Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Η κα Κωνσταντινιδου ειναι γειτονισσα μου!!!!

panp είπε:
Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, δεν ξέρω αν η κυρία Στέλλα Κωνσταντινίδου εργάζεται σήμερα ως τηλεφωνήτρια στο ραδιοφωνικό σταθμό Real FM. Εμφανισιακά μοιάζει, αλλά και πάλι λέω δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Ένα τηλεφώνημα στο σταθμό θα μας έλυνε την απορία...
Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας.
 
evanuos είπε:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%88%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CE%B1_%CE%A3%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AE αλλη μια ηθοποιος του 80 που δεν υπαρχουν πληροφοριες για το τι κανει σημερα!
'Eλενα Στρατή.. απο τις πιο όμορφες Ελληνίδες που πέρασαν απο το κινηματογράφο και τις ελληνικές βιντεοταινίες των 80's! Γυναικάρα !!!
 
peterpapas είπε:
-παιδια πριν 5-6 χρονια ειχα ακουσει στα ΜΜΕ οτι ο τρικαμηνας απεβιωσε.και ελεγαν και το βιογραφικο του.οτι ηταν ρωσικης καταγωγης κλπ..
Σημερα ετυχε να δω ενα μικρο αποσπασμα απο μια βιντεοταινια οπου επαιζε η ρενα βλαχοπουλου μαζι με τον αντωνη τρικαμηνα εκανε τον γιατρο και σε μια φαση τον ρωταει η βλαχοπουλου στο ασχετο αν ειναι απο τη ρωσια! http://www.youtube.com/watch?v=-j26JFcXoGA&feature=channel&list=UL
 
moatsos είπε:
Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας.
Κωστα ευχαριστουμε για τις πληροφοριες σου για την Στελλα Κωνσταντινιδου ηθελα πολυ να μαθω νεα της ηταν πολυ γλυκια παρουσια στις βιντεοταινιες.Μηπως ξερεις αν ασχολειται ακομα με τα καλλιτεχνικα ή αν εχει οικογενεια και τα παρατησε?
 
Δεν εχω ρωτησει ποτε λεπτομεριες, παντως οικογενεια δεν πρεπει να εχει γιατι δεν εχω δει καποιον αλλο να μενει μαζι της. Ξερω οτι εχει μια γατα που την λενε Μαγια. Επισης ξερω οτι πρεπει να δουλευει καπου γιατι παντα βγαινει εξω το πρωι και γυριζει απογευμα, τωρα αν εχει σχεση με τα καλλιτεχνικα η δουλεια της ποιος ξερει. Αν αληθινα καποιος ενδιαφερεται μπορω να δωσω διευθυνση, αλλα να ειναι κατι σοβαρο, συνεντευξη ας πουμε. Μονο που δεν θα ηθελα να μαθει οτι εγω ειπα που μενει γιατι την ξερω τη γυναικα και μπορει να θυμωσει μαζι μου. Σαν χαρακτηρας ειναι παρα πολυ ευγενικη, ξερει να μαγειρευει και αγαπαει τα ζωα, ταιζει πολλες γατες στη γειτονια και μια φορα με εστειλε στο μινι μαρκετ της γωνιας για να της αγορασω κονσερβες με γατοτροφη!!!
 
moatsos είπε:
Δεν εχω ρωτησει ποτε λεπτομεριες, παντως οικογενεια δεν πρεπει να εχει γιατι δεν εχω δει καποιον αλλο να μενει μαζι της. Ξερω οτι εχει μια γατα που την λενε Μαγια. Επισης ξερω οτι πρεπει να δουλευει καπου γιατι παντα βγαινει εξω το πρωι και γυριζει απογευμα, τωρα αν εχει σχεση με τα καλλιτεχνικα η δουλεια της ποιος ξερει. Αν αληθινα καποιος ενδιαφερεται μπορω να δωσω διευθυνση, αλλα να ειναι κατι σοβαρο, συνεντευξη ας πουμε. Μονο που δεν θα ηθελα να μαθει οτι εγω ειπα που μενει γιατι την ξερω τη γυναικα και μπορει να θυμωσει μαζι μου. Σαν χαρακτηρας ειναι παρα πολυ ευγενικη, ξερει να μαγειρευει και αγαπαει τα ζωα, ταιζει πολλες γατες στη γειτονια και μια φορα με εστειλε στο μινι μαρκετ της γωνιας για να της αγορασω κονσερβες με γατοτροφη!!!
Κωστα και παλι ευχαριστω πολυ για αυτα που μας ειπες για την Στελλα Κωνσταντινιδη και μας ειπες αρκετα πραγματα και ενδιαφεροντα που δειχνουν την καλοσυνη της. Χαιρομαι πολυ που μας ειπες οτι ειναι φιλοζωη και αγαπαει τις γατες γιατι αγαπω κι εγω πολυ τα ζωακια. Να σε ρωτησω και κατι εμφανισιακα εχει αλλαξει ή εχει παραμεινει οπως τη θυμομαστε απο τις βιντεοταινιες? Πως ειναι σημερα εμφανισιακα? Ευχαριστουμε και παλι Κωστα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
moatsos είπε:
Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας.
Καλησπερα και απο εμενα εστω και καθυστερημενα αν και εγω ειμαι καινουργιο μελος σαν εσενα!! ελπιζω η γνωστη ομαδα να εκμεταλλευτει αυτη την πληροφορια!

Ενας αλλος ηθοποιος του 80 ειναι ο Γιαννης Ρωτας αδερφος του Σταθη Ψαλτη διαβαστε ενα αποκλειστικο!http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=1&artid=1315288&catid=5
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
evanuos είπε:
Καλησπερα και απο εμενα εστω και καθυστερημενα αν και εγω ειμαι καινουργιο μελος σαν εσενα!! ελπιζω η γνωστη ομαδα να εκμεταλλευτει αυτη την πληροφορια!
Συμφωνώ απόλυτα! Πιστεύω πως πολλοί θα θέλαμε μια συνέντευξη της Στέλλας Κωνσταντινίδου!
 
ioli1453 είπε:
Κωστα και παλι ευχαριστω πολυ για αυτα που μας ειπες για την Στελλα Κωνσταντινιδη και μας ειπες αρκετα πραγματα και ενδιαφεροντα που δειχνουν την καλοσυνη της. Χαιρομαι πολυ που μας ειπες οτι ειναι φιλοζωη και αγαπαει τις γατες γιατι αγαπω κι εγω πολυ τα ζωακια. Να σε ρωτησω και κατι εμφανισιακα εχει αλλαξει ή εχει παραμεινει οπως τη θυμομαστε απο τις βιντεοταινιες? Πως ειναι σημερα εμφανισιακα? Ευχαριστουμε και παλι Κωστα.

Ε,ενταξει δεν εινα και η κοπελιτσα που επαιζε στις βιντεοκασσετες αλλα αν την δει καποιος που βλεπει συχνα τετοιες ταινιες θα την αναγνωρισει σιγουρα.Εχει ενα κενο αναμεσα στα μπροστινα της δοντια και τα μαλλια της ειναι βαμενα ξανθα. Την ειδα χθες το απογευμα στο μπαλκονι να ποτιζει τις γλαστρες και ημουν σχεδον αποφασισμενος να τις πω για το site αλλα ντραπηκα. Πριν απο 3 η 4 χρονια ηταν πιο γεματουλα αλλα τωρα εχει αδυνατισει αρκετα. Τι αλλο να σας πω....Αισθανομαι σαν κατασκοπος!!!
 
moatsos είπε:
Ε,ενταξει δεν εινα και η κοπελιτσα που επαιζε στις βιντεοκασσετες αλλα αν την δει καποιος που βλεπει συχνα τετοιες ταινιες θα την αναγνωρισει σιγουρα.Εχει ενα κενο αναμεσα στα μπροστινα της δοντια και τα μαλλια της ειναι βαμενα ξανθα. Την ειδα χθες το απογευμα στο μπαλκονι να ποτιζει τις γλαστρες και ημουν σχεδον αποφασισμενος να τις πω για το site αλλα ντραπηκα. Πριν απο 3 η 4 χρονια ηταν πιο γεματουλα αλλα τωρα εχει αδυνατισει αρκετα. Τι αλλο να σας πω....Αισθανομαι σαν κατασκοπος!!!
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μας εδωσες ησουν πολυ σαφης και μας ελυσες ολες τις αποριες που μπορει να υπηρχαν.Πιστευεις οτι αν της ελεγες για το site μας θα την ενοχλουσε αυτο? Επειδη εσυ ξερεις πως θα αντιδρουσε γιατι την γνωριζεις γιαυτο ρωταω.
 
Υπαρχουν καποιες πληροφοριες για τη Λιντα Γιγα τις οποιες θα μεταφερω με καθε επιφυλαξη απο μια συζητηση που εγινε σε ενα αλλο forum προκειται για μηνυμα που δημοσιευθηκε το 2007. Το μηνυμα ελεγε οτι ειναι παντρεμενη και εχει μια κορη 19 χρονων και οτι ειναι 44χρονων ενω πριν γινει ηθοποιος εκανε ενοργανη γυμναστικη σε επιπεδο πρωταθλητισμου.
 
Ειναι γεγονος η Πεπη Σταυροπουλου εχει σελιδα στο facebook!!
 
evanuos είπε:
Υπαρχουν καποιες πληροφοριες για τη Λιντα Γιγα τις οποιες θα μεταφερω με καθε επιφυλαξη απο μια συζητηση που εγινε σε ενα αλλο forum προκειται για μηνυμα που δημοσιευθηκε το 2007. Το μηνυμα ελεγε οτι ειναι παντρεμενη και εχει μια κορη 19 χρονων και οτι ειναι 44χρονων ενω πριν γινει ηθοποιος εκανε ενοργανη γυμναστικη σε επιπεδο πρωταθλητισμου.

Μπορεί να ναι αλήθεια ώς πιθανή ημερομηνία γενήσεως το 1963 ,οπου να ναι ποιανει τα 50.

Και για την γυμναστική το πιστεύω ,γιατί (οπως ολοι γνωρίζουμε) έχει κορμί θανατηφόρο.

Μια ικασία δικιά μου ,πιστεύω οτι στα μεσα των 1980ς πέζει να είχε σχέση με τον Πανο Μιχαλόπουλο (πρίν την εποχή της Κορομηλά).
 
θανος είπε:
με ποιο ονομα??γιατι δεν μπορω να την βρω....
θα κανεις αναζητηση στα ελληνικα πεπη σταυροπουλου στο google και θα σου βγαλει σαν επιλογη πεπη στο facebook στα αποτελεσματα που θα εμφανιστουν ειναι το πρωτο! στη σελιδα της δεν αναφερει οτι ειναι ηθοποιος ουτε εχει φωτογραφιες απο εκεινη την εποχη εχει οπως ειναι τωρα ακομα πιο ωραια!μαλλον τη σελιδα την εχει για να επικοινωνει με τους στενους της φιλους !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
evanuos είπε:
θα κανεις αναζητηση στα ελληνικα πεπη σταυροπουλου και θα σου βγαλει σαν επιλογη πεπη στο facebook στα αποτελεσματα που θα εμφανιστουν ειναι το πρωτο! στη σελιδα της δεν αναφερει οτι ειναι ηθοποιος ουτε εχει φωτογραφιες απο εκεινη την εποχη εχει οπως ειναι τωρα ακομα πιο ωραια!μαλλον τη σελιδα την εχει για να επικοινωνει με τους στενους της φιλους !στους φιλου της πρεπει να ειναι και ο exetlaios με το πραγματικο του ονομα! ελπιζω να μην τον ενοχλησει !
Δυστυχώς, δεν έχω την τύχη να είμαι "ηλεκτρονικός φίλος" με την Πέππυ Σταυροπούλου.

Ακόμα χειρότερα, δεν κατάφερα καν να βρω το προφίλ της, στο Φατσοβιβλίο.

Αλήθεια, πώς γνωρίζεις/υποθέτεις. ποιό είναι το πραγματικό μου όνομα ;
 
για να πω την αληθεια και εμενα μου βγαζει η αναζητηση σας δεν ειχε αποτελεσμα....
 
exetlaios είπε:
Δυστυχώς, δεν έχω την τύχη να είμαι "ηλεκτρονικός φίλος" με την Πέππυ Σταυροπούλου.Ακόμα χειρότερα, δεν κατάφερα καν να βρω το προφίλ της, στο Φατσοβιβλίο.

Αλήθεια, πώς γνωρίζεις/υποθέτεις. ποιό είναι το πραγματικό μου όνομα ;
απλα σε μια συνευντεξη που κανατε ειχατε μια φωτογραφια με ολη την ομαδα και ετυχε ......γραψε λαθος αλλα για την πεπη ειμαι σιγουρος οτι η σελιδα ειναι δικια της!
 
Πίσω
Μπλουζα