Επιστροφή στο μέλλον - Back to the Future 1,2,3 (1985, 1989, 1990)

Σήμερα ολοκλήρωσα όλες τις ταινίες. Μπορώ να πω ότι η 2η μου άρεσε στο κομμάτι που πάει στο μέλλον και αν και η 3η πάει στο πολύ παρελθόν μου άρεσε περισσότερο από όλες.

Πάντως έτσι όπως τελειώνει η 2η ταινία σε κάνει να θέλεις να δεις και την 3η οπωσδήποτε για να δεις το τέλος.

Ωραίες ταινιούλες που αν τις έβλεπα την εποχή εκείνη μάλλον θα μου έκαναν περισσότερο εντύπωση από ότι σήμερα.
 
Παντως οι ταινιες εχουν απιστευτο βαθος και καθε φορα που τις βλεπω ανακαλυπτω κατι καινουργιο.

Παρατηρησες οτι το εμπορικο κεντρο οπου επιτιθενται οι Λιβανεζοι στην αρχη λεγεται Twin Pines Mall, και στο τελος οταν γυρναει ο Μαρτυ λεγεται Lone Pine Mall? ;) :D
 
Rakeesh είπε:
Παρατηρησες οτι το εμπορικο κεντρο οπου επιτιθενται οι Λιβανεζοι στην αρχη λεγεται Twin Pines Mall, και στο τελος οταν γυρναει ο Μαρτυ λεγεται Lone Pine Mall? ;) :D

Το "εδεσαν" μια χαρα ομως!!! :D

Λοιπον εχουμε....


Ωρα 1:16am,Twin Pines Mall.....


attachment.php


Αφιξη στο 1955 και προσγειωση στο αχυρωνα του μελλοντινου ιδιοκτητη "Twin Pines Mall"....Mr. Peabody!!!

Εξω απο το σπιτι του Mr.Peabody.....Δυο Πευκα!!!!!!!

attachment.php


Παιρνουν χαμπαρι τον Μαρτυ και αρχιζουν οι μπαλωθιες..... :armed:

Στον πανικο του πανω για να φυγει...."κλαδευει" το ενα και πεφτουν και τα αναλογα....κοσμητικα!!!! :D

attachment.php


attachment.php


Και στην εξοδο του Μαρτυ απο το ραντσο του Peabody, βλεπουμε την εξης πινακιδα.....

Twin Pines Ranch

attachment.php


Επιστροφη στο 1985 και βλεπουμε τον Μαρτυ παλι στο εμπορικο....

Ωρα 1:33am,Lone Pine Mall

attachment.php


Παρατηρησατε κατι αλλο εκτος απο τα πευκα;

To ταξιδι του Μαρτυ στο 1955 κρατησε μονο....17 λεπτα!!!!!!!!!!!! :eek:


Εν τω μεταξυ, οταν πηραν χαμπαρι τον Μαρτυ στον αχυρωνα,

ο πιτσιρικας της οικογενειας κρατουσε ενα comic.....

Ο τιτλος παραπεμπει στα comics "Tales from the Crypt" που κυκλοφορησαν απο το 1950 εως το 1955(1η περιοδος). ;)

Πληροφοριες για το comic της ταινιας....εδω. ;)

Tales From Space.....

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίες οι παρατηρήσεις σας παιδιά. Εγώ 1η φορά τις έβλεπα τις ταινίες οπότε...
 
Διαβασα καπου οτι ετοιμαζεται επετειακη προβολη του Back To The Future 2 (ή και των τριων, δεν θυμαμαι) σε αρκετα σινεμα στην Αμερικη στις 21 Οκτωβριου 2015 (βεβαιως βεβαιως) ;)

Edit:Εντοπισα την ειδηση
 
Pepsi Perfect,επετειακη,συλλεκτικη μονο σε 6.500 κομματια,21 οκτωβρη ημερα σημαντικη.


Δυσκολο να φτασει στα χερια μας..


 


The Future is Now | Back to the Future Part II | Pepsi Perfect


[video=youtube_share;XrwRdzFP-fY]https://youtu.be/XrwRdzFP-fY

 


 
Kαι απο την Universal λογω των ημερων βγηκε ενα τρεϊλερακι για το Jaws 19.




Jaws 19

 
Εντωμεταξυ, στην πρωτη σκηνη της διαφημισης, το αιωρουμενο αυτοκινητο ειναι εξω απο ενα σινεμα με το Jaws 19 :D
 
Rakeesh είπε:
Εντωμεταξυ, στην πρωτη σκηνη της διαφημισης, το αιωρουμενο αυτοκινητο ειναι εξω απο ενα σινεμα με το Jaws 19 :D
Όπως και στο τέλος, όπου η κοπέλα του hoverboard σταματά έξω από το Cafe 80's!
 
nwntas είπε:
Όπως και στο τέλος, όπου η κοπέλα του hoverboard σταματά έξω από το Cafe 80's!
Προσωπικα επαθα ενα crush με τη συγκεκριμενη τυπισσα και ειναι ενας λογος που ειδα το βιντεο καμια 20αρια φορες :Ρ
 
Rakeesh είπε:
Προσωπικα επαθα ενα crush με τη συγκεκριμενη τυπισσα και ειναι ενας λογος που ειδα το βιντεο καμια 20αρια φορες :Ρ
βεβαίως!

Και σε μένα κάτι έπαθε το repeat... Πόσο catchy και φουτουριστική αυτή η τέλεια διαφήμιση! Δυστυχώς δε βλέπεις πια τόσο συχνά διασκεδαστικά jingles σε διαφημίσεις. Και η τραγική ειρωνεία του σλόγκαν: "Το μέλλον είναι τώρα".

edit: στην πολλοστή επανάληψη της διαφήμισης πρόσεξα και τα παπούτσια που φοράει η τύπισσα: είναι τα αυτόματα nike που δένονται μόνα τους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υποψιν, απο αυριο θα ντυνομαστε ετσι :Ρ

backtothefuturepart2.jpg
 
Προετοιμάζομαι για έναν μίνι μαραθώνιο Back to the Future σήμερα. Έχω βάλει στόχο να ξαναδώ τουλάχιστον τις 2 πρώτες ταινίες.

Και το σάουντρακ της ημέρας!

Huey Lewis and The News - Back in Time

https://www.youtube.com/watch?v=ZXN6tgE4g_4
 
Και μετα την Pepsi Perfect και το Jaws 19, δε θα μπορουσε να λειπει και η official διαφημιση για το Hoverboard :)

Πως μας ξεφυγε ως τωρα; :Ρ


Πρεπει να το εχω ξαναπει και παραπανω... το 2015 οπως φανεται στην ταινια εχει ενα εντονο 90s look. Οχι κι ασχημα για ταινια του 88 :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας ξεφυγε γιατι μπορούσε να ηταν και καλυτερη,lol.
 
"Get the attitude of altitude" παρόμοια ατάκα που χρησιμοποίησαν και στο NBA JAM :)
 
Πίσω
Μπλουζα