Εσπασε το PS3?

Την μία βλακεία μετά την άλλη κάνουνε. Πρώτα το linux - τώρα αυτό, σε λίγο θα θέλουνε και licenced ρεύμα για να πάρει μπροστά το μηχάνημα.
 
χαχαχαχαχαχχαχα licenced ρεύμα FTW!!!
 
Σε λίγο σε κανένα update θα αφαιρέσουν και τη μοναδική ιδιότητα της κονσόλας πλέον..να παιζει παιχνιδια..Χαχαχαχα.Βαζουν 1 αφαιρουν 2...
 
... παίζει και παιχνίδια δικά της η κονσόλα;! :eek:

Εγώ νόμιζα ότι χαρήκατε με το jailbreak επειδή επιτέλους βρέθηκε χρησιμότητα στην κονσόλα.... να τρέχει emulators! :p
 
http://www.ps3hax.net/2010/09/scea-is-hard-at-work-to-find-you/

Μπορω να πω με σιγουρια οτι το αφεντικο της σονυ ειναι καποιος σουπερ κακος του στυλ κομπρα, δρ ρομποτνικ, δρακουμελ (θα σας πιασω απαισια μικρα στρουμφακια!)...
 
Και να το πέτυχαν είναι λίγο αργά. Η κονσόλα είναι στην αγορά 3 & 1/2 χρόνια και σε 2 χρονάκια περίπου πιστεύω ότι θα ακούμε για PS4. Σε αυτή τη μάχη, δυστυχώς ή ευτυχώς κέρδισε η SONY.

Πάλι καλά που έχουμε τα δίκτυα ευρείας ζώνης σήμερα, οπότε όλοι θα κατεβάζουν τα σπασμένα αντίγραφα και δεν θα πληρώνουν λεφτά αέρα σε κάθε πειρατή της γειτονιάς. Φαινόμενα εποχής PS1 και PS2, όπου κάποιοι πλούτιζαν πωλόντας αντίγραφα!!
 
κάτι βρήκανε τα παλικάρια, αλλά έχει λίγο δρόμο ακόμα διότι λείπει κάτι ακόμα... πάντως αν είναι έτσι όπως τα λένε, θα τρέχουμε ένα installation file μια φορά, θα πατσάρει ότι πρέπει και μετά η κονσόλα χωρίς τσιπάκια κτλ θα είναι ανοιχτή... (σαν το wii ένα πράμα)
 
divined είπε:
Και να το πέτυχαν είναι λίγο αργά. Η κονσόλα είναι στην αγορά 3 & 1/2 χρόνια και σε 2 χρονάκια περίπου πιστεύω ότι θα ακούμε για PS4. Σε αυτή τη μάχη, δυστυχώς ή ευτυχώς κέρδισε η SONY.
Πάλι καλά που έχουμε τα δίκτυα ευρείας ζώνης σήμερα, οπότε όλοι θα κατεβάζουν τα σπασμένα αντίγραφα και δεν θα πληρώνουν λεφτά αέρα σε κάθε πειρατή της γειτονιάς. Φαινόμενα εποχής PS1 και PS2, όπου κάποιοι πλούτιζαν πωλόντας αντίγραφα!!

Γιατί 2 χρόνια με σπασμένα παιχνίδια παιχνίδια είναι λίγα; :p
 
Έτσι είναι. Ότι κλειδώνει - ξεκλειδώνει αργά ή γρήγορα!!
 
Kαι ακόμα δέν έχει "σπάσει" για τα καλά. Λίγα παιχνίδια είναι διαθέσιμα και τα καινούργια φαίνεται να είναι αδύνατο να τρέξουν, σύν την απώλεια του online που πονάει πολλούς, Εντωμεταξύ κάτι downgrades έχουν δημιουργήσει προβλήματα στο bluray playback καθιστώντας το αδύνατο. Εγώ απέχω προς το παρόν, έτσι και αλλιώς όσα παιχνίδια αξίζουν πραγματικά είναι λίγα, και τα καλύτερα απο αυτά -για μένα- τα βρίσκεις στο PSN. Μοναδικό λόγο που βρίσκω είναι τα emulators και το homebrew οπότε ακόμα αναμένουμε...
 
onlice + hacked δεν παίζει και ούτε πρόκειται... αν ήταν έτσι τότε και τα jtag θα ήταν στο live κανονικά :)
 
Other_Reality είπε:
Kαι ακόμα δέν έχει "σπάσει" για τα καλά. Λίγα παιχνίδια είναι διαθέσιμα και τα καινούργια φαίνεται να είναι αδύνατο να τρέξουν, σύν την απώλεια του online που πονάει πολλούς, Εντωμεταξύ κάτι downgrades έχουν δημιουργήσει προβλήματα στο bluray playback καθιστώντας το αδύνατο. Εγώ απέχω προς το παρόν, έτσι και αλλιώς όσα παιχνίδια αξίζουν πραγματικά είναι λίγα, και τα καλύτερα απο αυτά -για μένα- τα βρίσκεις στο PSN. Μοναδικό λόγο που βρίσκω είναι τα emulators και το homebrew οπότε ακόμα αναμένουμε...
Ε, σιγά το blue ray μπορεί να σταματίσει να παίζει και από μόνο του μια κ έξω (έτσιιιιιιιιιι ξαφνικάαααα ααααααα ααα) στο downgrade θα κολλήσεις; :Ρ
 
Εγώ προς το παρόν απέχω απο πειραματικές δοκιμές. Λίγα τα παιχνίδια που έχω για το ps3 και ακόμα λιγότερα τα blu-ray. Για όσους ενδιαφέρονται για emulatoria είναι σημαντικό βήμα. Εμένα καλά τα τρέχουν τα Win 7.
 
divined είπε:
Σε αυτή τη μάχη, δυστυχώς ή ευτυχώς κέρδισε η SONY.

Το κέρδισε πως το εννοείς;;;

Πούλησε το PS3 όσα είχαν πουλήσει PS2 ή ps1;;;

Ή εννοείς ότι της έμειναν μονοπώλειο οι φλώροι gamers-fanboys ;;;;

Για τους υπόλοιπους (90%) υπάρχουν κι άλλες πλατφόρμες ,

που δεν είναι "κλειδωμένες" ...
 
Ή εννοείς ότι της έμειναν μονοπώλειο οι φλώροι gamers-fanboys ;;;;
Ενω οι υπολοιποι "μαγκες" (το 90% οπως υποστηριζεις) τι εκαναν ? Αγορασαν 360 ? Αστο...
 
παίδες.... χάνετε τις εξελίξεις! Κυκλοφόρησαν firmware decompilers, firmware signers και σε λίγο θα υπάρχει custom firmware!
 
Paspartoo είπε:
Ενω οι υπολοιποι "μαγκες" (το 90% οπως υποστηριζεις) τι εκαναν ? Αγορασαν 360 ?
Μια κονσόλα 360 κοστίζει όσο 4-5 games για p$3 ...

Ένα top gaming pc κοστίζει όσο 20 games για p$3.

Οπουδήποτε εκτός $ony ακόμη και με hardware κορυφής ,

το gaming είναι φθηνότερο.

keropi είπε:
σε λίγο θα υπάρχει custom firmware!
Αν δεν το δούμε, με την ακατανόμαστη δεν το πιστεύουμε.

Και αν δεν δούμε να λειτουργεί και στις νέες κονσόλες.

Γιατί μπορεί να βγεί το firmware , να αλλάξει η $ony motherboard

και να χρειάζεται p$3 του ... 2007 για να περαστεί το firmware !!!

Και στα p$p που υπήρχαν custom firmware ,στις νέες εκδόσεις δεν ... μπαίνουν.

Για το ότι το P$3 πάντως δεν πούλησε ούτε στον ... ύπνο του αυτά που είχαν πουλήσει τα προηγούμενα,


δεν νομίζω να υπάρχει σοβαρή διαφωνία ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Karnov, δεν έχει ΚΑΜΟΙΑ σχέση αυτό που έγινε στο PS3 με το PSP. Εδώ βρέθηκαν τα κλειδιά κρυπτογράφησης και το 3 νομίζει ότι ο κώδικας που τρέχει είναι της SONY. Δεν έχει να κάνει ούτε με recovery modes (όπως στο PSP) ούτε με τρύπες/bugs (Χ360 - PS3 στην παρούσα κατάσταση με το jailbreak) ούτε με τσιπάκια. Φτιάχνεις - υπογράφεις και τρέχεις. Τόσο απλά και καθαρά.
 
Πίσω
Μπλουζα