Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη (1985 ΕΡΤ)

Μακάρι να την δούμε σύντομα και σε DVD από την ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΣΧΕΤΟ τελικά τον βρήκαν τον ;;;;
 
στο τελευταίο επεισόδιο σε μια δεξίοση του έδωσε, όπου τελικά εμφανίστηκε μπροστά σε όλους αυτούς που τον ψάχναν, κάποιος από όλους αυτούς (γερμανοί, άγγλοι, ασφάλεια) τον σκότωσαν.

Από την πολύ καλές σειρές.
 
Εγώ να ξαναρωτήσω όμως,γιατί πρέπει να έχουμε 2 threads για τη σειρά αυτή ρε παιδιά ;

Γράφετε στο άλλο (παλαιότερο και αναλυτικότερο έτσι κι αλλιώς) thread ό,τι θέλετε,ώστε να απομακρυνθεί αυτό...
 
"Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη" ήταν μια από τις αγαπημένες μου σειρές, αν και λόγω ήλικίας δεν καταλάβαινα πολλά (τι είναι η "κυβέρνηση"; τι η "παλια καραβάνα"; γιατί φοβούνται όλοι τον Μανιαδάκη; γιατί η Μάγδα προσφωνείται "φράου"; και πολλά άλλα).

Ειχε καταπληκτικη ατμόσφαιρα και με είχε απογοητεύσει το τέλος. Επίσης, ήμουν πολύ εντυπωσιασμένος από την παρουσία της Βαλσάμη.

Ξερει κανείς αν το διήγημα, εκτός από την Ακρόπολη, έχει κυκλοφορήσει σε βιβλίο;
 
φυσικά και εχει κυκλοφορήσει σε βιβλίο. Περιττό να αναφέρω ότι πλέον είναι σπανιότατο, είχα δυσκολευτεί πάρα πολύ να το βρώ στις αρχέςτης δεκαετίας του 90.

.
 
Τζών Αυλακιώτης

Η σκηνή είναι από το τέλος του 2ου επεισοδίου.

Αυτό λείπει από τα dvd της ΕΡΤ?
 
προβλήθηκε την άνοιξη του 1985 όχι του 1983. μήπως ξέρεις πώς μπορώ να βρω τα dvd; δεν το πήρα χαμπάρι τον φεβρουάριο που τα είχε η ραδιοτηλεόραση.
 
Δεν τα είχα πάρει όταν είχαν βγει, γιατί είχα χάσει τα πρώτα και ξενέρωσα μετά. Μόλις έστειλα emal στη ραδιοτηλεόραση, για να ρωτήσω αν μπορώ να τα αγοράσω τώρα. Ελπίζω να είναι θετική η απάντηση!
 
Όχι πως δεν έχουμε δει όλοι μας τους τίτλους έναρξης πολλές φορές (και πολύ πρόσφατα και μέσω της Ραδιοτηλεόρασης), αλλά για να είναι ολοκληρωμένο το thread για τη σειρά:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u_zD3HsDGsQ]YouTube - Ξ ΞΞΎΞ±ΟάνιΟΞ· ΟΞΏΟ Ξ?ΞΆΟΞ½ ΞΟλακιΟΟΞ·
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bρε παιδιά αφού ο κακός ο σκηνοθέτης δεν τους έδωσε το δεύτερο επεισόδιο της σειράς (η μεγαλύτερη ................. που έχουν πει τα τζιμάνια της Ραδιοτηλεόρασης) είπα να ανεβάσω εγώ αυτό το απόσπασμα απο το δεύτερο επεισόδιο

Να σας το δώσω εγώ το επεισόδιο που σας λείπει κύριοι της Ραδιοτηλεόρασης αφού εσείς (το χάσατε? το δανείστηκαν? το κλέψαν? το σβήσατε? ή ότι άλλο έχει συμβεί), αλλά όχι και τέτοιο δούλεμα ότι δεν το δίνει ο σκηνοθέτης. 2008 έχουμε αν δεν απατώμαι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-rzkFyci89E]YouTube - H ΞΞΎΞ±ΟάνιΟΞ· ΟΞΏΟ Ξ?ΞΆΟΞ½ ΞΟλακιΟΟΞ· - ΞΟΡιΟΟδιο 2

Συγνώμη πάλι για την οργή μου παιδιά.
 
tsalk,

έμαθα σε ζητάνε από την ΕΡΤ.

Οι υπάλληλοι στο αρχείο θα ήθελαν να τους δώσεις κάποια επεισόδια ή και ολόκληρες μερικές σειρές για να καλύψουν τρύπες που προέκυψαν. Μην ρωτάς πώς χάθηκαν οι σειρές, δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι.

Για κάποια κενάκια στο αρχείο τους έχουν προς το παρόν καλυφθεί από τους σκηνοθέτες, αλλά όπου έχουν σοβαρές ελλείψεις και δεν έχουν τηλέφωνα σκηνοθετών, θα καλέσουν εσένα. Μια χάρη μόνο: όταν σε πάρουν τηλέφωνο από το αρχείο για να συνεννοηθείτε, ζήτα την κυρία Λίτσα και πες της να επιστρέψει τις κασέτες της Βεντέτας διότι έχω βρει πολύ καλή τιμή στην αγορά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard..............

πόσο πάει η Κραυγή των λύκων στο Λονδίνο, γιατί στην Ελλάδα μου φαίνεται λίγο ακριβή (στην μαύρη αγορά)
 
picture.php
 
lfcsakis είπε:
Προς νέα μέλη:

Παιδιά, το forum μας δεν έχει links για να κατεβάσετε τηλεοπτικές σειρές, οπότε μην γράφετε posts σαν αυτό.

Διαβάστε τους κανονισμούς της λειτουργίας του forum (και κυρίως τον πρώτο όρο):

http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php?faq=grm_rules_content#faq_grm_basic_rules
 
Όσοι από εσάς αγοράσατε τα DVD της ΕΡΤ με τη γνωστή αστυνομική σειρά του Γιάννη Μαρή, θα διαπιστώσατε απογοητευμένοι ότι τα επεισόδια είναι 17 (αντί 18 που ήταν αρχικά η σειρά), κι αυτό γιατί από τη συλλογή έλειπε το 2ο επεισόδιο.

Το συγκεκριμένο δεν είναι ένα οποιοδήποτε, αλλά πρόκειται για σημαντικό επεισόδιο, δεδομένου ότι είναι αυτό στο οποίο ο Τζων Αυλακιώτης... εξαφανίζεται. Αλλά οι χαραμοφάηδες της ΕΡΤ (τους οποίους ΕΜΕΙΣ πληρώνουμε) φρόντισαν να το εξαφανίσουν και αυτό.

Αποφάσισα λοιπόν να διαθέσω σε γνωστά φόρουμ (μη ρωτάτε πού) το 2ο επεισόδιο που έχασε η ΕΡΤ, για να μπορέσει κανείς να απολαύσει ολοκληρωμένη την... προσφορά της .
 
Πίσω
Μπλουζα