Η Μάχη των Πλανητών / Ομάδα Τζι (Battle of the Planets)

Δεν ειναι δυσκολο :)

Μια χαρα τα εξηγει ο Akmakas

Χρήσιμες οδηγίες για να ανεβάζετε τις φωτογραφίες σας στο φορουμ...

1)Μπαίνετε σε αυτή την σελίδα http://www.imageshack.us/2)Κάνετε upload την φωτογραφία που σας ενδιαφέρει πατώντας browse και διαλέγετε όποια θέλετε από τον δίσκο σας.

3)Κάνετε κλικ στο resize image και επιλέγετε remove size/resolution bar from thumbnail?

4)Πατάτε host it και περιμένετε.....σας βγάζει κάποια link διαλέγετε το τελευταίο κάτω κάτω το μαρκάρετε και κάνεις copy!!!

Πίσω στο φορουμ τώρα και πηγαίνεις εκεί που στέλνεις κανονικά Μύνημα.

5)Επάνω έχει ενα μικρό κίτρινο τετραγωνάκι
insertimage5tv.gif
Κάντε κλικ.

6)Πατήστε paste μέσα στο πινακάκι και οκ αυτό ήταν! :thumbup:
Καλα ανεβασματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Το βρήκαααααα!!!!!

Σ' ευχαριστώ. Πέφτω με τα μούτρα στη μελέτη και θα επανέλθω! :diablotin:

Τελαμώνα με πρόλαβες...

Εύκολο δείχνει!

Ελπίζω να τα καταφέρω :nervous:(μη γίνω περίγελος στο forum:biglaugh:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
http://img143.imageshack.us/img143/1097/groupaq0.jpg

Ήταν Οκτώβριος του 1980 όταν έσκασαν μύτη στην ελληνική τηλεόραση 5 ορφανά που είχαν σκοπό να απαλλάξουν τον πλανήτη Γη από τις επιθέσεις του υποχθόνιου εξωγήινου Ζόλταρ.
 
bopdvddeluxethumbqitj7.gif


Axxxx.... Ξεκινάμε με χαρούμενες καρδιές!!!

Ήταν Οκτώβριος του 1980 όταν έσκασαν μύτη στην Ελληνική ΤιΒι πέντε ορφανά με σκοπό να προστατεύσουν τον πλανήτη Γη από τις επιθέσεις του

υποχθόνιου Ζόλταρ.

Τα ονόματά τους : Μαρκ (ο αρχηγός), Τζέισον (υπαρχηγός) Πριγκήπισσα, Κίοπ και Τάινυ (ο πιλότος του Φοίνικα και ο μόνος από τους 5 που είχε αδελφό και πατέρα).

Με την καθοδήγηση του Αρχηγού Κάπτεν Αντερσον που τα ανέλαβε από μικρά παιδιά μυήθηκαν στις πολεμικές τέχνες και όταν όλα ήταν έτοιμα ανέλαβαν τα ηνία από τη Red Impulse την άλλη ομάδα που είχε εκπαιδευτεί

να προστατεύσει τη Γη από τις εξωγήινες επιθέσεις...

Στα επεισόδια που ακολούθησαν είδαμε όλες τις άκαρπες προσπάθειες του Ζόλταρ να καταστρέψει τη Γη. Χρησιμοποιώντας κάθε παράλογο μηχάνημα, ένα στρατό ανεγκέφαλους στρατιώτες και ενίοτε διεστραμένους γήινους επιστήμονες έφερνε πάντα την Ομάδα Τζι σε δύσκολη θέση.

Χάρη όμως στην ενότητα την εξυπνάδα τις δυνατότητες και τις ικανότητες των 5 ηρώων όλα τελείωναν σχετικά ανώδυνα για τη σωτηρία της Γης.

Στην Αμερικάνικη εκδοχή της Sandy Frank Entertainment η βία (σε σύγκριση με το Ιαπωνικό πρωτότυπο) ήταν περιορισμένη. Τις περισσότερες φορές, τη βία την κάλυπτε η ακατάληπτη γλωσσοδιάροια του ρομπότ 7 Ζαρκ 7 που περιέγραφε με τρόπο γλαφυρό πως πρέπει να ειδοποιηθεί η Ομάδα Τζι γιατί οι μέχρι τότε προσπάθειες καταστολής από άλλες γήινες ομάδες δεν έφερναν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τα παιδιά συνήθως ξεκουράζονταν σε κάποια αίθουσα παίζοντας ή τρώγοντας.

Η εικόνα αυτή προστέθηκε στην Αμερικάνικη εκδοχή, αφού στο Ιαπωνικό σήριαλ οι 5 βρίσκονταν στο σνακ μπαρ της Πριγκήπισσας.

Η αρχή του τέλους έφτασε στο επεισόδιο που η Πριγκήπισσα χάνει το παπούτσι

της που ήταν μέρος της στολής και έδινε την ενέργεια για τη μεταμόρφωση.

Ο Ζόλταρ κατάφερε να βρει τον τρόπο με τον οποίο χάρη σε μιά ισχυρή ηλεκτρική κένωση μπορούσαν να μεταμορφωθούν σε πουλιά και να τον αντιμετωπίσουν χωρίς να πληγωθούν από τις σφαίρες που έπεφταν χαλάζι...

Αλλά αυτά θα τα αναφέρω παρακάτω... Θα βαριέστε να διαβάζετε... :diablotin:
 
Εκανα μια μικρη παρεμβαση στο post σου και εβαλα τη φωτο μεσα σε ωστε να φαινεται ως φωτο και οχι ως link.

Ελπιζω να μην αποκαλυψεις κι αλλα για το τελος διοτι θα ξενερωσεις πολυ κοσμο που αυτη τη στιγμη το παρακολουθει ;)
 
Wally είπε:
Εκανα μια μικρη παρεμβαση στο post σου και εβαλα τη φωτο μεσα σε ωστε να φαινεται ως φωτο και οχι ως link.
Ελπιζω να μην αποκαλυψεις κι αλλα για το τελος διοτι θα ξενερωσεις πολυ κοσμο που αυτη τη στιγμη το παρακολουθει ;)
Παρακολουθεί;;;;; Τι παρακολουθεί;;;;;
 
Υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα που το βλεπουν για πρωτη φορα (ή το ξαναβλεπουν) σε DVD.Μην τους πουμε το τελος... :D
 
Wally είπε:
Υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα που το βλεπουν για πρωτη φορα (ή το ξαναβλεπουν) σε DVD.Μην τους πουμε το τελος... :D
Πω πω... Ησύχασα... :nervous:

Καλά... Θα ανεβάσω μόνο το προφίλ των ηρώων έτσι όπως τους ψυχολογώ εγώ!!! :)
 
Mερικες φωτογραφιες απο την Μαχη των Πλανητων

Η Πριγκιπισσα, ο Τάινι και ο Κιοπ

battleoftheplanets026thyp2.jpg


battleoftheplanets026thyp2.jpg

Ο Μαρκ και ο Τζέισον

battleoftheplanets026thkz1.jpg


battleoftheplanets026thkz1.jpg

Ο 7-Ζαρκ-7 στην υποβρυχια βαση απ'οπου ελεγχει τι συμβαινει

battleoftheplanets026that2.jpg


battleoftheplanets026that2.jpg

Ο Φοινικας, το διατημοπλοιο των Ομαδας-G

battleoftheplanets026thwc1.jpg


battleoftheplanets026thwc1.jpg

O Φοινικας οταν μεταμορφωνεται σε φλογα

battleoftheplanets026thzm6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπέροχα Domniki! Είχα ξεχάσει αυτή τη super δυνατότητα του φοίνικα!!!! :)
 
Τον ονομαζουν "flaming phoenix" και μετα χρειαζονται 24 ωρες για να ξαναβρει την κανονικη μορφη του. Τουλαχιστον αυτο καταλαβα βλεποντας ενα επεισοδιο. Δεν συμβαινει σε καθε επεισοδιο αυτη η μεταμορφωση, μονο σε εκτακτη αναγκη.

Βλεποντας τα επεισοδια ξανα μετα απο 25+ χρονια, παρατηρησα οτι τα μελη της ομαδας μεταμορφωνονταν χρησιμοποιωντας το ρολοι τους, λεγοντας την λεξη "transmute". Aυτο μου θυμισε τους Power Rangers, που κ'αυτοι μεταμορφωνονται, λεγοντας τη λεξη "morph" ή κατι τετοιο (δεν ειμαι fan τους).
 
my.php


groupwx1.th.jpg


Ο Κάπταιν Αντερσον με την Ομάδα Τζι. Από τις λίγες φωτό που φοράνε "πολιτικά" και όχι τις στολές τους.

Παρουσίαση: G-3: Jun the Swan (Gatchaman), Princess (BoTP)

Η δεκαεξάχρονη Πριγκήπισσα είναι το τρίτο μέλος της Ομάδας Τζί. Μεγαλωμένη από παιδί μαζί με τον Μαρκ και τον Τζέισον υπό την προστασία του Κάπταιν Άντερσον, εκπαιδεύτηκε ως μαχητής νίντζα. Ενίοτε ρομαντική ευαίσθητη και προστατευτική (απέναντι στον Κίοπ που έχει υιοθετήσει και θεωρεί μικρό της αδερφό), πάντα όμως δυναμική, ανεξάρτητη και πανέξυπνη, αναλαμβάνει αρκετές φορές να εξιχνιάσει το μυστήριο στο πλάι του αρχηγού (Μαρκ). Έχει εξειδικευμένες γνώσεις σε αρκετές επιστήμες. Στον ελεύθερο χρόνο της "κρατά" ένα σνακ - μπαρ στο οποίο μαζεύονται και τα υπόλοιπα μέλη της Ομάδας. Στη "Μάχη..." εμφανίζεται συχνά να παίζει κιθάρα σε γκρουπάκι με τον Κίοπ. (Συγχωρέστε με... αλλά προτιμώ την Ιαπωνική - αυθεντική εκδοχή)

princess2kt0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητήρια Juanita!

Πραγματικά πολύπλευρο ταλέντο και αγαπημένο μέλος της ομάδος η Πριγκίπισσα! Κατά ένα περίεργο τρόπο όταν ήμουνα μικρός την είχα ταυτίσει περισσότερο με το Μαρκ επειδή έμοιαζαν λίγο οι στολές τους!
 
Η στιγμή είναι ιστορική!!!!

 


Χάρη στο Wally (@ σε χιλιοευχαριστώ)



27 χρόνια &



4 εβδομάδες μετά την πρώτη προβολή


 


παρακολουθώ ξανά την αγαπημένη μου ομάδα!!! :woot: :heart: :woot: :heart:


 


Είναι απίστευτο και είμαι τρομερά συγκινημένη που ακούω ξανά τις αγαπημένες μου φωνές!!!!
:icon_cry:

teamgfvp4.jpg
 
Tα καταφερες τελικα Juanita?

Μπραβο!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη για σενα. :clap:

Ελπιζω να καταφερεις να δεις και Καντυ :animrolleyes:
 
Εδω candy είδα εγώ (όσο άντεξα δηλαδή) η juanita δεν θα δει; :D
 
telonio είπε:
Εδω candy είδα εγώ (όσο άντεξα δηλαδή) η juanita δεν θα δει; :D
@telonio, η φιλη σου η mariadelmar σε αναγκασε? :happyjump:

Απλα, η καημενη η juanita ειχε ενα προβλημα με το DVDplayer της και ενω πηγαινε με μεγαλη χαρα σπιτι μετα την συναντηση να δει Καντυ και Μαχη των Πλανητων, δεν καταφερε να δει τιποτα :icon_cry:

Αλλα μαλλον ξεπερασε τα προβληματα...ε juanita???

Παντως εχει δικιο για τον 7-Ζαρκ-7...ειναι πολυ εκνευριστικος. Εκει που η δραση κορυφωνεται και θελεις να δεις τι γινεται, τσουπ εμφανιζεται το ρομποτ και χαλαει την ατμοσφαιρα. Οταν εβλεπα τα επεισοδια μικρη δεν το ειχα καταλαβει. Τωρα ομως (που μεγαλωσα :diablotin: ), καταλαβαινω πως ειναι απαραδεκτο. Πολυ θα ηθελα να δω καποιο αυθεντικο γιαπωνεζικο επεισοδιο, απο τους Gatchaman :animrolleyes:
 
@ Σ' ευχαριστώ Turrican... Ίσως, να ανήκες στην πλειοψηφία που νόμιζαν ότι η Princess είναι ζευγάρι με τον Mark επειδή και στην Πυραμίδα σκέκονταν μαζί!


indexjj8.jpg


 


@ Telonio εξακολουθώ να είμαι άτυχη με την Κάντυ... πολύ άτυχη...


 

 


@ Domniki έχει γκρεμιστεί ο υπέροχος ροζ κόσμος μου... έγινε γκρι μουντό από την απογοήτευση...
:icon_cry:
 
Juanita, ελαχιστα ειναι τα τεχνικα προβληματα που δεν ξεπερνιουνται. Και με τις γνωσεις των ρετρομανιακων φιλων, συντομα ο κοσμος σου θα ξαναγινει ροζ
 
Παρουσίαση: G2 Joe the Condor (Gatchaman), Jason (BoTP)

Ιταλός (Σισιλιάνος) στην καταγωγή ο Joe (Jason) στην Ιαπωνική version


είδε μικρός τους γονείς του Katarina και Giuseppe να δολοφονούνται μπροστά στα μάτια του. Από τότε, τον ανέλαβε ο Κάπταιν Άντερσον και μεγάλωσε με τον Μαρκ και την Πριγκήπισσα, αλλά όπως φαίνεται ποτέ δε σταμάτησε να προκαλεί την τύχη του... Μένει σε ένα τροχόσπιτο και πηγαίνει από τόπο σε τόπο για να παίρνει μέρος σε αγώνες ταχύτητας -το G2 όχημα είναι ένα τέλειο αγωνιστικό- τρέχοντας σαν παλαβός!



joe2zd7.jpg



Είναι το ίδιο ριψοκίνδυνος και στις αποστολές που αναλαμβάνει προσπαθώντας να πάρει εκδίκηση για το θάνατο των γονιών του.



Αν και στη "Μάχη..." δε διαφαίνεται, ο Jason είναι αυτός που αναλαμβάνει να προσγειώσει τον αρχηγό που συνήθως κάνει του κεφαλιού του. Δεν είναι τυχαία ο υπαρχηγός.



Εκτός από τις καταστροφές, έλκει και το γυναικείο φύλλο και εννοείται πάντα



αυτές που στο τέλος του επεισοδίου θα τον αφήσουν στα κρύα του λουτρού...



Πάντως, κάτω από το ψυχρό βλέμμα έτοιμο να ξεπαστρέψει τον οποιοδήποτε χωρίς δεύτερη κουβέντα, κρύβεται μιά ευαίσθητη τραυματισμένη παιδική ψυχούλα.


 


Ξέρω, δε φαίνεται καθόλου αλλά ήταν ο αγαπημένος μου!!!


jasonjoecelje3.jpg


Domniki είπε:
Juanita, ελαχιστα ειναι τα τεχνικα προβληματα που δεν ξεπερνιουνται. Και με τις γνωσεις των ρετρομανιακων φιλων, συντομα ο κοσμος σου θα ξαναγινει ροζ
Ανυπομονώ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα