Ηθοποιοί μεταγλωττίσεων

Δυστυχώς δεν θυμάται ο Σπύρος Μπιμπίλας τον ηθοποιό του Καμπαμαρού. Τον ρώτησα για την σειρά Κάπταιν Χάρλοκ που έπαιζε κιόλας. Πολύ κρίμα, μου φαίνεται ο ηθοποιός αυτός είναι καταδικασμένος να μείνει στην αφάνεια :p

Ο Χάρης Σώζος πάλι, έχει Facebook, όμως δεν έχει απαντήσει στο αίτημά μου και δεν μπορώ να του στείλω μήνυμα.
 
Παιδιά μια είδηση που κανένας δεν πήρε πρέφα και χάρη στην παρατηρητικότητά μου, θα τη μάθετε. Στις 31/1/2015 έφυγε νικημένος από τον καρκίνο ο ηθοποιός Ηλίας Πλακίδης σε ηλικία 79 ετών (σύμφωνα με την εγκυκλοπαίδεια του Θόδωρου Έξαρχου), ο οποίος ήταν σημαντικός ηθοποιός της μεταγλώτισσης. Στο άρθρο που ακολουθεί, αναφέρεται λανθασμένα ότι ήταν 75 ετών. http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/135710/%C2%AB%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5%C2%BB-%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD
 
Tassoulis είπε:
Παιδιά μια είδηση που κανένας δεν πήρε πρέφα και χάρη στην παρατηρητικότητά μου, θα τη μάθετε. Στις 31/1/2015 έφυγε νικημένος από τον καρκίνο ο ηθοποιός Ηλίας Πλακίδης σε ηλικία 79 ετών (σύμφωνα με την εγκυκλοπαίδεια του Θόδωρου Έξαρχου), ο οποίος ήταν σημαντικός ηθοποιός της μεταγλώτισσης. Στο άρθρο που ακολουθεί, αναφέρεται λανθασμένα ότι ήταν 75 ετών. http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/135710/%C2%AB%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5%C2%BB-%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD
Πολύ κρίμα. Καλό παράδεισο να έχει.
 
Γεια σε όλους. Τελικά μίλησα με τον Χάρη Σώζο για την φωνή του Καμπαμαρού και λέει "Δεν θυμάμαι. Ήταν ένας νέος ηθοποιός και δεν τον ξαναείδα". Πάει κι αυτή η ελπίδα να μάθουμε ποιος είναι. Έχουμε στοιχείο όμως ότι ήταν ένας νέος ηθοποιός (τότε). Σκεφτείτε κανέναν.
 
Στο τέλος μας βλέπω να κάνουμε αφίσες που να λένε "Δίνεται αμοιβή σε όποιον βρει ποιος έκανε τη φωνή του Καμπαμαρού" !
 
Απο τις πιο αγαπημενες μου φωνες στην τν, υπηρξε αυτη της μαμας Παντα, που εμαθα πως ειναι η υπεροχη φωνη της Αιμιλιας Υψηλαντη

Μερικες αλλες φωνες τις ψαχνω ακομη...

Μια αλλη εξισου γνωστη γυναικεια φωνη, που ακουγεται στην αρχη της αφηγησης του παιδικου "Κατυ η Καμπια" ξερει κανεις ποιανης ειναι; Φανταζομαι πως θα ειναι γνωστο γιατι ακουγοταν σε πολλα παιδικα.
 
Λορένα είπε:
Απο τις πιο αγαπημενες μου φωνες στην τν, υπηρξε αυτη της μαμας Παντα, που εμαθα πως ειναι η υπεροχη φωνη της Αιμιλιας Υψηλαντη
Μερικες αλλες φωνες τις ψαχνω ακομη...

Μια αλλη εξισου γνωστη γυναικεια φωνη, που ακουγεται στην αρχη της αφηγησης του παιδικου "Κατυ η Καμπια" ξερει κανεις ποιανης ειναι; Φανταζομαι πως θα ειναι γνωστο γιατι ακουγοταν σε πολλα παιδικα.
Η αφηγητρια στην ταινια Κατυ η Καμπια ειναι η Δημητρια Δημητριαδου (Πατυ στη Λαγουδενια Πολιτεια, αφηγητρια στη Σαντυμπελ, Ελιζα και αλλους χαρακτηρες στην Καντυ Καντυ, Τζενη στη σειρα Tζενη Τζενη, Μελισα στα Ρακουν, τη φιλεναδα στου Flash στο καρτουν Flash Gordon κλπ). Κανει και αλλες φωνες στην ταινια Κατυ η Καμπια π.χ.το πνευμα τη φυσης κ.α.)
 
Ειναι διαπιστωμενα η Δημητρα Δημητριαδου; Γιατι μου φαινεται η φωνη της Δημητρας καπως τσιριχτη. Και στην Πατυ, νομιζω πως εντοπισα λιγο μετα την αφηγηση, την φωνη της "Ελιζας" στην χοντρουλα καμπια.

Βεβαια μπορει να αλλαζε τον τονο της φωνης της η γυναικα. Στην Πατυ παντως μου αρεσει πολυ. Σαν Ελιζα (αν ειναι οντως αυτη) καθολου..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Ειναι διαπιστωμενα η Δημητρα Δημητριαδου; Γιατι μου φαινεται η φωνη της Δημητρας καπως τσιριχτη. Και στην Πατυ, νομιζω πως εντοπισα λιγο μετα την αφηγηση, την φωνη της "Ελιζας" στην χοντρουλα καμπια.
Βεβαια μπορει να αλλαζε τον τονο της φωνης της η γυναικα. Στην Πατυ παντως μου αρεσει πολυ. Σαν Ελιζα (αν ειναι οντως αυτη) καθολου..
Αυτη ειναι (η χροια της φωνη της ειναι πολυ χαρακτηριστικη και μια απο αυτες που μπορω να ξεχωρισω). Μπορουσε να αλλοιωνει τη φωνη της και να την κανει ψιλη και κλαψιαρικη π.χ οταν κανει την μικρη Μπελ στα επεισοδεια 104-108 και την μικρη Νταινα στο επεισοδειο 70, να την κανει κακόβουλη για σατανικους χαρακτηρες οπως η Ελιζα, να την κανει οικεια για καλοποροαιρετους ξαρακτηρες οπως η αδελφη Μαρια (επ 109), πιο δραματικη για χαρακτηρες με βαθος οπως η Φλανυ (σε καποια επεισοδεια την εκανε η Κατερινα Βανεζη) και πιο χαρωπη για ευθυμους χαρακτηρες οπως η Πατυ (εδω εννοω την φιλη της Καντυ απο το Λονδινο, οχι το κουνελι απο τη Λαγουδενια Πολιτεια στο οποιο επισης δανειζε τη φωνη της ). Εκανε περιπου τα 2/5 ολων των γυναικειων φωνων στη σειρα.

Στην Κατυ ως αφηγητρια χρησιμοποιει την ιδια φωνη που χρησιμοποιουσε στη Σαντυμπελ, που εγω ονομαζω "φωνη της αφηγητριας " ).

Πολλοι αλλοι Ελληνες μεταγλωττιστες μπορουσα να κανουν αγνωριστες τις φωνες τους . Ενα αλλο παραδειγμα απο την Καντυ και ειναι η Λετα Μουσουτη την οποια οι πιο πολλοι γνωριζουν ως Σουζανα ενω το ρεπερτοριο της ειναι πολυ πιο εκτεταμενο μιας και εκανε παρα πολλες φωνες τοσο στη Καντυ οσο και σε αλλα καρτουν π.χ. ειχε μια συγκεκριμενη, καπως βραχνη φωνη για μεσηλικες και ηλικιωμενους χαρακτηρες (π.χ την υπεροπτικη μανα του Νηλ και της Ελιζα και τη γιαγια της Πατυ ) μια πιο βαθεια φωνη για νεαρες γυναικες σε δραματικες καταστασεις(οπως η γιατρος Κελλυ στα επεισοδεια 103-105 μια πιο κοριτσιστικη φωνη για κοπελες οπως η Σουζανα, την οποια αλλοιωνε καπως για κακομαθημενα πλουσιοκοριτσα οπως η Κιτυ στη Σαντυμπελ και η Ελενα στο καρτουν πριγκιπισσα Σισσυ, και μια πιο παιδιακιστικη φωνη για αγορακια οπως ο Ζορινο στη Ταινια Ο Τεντεν και ο Ναος του Ηλιου και για κοριτσακια οπως η Πενυ στον Αστυνομο Σαινη και η μικρη πριγκιπισσα των Ινκας στην ταινια Ο Τεντεν και ο Ναος του Ηλιου .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ παιδιά ψάχνω τα εξής:

- Στο Batman TAS στην μεταγλώττιση του ΑΝΤ1 όχι των VHS ποιος έκανε τον Ρόμπιν στα αρχικά επεισόδια, τον Επίτροπο Τζιμ Γκόρντον και τον Τζόκερ. Ακούστηκαν επίσης: Παύλος Μηλιώνης (Μπάτμαν), Αργύρης Παυλίδης (Ντετέκτιβ Μπούλοκ, Ρόμπιν σε νεότερα επεισόδια), Φώτης Πετρίδης (Άλφρεντ, Διπρόσωπος), Τάσος Ράμσης (Μίστερ Φριζ), Κατερίνα Γκίργκις (Γυνακείοι ρόλοι).

- Στο Goof Troop ποιος έκανε τον PJ (τον γιο του Πητ). Στην σειρά ακούγονταν επίσης οι: Τάσος Κωστής (Γκούφυ), Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πητ), Άντρια Ράπτη (Μαξ), Μαίρη Σταυρακέλη (γυναίκα του Πητ), Ρένα Καζάκου (κόρη του Πητ). Σε διάφορους ρόλους ακουγόταν επίσης ο Σταύρος Μαυρίδης.

- Στο Talespin ποιος έκανε τον Βασιλιά Λούι (τον πίθηκο). Ακούγονταν επίσης: Τάσος Κωστής (Μπαλού), Βίνα Παπαδοπούλου (Κιτ), Ελένη Δακορώνια (Ρεβέκκα), Ρένα Καζάκου (Μόλλυ), Σταύρος Μαυρίδης (Wildcat, Mad Dog κ.α.), Ηλίας Ζερβός (Δον Καρνάζ), Παύλος Μηλιώνης (Σερ Χαν), Ακίνδυνος Γκίκας (Dumbtruck), Λουκάς Φραγκούλης (Ταγματάρχης Μίγκοτ)

- Στο Darkwing Duck ποιος έκανε την Binkie Maddlefoot, την γυναίκα του γείτονα του Darkwing, την Morgana (μία μαυρομάλλα που βοηθούσε συχνά τον Darkwing) και την Neptunia (μια γοργόνα). Ακούγονταν επίσης: Γιάννης Καλατζόπουλος (Darkwing), Νίκος Παπαδόπουλος (Launchpad), Χρύσα Σαμαρά (Gosalyn), Tάσος Κωστής (Herb), Eλένη Δακορώνια (Honker, Stegmutt), Βίνα Παπαδοπούλου (Tank), Κώστας Δαρλάσης (GizmoDuck), Μάνος Βενιέρης (Negaduck) ενώ σε μερικά επεισόδια ακούγονται και οι Αργύρης Παυλίδης (Quackerjack), Λουκάς Φραγκούλης (Megavolt), Xάρης Γρηγορόπουλος (Liquidator), Ακίνδυνος Γκίκας (J. Gander Hooter κ.α.), Γιάννης Παπαϊωάννου (Bushroot) και ο Σταύρος Μαυρίδης.

- Στο Bonkers την κόρη του Λάκι Πικέλ. Ακούστηκαν επίσης: Λυκούργος Μαρκούδης (Bonkers), Μανώλης Γιούργος (Λάκι Πικέλ), Ελένη Δακορώνια (Γυναίκα του Πικέλ), Τάσος Κωστής (Αρχηγός Κάνιφκλυ), Ντίνος Σούτης (Γουάκι), Λουκάς Φραγκούλης (Συλλέκτης), Αργύρης Παυλίδης, Σταύρος Μαυρίδης.

- Στο Buzz Lightyear of Star Command (την σειρά όχι την ταινία) ποιος έκανε τον Μπαζ. Ακούστηκαν επίσης: Σοφία Καψαμπέλη (Μίρα Νόβα), Τηλέμαχος Κρεβάικας (Μπούστερ), Χρήστος Συριώτης (XR), Μανώλης Γιούργος (Ζοργκ), Γιώργος Μάζης
 
Σχετικα με την Πατυ απο την Καντυ, να προσθεσω πως η Δημητρα Δημητριαδου την εκανε στα επεισοδεια στην Αμερικη. Στα επεισοδεια στο Λονδινο την Πατυ την κανει η Ρανια Ιωαννιδου (=Παπαδια στο Καφε Της Xαρας), που εκανε επισης και τον Τζιμυ στο επεισοδειο 109 και εκτος Καντυ εχει κανει τη μανα της Πεπερ Αν στο καρτουν Pepper Ann (τουλαχιστον στα λιγα μεταγλωττισμενα επεισοδεια που εχω δει), τον μικρο Elroy στο καρτουν Jetsons στη μεταγλωττιση που επαιζε στο Mega τη δεκαετια του 90, τον Xαιμελ στο Καρουζελ, την Μεγκ στο anime Μικρες Κυριες της Toei, διαφορους χαρακτηρες στη Σαντυμπελ και τον Ντενις τον τρομερο σε μια απο τις δυο μεταγλωττισεις που γνωριζω.

- Στο Goof Troop ποιος έκανε τον PJ (τον γιο του Πητ). Στην σειρά ακούγονταν επίσης οι: Τάσος Κωστής (Γκούφυ), Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πητ), Άντρια Ράπτη (Μαξ), Μαίρη Σταυρακέλη (γυναίκα του Πητ), Ρένα Καζάκου (κόρη του Πητ). Σε διάφορους ρόλους ακουγόταν επίσης ο Σταύρος Μαυρίδης

Επειδη εχω δει ελαχιστα μεταγλωττισμενα επεισοδεια απο αυτες τις σειρες δε θυμαμαι αυτες τις φωνες (καπου εχω καποια γραμμενα επεισοδεια αλλα οχι μαζι μου για να τα ελεγξω. Για τον PJ ομως εχω αυτην την ερωτηση: Ηταν ιδια φωνη με αυτη στην πρωτη Γκουφοταινια (στη δευτερη που ειναι πιο μεγαλος ο PJ πιστευω θα ειναι αλλη φωνη). Ο Μαξ σιγουρα ειχε αλλη φωνη στην πρωτη ταινια αφου ηταν ανδρικη (υποθετω του Αντώνη Βουτσίνου απο τα στοιχεια στη παρακατω σελιδα) αλλα του PJ τη θυμαμαι μονο απο την ταινια. Σε αυτο το blog (http://spirit16.blogspot.co.uk/2007_11_01_archive.html) αναφερονται τα εξης credits για την πρωτη Γκουφοταινια:

"Ακούγονται οι φωνές των: Τάσου Κωστή, Αντώνη Βουτσίνου, Κώστα Τριανταφυλλόπουλου, Σοφίας Καρβέλα, Σωτήρη Τζουμόπουλου, Μαρίας Πλακίδη, Γιάννη Στεφόπουλου"

Στα σιγουρα η λιστα δεν ειναι ολοκληρωμενη (π.χ δεν αναφερεται το ονομα του Γιαννη Παπαιωαννου που κανει το διευθυντη του σχολειου οπου πηγαινουν ο Μαξ και ο PJ αλλα το ονομα της φωνης του PJ τουλαχιστον στην ταινια αυτη ισως ειναι ενα απο αυτα (εννοειται πως εξαιρουνται Τασος Κωστης και Κωστας Τριανταφυλλοπουλος )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου!

Κατά πάσα πιθανότητα η φωνή του PJ ήταν η ίδια με την σειρά. Όταν ρώτησα την Άντρια Ράπτη μέσω Facebook αν θυμάται ποιος ήταν, μου είπε ότι δυστυχώς ο συγκεκριμένος ηθοποιός έχει πεθάνει πλέον και δεν θυμάται το όνομά του. Πιθανότατα ήταν νέος. Από τα credits που αναφέρεις πάνω, πολύ πιθανόν να είναι ο Σωτήρης Τζουμόπουλος, που μου είναι η μόνη άγνωστη φωνή από αντρικές. Ο Μαξ σίγουρα είναι ο Βουτσίνος αφού τον αναφέρει δεύτερο.

Edit: Ναι ο Τζουμόπουλος είναι, μου το επιβεβαίωσε η Άντρια Ράπτη :D :D:D Χίλια ευχαριστώ φίλε. Μακάρι να ξέρει κανείς τα υπόλοιπα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xαιρομαι που επιβεβαιωθηκε. Σχετικα ομως με αυτον τον ηθοποιο μου δημιουργηθηκε η εξης απορία: Καθε φορα που ψαχνω το ονομα του στο google με παραπεμπει απο το Σωτηρης Τζουμοπουλος στο Σωτηρης Τζιμοπουλος. Φυσικα δεν ειναι απιθανο να προκειται για δυο διαφορετικους ηθοποιους με επιθετα που μοιαζουv αλλα ο Σωτηρης Τζιμοπουλος ειναι ο μονος για τον οποιον υπαρχουν πληροφοριες στο ιντερνετ (εχει και σελιδα στο retromaniax στη διευθυνση http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%82_%CE%A4%CE%B6%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82 ).

Eπιπλεον εχει κανει και αυτος φωνες σε μεταγλωττισεις και μαλιστα και για τη Ντισνευ π.χ αναφερεται ως φωνη του Λινκ (του πιο λιγνου απο το κωμικο τριο) στη Μουλαν και στη Μουλαν 2:

http://www.pentelikonews.gr/tv.php?%CE%9C%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%91%CE%9D-2---%CE%9F-%CE%98%CE%A1%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%95%CE%A7%CE%99%CE%96%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%99--MULAN-II-&id=1066

http://cityportal.gr/articles_det1.asp?subcat_id=117&article_id=19674

Οποτε αναρωτιεμαι αν τελικα προκειται για το ιδιο προσωπο και το Τζουμοπουλος ειναι λαθος γραμμενο και θα επρεπε να ειναι Τζιμοπουλος ; Δε βρισκω καποια αναφορα για το αν ο Τζιμοπουλος εχει πεθανει αλλα απο τη αλλη μερια ουτε βρισκω πληροφοριες για αυτοv χρονολογημμενες μετα το 2011 (χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει κατι). Καπου εχω γραμμενο τουλαχιστον ενα μεταγλωττισμενο επεισοδειο απο το Goof Troop και τη μεταγλωττισμενη Γκουφοταινια και ο συγκεκριμενος ηθοποιος φαινετα να εχει παιξει σε ελληνικες τηλεοπτικες σειρες οποτε ισως υπαρχουν κλιπ με αυτοv στο youtube. Οποτε αν δε με προλαβουν αλλοι και δε βρεθει αλλη πληροφορια, οταν παω σπιτι στην Ελλαδα το Πασχα θα προσπαθησω να συγκρινω τη φωνη του με αυτη στα καρτουν και να δω αν υπαρχει ομοιοτητα.
 
Tassoulis είπε:
Παιδιά μια είδηση που κανένας δεν πήρε πρέφα και χάρη στην παρατηρητικότητά μου, θα τη μάθετε. Στις 31/1/2015 έφυγε νικημένος από τον καρκίνο ο ηθοποιός Ηλίας Πλακίδης σε ηλικία 79 ετών (σύμφωνα με την εγκυκλοπαίδεια του Θόδωρου Έξαρχου), ο οποίος ήταν σημαντικός ηθοποιός της μεταγλώτισσης. Στο άρθρο που ακολουθεί, αναφέρεται λανθασμένα ότι ήταν 75 ετών. http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/135710/%C2%AB%CE%B5%CF%83%CE%B2%CE%B7%CF%83%CE%B5%C2%BB-%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD
Πολύ λυπάμαι :(
 
Μια ακόμη απορία μου. Ξέρει κανείς ποια έκανε την Νταιζη στο Quack Pack; Σε όλα τα υπόλοιπα την κάνει η Κλεοπάτρα Ροντήρη όμως εδώ άλλαξε.

Οι υπόλοιποι που συμμετείχαν είναι ο Κωνσταντίνος Καζάκος (Ντόναλντ), η Ρένα Καζακου, η Αντρια Ραπτη και η Χρύσα Σαμαρά (τα 3 ανίψια, ένα καθεμία), ο Τάσος Κωστής (Kent Powers) ενώ μικρούς ρόλους έκανε η Ελένη Δακορωνια και ο Σταύρος Μαυριδης.
 
Καλησπέρα σας και πάλι. Αυτή την φορά έχω μπερδευτεί λίγο με τις σειρές Transformers.

 


Το Transformers G1 που αν δεν κάνω λάθος προβλήθηκε στον ΑΝΤ1 είχε την εξής μεταγλώττιση:


 


TRANSFORMERS G1 [ANT1]:Optimus Prime: Παύλος Μηλιώνης


Μegatron/Wheeljack/Cliffjumper/Prowl: Γιώργος Μάζης



Bumblebee/Sockwave: Τάσος Μασμανίδης



Jazz/Sideswipe/Starscream: Σπύρος Μπιμπίλας



Soundwave/Skywarp: Μάνος Βενιέρης


Τι γίνεται όμως με το Transformers G2; Ήταν αυτό με Γκίκα, Ζερβό, Μαγδαληνό κλπ και αν ναι ποιο ήταν το καστ ακριβώς; Προβλήθηκε στο MEGA?

 


Επίσης στο Beast Wars του MEGA, θυμάμαι τον Γιώργο Μάζη ως Optimus Primal και Megatron, τον Μάνο Βενιέρη ως Cheetor και Nightscream και πρέπει να ήταν άλλοι δύο άντρες που μου διαφεύγουν που έκαναν τον Rattrap και τον Rhinoxx όπως επίσης και μια γυναίκα.


 


Αυτό που ρωτάω λοιπόν είναι θυμάται κανείς ποιο καστ ήταν στο G2 και ποια ήταν τα άτομα αυτά στο Beast Wars;


 

 

 

 


 
Gurendaiza είπε:
Καλημερα φιλε Dominion μηπως γνωρίζεις ποιος Ελληνας ηθοποιος έκανε την φωνη του Ryo στο Γκετα Ρομποτ;
Forza Getta Robot->https://www.facebook.com/groups/55921552463/
Στο Getta Robo τη φωνή του Ρίο την έκανε ο Πάρις Κατσίβελος, ο οποίος είχε κάνει επίσης τον Αντιπρόεδρο στον Καμπαμαρού.
 
Λύθηκε το μεγάλο αίνιγμα!

Καμπαμαρου ήταν ο Γιάννης Ματαράγκας!
 
Tsaklas είπε:
Λύθηκε το μεγάλο αίνιγμα!
Καμπαμαρου ήταν ο Γιάννης Ματαράγκας!
WOW! Αλλά πως το συμπεράναμε αυτό? Έχουμε επιβεβαίωση από τον ίδιο? Κάποιος άλλος που μας το επιβεβαιώνει?
 
Πολλοί και διαφορετικοί παράγοντες. Μου το είπε ένας αρχικά ότι ίσως είναι αυτός και βλέπω και στο YouTube σχόλια να το επιβεβαιώνουν. Το επιβεβαίωσε και ο Πάρις Κατσιβελος τελικά σε συζήτηση που είχαμε στο Facebook.
 
Πίσω
Μπλουζα