Ελληνικές Κυκλοφορίες Παιχνιδιών N64 (Nortec/Itochu)

Johnny δεν έχεις άδικο αλλά είπαμε να μην λειτουργήσουμε έτσι.. είναι καλύτερα να τα βλέπουμε..

Το λέω αυτό γιατί υπάρχουν και άλλα παιχνίδια που έχουν σίγουρα κυκλοφορήσει από τη Nortec όπως το 1080, το Diddy Kong Racing κτλ αλλά δεν τα επιβεβαιώνουμε μέχρι να δούμε pic.. βέβαια είναι σίγουρο ότι έχουν κυκλοφορήσει..

Sephirothson τρομερός για άλλη μια φορά!!

Και ήσουν ο πρώτος που είδα το ISS 2000 με ταινία Nortec (δεν ήξερα ότι είχε έρθει), και με ένα σχόλιο σου έψαξα αρκετά και βρήκα το RE2, και πόσταρες σε pic το Fighting Force το οποίο δεν έχω εντοπίσει και τώρα επιβεβαιώνεις και το Mario Kart με αυτοκόλλητο Itochu πάνω που το συζητάγαμε!

:clap:
 
Να σαι καλά borellus.Χαρά μου να βοηθάω σε τέτοιες προσπάθειες
 
Ήμουν 100% σίγουρος για το Μάριο Καρτ, το χα λιώσει (το κασετάκι). :D
 
borellus είπε:
Μπορεί ναι.. Απλά δεν το έχουμε σε pic να το επιβεβαιώσουμε..Αλλά και τα άλλα παιχνίδια όπως το Super Mario, Pilotwings, Waverace, τα έχουμε δει σε pics και με ταινίες Nortec και με αυτοκόλλητα Itochu..
Αυτό λογικό μου φαίνεται. Τα παιχνίδια αυτά βγήκαν πριν αναλάβει η Nortec αλλά και όταν ανέλαβε δεν σημαίνει ότι ο κόσμος (που δεν τα πρόλαβε στην αρχή) δεν ήθελε να αγοράσει κάποιο οπότε συνέχισαν να βγαίνουν, από την Notrec πλέον. Φαντάζομαι ότι όλα τα παιχνίδια που βγήκαν στην αρχή της ζωής του N64, θα "επανακυκλοφόρησαν" από την Nortec.
 
Imgema είπε:
Αυτό λογικό μου φαίνεται. Τα παιχνίδια αυτά βγήκαν πριν αναλάβει η Nortec αλλά και όταν ανέλαβε δεν σημαίνει ότι ο κόσμος (που δεν τα πρόλαβε στην αρχή) δεν ήθελε να αγοράσει κάποιο οπότε συνέχισαν να βγαίνουν, από την Notrec πλέον. Φαντάζομαι ότι όλα τα παιχνίδια που βγήκαν στην αρχή της ζωής του N64, θα "επανακυκλοφόρησαν" από την Nortec.
Έτσι είναι..

Να και το Star Wars που πόσταρε ο geo, με ταινία Nortec όμως τώρα.. SW.jpg

To Mario Party 2 το έχουμε επιβεβαιώσει αλλά να άλλη μια pic του με Nortec επειδή μου άρεσε :p

Mario Party 2.jpg

Και εδώ έχουμε την επιβεβαίωση του παιχνιδιού νούμερο 79!

Το Automobili Lamborghini λοιπόν είναι η νέα προσθήκη! Automobili.jpg

79/239 λοιπόν..καλά πάμε :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εδώ έχουμε την επιβεβαίωση του παιχνιδιού νούμερο 80!

Το 1080 Snowboarding! 1080.jpg

80 στα 239 λοιπόν!
 

Diddy Kong Racing
(μου κάνει εντύπωση που δεν το είχε αναρτήσει κάποιος μέχρι στιγμής!)

Diddy Kong Racing.jpg

 


Rakuga Kids


 


Rakuga Kids.jpg

 

 

 


Excitebike 64
(έχω αφαιρέσει την ταινία της Nortec, αλλά νομίζω ότι φαίνεται)

 


Excitbike 64.jpg


Τop Gear Hyper Bike
(επίσης έχω αφαιρέσει την ταινία της Nortec, αλλά νομίζω ότι φαίνεται. Έχω και τις οδηγίες της Nortec αν χρειάζεται απόδειξη)

Top Gear Hyper Bike.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wow..έδωσες ρέστα Diddy Kong!

Άπαιχτος! :D

Το Diddy Kong Racing και το Excitebike θα τα επιβεβαίωνα σύντομα σε κάτι νέες pics που έχω..

Αλλά τα Rakuga Kids και Top Gear Hyper Bike δεν τα είχα δει με ταινία Nortec..

Το Top Gear Hyper Bike δεν είναι από τα παιχνίδια που βρίσκονται εύκολα..δεν περίμενα να έχει έρθει Ελλάδα..

84/239 λοιπόν! :D
 
Ευχαριστούμε Diddy!!

Δεν ξέρω αν αξίζει να προσθέτουμε και κονσόλες στη λίστα όμως πήρε αυτό το μάτι μου και αμέσως έπαθα nostalgia. 69,900 ΔΡΧ.....

101863.jpg101864.jpg101865.jpg101866.jpg101867.jpg101868.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ενδιαφερων, δεν το ειχα ξαναδει ποτε το συγκεκριμενο πακετο. Ισως και να ειναι το ξεστοκαρισμα του αιωνα στα βιντεοπαιχνιδια το συγκεκριμενο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρομερό..ούτε εγώ το είχα ξαναδεί!

Πως γίνεται να βλέπουμε κάτι τόσα χρόνια μετά την κυκλοφορία του δεν μπορώ να καταλάβω :p
 
Για πες μας τώρα, που το πήρε το μάτι σου να το πάρουν και τα δικά μας :p

Aυτό πίσω από το περιοδικό είναι ημερολόγιο?

Edit: Α, ναι, ημερολόγιο είναι, τώρα το είδα που το λέει στο κουτι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σώπα ρε, υπήρχε τέτοιο πακέτο και με περιοδικό; Πολύ καλή φάση.

Donkey Kong Fantasy ήταν το αρχικό όνομα του DK 64?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Donkey Kong Fantasy ήταν το αρχικό όνομα του DK 64?
Δεν έχω ξανά ακούσει ποτέ τον τίτλο αυτό, πρέπει να είναι δημιουργία της Νορτεκ. Το παιγνίδι ακόμα και πριν ανακοινωθεί ως Donkey Kong 64 το έβλεπα στα περιοδικά.
 
Ένα ακόμη που βρήκα στο ίντερνετ. Το Olympic Hockey 98. Mάλλον έχει αφαιρεθεί η ταινία και έχουν μείνει υπολείμματα καθώς και η τιμή σε δραχμές κάτω αριστερά. Αν το δέχεται ο δημιουργός του θέματος καλώς αλλιώς ας αφαιρεθεί το ποστ τελείως.

olympic hockey.jpg
 
Χμ..την έχω βάλει αυτή τη φωτογραφία στο post 28 στην σελίδα 3..

Από αυτή δηλαδή επιβεβαίωσα το San Francisco Rush..

Η αλήθεια είναι πως δεν επιβεβαίωσα το Olympic Hockey επειδή δεν φαίνεται ξεκάθαρα.. αν και είναι πολύ πιθανόν να έχει αφαιρεθεί..

Θα μπορούσαμε να ακούσουμε και κάποια άλλη γνώμη..

Αυτό πως σας φαίνεται?

Δεν έχει ταινία αλλά ο πωλητής λέει πως κάτω από το φυλλάδιο του Ν64 είναι οι ελληνικές οδηγίες..

MI.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από διαφήμιση της Nortec στο περιοδικό Nintendo World Σεπτεμβρίου 1998, σκάναρα το κάτωθι απόσπασμα με τις επίσημες τιμές της αντιπροσωπείας. Από τη λίστα λείπουν τα εξής:

1. Air Border 64

2. Bio Freaks

3. Chopper Attack

4. Gex 64: Enter the Gecko


5. Mortal Kombat 4


6. Snowboard Kids

 


Επίσης πρέπει να ενημερωθεί η λίστα με παιχνίδια από τα τελευταία post.


 


Τέλος, πρότασή μου είναι να αρχίσουμε να βάζουμε και
ΟΧΙ σε παιχνίδια που γνωρίζουμε ότι δεν έφερε η αντιπροσωπεία, π.χ. Conker's Bad Fur Day.

 


IMG_0052.jpg
 
Ναι η λίστα θα ενημερωθεί.. πάντα γνωρίζω τι λείπει..don't worry..

Αυτές τις διαφημίσεις τις θυμάμαι κι εγώ..στις άκρες της σελίδας.. δεν ήταν και στο gamepro? Δεν έχω και τα τεύχη πλέον να τσεκάρω..

Thanks πάντως για το scan! :D

Νομίζω είναι πολύ καλή πηγή και μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τους τίτλους, καθώς διαφημίζει τιμές επίσημα η nortec και από κάτω αναφέρεται η εγγύση της αντιπροσωπείας και οι ελληνικές οδηγίες.. τι γνώμη έχουν οι υπόλοιποι?

Σχετικά με την πρόταση περί όχι, είναι δεδομένο πως δεν ήρθε το conker αλλά επειδή δεν έχουμε άλλα σίγουρα όχι είναι ψιλοπεριττό προς το παρόν..θα το δούμε στην πορεία!

Το Snowboard kids που ήταν στην διαφήμιση φαίνεται και εδώ.. Snowboard.jpg

Επίσης λογικά θα επιβεβαιώσουμε και το Fighter's Destiny (το είχε αναφέρει και ο Johnny) 

FD.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Borellus,

όλα αυτά που βλέπουμε στις διαφημίσεις της nortec πρέπει να μπουν στην λίστα. Εννοείται ότι τα έφερε η αντιπροσωπεία.

Το βρίσκω λίγο δύσκολο να postάρει ο κόσμος όλα τα pal κουτιά με την ταινία της Nortec. Πολλοί για παράδειγμα δεν αγόρασαν το Gex 64, ούτε το Air Border 64, πόσοι μάλλον που τα αγόρασαν είναι διατεθειμένοι είναι μέλη της κοινότητας και θέλουν να τα βγάλουν φωτογραφίες.

Πρόταση μου είναι λοιπόν να γίνουν δεκτές οι διαφημίσεις της Nortec από περιοδικά και οι επίσημοι κατάλογοι της nortec που βρίσκαμε μέσα στα κουτιά των παιχνιδιών.
 
Πίσω
Μπλουζα