Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

Μέχρι 100 θα έδινα και μόνο για τίτλους που δεν βρίσκονται καθόλου ή κάτω των 400 ευρώ. Υπάρχουν άνθρωποι σε μερικά ξένα forums που το έχουν μεράκι και τα δίνουν σίγουρα κάτω από 200 ευρώ, σε αντίθεση με αυτούς στο eBay που απλά τα μεταπωλούν.
 
geo εισαι ο snesebayologos!εγω παντως δεν θα πουλουσα ουτε με μερικες χιλιαδες ευρω το zelda που εδειξες,δεν εχει να κανε με τα λεφτα..αλλα με το οτι θα ειχα στην κατοχη μου κατι που εγω και αλλοι 2 πιθανως..μονο στο κοσμο θα ειχαμε..και αυτο ειναι κατι που με τρελαινει και εξιταρει..!
 
3 τα γνωστά... αποκλείεται να είναι μόνο 3 όμως. Πάντα υπάρχουν κάπου άλλα, είτε σε private collections, είτε ξεχασμένα σε κούτες αποθηκών...
 
Ναι, όντως! Τρία είναι τα γνωστά έως σήμερα και ποτέ δεν αποκλείουμε το ενδεχάμενο να εμφανιστούν και άλλο στο μέλλον. Ένα βρίσκεται στη Γαλλία, στο μεγαλύτερο Γάλλο snes συλλέκτη, το άλλο είναι αυτό και το τρίτο στη Γερμανία. Μάλιστα ο Γερμανός έχει αυτό το Zelda, έχει φτιάξει και ένα repro Zelda Big Box βάσει των Γερμανικών δεδομένων, έλεος!!8)

Πάντως, συμφωνώ με τον Ενρικ ότι αν είχα αυτό το αριστούργημα δε θα το πουλούσα ποτέ!!

3a.jpg


http://www.supernes.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=2639
 
Ο μεγαλύτερος συλλέκτης από Snes Pal παιχνίδια, αρχίζει να πουλάει όλη του τη συλλογή όπως λέει. Για αρχή έβαλε το Megaman X3, να υπενθυμίσω ότι το τελευταίο κόπι στο ebay τελείωσε κάπου στις 860 λίρες αγγλίας. Πάντως αξίζει να δείτε στο description εικόνες απο τη συλλογή του. 550 περίπου διαφορετικά PAL παιχνίδια και όλα με αλφαβητική σειρά. Η συλλογή του είναι απλά όνειρο!!

%24%28KGrHqR,%21lQE3HG8S%29H4BOGIgYurm%21~~_12.JPG


http://cgi.ebay.co.uk/SNES-Mega-Man-x3-Boxed-Complete-V-Rare-/360378928711?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item53e8420e47
 
US $2,999.99

δεν ειναι δημοπρασια αλλα ειναι ενδιαφερων!!

:flower:
 
Ο φίλος μου ο μπάκι! Ο συγκεκριμένος τύπος έχει ίσως τη μεγαλύτερη συλλογή από σφραγισμένα παιχνίδια στον κόσμο και όλα βαθμολογημένα στη vga όπως αυτό το Zelda. Όταν μας παρουσίασε για πρώτη φορά τη συλλογή του μας έτρεχαν τα σάλια.... :eek:
 
όντως είναι σφραγισμένα με την κανονική ζελατίνα; ρωτάω γιατί όλα τα υπόλοιπα πλην των vga rated δεν δείχνουν κάτι που να αποδεικνύει ξεκάθαρα ότι δεν τα σφράγισε αυτός...

να ρωτήσω και κάτι,αν δεν έχεις σκοπό να τα πουλήσεις,τι νόημα έχει να διατηρείς μια συλλογή μόνο με σφραγισμένα παιχνίδια; εντάξει να έχεις καμια δεκαριά αλλά παραπάνω να τα κάνεις τι;
 
krem13 είπε:
όντως είναι σφραγισμένα με την κανονική ζελατίνα; ρωτάω γιατί όλα τα υπόλοιπα πλην των vga rated δεν δείχνουν κάτι που να αποδεικνύει ξεκάθαρα ότι δεν τα σφράγισε αυτός...
να ρωτήσω και κάτι,αν δεν έχεις σκοπό να τα πουλήσεις,τι νόημα έχει να διατηρείς μια συλλογή μόνο με σφραγισμένα παιχνίδια; εντάξει να έχεις καμια δεκαριά αλλά παραπάνω να τα κάνεις τι;
Ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις σου. Όσο για την πρώτη έχω να εγγυηθώ ότι τίποτα από όσα πουλάει στο ebay δεν είναι σφραγισμένα από αυτόν, είναι από την επίσημη αντιπροσωπεία και μόνο με εμπειρία καταλαβαίνεις τη διαφορά. Έχει φτιάξει ένα πολύ καλό όνομα ως συλλέκτης/πωλητής και πίστεψέ με δε θα ήθελε να το χαλάσει σε μία ημέρα, είναι πολύ έμπιστος και αρκετά επικοινωνιακός.

Όσο για τη δεύτερη ερώτηση θα αναφέρω μονάχα ότι είναι συλλέκτης σφραγισμένων παιχνιδιών. Ναι, πουλάει αλλά πάντα έχει ένα δεύτερο κόπι καλλίτερο από αυτό που πουλάει στην προσωπική του συλλογή. Θυμάμαι μάλιστα χαρακτηριστικά ότι είχε τρία Chrono Trigger, τα βαθμολόγησε και τα τρία και πήραν βαθμολογία 85,85, 85+. Εδώ και δύο χρόνια που το γνωρίζω έψαχνε απεγνωσμένα για ένα καλλίτερο Chrono που ήλθε μόλις πριν λίγους μήνες, το βαθμολόγησε και πήρε VGA 90!! Πρέπει να ήταν η πιο ευτυχισμένη ημέρα της ζωής του, ο άνθρωπος είναι τρελός με την κατάσταση. Εάν βαθμολογηθεί κάποιο με VGA 95, θα το αναζητήσει και αυτό!
 
geo2004z είπε:
Ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις σου. Όσο για την πρώτη έχω να εγγυηθώ ότι τίποτα από όσα πουλάει στο ebay δεν είναι σφραγισμένα από αυτόν, είναι από την επίσημη αντιπροσωπεία και μόνο με εμπειρία καταλαβαίνεις τη διαφορά. Έχει φτιάξει ένα πολύ καλό όνομα ως συλλέκτης/πωλητής και πίστεψέ με δε θα ήθελε να το χαλάσει σε μία ημέρα, είναι πολύ έμπιστος και αρκετά επικοινωνιακός.
Όσο για τη δεύτερη ερώτηση θα αναφέρω μονάχα ότι είναι συλλέκτης σφραγισμένων παιχνιδιών. Ναι, πουλάει αλλά πάντα έχει ένα δεύτερο κόπι καλλίτερο από αυτό που πουλάει στην προσωπική του συλλογή. Θυμάμαι μάλιστα χαρακτηριστικά ότι είχε τρία Chrono Trigger, τα βαθμολόγησε και τα τρία και πήραν βαθμολογία 85,85, 85+. Εδώ και δύο χρόνια που το γνωρίζω έψαχνε απεγνωσμένα για ένα καλλίτερο Chrono που ήλθε μόλις πριν λίγους μήνες, το βαθμολόγησε και πήρε VGA 90!! Πρέπει να ήταν η πιο ευτυχισμένη ημέρα της ζωής του, ο άνθρωπος είναι τρελός με την κατάσταση. Εάν βαθμολογηθεί κάποιο με VGA 95, θα το αναζητήσει και αυτό!
οκ με κάλυψες,ευχαριστώ :) τουλάχιστον αυτά που τα έχει sealed,τα έχει και σε απλές κόπιες για χρήση ;

πάντως εγώ προσωπικά δεν θα άντεχα ούτε μια μέρα να κρατήσω κλειστό ένα καινούργιο (ακόμη και με vga rating) αντίτυπο παιχνιδιού #)
 
Εγώ πάλι δε θα άντεχα να κρατώ τα παιχνίδια μου μέσα σε VGA θήκες, χάνεις την άμεση επαφή που έχεις το παιχνίδι παρόλο που προστατεύεται από κάθε τύπου φθορές. Όμως, από περιέργεια και μόνο βαθμολόγησα ένα παιχνίδι με τη ζελατίνα της Nortec για να δω αν θα βαθμολογηθεί. Και έτσι έχω το μοναδικό κόπι της Νορτεκ βαθμολογημένο από τη VGA!!
 
Δεν μας λες τι σκορ πήρε όμως... :p
 
Χαχα!! Εδώ δεν είπα ποιο παιχνίδι είναι, εσύ ρωτάς για βαθμολογία??

Ωραία....μιας που ετέθη το θέμα θα το δείξω εδώ. Είναι το Harvest Moon στην αγγλική του έκδοση και είναι, από όσα γνωρίζω, το μοναδικό κόπι σφραγισμένο στον κόσμο. Βαθμολογήθηκε με VGA 85, πολή καλή βαθμολογία για ένα παιχνίδι με την ταινία της Νόρτεκ γύρω γύρω.

 
Φιλε geo εγω συλεκτης δεν ειμαι αλλα εχω μια μικρη απορια.Το harvest moon που εχεις ειναι πολυ σπανιο οπως λες οποτε το εχεις σε μια γωνια σαν εργο τεχνης.Αν σε πιασει η τρελα να το παιξεις εχεις και δευτερο harvest moon;Η απορια ισχυει και για αλλα σφραγισμενα που εχεις.
 
geo2004z είπε:
Δε νομίζω ότι τα Repro είναι φθηνά. Παρακολουθώ στο ebay διάφορα τέτοια, κυρίως με Vampire's Kiss που πληθαίνουν όλο και περισσότερα τα fake κουτάκια και βιβλιαράκια για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κοίτα εδώ ένα fake που επωλήθη προς 200 ευρώ



πως καταλαβαίνεις ότι είναι fake?
 
metalcandyman είπε:
Φιλε geo εγω συλεκτης δεν ειμαι αλλα εχω μια μικρη απορια.Το harvest moon που εχεις ειναι πολυ σπανιο οπως λες οποτε το εχεις σε μια γωνια σαν εργο τεχνης.Αν σε πιασει η τρελα να το παιξεις εχεις και δευτερο harvest moon;Η απορια ισχυει και για αλλα σφραγισμενα που εχεις.
Ναι, έχω ακόμη ένα copy για αυτόν ακριβώς το λόγο, να παίζω στην κονσόλα. Και γενικά, ότι βλέπεις σφραγισμένο το έχω και ανοιχτό ή σκέτο το cartridge για να παίζω.

leaosnes είπε:
πως καταλαβαίνεις ότι είναι fake?
Είναι πολλές οι διαφορές μεταξύ ενός fake και ενός official κουτιού. Για παράδειγμα, όσον αφορά στο Vampire's Kiss, το official κουτί έχει μόνο το λογότυπο (Super Nintendo) στην κάτω αριστερή γωνία του κουτιού. Ενώ, όλως περιέργως, σε όλα τα fake έχουν προσθέσει και το λογότυπο "PAL VERSION" κάτω από το λογότυπο Super Nintento. Έχουν κάνει δηλαδή το κουτί να μοιάζει με τα Αγγλικά πρότυπα ενώ το παιχνίδι εκτυπώθηκε επισήμως με τα Γερμανικά πρότυπα....
 
Συγνώμη αλλά αυτές οι τιμές ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα; Κι εγώ πήγα και τα χάρισα στο ξαδερφάκι μου...!
 
Δυστυχώς ναι, είναι πραγματικές διότι ο πωλητής μου επιβεβαίωσε ότι η πληρωμή έγινε κιόλας.
 
Πίσω
Μπλουζα