Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Ο κωστας μπακαλης εαν ειναι ο ιδιος! επαιζε σε παιδικη θεατρικη παρασταση το 2010.Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε βιντεοκασετες ηταν ο τολης πολλατος οποιος πεθανε το 2002 ειχα μιλησει με το γιο του στο fac... ενας αλλο ηθοποιος που επαιζε δευτερους ρολους σε βιντεοκασετες διπλα στον μουστακα ηταν ο πανος κορκοτας οποιος πεθανε και αυτος ειχα μιλησει στο fac...με τον ηθοποιο θαναση παπαδοπουλο και μου εδωσε αυτη τη πληροφορια οπως οτι και ο τασος ψωμοπουλος ειναι στη θεσ/νικη και εχει προποτζιδικο! Στο fac..ειναι και η γκελυ γαβριηλ οπως επισης ειναι και μαιρη αλυφαντη!
 
evanuos είπε:
Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε βιντεοκασετες ηταν ο τολης πολλατος οποιος πεθανε το 2002
Πολύ κρίμα ! :(

Μου ήταν πολύ συμπαθής ως ηθοποιός.

Είχε τους δικούς του "οπαδούς" (δηλαδή τον Wally και εμένα).
 
Κριμα! Πολυ συμπαθης ηθοποιος και "στοχος" της interview team απο το λυκαυγες της ιδρυσεως της.

Να ειναι καλα οι δικοι του να τον θυμουνται
 
Επίσης γνώριμη φάτσα στις βιντεοταινίες, αλλά όχι πια κοντά μας, ο Δημήτρης Μπάνος, που πέθανε σε ηλικία 77 ετών το 2009.
Για τους νέους φίλους μας:

Θα ήθελα να σας πω ότι έχουμε την πιο ενημερωμένη εγκυκλοπαίδεια εδώ.Η RDB είναι με διαφορά ότι καλύτερο υπάρχει ακόμα και στο video των 80s ... μια σύγκριση θα σας πείσει Δημήτρης Μπάνος

34 σήριαλ

36 κινηματογραφικές ταινίες

44 βιντεοταινίες

14 τηλεοπτικές θεατρικές παραστάσεις
 
Προς exetlaios και wally και video 80 αφου πρωτα σας πω οτι παρακολουθω την ολη δραστηριοτητα σας στο foroum σε σχεση με το βιντεο... στα 80 και τη καλη δουλεια που κανετε! Το θεμα ομως με τις συνεντευξεις ηθοποιων του 80 εχει μεινη λιγο πισω , πχ ο exetlaios ειχε πει οτι μπορεσε να εντοπιση την πεπη σταυροπουλου εχουμε καποια εξελιξη? Οπως επισης ειχε αναφερει οτι εχει πληροφοριες για την στελλα κωνσταντινιδου εγινε καποια προσπαθεια? πχ.οταν μιλησατε με τον ευστρατιαδη δεν ζητησατε πληροφοριες για των Ηλια κωνσταντινου?
 
evanuos είπε:
Προς exetlaios και wally και video 80 αφου πρωτα σας πω οτι παρακολουθω την ολη δραστηριοτητα σας στο foroum σε σχεση με το βιντεο... στα 80 και τη καλη δουλεια που κανετε! Το θεμα ομως με τις συνεντευξεις ηθοποιων του 80 εχει μεινη λιγο πισω , πχ ο exetlaios ειχε πει οτι μπορεσε να εντοπιση την πεπη σταυροπουλου εχουμε καποια εξελιξη? Οπως επισης ειχε αναφερει οτι εχει πληροφοριες για την στελλα κωνσταντινιδου εγινε καποια προσπαθεια? πχ.οταν μιλησατε με τον ευστρατιαδη δεν ζητησατε πληροφοριες για των Ηλια κωνσταντινου?
Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, δεν ξέρω αν η κυρία Στέλλα Κωνσταντινίδου εργάζεται σήμερα ως τηλεφωνήτρια στο ραδιοφωνικό σταθμό Real FM. Εμφανισιακά μοιάζει, αλλά και πάλι λέω δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Ένα τηλεφώνημα στο σταθμό θα μας έλυνε την απορία...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδή έχουμε ακόμα R.I.P. : Πάνος Κόρκοτας και Τόλης Πολλάτος ,τί να πώ? οτι με ξαφνιάζετε δυσάρεστα?

Για 1 τουλάχιστον μήνα δεν θέλω να ακούσω οτι πέθανε κ άλλος!!!

Να απαντησω στο φίλο evanuos για τις συνεντεύξεις. Μάλλον δεν έχει χρόνο ο Κωσταντίνος(exetlaios) να οργανώσει κάτι.

Aπο τι μεριά μου έχω κάνει εδώ και κερό κρούση στον Dominion (επιδή ξέρω οτι αυτός σαν σκηνοθέτης θα οργανόσει το όλο θέμα καλλήτερα απο τον καθένα μας,που έχει και τα μέσα, σε στύλ ντοκυμαντέρ) αλλά δεν μου απάντησε ,το πιο πιθάνο να είναι πιεσμένος και εκτος Αθηνων.

Σε μια κουβεντα που είχα με τον θάνο ,του απέσπασα πολλά ονοματα απο τη συγκεκριμμένη κατηγορία (του ελληνικού βίντεο) ηθοποιούς και σκηνοθέτες . Απλά θα περιμένο ένα διαστημα ακόμα αν έχω εξελίξεις απο dominion και μετά λέω να το τολμίσουμε (γιατί όχι?) εγώ και ο Θάνος.
 
Ο αγγελος προβελεγγιος απο αναζητηση που εκανα καιρο πριν ειχε ανοιξει καφε -μπαρ στο γκαζι αν δεν κανω λαθος... και νομιζω οτι εχουν συγγενεια με τον κωστα προβελεγγιο.
 
evanuos είπε:
Ο αγγελος προβελεγγιος νομιζω οτι εχει συγγενεια με τον κωστα προβελεγγιο.
Το είχα υποψιαστεί!! Μένει να μας το επιβεβεώσουν κύκλοι.

Για το Νίκο Ζιάγγο ξέρει κανείς τίποτα? Τον είχα πετίχει τυχαια στο δρόμο (και μετανιώνω οικτρά που δεν του μίλισα) το καλοκέρι του 2006 έξω απο τα δικαστήρια της οδού Ευελπίδων. Είχε αποκαλύψει την ηλικία του στην εκπομπή της Βόσσου και Ελντας Πανοπούλου τη σεζόν 1995-96 (τα φώτα σας ως πρός τον τίτλο ,αν και off topic) είναι γεννημένος το 1956.
 
video80 είπε:
Το είχα υποψιαστεί!! Μένει να μας το επιβεβεώσουν κύκλοι.
Για το Νίκο Ζιάγγο ξέρει κανείς τίποτα? Τον είχα πετίχει τυχαια στο δρόμο (και μετανιώνω οικτρά που δεν του μίλισα) το καλοκέρι του 2006 έξω απο τα δικαστήρια της οδού Ευελπίδων. Είχε αποκαλύψει την ηλικία του στην εκπομπή της Βόσσου και Ελντας Πανοπούλου τη σεζόν 1995-96 (τα φώτα σας ως πρός τον τίτλο ,αν και off topic) είναι γεννημένος το 1956.
ο νικος ζιαγκος παιζει σε μια θεατρικη παρασταση με την ευαγγελια σαμιωτακη αυτη την περιοδο http://www.go-out.gr/theatro-xoros/i-kakia-i-kali-kai-i-asximi
 
και εγω αναρωτιομουν τελευταια για τον Νικο Ζιαγγο.

thanks θανο!!!
 
Μια αλλη ηθοποιος του 80 ειναι η Σια φαρακη η οποια παιζει σε θεατρικες παραστασεις στα Τρικαλα ακομα και σημερα!. Χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να ειδα σε διαφημηση στο 902 τη Λιντα γιγα!
 
evanuos είπε:
Προς exetlaios και wally και video 80 αφου πρωτα σας πω οτι παρακολουθω την ολη δραστηριοτητα σας στο foroum σε σχεση με το βιντεο... στα 80 και τη καλη δουλεια που κανετε! Το θεμα ομως με τις συνεντευξεις ηθοποιων του 80 εχει μεινη λιγο πισω , πχ ο exetlaios ειχε πει οτι μπορεσε να εντοπιση την πεπη σταυροπουλου εχουμε καποια εξελιξη? Οπως επισης ειχε αναφερει οτι εχει πληροφοριες για την στελλα κωνσταντινιδου εγινε καποια προσπαθεια? πχ.οταν μιλησατε με τον ευστρατιαδη δεν ζητησατε πληροφοριες για των Ηλια κωνσταντινου?
Οι λογοι ειναι καθαρα χρονου και καθημερινοτητας. Ουτε ο Exetlaios, ουτε ο Video, ουτε η υπολοιπη interview team εχει χασει την αγαπη της στο αντικειμενο.

Με τη πρωτη ευκαιρια θα ειμαστε παλι στις "επαλξεις".
 
Δυστυχώς μπήκα να ρίξω μια ματιά στο thread και είδα πόσοι ηθοποιοί σε δεύτερους και τρίτους ρόλους, έχουν αποδημήσει εις Κύριον...

Εξαιρετικά λυπηρό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο γιαννης νικολαιδης που επαιζε συνηθως ρολους σκληρων ειναι στιχουργος και μαλιστα εχει γραψει και καποιες επιτυχιες Οπως το αποψε του νοτη σφακιανακη προσφατα εκδωθηκε και μια συλλογη ποιηματων του με τιτλο ο χειμωνας της σιωπης
 
Να ευχαριστήσω πολύ τους φίλους evanuos και θάνο για τις χρήσημες πληροφορίες για τους ηθοποιούς Νίκο Ζιάγγο και Σία Φαράκη.

Αχχχ δεν αντέχω να τον βλέπω μεσήλικα. Πως περνάν τα χρόνια.

Φίλε evanuos ,θέλω κάθε λεπτομέρεια σχετικά με τι διαφήμηση της Λίντας Γίγα ,γιατί πέζει να μην ειναι και τόσο πρόσφατη , Γιατί το λέω αυτό?

Δεν έχει 1 χρόνο που πήρε το μάτι μου σε μικρό καναλι φισικά την διαφήμηση του βούτηρου prima της Βανέσσας Τζελβέ ,μιλάμε για διαφήμηση που είχε πεχτεί το 1990.

(σ.σ. ο μακαρίτης πιά Ντίνος δουλγεράκης έτιχε να πέξει δεύτερους ρόλους σε καποιες βιντεοτενίες! Αχχ πάει και αυτός!)

Θέλω πολύ να μάθω και τι απέγινε ο Νίκος Βανδώρος. Ελπίζω να ζεί!
 
ο βανδωρος ζει και εχει ανοιξει φαστφουνταδικο στην κορινθο τον ξερει η κοπελα ενος φιλου μου και μας μιλησε στο τηλεφωνο οταν τον πηρε δεν ασχολειται πια με την ηθοποιια
 
Και το γιο του το Θεοφιλο εχουμε καιρο να τον δουμε να παιζει καπου
 
οπα μπερδευτηκα εγω τον θεοφιλο βανδωρο εννοουσα εκ παραδρομης συγνωμμη
 
Πίσω
Μπλουζα