Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Ξέρει κανείς τι απόγινε η Φρύνη Αρβανίτη ;
 
θανος είπε:
τον δημητρη φραγκιογλου τον εχω δει στον δρομο εχει παχυνει και το μαλλι του εχει ασπρισει και ο κωστας τερζακης εχει χαθει ο νικος τσαχιριδης θυμαμαι οτι ειχε και πιθανον εχει ακομα καφετερια καπου στα μελισσια
O Δημήτρης Φραγκιόγλου είταν στην ίδια γειτονιά με τη (μακαρίτισσα) γιαγιά μου. Ιποκράτους 100 απέναντι στα μονά στις πολυκατοικίες ,έτιχε να τον δώ αρκετές φορές εκει ,προς τα τέλη των 1990ς οταν σπουδαζα. Είχε ήδη ασπρίσει (φαντάσου τώρα!). Στην ίδια γειτονιά ,πιθανός και στην ίδια πολυκατοικία έμενε ο Θάνος Λειβαδιτης ,χαρακτηριστική φισιογνομία μεταξύ των περίικων οπου τον έβλεπες να χαζευει τα πρωινά φύλλα των εφιμερίδων στα ψυλικά(off topic ο Θάνος Λειβαδιτης ,αλλά το ανέφερα επιδή είταν πολλες δεκαετίες γείτονας με τη γιαγιά μου).

Για Κώστα Τερζάκη δεν ξερω τίποτα ,απλά οτι δίνει την φωνή του σε διαφμηστικά και τρέλιερς του ΑΝΤ-1.

Για Νίκο Τσαχιρίδη ναι το χω ακούσει και γώ αυτό οτι έχει καφετέρια-bar κάπου στην κυψέλη. (εμπρός μάθετε διεύθηνση να κάνουμε ντού!!!)

Κωσταντίνε για την Φρήνη Αρβανίτη τα νέα δεν είταν ευχάριστα απο οτι μας είπε ο Κώστας Τσάκωνας ,η γυναικα έχει κινητικά προβλήματα και το πιθανότερο να έχει αποσυρθεί ,άν και την είχα δεί σε μερικά θέτρα προς 2ετίας ,Νομίζω οτι ειταν στο θίασο του Σεφερλή. Οποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας το επιβεβεώσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να περάσουμε και στα δύσκολα.

Σύγουρα κανεις δεν θα γνωρίζει τι απέγιναν οι Βιργινία Ζιγλέρ & Ανθή Γούναρη. 2 κυρίες οπου πλαισιόνανε τον Τσάκωνα σχεδόν σε όλες του τις βιντεοπαραγωγές.

Για Κάτια Μυλωνα ξερει κανεις τίποτα?
 
η ανθη γουναρη ζει αλλα εχει αποσυρθει ειναι μητερα του μυθριδατη απο τα ημισκουμπρια ο αντρας της ο κωστας χατζογλου με το χαρακτηριστικο μουστακι δεν γνωριζο αν ζει ακομα
 
θανος είπε:
η ανθη γουναρη ζει αλλα εχει αποσυρθει ειναι μητερα του μυθριδατη απο τα ημισκουμπρια ο αντρας της ο κωστας χατζογλου με το χαρακτηριστικο μουστακι δεν γνωριζο αν ζει ακομα
Ευχαριστώ πολύ Θάνο για τις λεπτομέρειες σχετικά με αυτη την ηθοποιό.

Η αλήθεια είναι οτι ρώτησα και τον κ.Τσάκωνα στη συνέντευξη και απλά μας είπε οτι είταν μια κυρία οπου την βοίθησε να παιξει στις βιντεοταινίες και οτι έχουν ξεχαστεί!
 
πληροφοριες για την βανεσα ντζελβε μπορει να δωσει η τετα κωνσταντα μιας και ειναι κουμπαρες!! οποτε μια συνεντευξη με την τετα θα ανοιγε τον δρομο!!
 
Παιδια μολις αναπνευσουμε απο τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας, να ειστε σιγουροι οτι θα επιστρεψουμε με συνεντευξη φωτια που θα λυνει και αρκετες αποριες
 
ελπιζω οτι θα ειναι συντομα!! Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε μικρους ρολους ειναι ο Μιχαλης Αρσενης για τον οποιο δεν υπαρχει καμια πληροφορια εκτος απο τα βασικα!
 
evanuos είπε:
πληροφοριες για την βανεσα ντζελβε μπορει να δωσει η τετα κωνσταντα μιας και ειναι κουμπαρες!! οποτε μια συνεντευξη με την τετα θα ανοιγε τον δρομο!!
Tι λές τώρα!!! Πρέπει να γίνει οποσδήποτε "κρούση".

Πληροφορία που δεν γνώριζα! Ακούς Θάνο? ? ? (απο οτι θυμάμε έχεις facebook απο Τέτα!)

evanuos είπε:
ελπιζω οτι θα ειναι συντομα!! Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε μικρους ρολους ειναι ο Μιχαλης Αρσενης για τον οποιο δεν υπαρχει καμια πληροφορια εκτος απο τα βασικα!
πράγματι μου τον θύμησες και μένα τώρα. Τι να απέγινε άραγε? Ελπίζω να ζεί! Εχω να τον δώ στην τηλεώραση απο το 1995 ,τώρα θα μου πείς απο τότε έχεις να δείς σε σήριαλ και Ηλία Κωνσταντίνου ,μέχρι που έσκασε μύτη στο ριμέικ της ρόδας. (Δεν συμένει οτι απεβίωσε ο άνθρωπος!!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα και εγω απο σχολιο της τετας στο facebook το διαβασα!! Τωρα για των Μιχαλη αρσενη παιζει να απεβιωσε γιατι ηταν αρκετα μεγαλως ειδη! Καποιες πληροφοριες υπαρχου και για τον Δημητρη Βασματζη το κορακι απο τους ΤΗΕ ΚΟΠΑΝΟΥΣ
 
Μα και εγω απο σχολιο της τετας στο facebook το διαβασα!! Τωρα για των Μιχαλη αρσενη παιζει να απεβιωσε γιατι ηταν αρκετα μεγαλως ειδη! Καποιες πληροφοριες υπαρχουν κια για τον Δημητρη Βασματζη το κορακι απο τους THE KOPANOYS
 
Για τον Δημητρη βασματζη υπαρχει ενα βιογραφικο οπου λεει οτι ξεκινησε απο θεσ/νικη και βγηκε στο θεατρο το 1972 κτλ... αρα πρεπει να ειναι γυρω στα 65. Επισης υπαρχει η πληροφορια οτι ειναι φανατικος οπαδος του παναθηναικου σημειωτεων οτι ειχε μετοχες και ηταν στο διοικητικο συμβουλιο της ομαδας ενω ειχε αρθογραφησει και σε εφημεριδα !!
 
evanuos είπε:
Για τον Δημητρη βασματζη υπαρχει ενα βιογραφικο οπου λεει οτι ξεκινησε απο θεσ/νικη και βγηκε στο θεατρο το 1972 κτλ... αρα πρεπει να ειναι γυρω στα 65. Επισης υπαρχει η πληροφορια οτι ειναι φανατικος οπαδος του παναθηναικου σημειωτεων οτι ειχε μετοχες και ηταν στο διοικητικο συμβουλιο της ομαδας ενω ειχε αρθογραφησει και σε εφημεριδα !!
Μάλλον 60φεύγα είναι ,εντάξει και στα 1980ς δεν έδειχνε πιτσιρικάς ,αλλά απο οτι λες ξεκινησε το 1972 (πρίν απο 40 χρόνια δηλαδή!)

Για το οτι ειναι οπαδός & παράγοντας του Παναθηναικού δεν το ήξερα (αν παναθηναικός και γώ!)

Οποιαδήποτε πληροφορία για Μιχάλη Αρσένη θα ταν κάτι περισσότερο απο χρήσημη.
 
Ο Μιχάλης Αρσένης ειχε παίξει και σε πολλες ελληνικες κινηματογραφικές ταινιες της χρυσης εποχης του '60 σε μικρους ρολους.. Το οτι εγινε "γνωστος" μεσα απο τις βιντεοταινιες ειναι αλλο θεμα..
 
Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο Βασιλης ζωνορος οποιος επαιζε σε μικρους ρολους και συνηθως gay ρολους !! μεχρι και σημερα παιζει σε επιθεωρησεις ! μια συνεντευξη μαζι του θα ηταν πολλη ενδιαφερουσα και θα εδινε πληροφοριες για αλλους ηθοποιους!!
 
ενας αλλος ηθοποιος που δεν ξερω τι απεγινε ειναι ο αντωνης τρικαμηνας που συνηθως επαιζε τον γιατρο η καποιον αλλο σοβαρο ρολο αραγε ζει ακομα??
 
ο μιχαλης μοσιος ειναι πλεων συνταξιουχος και ασχολειται με τη ζωγραφικη!! συνταξιουχος ειναι και ο σωττηρης τζεβελεκος! ενω ο μιχαλης μουστακας ειναι στη κυπρο! ο δε νικος παπαναστασιου μετα απο ενα τραγικο συμβαν πριν απο λιγους μηνες που συνεβη στην οικογενεια του λογικα θα εχει αποσυρθει!
 
θανος είπε:
ο αντωνης τρικαμηνας που συνηθως επαιζε τον γιατρο η καποιον αλλο σοβαρο ρολο
Όντως, καλτ ηθοποιός !

Εκτός από γιατρό, έκανε τον "εγκέφαλο συμμορίας", "επιστήμονα", "διευθυντή εργοστασίου", κλπ.
 
Πίσω
Μπλουζα