Εξωγήινοι

lordraiden είπε:
Να σε βοηθησω...
1. Pirate Lion - Λέων ο βασιλιάς

27. Webslinger Spider - Μανία η μέδουσα
Ωραίος ρε συ Bill!!! Επιτέλους ολόκληρη η λίστα με τα ονόματα των Ελληνικών Τερατομάχων!!!
 
Επιτέλους κατέφθασαν και οι τελευταίες φιγούρες από Αμερική και πλέον ολοκληρώθηκε η σειρά των Τερατομάχων! Μένει τώρα να βρω κανένα όπλο...

P3060109.jpg
 
stathis_80 είπε:
Τους έχεις όλους δλδ; Κι αν ναι, πόσοι είναι στο σύνολο;

lordraiden είπε:
28 ειναι φιλε μου...
Έτσι ακριβώς φίλε μου είναι 28 στο σύνολο και πλέον τους έχω όλους! Βέβαια στην Ελλάδα, όπως έχει ειπωθεί κι εδώ στο θρεντ, κυκλοφόρησε μόνο η πρώτη σειρά. Στην Αμερική κυκλοφόρησαν άλλες δυο σειρές με σύνολο φιγούρων (1η, 2η και 3η σειρά) 76!

Περισσότερα εδώ:

Σειρά 1

Σειρά 2

Σειρά 3
 
Μονοχρωμα εχεις οπως βγαινανε στην Ελλαδα;
 
Μιλαμε εχω παθει πλακα τωρα :eek: Αυτα τα εγχρωμα ειναι κλασεις πιο ομορφα απο τα μονοχρωμα τα δεικα μας.Φιλε kingtiger να τα χαιρεσαι ρε μαγκα και να τα απολαμβανεις αυτα που εχεις ολη την πρωτη σειρα δηλαδη οπως ειπες.Πραγματικα εχω παθει πλακα και μακαρι να μπορουσα να εχω και της 3 σειρες στημενα να τα απολαμβανω αλλα φανταζομαι θα κανουν μια περιουσια αν βεβαια μπορει να τα μαζεψει καποιος ολα.
 
pardalotzatziki είπε:
Μονοχρωμα εχεις οπως βγαινανε στην Ελλαδα;
Κώστα μόνο τις μονόχρωμες Ελληνικές φιγούρες έχω...τις πολύχρωμες Αμερικανιές δεν τις πολυπάω...! Ίσως τις πάρω κάποια στιγμή για σύγκριση εφόσον αποκτήσω όλα τα χρώματα στις ελληνικές, πράγμα εξαιρετικά δύσκολο γιατί υπάρχουν εξαιρετικά σπάνια χρώματα και φιγούρες π.χ ο ροζ λαγός είναι από τις πιο σπάνιες!!

metalcandyman είπε:
Μιλαμε εχω παθει πλακα τωρα :eek: Αυτα τα εγχρωμα ειναι κλασεις πιο ομορφα απο τα μονοχρωμα τα δεικα μας.Φιλε kingtiger να τα χαιρεσαι ρε μαγκα και να τα απολαμβανεις αυτα που εχεις ολη την πρωτη σειρα δηλαδη οπως ειπες.Πραγματικα εχω παθει πλακα και μακαρι να μπορουσα να εχω και της 3 σειρες στημενα να τα απολαμβανω αλλα φανταζομαι θα κανουν μια περιουσια αν βεβαια μπορει να τα μαζεψει καποιος ολα.
Ευχαριστώ φίλε metal!!! Από κάτι ψαξίματα που κάνω κατά καιρούς στο ebay πάντως αλλά και αλλού, τα Αμερικάνικα έγρωμα δεν είναι ακριβά, το αντίθετο θα έλεγα!!!
 
RESPECT στον Βασιλιά Τίγρη, καθώς διαπιστώνω οτι οι συλλογές του είναι πολυποίκιλες και μοναδικές!!!

Congrats! :thumbup:
 
DINO είπε:
RESPECT στον Βασιλιά Τίγρη, καθώς διαπιστώνω οτι οι συλλογές του είναι πολυποίκιλες και μοναδικές!!!
Congrats! :thumbup:
Και ας ειναι φειδωλος στα "ανεβασματα"... :D
 
Ανεβάζει και αλλού, γι'αυτό.... ;)
 
pardalotzatziki είπε:
To ξερω, αλλα εδω δε μας κανει τη χαρη... :D
Κοίτα εσύ μπας και μας βρεις καμιά συσκευασία εξωγήινους, ή εξωγήινους νίντζα ή τερατομάχους εκεί στους τρελούς που ανακαλύπτεις και σου κάνω όχι χάρη αλλά εικόνισμα!!!
 
kingtiger077 είπε:
Κοίτα εσύ μπας και μας βρεις καμιά συσκευασία εξωγήινους, ή εξωγήινους νίντζα ή τερατομάχους εκεί στους τρελούς που ανακαλύπτεις και σου κάνω όχι χάρη αλλά εικόνισμα!!!
χαχα....Disney σου κανει για αρχη;;;
 
kingtiger077 είπε:
...είναι 28 στο σύνολο και πλέον τους έχω όλους!
Βασιλια Τιγρη....

Γεια σου Ντινο με τα ωραια σου.....:biglaugh:

...εννοειται οτι δεν θα την γλυτωσεις ετσι ευκολα... :nono:

Αναμενουμε φωτο!!!! :ave2
 
Πάμε για άλλον ένα γύρο! Μόλις έφτασαν από Γαλλία 10 σφραγιστά σακουλάκια Cosmix!!! Αυτά λέω να τα αφήσω σφραγισμένα αν και ο πειρασμός είναι μεγάλος.. Η ειρωνεία είναι πως τα σακουλάκια γράφουν (ως γνωστόν), "ένα προϊόν El Greco" και χώρα κατασκευής Ελλάδα!!! Αυτά τα Cosmix είναι πολύ εύκολο να βρεθούν και είναι και φθηνά. Δυστυχώς, ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει με τα ελληνικά φακελάκια!!!

Εικόνα149.jpg
 
Καλημέρα,

Πρώτο μύνημα, είπα να σας ταράξω λίγο...

Διαβάστε την συγκινητική μου ιστορία...

Μπορώ να πω πως η συγκεκριμένη σειρά (Εξωγήινοι-cosmix-κλπ) ήταν από τις λίγες που είχα καταφέρει τότε να συμπληρώσω (όσα κυκλοφόρησαν εδώ) με πολύ κόπο! Είχαν βγει 2-3 διαφορετικές σειρές και τα χρώματα στην Ελλάδα ήταν αλλιώτικα.

Τα είχα όλα σε μια σακούλα μαζεμένα και κλεισμένα σε ένα κουτί με άλλα παλιά μου παιχνίδια.

Πριν 3-4 χρόνια τα θυμήθηκα και πάω στο πατρικό μου να τα βρω στην αποθήκη.

Αφού έφαγα τον κόσμο και δεν βρήκα τίποτα, ρωτάω τη μάνα μου...

"Ααα, αυτό το κουτί το πέταξα μαζί με κάτι άλλα..." :D

Ένα δάκρυ κύλισε στο δεξί μου μάτι και ο κόμπος στην καρδιά μου ήταν τόσο σφιχτός που ούτε ο Μέγας Αλέξανδρος δεν μπορούσε να τον κόψει... :'(

Όταν δε συνειδητοποίησα την αξία που έχουν πάρει τα τελευταία χρόνια... ήταν πραγματικός θησαυρός που πετάχτηκε! :'(

Κλαίω... :p

Είχα και Τερατομάχους... Βλέπω και κάτι τέτοια:

http://www.ebay.com/itm/Battle-Beas...t=Vintage_Antique_Toys_US&hash=item258a32254f

http://www.ebay.com/itm/Battle-Beasts-76-Figures-Fully-Complete-Amazing-Condition-Epic-/161232332111?pt=Vintage_Antique_Toys_US&hash=item258a32254f

Μάλιστα... :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η γνωστή κλασική πικρή ιστορία πολλών εδώ μέσα... Φίλε, σου εύχομαι να τα βρεις ξανά και εύκολα αν φυσικά το θες!

Καλή αρχή και στο ποστάρισμα!!!
 
Παίδες εξωγηινομανείς, μήπως ξέρει κανείς σε πόσες χρωματικές αποχρώσεις έχουν βγει οι εξωγήινοι, τόσο οι ελληνικοί όσο και οι Ιταλικοί (exogini) και Γαλλικοί (Cosmix); Π.χ. ξέρω πως οι Γαλλικοί είχαν περλέ (γυαλιστερές) αποχρώσεις!

Επίσης γνωρίζει κανείς τον αριθμό των χρωματικών αποχρώσεων στις Αμερικάνικες φιγούρες M.U.S.C.L.E; Προσοχή μιλάω για τις φιγούρες με τα διακριτικά Y/S N T στην πλάτη τους!

Μου έχει τυπωθεί να κάνω μια προσπάθεια για μια master set συλλογή που λένε και οι Αμερικάνοι, δηλαδή όλες τις φιγούρες (τουλάχιστον τις Ελληνικές ή Ιταλικές ή Γαλλικές που ήταν 40) σε όλες τις αποχρώσεις!!!
 
Πίσω
Μπλουζα