Ελληνικές ταινίες στη TV που δεν πρέπει να χάσουμε!

tonytony είπε:
Η ΕΤ3 συνεχίζει να μας εκπλήσσει ευχάριστα! Την επόμενη Παρασκευή 26 Οκτωβρίου θα προβληθεί άλλη μια σπάνια ταινία , στις 19.00. 


156315_1688149531036_452198_n.jpg
Μακαρι Τονυ να συνεχισει η ΕΤ3 να προβαλλει κι αλλες σπανιες ταινιες που θελουμε πολυ ολοι να τις δουμε, γιατι απο τα ιδιωτικα καναλια μην περιμενεις να προβαλλουν σπανιες ταινιες δυστυχως καθε φορα βαζουν τις ιδιες και τις ιδιες που τις εχουμε δει χιλιες φορες και εχουν βγει και σε dvd οποτε μονο απο την ΕΤ3 μπορουμε να ελπιζουμε σε σπανιες ταινιες.Μακαρι να συνεχισει ετσι.
 
Μακάρι εννοείται! Μη ξεχνάς πως ΑΝΤ1 και MEGA τις έχουν απαρνηθεί εντελώς πια , μόνο το STAR τις Κυριακές και ο ALPHA κάπου κάπου , αλλά όπως πολύ σωστά είπες , μόνο τις πολύ γνωστές παίζουν...
 
Άλλες δύο ενδιαφέρουσες ταινίες το επόμενο Σάββατο στην ΕΤ3 που νομίζω οι λάτρεις του ελληνικού σινεμά πρέπει να τις δούμε...

 


Σάββατο 27 Οκτωβρίου στις 15.00 "Η θυσία της μάνας"


 


162744_1706669754030_2980251_n.jpg


Σάββατο 27 Οκτωβρίου στις 19.00 "Προδοσία"

 


163234_1732158711238_7595415_n.jpg
 
Πω πω τι θα πρωτοδούμε! Φοβάμαι μην ξεχάσω να τις δω, ειδικά αυτή με το Φέρτη και με τον Αλεξανδράκη θέλω να τις δω οπωσδήποτε!
 
Την επομενη Τριτη 30 Οκτωβριου στις 8 το απογευμα στην ΕΤ3 εχει αλλη μια σπανια ταινια με τον τιτλο "Αντρα θελω με πυγμη" του 1959 με την Καλη Καλο.

Και το σχετικο λινκ της ΕΤ3 για την ταινια http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3384812&chid=10
 
Η ΕΤ3 συνεχίζει τις κάπως πιο σπάνιες ταινίες. Την επόμενη Τετάρτη 31 Οκτωβρίου στις 20.00 θα προβληθεί η ταινία του 1960 "Το μεροκάματο της ευτυχίας" με τους Μίμη Φωτόπουλο , Ξένια Καλογεροπούλου , Διονύση Παπαγιαννόπουλο , Τασσώ Καββαδία κ.α.
 
Α νομίζω μας κακομαθαίνει η Ερτ3 με τόσες ταινίες τη βδομάδα!! :p με την καλή την έννοια πάντα!
 
Η ΕΤ3 τιμά την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου με πολύ ωραίες ταινίες...Δείτε το σχετικό τρέιλερ παρακάτω. Να πούμε πως και το STAR επίσης , με την ταινία "Η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά" , την Κυριακή στις 9 το βράδυ...

 





 
Την επομενη Παρασκευη 2 Νοεμβριου η ΕΤ3 συμφωνα με το προγραμμα της θα προβαλλει αλλη μια σπανια ελληνικη ταινια στις20:00 το απογευμα με τιτλο "Ενας κλεφτης με φιλοτιμο" του 1968 με τον Διονυση Παπαγιαννοπουλο,τον Κωστα Κακκαβα και την Αννα Ιασωνιδου.Εγω δεν την εχω δει ποτε αυτη την ταινια και δεν θυμαμαι να εχει προβληθει παλι τουλαχιστον τα τελευταια χρονια απο καποιο καναλι οποτε ειναι ευκαιρια να τη δουμε. Εδω και το σχετικο λινκ για την ταινια http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3385167&chid=10


 
Άλλη μια σπάνια ταινία στην ΕΤ3 (πάντα!) την επόμενη Δευτέρα 5 Νοεμβρίου στις 20.00. "Η Νάνσυ την ψώνισε".

 


165067_1721281279309_653632_n.jpg


165067_1721281279309_653632_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλη μια ταινία που νομίζω έχει χρόνια να παιχτεί , την επόμενη Τρίτη 13 του μηνός στις 23.00 στην ΕΤ3...

 


167659_1736195972167_7912419_n.jpg
 
Άλλη μια ταινία που νομίζω έχει πολλά χρόνια να παιχτεί , την επόμενη Τρίτη 20 Νοεμβρίου στις 23.00 στην ΕΤ3. "Όσα κρύβει η νύχτα" του 1963 με τους Πέτρο Φυσσούν , Μάρθα Βούρτση , Ανδρέα Ντούζο , Διονύση Παπαγιαννόπουλο κ.α.
 
tonytony την ταινια "η Νανσυ την ψωνισε" την εδειξε η ΕΤ3; δεν ειχε βαλει ουτε το τρέιλερ στο επισημο καναλι της στο ΥΤ.Δεν ξερω γιατι,αλλά εχω την εντυπωση οτι μονο οταν βγαινουν τα τρέιλερς στο ΥΤ μπορω να ειμαι σιγουρη οτι θα προβληθουν οι ταινιες αυτες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
tonytony την ταινια "η Νανσυ την ψωνισε" την εδειξε η ΕΤ3; δεν ειχε βαλει ουτε το τρέιλερ στο επισημο καναλι της στο ΥΤ.Δεν ξερω γιατι,αλλά εχω την εντυπωση οτι μονο οταν βγαινουν τα τρέιλερς στο ΥΤ μπορω να ειμαι σιγουρη οτι θα προβληθουν οι ταινιες αυτες
Την έδειξε Κατερίνα ναι , απλά την έδειξε πιο νωρίς και όχι την ώρα που έλεγε. Ήταν η βδομάδα των απεργιών και ήταν άνω κάτω το πρόγραμμα.
 
tonytony είπε:
Την έδειξε Κατερίνα ναι , απλά την έδειξε πιο νωρίς και όχι την ώρα που έλεγε. Ήταν η βδομάδα των απεργιών και ήταν άνω κάτω το πρόγραμμα.
ευχαριστουμε για την ενημερωση :) λογικα,καποια στιγμη θα την ξαναπαιξει
 
tonytony είπε:
Άλλη μια ταινία που νομίζω έχει πολλά χρόνια να παιχτεί , την επόμενη Τρίτη 20 Νοεμβρίου στις 23.00 στην ΕΤ3. "Όσα κρύβει η νύχτα" του 1963 με τους Πέτρο Φυσσούν , Μάρθα Βούρτση , Ανδρέα Ντούζο , Διονύση Παπαγιαννόπουλο κ.α.
Την ταινια αυτη την ειδα πριν δυο χρονια περιπου σε περιφερειακο καναλι την εβαζε σχεδον καθε εβδομαδα.Γενικοτερα αυτες οι ταινιες που βαζει τωρα τελευταια η ΕΤ3 ειναι οι ταινιες που εβαζε το περιφερειακο αυτο καναλι ακριβως οι ιδιες καθε μερα.Μαλιστα μια που εβαζε συνεχεια ειναι "Ο Διαβολος και η ουρα του" με Μαρθα Καραγιαννη και Ανδρεα Μπαρκουλη, "το Παραστρατημα μιας αθωας" με Γκελυ Μαυροπουλου,"Αναμεσα σε δυο αγαπες" με τον Κωστα Κακαβα κτλ για να δουμε αν θα τις βαλλει κι αυτες η ΕΤ3.
 
Την επομενη Πεμπτη 22 Νοεμβριου η ΕΤ3 θα προβαλλει μια σπανια ελληνικη ταινια με τιτλο "Ο Διαβολος και η ουρα του" του 1962 με Μαρθα Καραγιαννη και Ανδρεα Μπαρκουλη στις 20:00 το απογευμα.

Οπως εχω ξαναπει σε προηγουμενο ποστ την ταινια αυτη την εβαζε συνεχεια ενα περιφερειακο καναλι πριν δυο χρονια και γενικοτερα οσες ταινιες εβαζε εκεινο το καναλι της βαζει η ΕΤ3 τωρα.

Eδω το σχετικο λινκ για την ταινια http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3387856&chid=10
 
Αλλη μια σπανια ταινια στην ΕΤ3 την Τεταρτη 28 Νοεμβριου στις 20:00 το απογευμα με τιτλο "Τα Μαναβακια" του 1957 με τον Πετρο Γιαννακο και τον Κυριακο Μαυρεα.

Εδω το σχετικο λινκ για την ταινια http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3388833&chid=10
 
Πίσω
Μπλουζα