Εξωγήινοι

thanks!Yes I know!I have also black!I search pict

you are a collector of ninja or exoghinoi?do you have?
 
πω ρε τη θυμήθηκα όταν πρώτο κυκλοφόρησαν ήμουνα διακοπές σε μια θεία μου και τα είδα σε διαφήμιση ξετρελάθηκα μόνο και μόνο απτό όνομα :cool:ALIENS..... :cool: πως και πως περίμενα να γυρίσουμε πίσω για να τα ζητήσω απτον συχωρεμένο πλεον πατεραμου ο οποίος δεν είχε έρθει μαζί μας, με το που μπήκα σπίτι με περίμεναν ήδη η πρώτη 40 με τη πυραμίδα τους....
 
@estuka:

I had LOTS as a kid , including the Pyramid and the Arena that I remember, also some cans that had some gel inside and exoghinoi too, but they are all lost now...
 
εγώ έχασα το μπούσουλα με αγγλικά :eek: .... όταν τα αγόραζα μικρός είχανε και τσίχλα μέσα!!!! παίζει να βρίσκαμε καμιά τσίχλα από αυτές????? πλάκα κάνω χαχαχαχα.... :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:
 
pictures pictures pictures!!!In Italy ninja was second series of exogini..But I know that in greece exoghinoi and ninja was differen series...it's true?

keropi είπε:
@estuka:
I had LOTS as a kid , including the Pyramid and the Arena that I remember, also some cans that had some gel inside and exoghinoi too, but they are all lost now...
fantastic the arena...


Otto:Yes I hope to find with help
 
Hi Break have you make pictures of ninjas?thank you

Andrea
 
ειχα δει το site αλλα δεν ηξερα οτι εδω θα εβρισκα κομματι των παιδικων μου αναμνησεων.αλλα googlarontas εξωγηινοι τερατομαχοι βρεθηκα εδω.θυμαμαι βεβαια οτι η θεια μου ειχε φερει δωρο στα γενεθλια την αρενα ,ε ρε γλεντια.επισης να πω οτι ειχα ξεχασει πως υπηρχε πυραμιδα με ολους τους εξωγηινους μεσα.
 
Εξωγηινοι Τερατομαχοι FOREVER!!!!

Ηταν ολα τα λεφτα! Θυμαμαι, ειχαμε κλεισει για τις διακοπες του Πασχα κι εγω ειχα ανεμοβλογια. Για καλη μου τυχη ομως ο καλυτερος μου φιλος που η γιαγια του μενει πισω απο το πατρικο μου (τωρα ειναι νονος της κορης μου), ειχε περασει ανεμοβλογια πριν 1 χρονο και καθοταν ολη μερα μεσα μαζι μου και παιζαμε με τους Εξωγηινους. Η μητερα μου 1-2 φορες τη μερα του εδινε λεφτα και ετρεχε στο ψιλικατζιδικο κι αγοραζε συνεχεια κιαλλους. Ισως η πιο καλη εβδομαδα της ζωης μου. Ειχα μαζεψει παρα πολλους και οι Τερατομαχοι ηταν οι αγαπημενοι μου! Φυσικα ΔΕΝ εχω ουτε εναν τωρα... :(

Ενας αλλος φιλος πριν λιγα χρονια που το συζητουσαμε εψαξε στο νετ και μου ειπε οτι οι εγχρωμοι ηταν οι γνησιοι της Hasbro ενω οι μονοχρωμοι ηταν απομιμησεις.

Επισης να επισημανω οτι οι νεοι Gormiti θυμιζουν παρα πολυ τους αγαπητους Battlebeasts! Αραγε να υπαρχει καποια σχεση ή απλα οι παλιοι ηταν απλα εμπνευση;
 
Arrandus, αν μπορέσεις να σκανάρεις τα έντυπα με τους εξωγήινους και τις οδηγίες, θα προσφέρεις τα μέγιστα στην ανθρωπότητα!
 
Έτσι για να ανάβουν τα αίματα ! :p

Λεπτομερείς φωτογραφίες σύντομα :)

Το περιεχόμενο του δεύτερου κουτιού (πάνω) και πρώτου (κάτω) αγοράστηκε πρόσφατα. Τα υπόλοιπα στην εποχή τους...

picture.php
 
φιλε μπορεις να μου πεις στην τελευταια κουτα αυτα που ειναι μαζι με τους νιντζα του panosh πως λεγονται?εχεις καμμια λιστα τους?στειλε και πμ για λεπτομερειες.
 
Panayioti, με έστειλες να δω αν έρχεσαι :eek:
 
Παιδια να εχετε υπ οψην σας οτι ο φιλος Εstuka ψαχνει για ελληνικους εξωγηινους, ριξτε μια ματια στις αγγελιες του φορουμ στο Αγορες.


http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=194459&postcount=1

Σας ευχαριστω! :)

Αν δεν εκανα καλα που το ξαναποσταρα παρακαλω να το σβησετε, moderators! #)

Και συγνωμη που πεταγομαι ωσαν....μανιταρι. #)
 
Σας στέλνω μερικές φωτο μέρους τις συλλογής μου απο εξωγήινους που νομίζω έχουν ενδιαφέρον.Αυτά τα κομμάτια τα βρήκα σε σακουλάκια των 2 τεμαχίων(φωτο 3,4)όπου υπάρχει η στάμπα action gt ενώ στην πίσω πλευρά της συσκευασία αναγράφετε οτι είναι κατασκευασμένα στην Ελλάδα απο την el greco.

Σε κάθε σακουλάκι υπάρχουν 2 κομματια(απο διάφορες σειρές νομίζω)με τον κατάλογo τους,έτσι ακριβώς όπως είναι στις φωτο.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Έχω και καμμιά 10ρια πυραμίδες με εξωγηινους που θα ανοίξω την επόμενη φορά για να σας στείλω φωτο κ απο αυτές.Αυτή όμως η συσκευασία δεν είνα τόσο γνωστή γι αυτο και νομίζω έχει ενδιαφέρον.

ελπίζω να σας αρέσουν :)
 
These colours came from Greece!!Do you remember?
 
Πίσω
Μπλουζα