Εξωγήινοι

ρε παιδια μηπως αυτη η σειρα ειναι λιγο αναμεικτη?εχει φιγουρε απο ninja panosh και muscle?τα monster in my pocket ελειπαν αντε και κανα skateboard mania!!!χαχαχα
 
estuka είπε:
These colours came from Greece!!Do you remember?
We definitely had the red/orange/blue ones and some with a variation of purple, but I'm not sure about the other colors. I can't recall having seen any green or yellow ones for example. I might be wrong though.

Edit: Looking back at the first pages of this thread, I noticed at least one green and one yellow, but of a different kind to your green and yellow ones...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
These exos probably were never sold! They were found in a flea market from one person! I think that they are prototypes that were used as sampling
 
NEA NEA NEA οσοι έχετε δορυφορική τηλεόραση ΟΧΙ ΔΕΚΤΗ ΝΟΒΑ στον δορυφορο Hotbird υπαρχει ενα καναλι με ονομα Κ2 ιταλικο που παιζει ολο κινουμενα σχεδια και εχει τους εξωγηινους σε κινουμενο με το αγγλικο ονομα Ultimate muscle
 
donkix2000 είπε:
Σας στέλνω μερικές φωτο μέρους τις συλλογής μου απο εξωγήινους που νομίζω έχουν ενδιαφέρον.Αυτά τα κομμάτια τα βρήκα σε σακουλάκια των 2 τεμαχίων(φωτο 3,4)όπου υπάρχει η στάμπα action gt ενώ στην πίσω πλευρά της συσκευασία αναγράφετε οτι είναι κατασκευασμένα στην Ελλάδα απο την el greco.Σε κάθε σακουλάκι υπάρχουν 2 κομματια(απο διάφορες σειρές νομίζω)με τον κατάλογo τους,έτσι ακριβώς όπως είναι στις φωτο.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
Φοβερά donkix2000 ! Τα πήρες πρόσφατα ή τα χεις από τότε ? Έχω και γώ κάνα δύο σακουλάκια ! Σύντομα θα φωτογραφίσω όλη την συλλογή μου και θα την σηκώσω ;)
 
Omenforever είπε:
Panayioti, με έστειλες να δω αν έρχεσαι :eek:
:) Σύντομα θα ανεβάσω λεπτομερείς φωτογραφίες για να τα απολαύσουμε καλύτερα :) Η φωτό ήταν ένα απλό teaser :p
 
Παναγιώτη σ'ευχαριστω πολυ :)

Τα έχω αγοράσει 5-6 χρονια πρίν σε ένα σαφάρι που είχα κάνει προς την Δ.Ελλάδα,τότε που ακόμα είχα χρόνο(κ χρήμα :) και πολύ πολύ τρέλα με τα παλιά παιδικά παιχνίδια.

Οταν έπρεπε δέν έπαιξα και πολύ με αυτά οπότε κάποια στιγμή "ξύπνησε",μέσα μου το παιδί...ουα! :)

κι εγώ τα βρίσκω όμορφα.
 
donkix2000 είπε:
Οταν έπρεπε δέν έπαιξα και πολύ με αυτά οπότε κάποια στιγμή "ξύπνησε",μέσα μου το παιδί...ουα! :)
Αστα...αυτο το παιδι που ξυπναει σε ασχετη χρονολογικη στιγμη, μας εχει κανει μεγαλη νηλα... :D

Βρε παιδια, αυτοι οι εξωγηινοι, τι υψος εχουν? Το εχω απορια! Μιλαμε για ψυλλο στα αχυρα. :eek:
 
Αυτά τα "τέρατα"είναι 2-3 εκ. το καθένα,άντε κανένα να έτρωγε όλο το φαΐ του και να πήγε 4:)

αλλά αυτα θα στα πεί κανένας πιό ειδικός :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμαν πολυ ψειρα βρε παιδια...ειναι μικροσκοπικοι...δηλαδη μαζι τους πως παιζατε? Τους πιανατε με το τσιμπιδακι για να μην σας ξεφυγουν? :D

Τι ρωταω κι εγω κοριτσι πραμα8)
 
Αναστασια είπε:
Αμαν πολυ ψειρα βρε παιδια...ειναι μικροσκοπικοι...δηλαδη μαζι τους πως παιζατε? Τους πιανατε με το τσιμπιδακι για να μην σας ξεφυγουν? :D
Συνονόματη, μια χαρά ήταν για τα παιδικά μας χεράκια :)
 
heheheeh Omen...please post some pictures!!!!! :)

italian piramids, never seen opened

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασία μου, χεχε κάπως έτσι είναι, σαν το μικρό μας δαχτυλάκι, και ακόμα μικρότεροι. #) Εγώ θυμάμαι πιο συγκεκριμένα, όλους αυτούς στα σακουλάκια που έδειξε ο donkix2000. Aυτούς τους αγοράζαμε από το περίπτερο! Τώρα εγώ ήθελα να σας δείξω, κάποιους άλλους απο τη σειρά ΕXOGINI, τους λεγόμενους Τερατομάχους, της el greco! ;) :) Δεν γνωρίζω πολλά για αυτούς , αλλά είναι ακόμα ολοκαίνουργοι στο ασυνήθιστα στρογγυλό μαύρο κουτί τους. Κάτω απο αυτούς, είναι οι παιδικοί μου της el greco επίσης, δηλαδή ότι απέμεινε απο αυτούς! Πρέπει να είχα καμιά πενηνταριά, απο αυτούς, μαζί με τον αδερφό μου. :p

**Παρεπιπτόντως, οι EXOGINI, στην τελευταία φωτογραφία, χρώματος φούξια, πράσινο, και δερματί, 8) είναι της Otto Simon! ;) **

046bonus.jpg


049.jpg


061.jpg


070.jpg


069-1.jpg


068.jpg


063.jpg


065-1.jpg


066.jpg


087.jpg


088.jpg


084-1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, μιλάμε μας κονιορτοποίησες... Έχεις περισώσει ακόμα και αυτοκόλλητα τους...
 
Οι τερατομαχοι. Η αλλιως battle beasts. Απότι εχω δει σε φωτογραφιες, η ελληνικη εκδοση μαλλον υπολειπεται της αυθεντικης. Παντως τα κουτια ηταν ο μονος τροπος να τους βρεις χωρις κουσουρια. Σε σακουλακια πολλες φορες ειχαν λαθος χερια (γιατι κουμπωναν και ξεκουμπωναν δεν ηταν κολλημενα)

Αυτες οι γαλαζιες και γκρι φιγουρες στην πρωτελευταια φωτογραφια νομιζω ηταν απο μια σειρα που λεγοταν σαμουραι η κατι τετοιο. Μεγεθος παρομοιο με τους εξωγηινους
 
Omenforever, Να σαι καλά! Όντως αυτό το κομμάτι, διασώθηκε δίχως ελλείψεις. bspus, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την καθοδήγηση σου! ;)
 
bibi-bo παλι εκανες το θαυμα σου!!! :) Αυτοι εκει στα κουτια οφειλω να ομολογησω οτι ειναι πολυ ωραιοι!!!

Ο Λαγουδοκεφαλος ο αγγελιοφορος και ο Σφυνας ο κοχλυοχειρ, που διαβαζω στα χαρτακια που μας ποσταρες, πιστευω ξεπερνα σε φαντασια ακομα και το Καρτιε Λατεν της μπιμπιμπο!!! :D

Estuka I hope that you find the exogini that you are looking for!!! :)

Omenforever καμια φορα ξεχναω οτι τα χερακια μας ηταν πιο μικρα και τρυφερα, οταν ημασταν παιδια...Εσεις παλευατε με τους εξωγηινους, εμεις με τα αλλοτε πλουσια κι αλλοτε πενιχρα φουστανακια της μπαρμπι, και οι δυο με τα playmobil!

Δεν θελω να το παραδεχτω οτι μεγαλωνουμε :cry:
 
Τι εκανες ρε ατομο? Εχεις σε τζιτζι κατασταση τους Τεαρατομαχους? Ακομα και το χαρτι!

Η συσκευασια αυτη που εχεις ηταν η εναλλακτικη. Κυκλοφορουσαν και σε σακουλακια τα οποια ειχαν απο εναν. Τωρα ή λιιιγο αργοτερα ή ταυτοχρονα επαιζαν και τα κουτια. Αν θυμαμαι καλα εκαναν 50 δρχ ο ενας.
 
Παντως αυτο που δεν ηξερα ηταν οτι ειχαν προσθεσει τους Τερατομαχους σε καποια

επεισοδια της Ιαπωνικης σειρας Transformers : Headmasters.

Το καλοκαιρι στο μοναστηρακι βρηκα κι ενα κομικ αμερικανικο BattleBeasts

του 1986.
 
Αυτοι ποια χρονια κυκλοφωρησαν ? γεννηθηκα το 1985 , και περασαν μερικοι απο τα χερια μου τους οποιους μου τους εδωσαν μεγαλυτερα ξαδερφια.....

χαβαλεδιαρικοι ηταν
 
Πίσω
Μπλουζα