Εξωγήινοι

Αν ήταν μόνο οι φιγούρες των εξωγήινων πανάκριβες, καλά θα ήταν. Γενικότερα το ρετρό πουλάει ακριβά τα τελευταία χρόνια. Αλλά ας αφήσουμε αυτή τη συζήτηση για άλλο ανάλογο thread.
 
Παιδια ημουν αρκετο καιρο μακρια και ωρις ιντερνετ, και δεν απαντησα στο θεμα!

Σορυ για τα συνεχομενα ποστ!

Τα αγόραζα τότε αρχες 90,απο ψιλικατζιδικα!

Δεν ξερω τι αξιζουν πραγματικα και τι όχι,αλλα αυτό που μου τι δινει σε αγοροπωλησιες ειναι η κοροιδια!

Να ζηταει κατι καποιος''συλλεκτης'' πχ για 1-2 ευρω λέγοντας οτι ειναι πολυ συνηθισμένο και να το πουλαει 4-5 καπου αλλου για σπανιο!

Εχω λοιπον καποια που θα τα εδινα σε πραγματικους συλλέκτες και θα τα εβλεπα σε ενα ράφι ή μια βιτρινα με χαρα!

Αλλα θα με πειραζε παιχνιδια που τα πρόσεχα 25χρόνια να τα δω σε για 1-2ή και 5-10-20ευρω να πωλουνται απο καποιον που θελει να βγάλει χαρτζιλίκι!

Ασε τα κραταω να θυμάμαι με τι και πόσο καλα επαιζα μικρος!
 
Και μια πανδαισία χρωμάτων από Ολλανδικές και Γαλλικές φιγούρες που απέκτησα πρόσφατα!!! Οι κιτρινοπράσινες ή lime είναι απλά φανταστικές αλλά και οι πορτοκαλί και οι διάφανοι κόκκινοι!!! Οι Ολλανδοί χαιρόντουσαν πραγματικά με άπαιχτα χρώματα..!

DSC02432-2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πανω δεξια και το μπλε νανακι δεν πρεπει να ειναι απο την συλλογη ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ..(?)

Δεν κανω τον ''μαγκα'', μαλλον θα ξες καλυτερα εσυ..Απλα, ειναι η σκεψη μου φωναχτα..

Επιβεβαιωσε ή δωσε μου τα φωτα σου αν μπορεις σε παρακαλω..
 
viking4a είπε:
Το πανω δεξια και το μπλε νανακι δεν πρεπει να ειναι απο την συλλογη ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ..(?)Δεν κανω τον ''μαγκα'', μαλλον θα ξες καλυτερα εσυ..Απλα, ειναι η σκεψη μου φωναχτα..

Επιβεβαιωσε ή δωσε μου τα φωτα σου αν μπορεις σε παρακαλω..
Όλοι εξωγήινοι είναι από την πρώτη σειρά εκτός από τον μπλε-γαλάζιο που είναι από την δεύτερη σειρά των εξωγήινων νίντζα
 
pardalotzatziki είπε:
Καποιοι μπορει να προσπαθησανε να τα φανε κιολας :animlaugh: :animlaugh:
Λες να τα περνουσανε για ζελεδακια Haribo?

Χαχα, καλή φάση!
 
Άπαιχτα εξωγηινάκια από Ιταλία! Κάποια είναι ελληνικά πρωτότυπα όπως τα χρυσά, κίτρινα και ροζ. Επίσης απέκτησα βαζάκι Ολλανδικό με πορτοκαλί εξωγήινους μέσα καθώς και Ολλανδικό σφραγισμένο φακελάκι!!!

DSC02567.jpg

DSC02569.jpg

DSC02571.jpg

DSC02572.jpg

DSC02574.jpg

DSC02575.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γειά σας,

έχει κανείς ίδιες φιγούρες σαν αυτές;

Γράφουν Ηasbro 1986

Βρήκα ότι λέγονται ΤΕΡΑΤΟΜΑΧΟΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

stratosb είπε:
Γειά σας,έχει κανείς ίδιες φιγούρες σαν αυτές;

Γράφουν Ηasbro 1986
Γεια σου 1@stratosb[/USER]

Μικρός είχα αρκετές τέτοιες φιγούρες.. :)

[edit] Μεταφερθηκε! [edit]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stratosb έχεις 25 φιγούρες Τερατομαχους φιλε;

μια μικρή περιουσία, εύγε!! :)
 
viking4a είπε:
Stratosb έχεις 25 φιγούρες Τερατομαχους φιλε;μια μικρή περιουσία, εύγε!! :)
Σε ευχαριστώ πολύ viking4a, θυμάμαι να παίζω ώρες μαζί τους.

Τους είχα βρεί στο μπατάρι στο πατρικό μου. Εσύ έχεις κανέναν;

Πουλιούνται στο ebay, πόσο να κοστίζουν άραγε, έχεις κανένα link;
 
Εγώ δυστυχώς δεν έχω , παλια ειχα παρα πολλά απο αυτά....πετάχτηκαν/χάθηκαν ολα...

Απο τα λίγα που ξέρω, πουλιούνται στο fb τουλάχιστον 25€ ο ένας, μεχρι παρα πολύ ακριβά, ανάλογα την σπανιότητα/ζήτηση τους..
 
Παληκαρια, για να σας προλαβω, τα υπολοιπα περι τιμων με pm παρακαλω! :)
 
Αλήθεια πώς και δεν βγήκε καμιά παιδική ταινία ή σειρά με τους τερατομάχους όπως έγινε με τους Thundercats τότε ή με τα lego τώρα;

Ακόμα και το θρυλικό Pac Man έχει γίνει ταινία στις μέρες μας...

"Meet Pac Man" - PIXELS Movie Clip

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα.Να και τα δικα μου εξωγηινακια.Ειναι απο διαφορες εκδοσεις (Ελλαδα,Ιταλια,Γαλλια,Ολλανδια και Ιαπωνια που πηγε ο αδερφος μου και εκανε ψωνια :p ) και εχω και μερικα απο lucky cup.Εχω και μια Ολλανδικη πυραμιδα και εφτιαξα repro κι'αλλες.Επισης εφτιαξα το μικρο κουτακι που εχει 2 μεσα.Δυστυχως οι τιμες εχουν ξεφυγει...
 
Ωραίος Joker! Οι "glitter" Εξωγήινοι μαθαίνω ότι πωλούνται ακριβά. Δυσκολεύτηκες να τους αποκτήσεις;
 
Omenforever είπε:
Ωραίος Joker! Οι "glitter" Εξωγήινοι μαθαίνω ότι πωλούνται ακριβά. Δυσκολεύτηκες να τους αποκτήσεις;
Ειναι απο Ιαπωνια και βγηκαν περιπου 15€ ο ενας.Οι elgreco ειναι πολυ ακριβοι δυστυχως.
 
Πίσω
Μπλουζα