Ελληνικό "δαιμόνιο"

gtsamour είπε:
Χμμμμ, ακόμα ανοιχτή τη βλέπω τη δημοπρασία....
Είπα ήδη ρητά ότι δεν γράφομαι σε Ελληνικό site δημοπρασιών ο κόσμος να χαλάσει! Το Buy It Now ισχύει (ξέρει ο Vag) και στο χέρι του είναι να την κλείσει αν θέλει. Το δύσκολο της υπόθεσης τώρα είναι να τον πείσω να πάρει τα σωστά λεφτά και όχι 5 ευρώ που θα προσπαθήσει να μου το δώσει. Μιλάμε για τελείως αντιεπαγγελματία πωλητή! Προτιμάει να χάνει λεφτά ή να μην βγάζει τίποτα όταν πουλάει σε γνωστούς πελάτες! :diablotin:
 
Ασε που συνηθως τα χαριζει....
 
Snoop dogg είπε:
Μιλάμε για τελείως αντιεπαγγελματία πωλητή! Προτιμάει να χάνει λεφτά ή να μην βγάζει τίποτα όταν πουλάει σε γνωστούς πελάτες! :diablotin:
telamonas.plastelinis είπε:
Ασε που συνηθως τα χαριζει....
Σκάστε ρε!

Όσο για το Star Trek, εννοούσα το παλιό.

Αν τύχει, βλέπω στην TV κανένα από τα καινούρια, αλλά γενικά δεν προλαβαίνω να δω τηλεόραση πια.
 
Το παλιο βρε παιδί μου παρόλο που το έβλεπα σαν παιδί, όταν πήγα να το ξαναδώ στη σήμερον ημέρα, απλά, δεν βλεπετότανε.

Αν έχεις δει τα σύγχρονα...
 
Έχει αυτή την Αμερικανιά των 60ς, την "έντονη" και τραβηγμένη υποκριτική. Ο Κερκ είναι μονίμως στην μπρίζα και με νεύρα, το σώμα του είναι σε επιθετική στάση και ο τρόπος που λέει τις ατάκες θυμίζει απογευματινές δραματικές σειρές. Δεν είμαι κατά των Old Series αλλά να και εγώ τις βλέπω αυτό το καιρό και έχω πιάσει τον ευατό μου πολλές φορές να βγάζει το δισκάκι και να βάζει DS9

Έσκισα το το θέμα για άλλη μια φορά:nervous:
 
Το πιο γελείο στο original series είναι όταν έμπαινε καμια θεογκόμενα στο σκάφος και την κοιτάγανε όλοι σαν ξελυγομένοι (σε πολλά επεισόδια).

Καμία σοβαρότητα....
 
Κυριοι σας προειδοποιω λιγα για τον Captain!!!

Ενας ειναι ο Kirk :headbangdude:
 
Ε εντάξει μιλάμε για 1968. Να πάμε καλύτερα σε άλλη ενότητα γιατί έχουμε να πούμε πολλά για το old series
 
Η θεά ήταν η μαυρούκο με τα μανικιούρια και το καυλιτζέκι στ'αυτί στις τηλεπικοινωνίες, η Ουχούρα. Σκέτη ζουλού....
 
Tα Οriginal επεισοδια προσφατα ειχαν υποστει μια επεξεργασια στα εφε με computer για την αμερικανικη T.V, μηπως ξερει κανεις ποτε θα τα εχουμε σε DVD.Αυτα περιμενω για να τα ξαναδω μετα απο 20+ χρονια.Οσο να ειναι θα βλεπονται πιο ευχαριστα. :cool:

gtsamour είπε:
Η θεά ήταν η μαυρούκο με τα μανικιούρια και το καυλιτζέκι στ'αυτί στις τηλεπικοινωνίες, η Ουχούρα. Σκέτη ζουλού....
Την ειδα προσφατα σε ταινια με τον Ice Cube http://www.imdb.com/title/tt0368578/ οσο HOT ηταν στα οriginal τοσο ....... ειναι στα 75 της. http://www.imdb.com/name/nm0629667/
 
Κυκλοφορούν ήδη σε DVD εδώ και 1μισι χρόνο μη σου πώ, και είναι και σχετικά φθηνά
 
Kατα πασα πιθανοτητα θα εννοεις τα παλια DVD που κυκλοφορουν στην greek αγορα εδω και καιρο που απλα εχουν υποστει μια επεξεργασια καθαροτητας εικονας.Εγω εννοω αυτα με σχεδον καινουργια εφε (καμμια σχεση με τα 60ς) διαστημοπλοια ,εκρηξεις,εξωγηινους ολα που προσφατα παιχτηκαν απο καναλι της U.S.A με αφορμη τα ποσα χρονια της επετειου. http://slashdot.org/articles/06/08/29/1230213.shtml
 
Καλό είναι να το δείς μια φορά αλλά εγώ θα προτιμούσα τα original effects, για όμορφα γραφικά βλέπεις και τα πιο νεα star trek.

P.S

χθές άρχισα να βλέπω Babylon5 μετά από ένα μαραθώνιο αντιγραφών των DVD και των 5 season που είχε αγοράσει ένας μανιακός φίλος...
 
Wally είπε:
Δεν μας πείθει και τόσο το Link. Για κάνα western καλός είναι αλλά μέχρι εκεί. Φαντάσου τι θα έκανε με τους Borg ο Kerk ματσομαν.

Θα τους έδερνε;:biglaugh:

Πέρα από την πλάκα έχει τεράστεια διαφορά η υποκριτική του (και του Μακόι) με τις τηλεταινίες των 80ς. 15 χρόνια και άλλαξαν τόσα πολλά.

Είδα πάντως στο καπάκι 3 season και μπορώ να πω ότι μετά από κάθε επισόδειο τα νεύρα μου ήταν λες και είχα κάνει 3 ενέσεις καφείνης στο καπάκι.
 
Axxxx ενώ με το ST Voyager όταν τελείωνα τη σεζόν και δεν είχα στο καπάκι την επόμενη, πάθαινα στερητικό σύνδρομο. Στο μεταξύ στο τέλος της κάθε σεζόν, είχαν το super φοβερό επισόδιο (με Borg συνήθως) το οποίο συνεχιζόταν στην επόμενη, οι αλήτες.....

Το ST Voyager είναι απίθανο, εξελίσσεται στο Delta quadrant που είναι το μέρος του γαλαξία στο οποίο εξελίχθηκαν οι Borg.

Το Voyager είχε γυναίκα Captain (Captain Janeway) κάτι που στην αρχή με ξενέρωσε τελείως, αλλά η ηθοποιός που την παίζει είναι φοβερή και σε κερδίζει πολύ γρήγορα.

Για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση, ας κατεβάσει το (καλύτερο όλων κατά τη γνώμη μου) διπλό επεισόδιο με Borg του ST Voyager, που έχει τίτλο Scorpion, και αν δεν τα κατεβάσει όλα μετά να μη με λένε Γιώργο.
 
@shock If something doesn't speak English -- it's toast.

@gtsamour Γυναικα captain????ελεος!!!
 
gtsamour είπε:
Το πιο γελείο στο original series είναι όταν έμπαινε καμια θεογκόμενα στο σκάφος και την κοιτάγανε όλοι σαν ξελυγομένοι (σε πολλά επεισόδια).Καμία σοβαρότητα....
Προφανώς έχεις καιρό να πας σε καφετέρια ! :biglaugh:

Εκεί να δεις κοίταγμα που πέφτει !!!

Cafe "Entrprise" !
 
Πίσω
Μπλουζα