Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

evanuos είπε:
Σε ευχαριστώ φίλε μου για το ζήλο που δείχνεις. Θα είταν ιδιέτερα χρήσημο να μάζευες θεματολογία & εκτός ιντερνετ ,για περισσότερο σπάνιες πληροφορίες.

Καποιος φίλος είπε οτι είδε την λίντα Γίγα σε καποιο διαφημηστικό στην τηλεωραση ,έχουμε κανένα νεότερο επι του θέματος?
 
Ναι εχεις δικιο τον εντοπισα στο facebook απο τη καταλαβα εχει μαγαζι δικο του η ειναι υπευθυνος! για τη Λιντα Γιγα ναι ειχα αναφερει οτι ειδα μια διαφημιση στο 902 για το νερο με οζον και νομιζω οτι ηταν αυτη προσπαθησα στο you tube να το επιβεβαιωσω αλλα ....
 
Nikos1987 είπε:
Λεγεται επισης Κωνσταντινος Ροσταν.Εχει Facebook με το ονομα Costantin Rostan.

Ναι εχεις δικιο τον εντοπισα στο facebook απο τη καταλαβα εχει μαγαζι δικο του η ειναι υπευθυνος! για τη Λιντα Γιγα ναι ειχα αναφερει οτι ειδα μια διαφημιση στο 902 για το νερο με οζον και νομιζω οτι ηταν αυτη προσπαθησα στο you tube να το επιβεβαιωσω αλλα ....
 
evanuos είπε:
Η Τζενη Δανια κατα τη δεκαετια του 80 υπηρξε δημοσιογραφος της ΕΡΤ αν δεν κανω λαθος και εν συνεχεια εγινε ηθοποιος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B6%CE%AD%CE%BD%CE%B7_%CE%94%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%AC
Δηλώνω φανατικός θαυμαστής της.

Αν και την ήξερα χρόνια ως ηθοποιό (ήταν "βετεράνος" σε πολλές ταινίες), μόλις πρόσφατα ανακάλυψα ότι "την πάω" πολύ.
 
θανος είπε:
τον δημητρη φραγκιογλου τον εχω δει στον δρομο εχει παχυνει και το μαλλι του εχει ασπρισει και ο κωστας τερζακης εχει χαθει ο νικος τσαχιριδης θυμαμαι οτι ειχε και πιθανον εχει ακομα καφετερια καπου στα μελισσια
Καλησπερα και απο μενα.Επειδη μενω Μελισσια οντως ο Νικος Τσαχιριδης μενει εδω αλλα δεν ειχε καφετερια.Ειχε παθος με το ποσοσφαιρο (επαιζε και ηταν προπονητης παλιοτερα στην τοπικη ομαδα) δυστυχως τα τελευταια χρονια εχει παθει κατι σαν ανια.Πριν μηνες τον εβλεπα να τριγυρναει πανω κατω στους δρομους το χειμωνα ημιγυμνος και το καλοκαιρι με μπουφαν.Ειναι προσωπικος φιλος του θειου μου και χθες πηγε και τον ειδε σπιτι του.Πλεον δεν βγαινει εξω και εχει μια γυναικα που τον φροντιζει.Δυστυχως ενας ανθρωπος που φαινοταν δυνατος(τον ηξερα κι εγω μεσω του θειου μου και οντως ηταν" σκληρος"σαν χαρακτηρας) η μοιρα του επαιξε αυτο το παιχνιδι.Παντως ζει εδω στα Μελισσια

Οσο για τον Κωστα Τερζακη λογω του οτι ειμαι ΑΕΚ ειναι εκφωνητης στα εντος εδρας ματς στο ΟΑΚΑ και στα novasports today εκφωνητης

http://www.oraaek.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10507:%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B1%CE%BA%CE%B1&Itemid=214
 
Ενας αλλος ηθοποιος που εχει παιξει σε παμπολες βιντεοταινιες ειναι και ο Λάκης Ξάνθης οπου σημερα ανακαλυψα κι ενα βιντεο στο youtube οπου ο ιδιος μιλα για τη καριέρα του στο κινηματογράφο και το θέατρο..
 
thouvou21 είπε:
Καλησπερα και απο μενα.Επειδη μενω Μελισσια οντως ο Νικος Τσαχιριδης μενει εδω αλλα δεν ειχε καφετερια.Ειχε παθος με το ποσοσφαιρο (επαιζε και ηταν προπονητης παλιοτερα στην τοπικη ομαδα) δυστυχως τα τελευταια χρονια εχει παθει κατι σαν ανια.Πριν μηνες τον εβλεπα να τριγυρναει πανω κατω στους δρομους το χειμωνα ημιγυμνος και το καλοκαιρι με μπουφαν.Ειναι προσωπικος φιλος του θειου μου και χθες πηγε και τον ειδε σπιτι του.Πλεον δεν βγαινει εξω και εχει μια γυναικα που τον φροντιζει.Δυστυχως ενας ανθρωπος που φαινοταν δυνατος(τον ηξερα κι εγω μεσω του θειου μου και οντως ηταν" σκληρος"σαν χαρακτηρας) η μοιρα του επαιξε αυτο το παιχνιδι.Παντως ζει εδω στα ΜελισσιαΟσο για τον Κωστα Τερζακη λογω του οτι ειμαι ΑΕΚ ειναι εκφωνητης στα εντος εδρας ματς στο ΟΑΚΑ και στα novasports today εκφωνητης

http://www.oraaek.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10507:%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B1%CE%BA%CE%B1&Itemid=214

Πολύ συμαντικά τα όσα έχεις συλλέξει. Για τον Νίκο Τσαχιριδη στεναχωρέθηκα (και δηλόνω θαυμαστής του) ,πρεπει να είναι 70+.

Μάλλον άρχισε ή αντιστροφη μέτρηση άν είναι έτσι οπως μας τα περιγράφεις! ΚΡΙΜΑ.

Συμπτωματικά απο περίπου ίδιου τύπου ασθένεια πέθανε πριν λίγους μήνες ο πατέρας ένος πολύ καλού μου φίλου που έχω στην επαρχία.

Για τον Τερζάκη δεν μου φένετε καθολου περίεργο ,έτσι και αλλιως ολοι το ξέρουμε οτι είναι εκφωνητής εδώ και χρόνια στα trailers του ΑΝΤ1.

Μάλλον πρεπει να είναι και ο ίδιος ΑΕΚτζής.Οπως φένετε άφισε την ηθοποιία.
 
Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα για τον Νικο Τσαχιριδη.Τον πετυχαινα καμια φορα στον δρομο και του ελεγα "γεια" και απανταγε με ενα γλυκο "γεια" ουτε βεβαια καταλαβαινε ποιος ειμαι "με ηξερε λογω του θειου μου οπως και λογω τον γονιων μου) στην αδερφη μου οταν την εβλεπε ελεγε "ποτε να ερθω να σου παιξω κιθαρα" (μαλλον την μπερδευε με την μητερα μου που οταν καναν παρεα τους επαιζε κιθαρα με φυσαρμονικα οπως και σε μερικες ταινιες) το χειμωνα ηθελα απο το μπαλκονι του σπιτιου μου να τον βγαλω φωτογραφια αλλα καλυτερα να τον θυμομαστε σαν τον "Θεο" στις φυλακες ανηλικων

Οσο για τον Τερζακη οντως πρεπει να ειναι Αεκτζης και η φωνη του οντως κανει για τραιλερ η ντοκυμαντερ...
 
Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο Γιωργος Φλωρος ενα μικρο αποσπασμαhttp://www.youtube.com/watch?v=G0EHayee0wA για να ξερουμε ποιος ειναι το RetroDB δεν εχει φωτογραφια του,Ειναι στενος συνεργατης του Γιωργου Γεωργιου στο καφενειο των φιλαθλων για δεκα χρονια ηταν ο σκηνοθετης και με τα και συμπαρουσιαστης
 
Jackie dragon είπε:
Ενας αλλος ηθοποιος που εχει παιξει σε παμπολες βιντεοταινιες ειναι και ο Λάκης Ξάνθης οπου σημερα ανακαλυψα κι ενα βιντεο στο youtube οπου ο ιδιος μιλα για τη καριέρα του στο κινηματογράφο και το θέατρο..
Αυτος ειναι ο Λακης Ξανθης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%9E%CE%AC%CE%BD%CE%B8%CE%B7%CF%82 και μαλλον εγινε σκηνοθετης θεατρικων παραστασεων.
 
Πίσω
Μπλουζα