Η Αναδυομένη (1978 ΥΕΝΕΔ)

Σε αυτή την σειρά συναρπάστηκα από την νόρα βαλσάμη και τις ξανθιές γυναίκες παρ'όλο που πρέπει να πήγαινα προνήπιο λολ - αυτό με ακολουθεί μέχρι τώρα. λολ
 
Εγω, παλι, σε αυτη τη σειρα οπως και στον Ρωμανο, εριξα το περισσοτερο κλαμα ως παιδι!
 
Υπαρχουν καθολου σκηνες απο την αναδυομενη?
 
Η Αναδυομενη ξεκινησε να προβαλεται σε επαναληψη απο την ΥΕΝΕΔ στις 11/7/80
 
Στην εκπομπη ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ στο επεισοδιο ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΣ δειχνει μια σκηνη που νομιζω δεν εδειξε το ΣΕ ΧΡΟΝΟ tv, ουτε και το Σηριαλ των σηριαλ

Α επισης πολυ σπανια εγχρωμα πλανα απο τα γυρισματα ομως (οχι απο τη σειρα) προβληθηκαν στο ΣΙΡΙΑΛ ΤΩΝ ΣΙΡΙΑΛ κατα τη διαρκεια της συνεντευξης των Ανδρεου-Βαλσαμη (ο φιλος tsalk θα ξερει/εχει περισσοτερα!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμάν βρε Γιάννη, ούτε μέσα στο αρχείο μου να ήσουν.

http://www.youtube.com/watch?v=2UGPh6jx6ds

Οι σκηνές είναι από μηχανή των 8 χιλιοστών που είχε κάποιος από τους συντελεστές της σειράς, και τράβηξε αυτά τα πλάνα σε κάποιο διάλειμμα των γυρισμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΨΟΓΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!! :D
 
johnalepou είπε:
Στην εκπομπη ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ στο επεισοδιο ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΣ δειχνει μια σκηνη που νομιζω δεν εδειξε το ΣΕ ΧΡΟΝΟ tv, ουτε και το Σηριαλ των σηριαλ
Θυμασαι ποια σκηνη ηταν? Η εκπομπη αυτη βρισκεται στο site της ΕΡΤ?
 
Νομιζω ειναι η Κλελια και με τουε δυο Μεμαρηδες και περπαταν στο υπαιθρο αλλα αποκλειω να ειναι απο τα 2 γνωστα επεισοδια.Ακουγεται η γνωστη Instrumental μουσικη νομιζω.Γενικα θυμαμαι να εχω δει τη σκηνη μονον απο την εκπομπη αυτη. Δε νομιζω να εχουν την εκπομπη στο site απ οτι θυμαμαι. Γενικα πρεπει να ηταν λιγα δευτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο tsalk, δύο από τις αξέχαστες σκηνές της αγαπημένης σειράς (ειδικά η δεύτερη με το θάνατο του Παύλου!)

:thanx2: :bow:
 
bernard.c είπε:
Μπράβο tsalk, δύο από τις αξέχαστες σκηνές της αγαπημένης σειράς (ειδικά η δεύτερη με το θάνατο του Παύλου!)
:thanx2: :bow:
Αχ αυτος ο Παυλος, ειχα πλανταξει στο κλαμα με την αυτοκτονια του. Με ειχε συγκλονησει αυτο το γεγονος. Την πρωτη φορα που ειχε παιχτει το επεισοδιο (τελος Φλεβαρη του '79) ημουν 7 χρονων και οι σκηνες αυτες μου ειχαν προκαλεσει σοκ. Του το ειχα πει πριν μερικα χρονια, οταν τον ειχα συναντησει στο θεατρο και του ειχε κανει μεγαλη εντυπωση που το θυμομουν.
 
μπορεί να είμαι εκτός θέματος αλλά πρόσφατα μια φίλη μου διάβαζε ένα βιβλίο που ανέφερε στο εξώφυλο του ότι ήταν η μεταφορά της ιστορίας της αναδυομένης στην εποχή μας ... θα μάθω τίτλο και θα επανέλθω :)
 
έρωτας σαν βροχή - λένα μαντά
 
Ήταν το καλύτερο έργο του Γρηγόρη Ξενόπουλου στην τηλεόραση που έχω δει. Δεν έχανα επεισόδιο.

Κρίμα που δεν υπάρχει πια!
 
rapunjel είπε:
Ήταν το καλύτερο έργο του Γρηγόρη Ξενόπουλου στην τηλεόραση που έχω δει. Δεν έχανα επεισόδιο.Κρίμα που δεν υπάρχει πια!
Φανταζομαι πως ειχες κλαψει κι εσυ πολυ οταν επεσε ο Παυλος στον γκρεμο, σωστα?
 
Όχι δεν έκλαψα τότε. Το περίμενα ότι θα είχε κακό τέλος. Το ένιωθα. Ήταν τόσο καλογυρισμένο!
 
Πίσω
Μπλουζα