Ελληνικό "δαιμόνιο"

μπα...ειναι γνωστο οτι ειμαι one track mind ... :D
 
gtsamour είπε:
Για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση, ας κατεβάσει το (καλύτερο όλων κατά τη γνώμη μου) διπλό επεισόδιο με Borg του ST Voyager, που έχει τίτλο Scorpion, και αν δεν τα κατεβάσει όλα μετά να μη με λένε Γιώργο.
Με τους δεκάδες κύβους να περνάνει ξυστά από την "πάπια"?

Πολύ καλό απλά το voyager δεν έχει το βάθος του DS9 (γνώμη μου)
 
Ναι αυτό.... τα έχεις δεί όλα?

ναι αλλά το DS9 δεν πλησιάζει καν τις μάχες και τα εφε του Voyager, καλό αλλά είναι λίγο σαν σαπουνόπερα
 
@gtsamour..ειμαι ελαφρως προκατελειμενος με v πραγματα...ενα απο αυτα και τα SciFi

Αν δεν ειναι DrWho,Space1999,StarTek (Kirk era) και κατι Αγγλικα "θεατρικης" αισθητικης δυσκολα μπαινω στο trip.... ;)
 
Κατέβασα πρόσφατα και τους 4 κύκλους του Blake's 7 (οι 7 ανίκητοι όπως λεγόταν), το έβλεπα φανατικά στην ΕΡΤ τότε.

Δεν έχω κάτσει να δω ακόμα αλλά με πιάσανε τα γέλια μόλις είδα κάτι τυπάδες με παντελόνι καμπάνα στο διαστημόπλοιο
 
Είσαι προκατελλημένος με τα StarTrek NG, DS9, Voyager και δεν είσαι με τη M$!!!

Τα old series δεν είχαν θέμα. Είχαν δηλαδή αλλά όχι όσο οι επόμενες σειρές. Από το NG και πέρα το Startrek έγινε περισσότερο εγκεφαλικό. Ναι υπάρχουν μάχες, βια αίμα, αλλά όχι μόνο αυτό. Δες το First Contact και αν σου αρέσει είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσουν και τα μετά '74 επισόδεια.
 
Πίσω
Μπλουζα