Η Αναδυομένη (1978 ΥΕΝΕΔ)

18708.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(Τσ)Άλκη σε ευχαριστούμε πολύ!! Όμορφη φωτό με πολλά στοιχεία (γνωστά μεν, αλλά πάντα κατατοπιστικά). ;)
 
[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποια ειναι η κυρια που καθεται αναμεσα στη Λαμπροπουλου και στη Βαλσαμη?
 
Τι ωραια σειρα, Θεε μου! Απο τις ελαχιστες που περιμενα να δω με τοση λαχταρα. Ακομη και σημερα, στο ακουσμα του τιτλου νιωθω ενα μικρο καρδιοχτυπι, καταλοιπο απο τα χρονια του δημοτικου!
 
Τι είναι αυτά?? Κυκλοφόρησε και με δεύτερο εξώφυλλο??? Χρήστο ΜΙΛΑ!!!

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως και εγώ Johnalepou θυμάμαι να κυκλοφορεί στο εμπόριο μόνο το soundtrack με το πράσινο φόντο. Δεν ήξερα οτι είχε βγει και το παραπάνω βινύλιο. Ας μας πει ο Χρήστος.
 
μπραβο Χουαν μου, με παρηγορει να ξερω πως το βιβλιο αυτο γυριστηκε σε σηριαλ και ας μην το εχω δει ποτέ :cry: αλλα καταλαβαινω για τι θα επροκειτο..ας το δωσει η ραδιοτηλεοραση, εχει θησαυρούς στα αρχεια της!
 
Πολύ ωραίο το τραγούδι. Υπάρχει στον ομώνυμο Δίσκο του Βαγγέλη Πιτσιλαδή - Γιάννη Κιούρκα "ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΗ".
 
Είναι καιρός τώρα που λέω να μπω να δω τις τηλεοπτικές σειρές και όλο το απέφευγα. Τελικά αυτή τη φορά δεν αντιστάθηκα. Και τι το ήθελα; Αχ βρε Άλκη πως μπορείς τόσο εύκολα και με κάνεις να κλαίω! Το αρχείο σου είναι απίστευτο! Ευχαριστώ όλους όσους έχουν συνεισφέρει σε αυτό το thread (και σε όλα τα υπόλοιπα φυσικά) γιατί αυτή τη σειρά πραγματικά τη λάτρευα.
 
Η Νόρα Βαλσάμη ερμηνεύει το τραγούδι της σειράς.

[video=youtube;JqQIH-Sw2bw]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Η Νόρα Βαλσάμη ερμηνεύει το τραγούδι της σειράς.
Μπράβο tsalk για το εύρημα αυτό!!

:thanx2: :thanx2:

Βρε παιδιά, πρέπει να είναι σύγχρονο της σειράς (1978 ). Πώς όμως και γυρίστηκε έγχρωμο; Και στα πλαίσια ποιας εκπομπής άραγε να γυρίστηκε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια λεξη μονο. ΣΟΚ!

Γιαννη που εισαι?
 
(...ανασηκώνεται αργά από το πάτωμα όπου είχε πέσει σε ημιλιπόθυμη κατάσταση μετά από την θέαση του βίντεο και αρχίζει να πληκτρολογεί)

Μπράβο ρε Άλκη! Σε ευχαριστώ πολύ,έτσι πρέπει όλοι μας να κάνουμε μόλις βρίσκουμε κάτι!

Απίστευτο πραγματικά ότι βλέπω κάτι τέτοιο και μάλιστα έγχρωμο!

Λοιπόν το βίντεο κλιπ πρέπει να είναι από μια εκπομπή που δεν ξέρω τον ακριβή τίτλο,προβαλλόταν Κυριακή βράδυ,κάτι ανάλογο με το ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟΙ.Προφανώς από τις πρώτες έγχρωμες της ελληνικής τηλεόρασης!

Πρόκειται για εκπομπή αφιέρωμα εξ ολοκλήρου στο soundtrack της ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΗΣ,οπως εχει επισημανει και η bambinella εδω:

Κουίζ 0272 (Νόρα Βαλσάμη Edition)

Άλκη τον ρώτησες τον τύπο που το ανέβασε λεπτομέρειες? (για να μην τον πρήζω κι εγώ) Μπορεί να υπάρχει ολόκληρη η εκπομπή!

Πάντως είναι πραγματικά τραγικό να σοκαριζόμαστε από την ανακάλυψη ενός τέτοιου βίντεο που η άχρηστη ΕΡΤ/ΥΕΝΕΔ κατάφεραν να εξαφανίσουν, τη στιγμή που οι ευρωπαϊκοί τηλεοπτικοί σταθμοί έχουν στα αρχεία τους τα πάντα από εκείνες τις δεκαετίες και τα προβάλλουν νυχθημερόν.

Αντίστοιχη εκπομπή αφιέρωμα πχ είχε γίνει στο σάουντρακ της θεατρικής παράστασης ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ ΛΑΟΣ (Μαντώ Μαυρογένους) με Αλίκη Βουγιουκλάκη,Χάρις Αλεξίου,Βασίλη Παπακωνσταντίνου,Μάνο Κατράκη να ερμηνεύουν τα τραγούδια και ποιος ξέρει πόσες άλλες αντίστοιχες που δεν θα δούμε ποτέ οι μικρότεροι....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnalepou είπε:
Άλκη τον ρώτησες τον τύπο που το ανέβασε λεπτομέρειες? (για να μην τον πρήζω κι εγώ) Μπορεί να υπάρχει ολόκληρη η εκπομπή!
Nαι, φυσικά και περιμένω απάντηση. Θα σας ενημερώσω μόλις μάθω.
 
ολοκληρη την σειρα την εχουν στο αρχειο τους ο Ερρικος Ανδρεου και φυσικα η Νορα Βαλσαμη..αφου δεν υπαρχει στην ΕΡΤ τουλαχιστον οι συντελεστες σεβαστηκαν την δουλεια τους
 
FANIS80 είπε:
ολοκληρη την σειρα την εχουν στο αρχειο τους ο Ερρικος Ανδρεου και φυσικα η Νορα Βαλσαμη..αφου δεν υπαρχει στην ΕΡΤ τουλαχιστον οι συντελεστες σεβαστηκαν την δουλεια τους
Δεν αποκλείεται - το συγκεκριμένο απόσπασμα όμως που συζητούμε δεν είναι από τη σειρά, αλλά από κάποια μουσική εκπομπή ή κάποιο αφιέρωμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Ολόκληρο το τραγούδι των τίτλων της σειράς με την μουσική του Βαγγέλη Πιτσιλαδή!
Τι ωραίο κομάτι που είναι! Σε ευχαριστούμε tsalk!
 
Πίσω
Μπλουζα