιες προτρέπουν να τα χρησιμοποιήσεις. Τεσπα, αυτά....
 
Ειναι εντελως θεωρητικο αυτο που θα πω (μπορεί να κανω και λαθος) αλλά και ο Χαιλαντερ να ημουν και να επαιζα το ιδιο παιχνιδι επι 500 χρονια, και παλι θα μου ηταν αδυνατο να περασω τοσες πιστες και τοσους κακους χωρις να κανω τουλαχιστον 4-5 λαθη (οσες ειναι οι ζωες).

Εχω γραψει ολοκληρα gigabyte κειμενων, και παλι κανω τυπογραφικα λαθη.

Χρησιμοποιώ mouse από τα 12 μου, και μολις χτες αντί να πατήσω το κουμπάκι για "μεγένθυση" πάτησα το κουμπάκι για "κλείσιμο" στο παράθυρο.

Κάποιος θα έλεγε οτι μετά απο τόσο χρόνο εμπειρίας θα ήμουν άψογος, αλάνθαστος, θα έλεγχα τα πάντα με ακρίβεια χιλιοστού σαν ακροβάτης. Δυστυχώς δεν είμαι, ίσως τα όρια μου να είναι αυτά. Ίσως να έχω ..... στα χέρια που λέμε. Και σε 10 ή 20 χρόνια θα κάνω και πάλι τα ίδια λάθη.

Θεωρούσα τον εαυτό μου video game geek μέχρι που είδα ένα "φυσιολογικό" παιδί μικρότερο απο μένα (αθλητικό, με δουλειά, γκόμενες κλπ) να κάνει κάτι ακροβατικά σε ενα arcade λες και ήταν ο Νίο, λες και ειναι πιο geek απο μενα.

Μου είναι αδύνατο λοιπόν να μάθω τέλεια ένα arcade για να το τερματίσω με κλειστά μάτια και μετά να προχωρήσω στο επόμενο. Επισης οσα adventures και να παιξω, μου ειναι αδυνατον να φανταστω οτι σε εκείνη τη νησίδα του King's Quest IV πρεπει να κοιταξεις μεσα στη σπασμενη βαρκα για να παρεις το bridle.

Προτιμώ να δοκιμασω τα (στενά δυστυχώς) όρια μου με καθε savestate. :)

Tελος το θεμα με το χρονο ειναι πολυ σχετικο. Ναι, παντα θα ξεκλεβουμε χρονο για παιχνιδια, αλλα επειδη ειναι πολυτιμος προτιμαμε να μη γινεται για "καψονι".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Eγω παντως συμφωνα με τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας παρατηρω οτι οι πλοιοψηφια ειστε gamer που θελετε την ευκολια και δεν θελετε να κουραστητε.Γουστο και καπελο σε οποιο θελει να παιζει με cheats αλλα το οτι δεν εχουμε χρονο για μενα ειναι δικαιολογια και τιποτα παραπανω.Κανενας μας δεν εχει χρονο ουτε εγω εχω χρονο γιαυτο και αναγκαζομαι να παιζω απο της 11-12 το βραδυ και μετα αλλα δικαιολογια οτι εχουμε λιγο χρονο και δεν προλαβαινουμε να μαθουμε καποιο παιχνιδι δεν την δεχομαι.Γιατι δηλαδη να βαλεις cheats για να τερματισεις το Ghost'n'Goblins να κατσεις αυτη την ωρα που θα παιξεις και να το μαθεις και ωσες ωρες χρειαστουν ωστε να το μαθεις και να μην καταφυγης στην ευκολη λυση.Απλα για μενα δεν καθετε να το κανει κανεις αυτο γιατι δεν υπαρχει η προκληση δεν ενδιαφερει κανεναν να γιννει καλος σε καποιο Arcade γιαυτο και δεν ασχολειται σοβαρα κανενας.Τελως παντων οτι γουσταρει κανει ο καθενας και αλλος απολαμβανει να παιζει και να τερματιζει το παιχνιδι με οποιονδηποτε τροπο και αλλος(οπως εγω)που και μηνες να με παρει μεχρι να το τελειωσω θα το τελειωσω κανονικα αλλα θα το μαθω τελεια και μετα θα το τερματιζω με κλειστα ματια οπως κανω μια ζωη.
Ρε Βασιλη ο καθενας το βλεπει οπως θελει το παιχνιδι και παιζει οπως τον βολευει. εγω προσωπικα λιγες φορες χρησιμοποιω cheats και συνηθως ειναι για να σπασω λιγη πλακα με τα διαφορα περιεργα που κανεις οταν εχει cheats (απειρα πυρομαχικα , ατρωτος και τα λοιπα) , που στο κανονικο παιχνιδι δεν μπορεις... ή πχ. αμα εχω κολησει για πολυ καιρο σε ενα σημειο δεν μπορω να παιζω τα ιδια και τα ιδια αιωνια δεν εχω τον χρονο... μπορει να βαλω το cheat να περασω το σημειο και μετα το βγαζω. Δεν ειμαστε ολοι πολυ καλοι παιχτες τι να κανουμε :) .
 
pooky(1) είπε:
Φιλάρα Σπύρο επέτρεψέ μου να απαντήσω στην πρώτη ερώτησή σου: Πολλοί περισσότεροι από όσους νομίζεις. Προσωπικά έχω παράδειγμα 5 νοματαίων (myself included) που το ξεφτιλίζουμε το θέμα κανά 8ωρο κάθε μέρα. Ξέρω και μπόλικους άλλους που το πάνε χαλαρά στο 3ωρο.
Και στη δεύτερη: Αν έπαιξες τα παραπάνω παιχνίδια με cheat, λυπάμαι αλλά μάλλον τα έκαψες. Ειδικά το Dishonoured ( που το ξεκίνησα χτες στο 360) , αν παιχτεί με cheats καλύτερα να μη το αγγίζεις καθόλου. Φυσικά αυτό πιστεύω εγώ, σέβομαι ότι το βλέπεις διαφορετικά και εννοείται δεν απαντάω για να σου αλλάξω γνώμη. Το Dishonored έχει φτιαχτεί για δώσεις απίστευτο χρόνο στο παιχνίδι, έχει απίθανο σενάριο και δεν έχει καμία σχέση με κάτι ηλιθιότητες του τύπου Call of Duty και Battlefield που θεωρώ "αγελάδες" για άρμεγμα ελέω on-line. Αν δεν διαθέσεις χρόνο να το παίξεις the way it was meant to be played, είναι σαν να παίρνεις ένα σπορ αυτοκίνητο και να το οδηγείς στη κίνηση της πόλης. Δεν το φχαριστιέσαι.
Ο χρόνος είναι μια σχετική έννοια πλέον στους τριανταφεύγα...εσύ για τους δικούς σου λόγους μπορείς και το κάνεις εγώ αδυνατώ. Είσαι όμως μάλλον η εξαίρεση και όχι ο κανόνας τον οποίο πιστεύω ότι εκπροσωπώ. Το ίδιο θα πω και για τα άτομα που αναφέρεσαι!

Τα έχουμε ξαναπεί... ;)

Τώρα για το dishonoured έχεις δίκιο....ήταν παιχνιδάρα και σου λέω εξαρχής ότι έχει 3 εναλλακτικά φινάλε, ένα δυσάρεστο, ένα ευχάριστο και ένα ενδιάμεσο. Μην νομίζεις ότι δεν το ευχαριστήθηκα....το αντίθετο μάλιστα γιατί ήθελε το ψάξιμο του. Απλά σε συγκεκριμένα σημεία χρειάστηκα τα cheats...άξιζε αυτό το παιχνίδι. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 
Γιαννη δεν ειπα εγω το αντιθετο.Φυσικα και καθενας βλεπει το παιχνιδι οπως θελει και ποτε δεν ειπα να μην βαζει καποιος cheats για πλακα η cheats στο NBA jam και σε διαφορα τετοια παιχνιδια και στην τελικη δεν ειμαι εγω αυτος που θα πει σε καποιον τι θα κανει η ειναι υποχρεωμενος να δεχτει την γνωμη μου απλα λεω οτι σχεδον η πλοιοψηφια με την πρωτη δυσκολια τα παραταει.Και αναφερω τα Arcades σε καθε post μου γιατι τα Arcades ειναι η επιτομη των ικανοτητων της δεξιπτεχνιας και οχι τα Halo,Call of Duty,Assassins creed κλπ.δηλαδη γιατι να μην προσπαθησει να μαθει καποιος ενα Arcade και να βαλει cheats μονο και μονο να το τερματισει.Και ωσοι οπως λες δεν ειστε καλοι ε να γεινεται ρε φιλε να προσπαθησετε να γεινεται παιζοντας κανονικα και οχι με cheats γιατι δεν υπαρχει μεγαλητερη ηδονη στα videogames απο το να τερματιζεις δυσκολα κλασσικα Arcades με ενα credit.Φυσικα αν καποιους δεν τους ενδιαφερει αυτο εγω παω πασο γιατι ο καθενας κανει οτι γουσταρει και αναφορα δεν δηνρι σε κανεναν.
 
αναλογα τις ορεξεις μου.Αμα ειμαι ετοιμος να τα δωσω ολα,

να τσαντιστω,να ταυτιστω,να παραμιλαω δεν ακουμπαω cheats.

Απο την αλλη οπως ειπανε και οι φιλοι απο πανω καποιες φορες θελω να ξεδωσω απλα,

να κοπανησω κοσμο στο punisher να μου φυγει η πιεση....!

Το λαθος που εχω κανει και προσπαθω να το αποφυγω

ειναι σε καποια παιχνιδια που απλα ΔΕΝ αγγιζονται απο cheats

ειτε γιατι εχουν στιγματισει την ζωη μου ειτε θα θεωρηθει ιεροσυλια(κατ'εμε!)

arkanoid,bubble bοbble,shinobi,double dragon,tehkan world cup,black dragon,wonder boy,cabal

και αλλα τετοια ωραια παντα με τον σταυρο στο χερι και οποιος αντεξει.

Στα υπολοιπα αναλογα με την διαθεση!

οποτε ΝΑΙ και απο μενα.
 
Εγω στα arcades που δυσκολευομαι απλα βαζω πολλα κερματα :p Αν αυτο ειναι cheat, τοτε cheatαρω :D
 
Ξέχασα να αναφέρω ότι τα cheat είναι χρήσιμα όταν σε κάτι χαζό-rpg κάνεις κάτι λάθος ή ξεχάσεις να πάρεις ένα αντικείμενο που μόνο μία φορά εμφανίζεται στο παιγνίδι. Σιγά μην ξανά αρχίσω από την αρχή να φάω άλλες 60 ώρες....πατώ το cheat και παίρνω το χαμένο αντικείμενο.
 
Αυτό είναι κακός σχεδιασμός του παιχνιδιού και σε τέτοιες περιπτώσεις επικροτώ την χρήση cheat. Κανένα παιχνίδι δεν πρέπει να σε βγάζει σε dead end χωρίς να σε έχει πρώτα προειδοποιήσει ξεκάθαρα ότι πας να κολλήσεις...
 
spyros_s είπε:
Ο χρόνος είναι μια σχετική έννοια πλέον στους τριανταφεύγα...εσύ για τους δικούς σου λόγους μπορείς και το κάνεις εγώ αδυνατώ. Είσαι όμως μάλλον η εξαίρεση και όχι ο κανόνας τον οποίο πιστεύω ότι εκπροσωπώ. Το ίδιο θα πω και για τα άτομα που αναφέρεσαι! Τα έχουμε ξαναπεί... ;)

Τώρα για το dishonoured έχεις δίκιο....ήταν παιχνιδάρα και σου λέω εξαρχής ότι έχει 3 εναλλακτικά φινάλε, ένα δυσάρεστο, ένα ευχάριστο και ένα ενδιάμεσο. Μην νομίζεις ότι δεν το ευχαριστήθηκα....το αντίθετο μάλιστα γιατί ήθελε το ψάξιμο του. Απλά σε συγκεκριμένα σημεία χρειάστηκα τα cheats...άξιζε αυτό το παιχνίδι. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Ευτυχώς ή δυστυχώς ποτέ δεν δούλεψα 5θήμερο και 8ωρο. Τα ΠΣΚ φυσικά που πήζω στο μαγαζί και κοιμάμαι άντε 6 ώρες συνολικά στις 60 φυσικά και δεν παίζω πολύ, αλλά το καλό είναι ότι έχω όλες τις καθημερινές που ο μέσος πολίτης πήζει στο γραφείο και στα meetings να λιώνω στις κονσόλες μου. Και φυσικά ξυπνάω από τις 7 το πρωί όχι γιατί θέλω να δω την ανατολή του ηλίου και να μου έρθει έμπνευση, αλλά για να ξεκινήσω gaming. Μάλιστα το τελευταίο καιρό δεν μπαίνω καιν στο κόπο να τσεκάρω ούτε το grm συνήθεια που αποτελούσε ιεροτελεστία γύρω στις 7 το πρωί καθημερινά, γιατί τέλευταία τη βρίσκω περισσότερο με τα παιχνίδια παρά με το σερφάρισμα. Εξού και ο χρόνος, απλά ακολουθώ άλλους κανόνες και λογική. :) Θα άλλαζα; ΠΟΤΕ!!!!!! Θα πέθαινα τη πρώτη βδομάδα σε κάποιο γραφείο.

ΟΚ, αν δεν είχα τον απαραίτητο χρόνο σίγουρα θα το έβλεπα διαφορετικά και δεν θα ήμουν τόσο απόλυτος ως προς τα cheats!
 
geo2004z είπε:
Ξέχασα να αναφέρω ότι τα cheat είναι χρήσιμα όταν σε κάτι χαζό-rpg κάνεις κάτι λάθος ή ξεχάσεις να πάρεις ένα αντικείμενο που μόνο μία φορά εμφανίζεται στο παιγνίδι. Σιγά μην ξανά αρχίσω από την αρχή να φάω άλλες 60 ώρες....πατώ το cheat και παίρνω το χαμένο αντικείμενο.
Σαυτο συμφωνω και γω και εχει απολυτο δικειο σαυτα που λεει ο Doc.Και κατι αλλο που ξεχασα να αναφερω.Εκτος απο τα cheats ποτε δεν αλαζουμε της Default ρυθμισεις στα Arcades αν εχει 2 ζωες πχ δεν θα το βαλω εγω 5 ουτε αν ειναι medium η Hard θα το βαλω Easy.Eιναι κανονες απαραβατοι αυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα