Ελληνικές Κυκλοφορίες Παιχνιδιών N64 (Nortec/Itochu)

Diddy Kong είπε:
Borellus,
όλα αυτά που βλέπουμε στις διαφημίσεις της nortec πρέπει να μπουν στην λίστα. Εννοείται ότι τα έφερε η αντιπροσωπεία.

Το βρίσκω λίγο δύσκολο να postάρει ο κόσμος όλα τα pal κουτιά με την ταινία της Nortec. Πολλοί για παράδειγμα δεν αγόρασαν το Gex 64, ούτε το Air Border 64, πόσοι μάλλον που τα αγόρασαν είναι διατεθειμένοι είναι μέλη της κοινότητας και θέλουν να τα βγάλουν φωτογραφίες.

Πρόταση μου είναι λοιπόν να γίνουν δεκτές οι διαφημίσεις της Nortec από περιοδικά και οι επίσημοι κατάλογοι της nortec που βρίσκαμε μέσα στα κουτιά των παιχνιδιών.
Άρα ουσιαστικά πρέπει να επιβεβαιώσουμε όλα τα παιχνίδια που πόσταρε ο Imgema στο post 3 στη σελίδα 1..

Είναι από τον κατάλογο που έχει βάλει pics o johnny.. link στο post 5 σελίδα 1..
 
Τώρα τι να σου πω γι' αυτό...

Εγώ προσωπικά δεν θα έβαζα τον συγκεκριμένο κατάλογο γιατί κυκλοφόρησε πολύ νωρίς στη διάρκεια ζωής της κονσόλας και πολλά παιχνίδια άλλαξαν στην πορεία. Αν και από ότι βλέπω τα περισσότερα είναι επιβεβαιωμένα ήδη.

Κάνε ότι εσύ κρίνεις, πάντως τις διαφημίσεις της Nortec θα τις έκανα σίγουρα δεκτές.
 
Ευχαριστούμε τον Diddy Kong για το scan της Nortec από το nintendo world!

Θα μπορούσατε όσοι έχετε Gamepro να ψάξετε τα αντίστοιχα διαφημιστικά..

Θα επιβεβαιώσουμε τα 6 παιχνίδια με τις επίσημες τιμές Νortec που κυκλοφόρησαν και με ελληνικές οδηγίες..

Δηλαδή

Air Boarder 64

Bio Freaks

Chopper Attack

Gex 64: Enter the Gecko


Mortal Kombat 4


Snowboard Kids

Επιβεβαιώνουμε και το Fighter's Destiny από το παραπάνω διαφημιστικό..

Επίσης στην pic φαίνεται και το Nuclear Strike με ταινία Nortec.. Nuclear Strike.jpg

Άρα 92/239!

Θα ενημερωθεί και το αρχικό post..
 
Δεν ξέρω αν βοηθάω, αλλά το Olympic Hockey 98 που έχω σφραγισμένο και αγοράστηκε από Ελληνικό κατάστημα, δεν έχει ταινία της Nortec παρά μόνο ζελατίνα.
 
Για να μην κάνω λάθος Please εκτός από τα

1. Air Border 64

2. Bio Freaks

3. Chopper Attack

4. Gex 64: Enter the Gecko

5. Mortal Kombat 4

6. Snowboard Kids

ποια άλλα είναι να προστεθούν στη λίστα?
 
@Johnny_saloninica: Ναι δεν το έχουμε επιβεβαιώσει αυτό.. μήπως έχει ελληνικές οδηγίες μέσα?

[ok, done!]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Same thing είτε το πεις σε μένα, είτε στην Kambia! :)

Οι αλλαγές έγιναν, τα off θα διαγραφούν και συνεχίζ(ουμε)ετε ακάθεκτοι! ;)
 
johnny_salonica είπε:
Δεν ξέρω αν βοηθάω, αλλά το Olympic Hockey 98 που έχω σφραγισμένο και αγοράστηκε από Ελληνικό κατάστημα, δεν έχει ταινία της Nortec παρά μόνο ζελατίνα.
Υπήρχαν αρκετές παραεισαγωγές στη χώρα μας. Δεν έχει σημασία που αγοράστηκε από ελληνικό κατάστημα, μπορεί να μην το έφερε η Νόρτεκ επίσημα.

Diddy Kong είπε:
 


Τέλος, πρότασή μου είναι να αρχίσουμε να βάζουμε και
ΟΧΙ σε παιχνίδια που γνωρίζουμε ότι δεν έφερε η αντιπροσωπεία, π.χ. Conker's Bad Fur Day.


Καλή ιδέα. Νομίζω ότι μπορούμε με βεβαιότητα να διαγράψουμε όλους τους τίτλους της THQ, μιας και γνωρίζουμε ότι δε συνεργαζόταν με Nortec.
 
Βασικά δεν έχω καταλάβει γιατί δεν υπήρχε συνεργασία Nortec-THQ..

Το 7ο παιχνίδι με αυτοκόλλητο Itochu είναι το Killer Instinct Gold.. KI.jpg

Το παιχνίδι νούμερο 93 από την Nortec είναι το Kirby 64: The Crystal Shards.. Kirby.jpg
 
Killer Instinct με Itochu?? Αυτό είναι ωραίο εύρημα.... :eek:
 
Έχουν ενδιαφέρον όλα αυτά! :D

Έχει ταινία Nortec το Hydro Thunder πάνω αριστερά? Πως σας φαίνεται? Hydro.jpg

Εγώ νομίζω πως έχει και φαίνεται λίγο στην δεξιά πλευρά του κουτιού.. επίσης φαίνεται και το Excitebike που είχε επιβεβαιώσει ο Diddy..
 
Destruction Derby και ISS 98 με ταινίες Nortec.. iss.jpg

95/239 επιβεβαιωμένα!
 
Το Blue Brothers 2000 το έχουμε αναφέρει;

blues brothers.jpg
 
Όχι!

Ωραίος!

Ωραία ανακάλυψη! :D
 
Robotron 64 με ταινία Nortec!

97/239 :p

Robotron.jpg
 
Μετά από 3 μήνες update! :p

Ridge Racer 64 με ταινία Nortec!

98/239!

RR 64.jpg
 
Και σε άριστη κατάσταση :thumbup:
 
Να και ένα Mischief Makers που έχει αφαιρεθεί η υπέροχη ταινία της Nortec :p

99/239! Καλά πάμε :p

M Makers.jpg
 
Είχα επιβεβαιώσει το Worms Armageddon πριν αρκετό καιρό χωρίς φωτό..

Απλά μιας και βρήκα τώρα φωτό του είπα να το προσθέσω!

Worms.jpg
 
Άλλο ένα που είχαμε επιβεβαιώσει χωρίς φωτό ήταν το Blast Corps..

Ας το δούμε τώρα μιας και προέκυψε.. κλασσικά γερμανική έκδοση κουτί/βιβλιαράκι..

Blast.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα