Ελληνικό "δαιμόνιο"

Βρε σαν μικρά παιδιά κάνετε...Το είπαμε αυτό πολλές φορές..Όταν λέμε κάτι στο γενικά μιλάμε γενικά δεν σας καταλαβαίνω..Δηλαδή οι Έλληνες δεν κλέβουν δεν βιάζουν δεν καίνε τα δάση,στην Πεντέλη για να χτίσουν τα σπιτάκια τους χωρίς να ρωτήσουν εσένα η το παιδί σου αν αύριο μεθαύριο θα πνιγείτε (Πνιγούμε) από το καυσαέριο και την έλλειψη οξυγόνου?Οι ξένοι μας αποφεύγουν σε συναλλαγές το ξέρεις? έχουμε πολύ άσχημο όνομα έξω.Εσύ εξάλλου φίλε μου μην ξεχνάς πως ζεις στην Αθήνα,στην Αθήνα του Παπανδρέου του Μητσοτάκη και όλων των...να μην πω τι..Ολόκληρη η Ελλάδα είναι η Αθήνα..Για πάνε να ζήσεις στα Τρίκαλα η σε κανένα χωριό,ούτε γιατρό δεν θα βρεις εκεί...θέλετε να πάω παραπέρα?Για πια Ελλάδα μιλάτε βρε παιδιά ξυπνήστε λίγο..ambu κανένας δεν μίλησε για εσένα ιδικά εσύ έχεις αποδείξει πόσο καλός οικογενειάρχης και υπεύθυνο άτομο είσαι αλλά έλεος βρε συ γιατί βάζεις τον εαυτό σου μέσα?Είσαι βιαστής εμπρηστής απατεώνας?...Εαν όχι τότε απλά είσαι στο ποσοστό των σωστών Η γνώμη μου όπως και η γνώμη του Maddog απαιτώ να είναι σεβαστή...Πολλές φορές αγανακτείς με μια κατάσταση και ξεσπάς..Ναι αν το θες με νούμερα το 70% των Ελλήνων κρύβουν μέσα τους την απάτη.εσύ ανήκεις στα υπόλοιπα 30% Πάλι χωρίς παρεξήγηση έτσι?
 
Κυριοι .....

θα ηθελα παρακαλω εναν σαφη ορισμο του (νομιζω λεγεται νεολογισμου) ελληναρα...

,δηλαδη μια και αναλογα με τις περιστασεις, δεν εχει το ιδιο περιεχομενο

απλα υποδηλωνει υποτιμητικες- μειωτικες προθεσεις

,μπορειται να το οριοθετησετε ετυμολογικα-εννοιολογικα????

.........................................................................................

Δεν ξερω τι λετε για τους Eλληνες γενικα ,

αλλα και πως τους προσδιοριζει ο καθενας (υποκειμενικα)

με βοιολογικα , βιωματικα , εκπαιδευτικα ,γεωγραφικα ,πιολιτισμικα ή και με βαση το φρονημα κριτηρια ,

παντως συμφωνα με στατιστικες( και εδω μιλαμε για ψυχρους αριθμους)

απο τραπεζες, οι Mακεδονες-B.Ελλαδιτες και Ηπειρωτες ((***))

:anim-cheers: :anim-cheers:

,θεωρουνται πολυ πιο αξιοπιστοι-συνεπεις στις συναλλαγες τους, σε σχεση με τους :eviltongue: :tease: :diablotin: υπολοιπους. :diablotin:

((***)) περιλαμβανονται και αυτοι της πρωτης γενιας που εχουν μετοικισει :p )

YΓ1 Eπιτελους ζεσταινεται λιγο η ατμοσφαιρα ,γιατι μετα την αποχωρηση George ,ειχαμε ξεπερασει

και την οικογενεια Γουωλτονς....

ΥΓ2 εχω την εντυπωση οτι αν το προβλημα ,εχει να κανει με την αναμειξη <<τουρκικου>>DNA

,αυτο δεν εχει να κανει με το βιολογικο αλλα με πολiτισμικο-κοινωνικο DNΑ (αλλωστε οι πραγματικοι πρωταρχικοι τουρκοι (σελτζουκοι)ηταν μαλλον λιγοι .

ΥΓ3 προβλεπω οτι η συγκεκριμμενη λεξη θα κοσμησει καποια στιγμη το <<Λεξικο>> του Μπαμπινιωτη.

ΥΓ4 Το Apocalypto με τον απολυτα ελληναραδικο τιτλο btw -υποτιθεται τωρα ,του δινει κυρος ??? :p -

ξεκιναει με μια φραση.

"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within."Will Durant
 
Για όποιον αμφισβητεί τον πατριωτισμό σας, μια είναι μόνο η λύση:

Περήφανος άνεμος!!! :grflag:

Καλά μην βαράτε, είπα να χαλαρώσω λιγάκι την ήδη τεταμένη ατμόσφαιρα... :help:
 
Δεν ειχα καμια διαθεση να γυρισει το thread σε αναλυσεις φυλετικης καθαροτητας και υπεροχης.

Για μενα δεν φταιει κανενα DNA αλλα ο ασχημος τροπος που ο Ελληνας εμαθε την εννοια της "μπιζνας".

Η νοσηροτητα αυτη εχει μολυνει ανεπανορθωτα τη χωρα και ευτυχως υπαρχουν οι Ελληνες ομογενεις που κραταν το παραδοσιακο Ελληνικο φιλοτιμο, που χαθηκε απο τη χωρα καπου στις αρχες του 80,ζωντανο.

Για να ξαναμπω στο θεμα...

Ο αρχηγος οχι μονο δεν εχει "κατεβασει" το ειδος απο το γνωστο site πλειστηριασμων..αλλα το βλεπω σε διπλη καταχωρηση με ανανεωμενο deadline... :D

Τι φατσες κυκλοφορουν...ποιος κακομοιρης θα το χρυσοπληρωσει και θα το "φορτωθει"...

Συμπερασμα μου...οι αγορες retro απο Ελλαδα πεθαναν για εμενα
 
Wally δεν γίνετε να του κοτσάρεις μια αρνητική στο ονοματάκι του να μάθει να κοροϊδεύει?
 
δεν bidαρα μεσω του site ωστε να εχω τετοιο δικαιωμα δυστυχως.... :(
 
Αυτό δεν το έχω ξανακούσει..Δηλαδή αν το έπαιρνα εγώ θα την έτρωγα κανονικά...Ρε θα τον έβρισκα και θα του το έσπαζα στο κεφάλι..Πως τον λένε?
 
χαχαχαχαχαχα...

Σκοπος εξαρχης μου δεν ηταν να τον "καταδωσω",αλλωστε τον "φωτογραφισα" αρκετα, αλλα το χαλι των retro-συναλλαγων στη χωρα μας...
 
Αντιστάθηκα να μεταφέρω το συγκεκριμένο θέμα στην ενότητα "Απόψεις", αλλά δεν την βλέπω να την γλυτώνει την δουλειά.

Maddog ενώ θα συμφωνήσω σε πολλά με την δευτερολογία σου, είμαι κι εγώ της γνώμης ότι οι γενικεύσεις δεν είναι σωστές, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν γνωρίζουμε τι καπνό φουμάρει κάθε φορά ο διπλανός μας. Συνήθως αρκούμαστε στο στατιστικό δείγμα των γνωριμιών ή των επαφών μας, οι οποίες δεν χαρακτηρίζουν αναγκαστικά τον μέσο όρο. Το να αποπειραθούμε να αποδώσουμε το έναν ή τον άλλον επιθετικό προσδιορισμό επί του συνόλου 10.000.000+ ατόμων, πάλι ενέχει μπόλικη δόση υποκειμενικότητας και ανακρίβειας (οι στατιστικολόγοι να σηκώσουν τα χέρια τους...).

Παρόλα αυτά δε θα διαφωνήσω ότι υπάρχει άφθονη σαπίλα σε αυτόν τον τόπο σε διάφορα επίπεδα (οι συναλλαγές αποτελούν μάλλον από τα πιό αθώα παραδείγματα) και οι αιτίες της θα μπορούσαν άνετα από μόνες τους να σταθούν ως ξεχωριστό θέμα συζήτησης. Με τις γενικεύσεις όμως συνήθως παίρνει η μπάλα κι ότι αξιόλογο ενδέχεται να έχει απομείνει και να προσπαθεί σε πείσμα των καιρών να αρθρώσει οποιασδήποτε μορφής αντίσταση απέναντι στον όντως εκτεταμένο οχετό. Στη ζωή μου είχα την ευτυχία να έχω γνωρίσει δεκάδες, ίσως και εκατοντάδες υπεύθυνα άτομα, που πραγματικά τους άξιζε να φέρουν τον τιμητικό τίτλο του Έλληνα με όλο το ιστορικό βάρος που αυτός κουβαλά πίσω του. Σε καμμία περίπτωση δε θα τους χαρακτήριζα λαμόγια, κουτοπόνηρους, μπαμπέσηδες, καραγκιόζηδες, βολεψάκηδες, τυχοδιώκτες, γλύφτες, ρουφιάνους κλπ κλπ.

Στην σύγχρονη Ελλάδα της ανασφάλειας και των άφθονων μεταπολεμικών συνδρόμων, τις ταμπέλες και τις παχιές κουβέντες τις έχουμε εύκολες από όποιον πολιτικό χώρο κι αν προερχόμαστε. Στα έργα είναι συνήθως που χωλαίνουμε με χαρακτηριστικό τρόπο. Η άποψή μου είναι περισσότερο κι από τις όποιες επισημάνσεις που θα καθήσουμε να κάνουμε, να προσπαθούμε με την δική μας καθημερινή στάση να βάζουμε κάθε φορά έστω και ένα λιθαράκι για να αλλάξει η κατάσταση προς το καλύτερο. Το συλλογικό άθροισμα ενός τέτοιου είδους προσπαθειών μπορεί να γύρει την πλάστιγγα με εντυπωσιακό τρόπο προς αυτήν την κατεύθυνση και δε θα πρέπει να υποτιμάμε την αξία του.

Γνωρίζω πάντως ότι όλοι καλόπιστα σχολιάζουμε το θέμα, με αγνές προθέσεις και διάθεση να στηλιτεύσουμε τα κακώς κείμενα. Ας μην πέσουμε στην παγίδα της αλληλοφαγωμάρας κι ας κοιτάξουμε να βγάλουμε κάποιο πραγματικά χρήσιμο συμπέρασμα. Ας ρωτήσουμε ο καθένας τον εαυτό μας πώς μπορεί να συμβάλλει από το δικό του μετερίζι στην άρση της αναξιοπιστίας. Κάποτε πρέπει η συνειδητοποίηση να μεταβληθεί σε βούληση και αυτή με τη σειρά της σε πράξη.

Και κλείνω με την δυστυχώς διαπομπευμένη ατάκα του ταλαίπωρου Ισοκράτη από τον Πανηγυρικό που έχει τύχει σκόπιμης παρερμηνείας και περιφέρεται ως τεκμήριο ενός ανύπαρκτου ισχυρισμού πολυπολιτισμικής ανέχειας. Ο Ισοκράτης αναφέρεται στην 'ημετέρα παιδεία' των Αθηναίων κι όχι των Ελλήνων συνολικά. Το νόημα σε ελεύθερη απόδοση είναι ότι κόμπαζε πως η πόλη των Αθηνών έφτασε σε τόσο υψηλό πολιτισμικό επίπεδο, ώστε να αποκαλούνται 'Έλληνες' όσοι μετείχαν της Αθηναϊκής μόρφωσης. Καμμία σχέση δηλαδή αυτό που προσπαθούσε να πει ο άνθρωπος με το πώς έχει καταντήσει να χρησιμοποιείται σήμερα για 'όψιμους αντιρατσιστικούς λόγους'. Αυτό απλώς για την αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας.
 
candy είπε:
Για όποιον αμφισβητεί τον πατριωτισμό σας, μια είναι μόνο η λύση: Περήφανος άνεμος!!! :grflag:

Καλά μην βαράτε, είπα να χαλαρώσω λιγάκι την ήδη τεταμένη ατμόσφαιρα... :help:

:thumbup: :thumbup:

Εγώ έσβησα το χαρακτηρισμό, δείτε το βιντεάκι της Candy και γελάστε λιγάκι.

Πάντως για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, ένα έχω να σας πω:

"Πας μη Έλλην, βάρβαρος".

Και πρώτοι βάρβαροι οι ανθέλληνες σκατοπολιτικάντηδες που ξεπουλάνε τα πάντα και τους πάντες στο όνομα μιας ψέυτικης γκλαμουριάς και ενός ασύδοτου κέρδους. Τα βλέπετε καθημερινά και στις ειδήσεις, όσοι τα βλέπετε.

Παραθέτω το δικό μου παράδειγμα για να σας δώσω να καταλάβετε.

Πριν από κανένα μήνα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τα μάτια. Σοβαρό ή όχι εγώ δεν ήμουν σε θέση να το γνωρίζω μια και δεν κατέχω ειδικότητα οφθαλμίατρου, την τελευταία φορά που κοίταξα. Πήγα κι εγώ ο κακομοίρης να κλείσω ραντεβού στο "Γεννηματάς" μια και δεν μπορούσε να περιμένει.

Πάω εκεί, σε τέσσερεις μήνες μου λένε....... Μα είναι επείγον, ε, ελάτε το απόγευμα κοστίζει 60 ευράκια ΜΟΝΟ........ Μα δεν εργάζομαι και δεν έχω να πληρώσω, καλά δεν πειράζει ελάτε το Μάρτιο. Είπα στην μόνιμη δημόσιο υπάλληλο ότι είναι επείγον και τι θα κάνω; Προσευχηθείτε στο Θεό μου είπε να μην είναι σοβαρό. :eek: :eek:

Ευτυχώς ρωτώντας βρήκα έναν πολύ καλό γιατρό και τελικά απευθύνθηκα εκεί. Φυσικά δεν τίθεται θέμα χρημάτων, και 60 και 100 θα έδινα αλλά και 1000, αλλά ΟΧΙ στα λαμόγια του κώλου που λυμαίνονται ασύστολα το πρόβλημα και τη δυστυχία του καθενός. Φυσικά και τον γιατρό τον πλήρωσα και με μεγάλη μου χαρά μάλιστα, σιγά μη τα έδινα στους χαραμοφάηδες του δημοσίου.

Και καλά τώρα είμαστε νέοι, αν κάποτε γεράσουμε (αν αξιωθούμε δηλαδή) τι θα κάνουμε κύριοι; Θα περιμένουμε από το κάθε κωλοΙΚΑ να αξιωθεί να μας κλείσει κανένα ράντζο;

Κύριοι είμαι σαφής και κάθετος. ΔΕΝ εργάζομαι και δεν εργάζομαι από επιλογή συνειδητή, και ΔΕΝ προσφέρω τίποτε σε αυτό το τόπο που με εμπαίζει με το χειρότερο τρόπο. Δυστυχώς ΔΕΝ είμαι τέτοιος άνθρωπος, αλλά δεν θέλω να σκοτώνομαι για να παίρνω μισθό πείνας και όταν παρουσιαστεί ανάγκη να με πετάνε στην άκρη σαν χρησιμοποιημένο χαρτομάντηλο. Φυσικά πονάω για αυτό τον τόπο, αλλά έπαψα να μετέχω στην όλη διαδικασία που αυτός ακολουθεί. Αν κάποιος με ρωτήσει γιατί, απλά θα του απαντήσω ότι παίρνω παράδειγμα από τα μεγάλα κεφάλια που μας κυβερνούν και τέλος. ΔΕΝ ασχολούμαι με τα ποδοσφαιρικά, ΔΕΝ παίρνω διακοποδάνεια, ΔΕΝ βγαίνω πιά τα Σαβατοκύριακα και ακόμα και ένα καλό αμάξι που είχα ΔΕΝ το έχω πιά, γιατί κατάλαβα ότι στην τελική κανένα από όλα αυτά τα πράγματα δεν έχει καμία αξία. Προτιμώ να παίρνω τον Master Yoda και να γυρίζω από πόλη σε πόλη και από ταξίδι σε ταξίδι. Άσε τους άλλους να κουρεύονται.

Αν κάποιος με ρωτήσει τι θα ήθελα να υπήρχε διαφορετικό στη ζωή μου είναι πολλά αυτά που θα του έλεγα. Αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα ήθελα να είχα γεννηθεί σε διαφορετική χώρα από την Ελλάδα μας. Μια χώρα που όπως πάει, σε λίγα χρόνια θα καταστραφεί.

Κύριοι, και κυρίες, δυστυχώς είμαστε όμηροι στην ίδια μας την χώρα. καταλάβετέ το.
 
Wally: αν αποφάσισες οριστικά να αρχίσεις Ebaying, ευχαρίστως να σου δώσω τα βασικά guidelines στον επόμενο καφέ. Έχω καταλήξει εδώ και καιρό στο συμπέρασμα ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με την τοπική αγορά λόγω αυξημένου ρίσκου, πλην μεμονωμένων περιπτώσεων και αυτές πάλι ΜΟΝΟ αν υπάρχει δυνατότητα hands on testing πριν δώσεις το παραδάκι. Γι' αυτό και δεν ήμουν ποτέ καν μέλος σε Fleamarket κλπ. Μια φορά που θέλησα κάτι από εκεί έβαλα τον telamona να το αγοράσει εκείνος (και το τελικό αποτέλεσμα απλώς δικαίωσε την δυσπιστία μου, μπορεί να σας τα πει ο ίδιος!)

Συνεχίζω πάντως να πιστεύω ότι θα μπορούσες να πεις ευθέως ποιός είναι και όχι να τον "φωτογραφίζεις" μόνο, εκτός αν είσαι φανατικός οπαδός του Δαφέρμου και των "προσωπικών δεδομένων" του. Ημιάσχετο: τώρα τελευταία βλέπω να βρήκανε μια Νεοελληνική χρήση που δεν είναι στο πνεύμα του νόμου κατά την γνώμη μου, στην κάλυψη διαφόρων κάθε είδους παρανομούντων! Σεβαστή πάντως η επιλογή σου να μην πεις όνομα, παρόλο που διαφωνώ.

Ambu_dare: δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί το πήρες προσωπικά το θέμα και από που συμπέρανες ότι όλα τα γραφόμενα απευθύνονταν σε οποιοδήποτε συγκεκριμένο μέλος. Και φυσικά οι αναφορές σου σε προηγούμενες συζητήσεις εδώ δεν μου λένε τίποτα γιατί δεν ξέρω καν σε τι αναφέρεσαι, είμαι μέλος εδώ σχετικά μικρό διάστημα και δεν είδα τίποτα σχετικό.

Ευχαρίστως το συζητάμε επίσης στον επόμενο καφέ. Αν πάλι εμμένεις στην άποψη σου ότι δεν θέλεις να πιείς καφέ μαζί μου, κανένα πρόβλημα. Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι τελικά συμφωνούν ότι υπάρχει πρόβλημα πολιτισμού/αξιοπιστίας στην καθημερινή ζωή της χώρας με πολλά νοσηρά φαινόμενα για τα οποία αντί να εξοργιζόμαστε ότι μας θίγει την προσωπικότητα η συζήτηση για αυτά και το ποιός ευθύνεται θα έπρεπε να εξοργιζόμαστε και μόνο που υπάρχουν.

να προσπαθούμε με την δική μας καθημερινή στάση να βάζουμε κάθε φορά έστω και ένα λιθαράκι για να αλλάξει η κατάσταση προς το καλύτερο***Ας ρωτήσουμε ο καθένας τον εαυτό μας πώς μπορεί να συμβάλλει από το δικό του μετερίζι στην άρση της αναξιοπιστίας. Κάποτε πρέπει η συνειδητοποίηση να μεταβληθεί σε βούληση και αυτή με τη σειρά της σε πράξη.
ΑΕΟΝ: ακριβώς αυτό το μήνυμα ήταν που θα ήθελα να μείνει από το θέμα και τον όποιον "καβγά". Φυσικά πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετοί που πρεσβεύουν αυτές τις αξίες (νομίζω ότι είναι προφανές ότι αν δεν υπήρχαν και αρκετοί τέτοιοι η μόνη λύση θα ήταν η μετανάστευση ή ίσως το Άγιο Όρος), αλλά συνεχίζω να πιστεύω επίσης ότι στην παρούσα φάση είμαστε μειοψηφία στην χώρα. Πρέπει να μετατραπούμε ξανά σε ισχυρή πλειοψηφία για να μπορούμε να κομπάζουμε ξανά δικαίως για την χώρα μας όπως κάποτε ο Ισοκράτης (επιτέλους έμαθα ποιός το είχε πει αυτό!) για την πόλη του. Κατ' εμέ ο μόνος τρόπος είναι τα λόγια του AEON, να χτίσουμε ξανά πετραδάκι-πετραδάκι την αξιοπιστία της χώρας. Και γι' αυτό τον λόγο θα διαφωνήσω με τον pooky, απέχοντας δεν λύνουμε τίποτα από τα κακώς κείμενα. Κανένας μας δεν θα ήθελε να έχει γεννηθεί σε άλλη χώρα και γι' αυτό ακριβώς αξίζει τον κόπο να ενεργοποιηθούμε και να μην καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια να την βλέπουμε να καταστρέφεται. Είναι καθήκον μας! Και μάλιστα 2 φορές καθήκον επειδή οι περισσότεροι είμαστε στην ηλικία που έχουμε ή θα κάνουμε σχετικά σύντομα παιδιά, πρέπει όχι μόνο εμείς να είμαστε έτσι αλλά και να τα μάθουμε με το δικό μας παράδειγμα και διδασκαλία να είναι 1ον) περήφανα για την χώρα τους 2ον) να λειτουργούν εμπράκτως με τρόπο άξιο θαυμασμού.
 
akmakas είπε:
exetlaios...Μεγάλο παιδί είσαι βρε. :D
Χα, χα !

Πόσο λίγο με ξέρεις !!! :biglaugh:

Αγαπητέ MADDOG, (δυστυχώς) έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ στα όσα έγραψες στο δεύτερο μήνυμά σου.

Μπορεί να διαφώνησα έντονα με την συγκεκριμένη φράση/γενίκευση, αλλά δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου ότι βρισκόμαστε στο ναδίρ μας.

Ας κάνουμε ο καθένας ότι καλύτερο μπορεί, τουλάχιστον να κοιμόμαστε με λίγο ελαφρύτερη ψυχή το βράδυ.

Pooky, ως συνήθως ήσουν χείμαρος.

AEON, ο Ισοκράτης (αλλά και εγώ) σε ευχαριστούμε που διόρθωσες την συνηθισμένη παρερμηνεία του "Πανηγυρικού" λόγου του.

Με γλύτωσες από άλλη μισή σελίδα απάντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλους, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.

-- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ --
 
Πάντως φίλε Wally πιστεύω ότι πρέπει να πείς ποιός είναι γιατί ο συγκεκριμένος ακόμα πουλάει retro μηχανήματα στο emarket και υπάρχει άμεσος κίνδυνος κάποιος από εμάς εδώ να την πατήσει.
 
Ειναι απλο να βρεθει...ποσοι πουλανε 128 σε τετοια site αυτη τη στιγμη?

H oυσια ομως του thread μου δεν ηταν να αποφευγουμε τον συγκεκεριμενο τυπα αλλα γενικα για τις εγχωριες retro αγορες. :(

Αν ψαξεις τα post μου,link δεν δινω για να μην βγω ο γκρινιαρης του GRM :D ,θα δεις οτι εχω αντιμετωπισει παρομοια προβληματα και σε site και σε αγγελιες και σε μαγαζια της χωρας μας... ;)
 
Ήταν πάντως λίγο μυστήρια φάτσα ε? Κουτοπόνηρη

Την άλλη την "ωραία" καταχώρηση με το Computer Art 2006 στο emarket την έχεις δει?

http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=6664701

1 χρόνο προσπαθεί να το σπρώξει αυτό το τερατούργημα και μάλιστα για 100 έουρος.

Επειδή όμως είμαι και πολύ πειραχτήρι, χθές του έστειλα μήνυμα :

"Φίλε είσαι μεγάλος καλλιτέχνης, πολύ μπροστά από την εποχή σου και γι'αυτό δεν σε καταλαβαίνουν και δεν παίρνει κανείς αυτό το κομψοτέχνημα, 100 ευρώ είναι πολύ λίγα για κάτι τόσο ωραίο.

Μην απελπίζεσαι όμως, και ο Πικάσσο μετά θάνατον αναγνωρίστηκε, που ξέρεις"

Και μου απαντά:

"Φίλε μου έχεις μεγάλο δίκιο, αλλά σκοπεύω να πάρω λεφτά πρίν πεθάνω"

LOL

Επίσης είχα στείλει πιο παλιά και σε έναν ακόμα με την καταχώρηση

http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=6670497

Εννοείται ότι ακόμα προσπαθεί να το σπρώξει.

Του έιχα γράψει:

"Φίλε φοβερο λεμε το τασάκι ε? Αλλά βάλε μαζί και ένα πακέτο τσιγάρα στην προσφορά μπάς και το πάρει κανείς"

Και απαντά:

"Χαχαχαχαχαχαααα πολύ καλό φίλε μου"
 
Ε όχι και 20 έουρος για ένα τασάκι που γράφει SEGA. Να είχε και τον Sonic επάνω να το σκεφτώ.

Καπνίζεις Wally?
 
Πίσω
Μπλουζα