Ελληνικά ποπ 90's

Η Πωλίνα είχε κάνει καλά pop 90's "Κυκλοφόρησε","Push Ups","Καλή Επιτυχία","Φοβερό",αλλά τα καλύτερά της ήταν τα 80's

Και η Κωνσταντίνα αν και λαϊκή τραγουδίστρια είχε κάνει κάποια καλά pop όπως "Γλυφάδα Μαρακές" και "Μια Ελλάδα Φως"...τα περισσότερα τραγούδια της ήταν latin και ethnic
 
Ρε παιδιά τους αναφέρατε όλους αλλά ξεχάσατε μια βασική τραγουδίστρια με τις μεγαλύτερες επιτυχίες στα '90s..!!! ΚΑΙΤΗ ΓΑΡΜΠΗ......................

-Σαν το μικρό Φαντασματάκι

-Γυαλιά-καρφιά

-Κι αν ξυπόλυτη χορεύω

-Κόλαση

-Ατόφιο Χρυσάφι

-Πες το μ ένα φιλί

-Ο καφές

-Μια φορά κι έναν καιρό

-Χαμένα

-Περασμένα ξεχασμένα

-Θα μελαγχολήσω

-Ευαισθησίες

-Κιβωτός

-Ιεροσυλία

-Το κάτι............................................και πόσα άλλα!!!

Ποιος δεν τα έχει σπάσει με αυτά τα τραγούδια..!!!

ΥΓ. Και μετά ο κατήφορος..!!!!!!!!!!! :)
 
Εννοείται,δεν ξεχνάμε την Καίτη...ειδικά τα cds "Ευαισθησίες" και "Το Κάτι" τα είχα λιώσει.Φαντασματάκι,Γυαλιά Καρφιά,Πρόβα υπήρχαν σίγουρα σε παλιές κασέτες!

Αλλά κόλλημα και με τη Σαμπρίνα

Λάθος

Φωνές (με Χαριτοδιπλωμένο)

Μες στην αγκαλιά μου έλα

Υποκριτή

Ελεύθερη

Φταις

Εφιάλτης

Εγώ θα είμαι εδώ

Μόνη

Φεγγάρια Καθρέφτες

Στις γειτονιές του φεγγαριού

Μια γυναίκα ερωτευμένη

Τέσσερις και κάτι

Να μ΄αγαπάς (με Χαριτοδιπλωμένο)

Ένα Ένα

Μου Λες

Συνειδητοποιώ

Δεν Έχουμε Τίποτα

Φώτα Κι Άλλα Φώτα

Προσπαθώ

Ανησυχία

Boom-Boom

τα καλύτερά της!!!!!!!!!!!!!!!Και live που την είχα δει ήταν θεά και φωνάρα (ναι τότε ήταν φωνάρα,δυστυχώς μετά χάλασε με τα σκυλάδικα)
 
Σε όλα αυτά που λέτε προσθέστε και την κομματάρα του φεγγαριού αναπνοές.

%20EECD8&playnext=1&playnext_from=PL&index=62
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kabouridis είπε:
Σε όλα αυτά που λέτε προσθέστε και την κομματάρα
Το έχω γνήσιο το cdaki αυτό,όπως και το προηγούμενο από αυτό,το "Ένταλμα Συλλήψεως".Ήταν κορυφαία η Καίτη,το συγκεκριμένο κομμάτι,μαζί με το "Πες το με ένα φιλί" τα είχα λιώσει τότε όταν ήμουν 5χρονο.Και φυσικά και με τα παιδάκια στο νηπιο συζητούσαμε και για τα τραγούδια!
 
Wally είπε:
MΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! (και κλειδωνω το thread :tease: )
Συμφωνώ συμφωνώ συμφωνώ! Ακόμα και ο "Μάνθος", ο "Παπούλης" και "Το στριμμένο" τραγούδια που δεν έγιναν και τόσο γνωστά κάτι έχουν να πουν. Για να μην πω για το κοινωνικό μήνυμα που έδινε το "Μη μ' εκδικείσαι", σε προσωπικό όμως τόνο. Τον είχα απολαύσει και ζωντανά στην πόλη μου το 1993, όταν έλεγε το "Τι σου λείπει" κλπ.
 
Τυχερός είσαι που τον είδες live...εγώ είχα δει τη θεά Σαμπρίνα!
 
thebest20 είπε:
Θα αναφέρω αγαπημένους καλλιτέχνες και τραγούδια
................................

Ρακιντζής : Εγώ Κι Ο Πουφ, Προκαλείς, Κάνε Μια Ευχή, Get Away (Κουνέλι & Νάντια στη δεκαετία του 80)
Μάλλον μπερδεύτηκες με τη Νανά (η Μικρή Νανάαααα...../ δεν μένει στην Εκάλη , ούτε καν στον Πειραιά).... Η Νάντια ήταν και είναι του Νίκου Καρβέλα.
 
2 μοναδικά κομμάτια από το δίσκο της Μαντώς - Η δική μας η αγάπη (1993)

[edit]This video is unavailable.

 


Sorry about that.[/edit]


 


[edit]This video is unavailable.


 


Sorry about that.[/edit]


Ο δίσκος ήταν εκπληκτικός,όλα τα κομμάτια σε μουσική του Κορκολή!2 διαμάντια του δίσκου είναι και τα κομμάτια "Λαβύρινθος" & "Όταν θα με ξαναδείς"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Μαντώ πράγματι έχει δώσει πολύ όμορφα κομμάτια και εντυπωσίασε με τις φωνητικές της δυνατότητες. Θυμόσαστε και τα τραγούδια "Αισθήσεις", "Στοιχηματίζω", "Εσύ";
 
Ναι,από 3 διαφορετικούς δίσκους...το "Στοιχηματίζω" από το δίσκο "Πτήση για δύο",το "Αισθήσεις",από δίσκο "Αισθήσεις",και "Εσύ" από το δίσκο "Κίνηση Τρίτη"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαντώ - Τιμώρησέ Με

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επιστρεφω στο φορουμ μετα απο πολυ καιρο για να βαλω ενα κομματι απιστευτο

και να σας παροτρυνω να πειτε τη γνωμη σας για το μεγιστο ντουετο VIPS Νασος Φιλοξενιδης και Κωστας Χρυσης.

Παρτε λοιπον βιντεοκλιπαρα με σκουλαρικι χαλκα,υποψια χαιτης,ντυσιμο σερβιτορου,γκομενες τουλαχιστον ρουμανες(εξαιρειται η βατιδου),κοστος παραγωγης 10000-2000 δρχ. το πολυ και αλλα πολλα.Περιμενω σχολια σας.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάμαι αυτό το τραγούδι,αλλά το videoclip όχι!Τέλεια εικόνα έχει για την εποχή του!

Επίσης

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΝΑΚΩΧΗ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρε παιδια οι VIPS τι απεγιναν?γιατι και ποτε διαλυθηκαν.ξερει κανεις τιποτα?οπως επισης διαφωτιστε με ποιος απο τους 2 ειναι ο φιλοξενιδης?
 
Ο Νάσος Φιλοξενίδης είναι με τα κοντά μαλλιά.Πρέπει να είχε κάνει προσωπικό δίσκο,έναν ή και περισσότερους γιατί έχει τύχει να δω κάποια videoclips του σε κάποια κανάλια (GTV,Αθήνα TV).Ένα τραγούδι του είχε τίτλο "Οι άντρες κλαίνε",κάπως έτσι νομίζω.Ο άλλος είναι ο Κώστας Χρυσής,ο οποίος είχε βγάλει δίσκο,και διασκεύασε στο δίσκο του και το "Σαν με κοιτάς",ντουέτο με την άγνωστη τότε Έλλη Κοκκίνου.Το 96-97 πρέπει να βγήκε ο δίσκος του.

Βρήκα αποσπάσματα στο youtube από το cd του,και το περίεργο είναι ότι ανέβηκαν χθες

[edit]This video is unavailable.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα