Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

Turrican είπε:
Mε εστειλες Turrican...εγω θυμαμαι οτι τον φοβομουν τον Ζολταρ μικρη, εβλεπα την φιγουρα του και κρυβομουν....:biglaugh: Ειναι ποτε δυνατον να τον εμφανιζαν σαν μια ομορφη γυναικα? Αλλα και παλι, ολα να τα περιμενει κανεις απο τους Ιαπωνες...
 
Μη φοβάσαι Domniki αν ήταν πράγματι γυναίκα έχουμε έτοιμο το αντίπαλον δέος!!!! :biglaugh:

princess2pg0.jpg


Θα τον... εεε την κατατροπώσουμε!!!!!! :biglaugh:

princess2pg0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρόλο που θυμάμαι εικόνες από το συγκεκριμένο anime,μου διαφεύγουν λεπτομέρειες σχετικά με την υπόθεση,τους χαρακτήρες κτλ.Φαίνεται δεν ήταν της εποχής μου... :baby2:
 
candy είπε:
Παρόλο που θυμάμαι εικόνες από το συγκεκριμένο anime,μου διαφεύγουν λεπτομέρειες σχετικά με την υπόθεση,τους χαρακτήρες κτλ.Φαίνεται δεν ήταν της εποχής μου... :baby2:
θυμαμαι οτι εγω πηγαινα 2α Δημοτικου...οποτε Candy μαλλον δεν ειχες γεννηθει ακομα :biglaugh:

Turrican, η Princess ηταν η αγαπημενη μου...οταν παιζαμε BOTP με τα ξαδερφια μου, παντα ημουν η Princess :biglaugh:
 
[edit] Dead pic [edit]

Ήταν πράγματι πολύ καλή! :)

Αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά τα έδιναν όλα!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh: [edit] Dead pic [edit]

[edit] Dead pic [edit]

botp20mx8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με πορωσατε...παω να δω κανα επεισοδιο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Οι συγκεκριμένες μπότες, μου προκαλούν θύελλα στον εγκέφαλο !
Tετοιες ψηλες μποτες φορουσαν ολοι (μπορεις να τις δεις και στα κουκλακια που ειχα)...απλα η Princess ηταν η μονη που φορουσε κοντη φουστα :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Wally, εχεις επεισοδια???????
 
Συντομα θα εχεις και εσυ... ;)
 
Turrican είπε:
Αμάν παιδιά!!! Τι ήταν αυτό που είδαν τα ματάκια μου!!! Τυφλώθηκα!! :biglaugh: :biglaugh:Νομίζω ότι βρήκα αδιάσειστα ντοκουμέντα για την ιδιαίτερη φύση του Ζόλταρ!!

Ρίξτε μια ματιά με δική σας ευθύνη!!!!
Φοβερο! Ειχε και extra κεφαλια για να γινεται και γυναικα....πολυ προχωρημενα πραγματα για το '70. Παντως αυτα τα κουκλακια δεν τα θυμαμαι καθολου :( Ειδα και τον Jason και τον Mark και ειναι unplayble!
 
Αυτός πρέπει να είναι ο "σκληρός" πατέρας του Μαρκ!

redsp0.jpg


Ο Κρόνος!
 
Λοιπόν παιδιά!!!

Μόλις μπήκα στο forum ως fan των G Force.:lotsofolove:

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τις απαντήσεις...

Μια ερώτηση μόνο στα γρήγορα και θα επανέρθω!

Μπορώ κάπου να βρω επεισόδια της Μάχης;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Χάρηκα πολύ που βρήκα τρελούς της Μάχης...

Νόμιζα πως ήμουν η τελευταία...

Ανήκω στη γενιά του '70. Εκεί κάπου τον Οκτώβριο του 80 έκανε την εμφάνισή της στην απογευματινή ζώνη της ΕΡΤ η περίφημη Ομάδα Τζι

(G από το Gatchaman που ήταν η αρχική της εκδοχή στα Ιαπωνικά).

Στην αρχή προβαλλόταν κάθε Κυριακή και Τρίτη και μετά πρόσθεσαν και την Πέμπτη σαν ημέρα προβολής.

Δε θα ξεχάσω ποτέ:

α) τους ομηρικούς καβγάδες με την καταστροφέα στην οικογένεια (βλ. μάνα)

που ήθελε σώνει και ντε να κάνω Αγγλικά και Γαλλικά της ημέρες των προβολών. Έφαγα το ξύλο της αρκούδας αλλά δεν της πέρασε...

β) κάθε φορά που τέλειωνε ένα επεισόδιο μαζευόμασταν τα αλάνια στη γειτονιά και αναπαραστούσαμε τη δράση λίγο παραλλαγμένη (χωρίς Φοίνικες, Ποσειδώνες και ρομπότ)

γ) το κλάμα που έριξα όταν διάβασα στη Ραδιοτηλεόραση της 24/7/81

ότι 4 μέρες μετά η σειρά θα τελείωνε... Μου ήταν αδιανόητο...

Ούτε η μπλούζα που αγόρασα την προηγούμενη μέρα με την Ομάδα Τζι

ούτε η σιγουριά του πατέρα μου ότι θα το έβαζαν σε επανάληψη, ούτε τα

σπαραξικάρδια γράμματά μου προς την ΕΡΤ μπόρεσαν να καταπνίξουν τη θλίψη μου...

Ευτυχώς χάρη στο Ιντερνετ, έμαθα πως ετοιμάζεται ταινία που θα βγει σε κανά δυό χρόνια, και πως υπάρχουν και άλλοι πολλοί μα πάρα πολλοί φαν της σειράς σε όλο τον κόσμο...

Gmaniac όλου του κόσμου ενωθείτε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον εχω παρατηρησει οτι μονο το συγκεκριμενο εχει προκαλεσει τετοιο σκαλωμα στη "γενια" μας. :D

Μπραβο,μπραβο...ελα οι φανατικοι G-Force-αδες και G-Force-ουδες να συσπειρωνομαστε!!!

Στην προβολη της ταινιας θα κανουμε ομαδικο ντου...

ΑΑΑΑ και το προλαβα!!Εγω θα ειμαι ο Jason!!! :tease:

Welcome BTW!
 
O Jason θα ειμαι εγω εσυ θα εισαι ο Tiny. :D

800px-G-Force_-_group_shot2.jpg
 
Aardvark δεν θα σε καλεσουμε :tease:

Aααα εκρεμμει και ενα lifetime ban σου....
 
Μπορώ να είμαι ο Jason;

Πάντα μου άρεσαν οι δεύτεροι ρόλοι (βλέπε Άθως, στους 3 σωματοφύλακες που ήσαν 4, βεβαίως βεβαίως!!!)
 
Πίσω
Μπλουζα