Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Για τη Νανά Βενέτη υπάρχει κανένα νέο;
 
Η Νανά Βένετη έχει αποσυρθεί και τώρα έχει εταιρεία με γερανούς.
 
tzias57 είπε:
Η Νανά Βένετη έχει αποσυρθεί και τώρα έχει εταιρεία με γερανούς.
Ναι. Περίπου προ 2ετίας είχε βγεί στην εκπομπή της Λαμπίρη στο STAR και μίλησε για τη ζωή της. Εχει βάψει το μαλλί ξανθό ,απο οτι είπε εδώ και κάποια χρόνια ειναι παντρεμένη με πλούσιο επιχειρηματία(μάλιστα είχε δείξει και το σπίτι) και έχει αποσυρθεί απο το χώρο του θεάματος.

Τελευταια ταινία που την είδα είταν το "Σαπουνόπετρα " του Ζερβού (1995) ακόμα είταν μελαχρινή.

Την είδε κανεις απο σας σε πιο προσφατη ταινία? Η σειρά ?
 
Ναι ο γιωργος ρηγας εχει οντως δικη του ιστοσελιδα .υπαρχει και μια προσφατη συνεντευξη του! .Επισης υπαρχει συνεντευξη του χρηστου καλοου προσφατη μαλιστα οπου μιλαει για τα δυσκολα παιδικα του χρονια στο ορφανοτροφειο για τα δυο του παιδια και για το εγκεφαλικο που επαθε!. Τωρα για τη λιντα γιγα η διαφημιση πρεπει να ηταν για το νερο με οζον και δεν ηταν παλια πρεπει να ηταν αυτη!

Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο λευτερης μελετης οποιος επαιζε διπλα στον ταμτακο μιχαλη μοσιο .Επαιξε σε επιθεωρηση το 2010. Ενω πριν μερικα χρονια αναφερει αρθρο οτι ειχε ασχοληθει με ανατομικα στρωματα κτλ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο λευτερης μελετης παιζει στις διαφημησεις του 11880 ειναι αυτος με το ασπρο μουστακι [video=youtube;j-FPDZAUPck]

 
Άλλη μια περίπτωση που ανασύρω από τα κατάβαθα του μυαλού, είναι ο Τόλης Βελονάκης. Έπαιξε Λούνα-Παρκ, σε καμια-δυο σειρές του Δαλιανίδη ακόμα, και στο "Όταν οι ρόδες χορεύουν" (στο site αναφέρονται πλήρως όλες οι παρουσίες του). Τον θυμάμαι εξώφυλλο στο "Τηλέραμα" δεκαετία του 80. Αλήθεια, γνωρίζει κανείς τι απόγινε;
 
μολις ανακαλυψα οτι το ονοματεπωνυμο μου υπαρχει καταχωρημενο στην retrodb :p
 
Δυσκολη περιπτωση ο Τολης Βελονακης!! Μια αλλη ηθοποιος του 80 ειναι η Σταυρινα Πρεβεδωρου της οποιας τα ιχνη χανονται το 2008 ειχε εμφανιστει τοτε στη θεατρικη παρασταση Διπλη Απιστια.
 
θανος είπε:
ο λευτερης μελετης παιζει στις διαφημησεις του 11880 ειναι αυτος με το ασπρο μουστακι [video=youtube;j-FPDZAUPck]

O κύριος της διαφήμησης (11880) είναι ο Λευτέρης Λουκάδης(με την εφιμερίδα) και όχι ο Λευτέρης Μελέτης , ο κύριος στα δεξιά δεν μου κάνει για τον Μελέτη(λές να άλαξε τοοοοοόσο πολύ?).

Θα είθελα πολύ να δώ την Λίντα Γίγα σε προσφατο διαφημιστικό. Αν το δεις να κυκλοφορεί στο διαδίκτιο παρακαλώ στείλε λίνκ στο thread. Νομίζω οτι μας ενδιαφέρει ΟΛΟΥΣ.
 
Κι όμως... Εγώ βρίσκω οτι μοιάζει πάρα πολύ με τον Λευτέρη "Αστραπόγιαννο" Μελέτη... :)
 
κι ομως ειναι ο λευτερης μελετης κοιτα εδω που λεει τι νοημα εχει και θα καταλαβεις οτι ειναι αυτος

 
θανος είπε:
κι ομως ειναι ο λευτερης μελετης κοιτα εδω που λεει τι νοημα εχει και θα καταλαβεις οτι ειναι αυτος
Είναι απίστευτο και ομως ο Λευτέρης Μελέτης 80 χρ. (εμφανισιακά!!!) Τρόμαξα να τον γνωρίσω.

2 βασικοι καρατερίστες του ελληνικού βίντεο σε διαφημιστικο ...ραντεβού (για να βγούν κάποια τελευταία ένσημα).

Λευτέρη Μελετη οπου και αν είσε να είσε καλά.
 
Μπορεις να τoν δεις στην εκπομπη πιανο-piano ηταν καλεσμενος !!
 
ο τζωνης θεοδωριδης ειχε βγει και ειχε μιλησει εναντιον του φωσκολου χαθηκε και αυτος γενικα ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τα περασματα απο τηλεοραση εχει εμφανιστει πουθενα αλλου τωρα??
 
θανος είπε:
ο τζωνης θεοδωριδης ειχε βγει και ειχε μιλησει εναντιον του φωσκολου χαθηκε και αυτος γενικα ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τα περασματα απο τηλεοραση εχει εμφανιστει πουθενα αλλου τωρα??

Δεν θα το πιστέψεις αλλά τους έχω δεί και τους 2 σχετικά προσφατα.

Τον Τζόνυ Θεωδορίδη τον είχα πετίχει τύχαια σε μια καφετέρια κοντά στα εξάρχεια ,αλλά φισικά ντράπικα να πάω να του μιλήσω ,γιατί είχε και την παρέα του.

Τον Παύλο Ευαγγελόπουλου τον είχα δεί Αυγουστο του 2004 σε φαστφουντάδικο στην Χερσόνησο της Κρήτης οπου έκανα διακοπές.Είμασταν με τον ξάδερφο μου και στο διπλανό τραπέζι ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έτρωγε πατάτες τηγανητές με σουβλάκι καλαμάκι. Τον θυμάμε. Είχε κανει αρχόμενη φαλάκρα.

evanuos είπε:
Μπορεις να τoν δεις στην εκπομπη πιανο-piano ηταν καλεσμενος !!
Φίλε μου αν σου είναι ευκολο θέλω λίνκ με την εκπομπή (αν και εφόσον κυκλοφορεί στο διαδίκτιο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έχει μπαράκι στη Γλυφάδα.

Έχει "lockαριστεί" από την Interview-team, αλλά "ο καταραμένος χρόνος" ...
 
Ο Παυλος Ευαγγελόπουλος ειχε κανει κι ενα πέρασμα απο τη πρόσφατη cult κινηματογραφική ταινία "Ο Γιος του Τσάρλυ" που προβληθηκε το 2009.. Εκει παιζουν κι αλλες cult μορφες του ελληνικού βιντεο αλλα και του cult κινηματογράφου της δεκαετίας του 80' oπως ο Δημήτρης Φραγκιόγλου..
 
Χωρίς να υποτιμώ όλα τα υπόλοιπα, ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έπαιζε μέχρι χτες, Κυριακή των Βαϊων, στο θεατρικό έργο "Βρυκόλακες" του Ίψεν. Είχε εμφανιστεί πριν από κανένα μήνα στην εκπομπή "Μες στην καλή χαρά" όπου εξομολογήθηκε εκ βαθέων τι έκανε και τι κάνει όλα αυτά τα χρόνια.
 
τον δημητρη φραγκιογλου τον εχω δει στον δρομο εχει παχυνει και το μαλλι του εχει ασπρισει και ο κωστας τερζακης εχει χαθει ο νικος τσαχιριδης θυμαμαι οτι ειχε και πιθανον εχει ακομα καφετερια καπου στα μελισσια
 
Πίσω
Μπλουζα