Η συλλογή επιτραπέζιων μου! (Aoristas)

Περιμένουμε λεπτομερή περιγραφή τους μετά τις διακοπές :)
 

Περιμένουμε λεπτομερή περιγραφή τους μετά τις διακοπές :)
1@Kambia[/USER] Παρασκευή φεύγω εκτός Αθηνών, θα προσπαθήσω, δεδομένου, ότι λόγω αδείας έχω ελεύθερο χρόνο, να κάνω τουλάχιστον 2 παρουσιάσεις!! ?   

 
Συγχαρητήρια για τις νέες προσθήκες, εξαιρετικά όλα!!! Μήπως μπορείς  να αναρτήσεις μερικές φωτογραφίες από το εσωτερικό του παιχνιδιού "Η κατάκτηση της σελήνης";
 
1@Eagle 1[/USER] ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Μέσα στην εβδομάδα θα αναρτήσω αναλυτικές φωτογραφίες από το εσωτερικό σε παρουσίαση του επιτραπέζιου!! 

 
Τι θησαυρος ειναι αυτος! :bow:

Θα ήθελα στοιχεια από το παιχνιδι ''Σφραγιδομανια'' (ετος κυκλοφοριας, οδηγιες...)
 
Εδώ βλέπουμε το κλασσικό σκορ 4 και ένα πολύ καλό γαλλικό παιχνίδι το Σογκούν που τόσα χρόνια δεν μπορούσαμε να το παίξουμε γιατί κανείς δεν καταλάβαινε τις οδηγίες του! Τώρα όμως το έχω ταράξει με τα ανιψάκια μου, πολύ ωραίο παιχνίδι!Βασικά είναι σαν ντάμα αλλά η σκακιέρα και τα πούλια είναι μαγνητικά με αριθμούς πάνω τους που αλλάζουν σε κάθε διαφορετική θέση τυχαία!Αυτό είναι το κλου του παιχνιδιού αυτού.

DSCI0781.JPG
 

Ωωωωωω!!! Μπαρμπαμπαμπάς!!!!! 

Ωραίος!  :worship:
1@DINO[/USER] από όσο γνωρίζω είναι το μοναδικό ελληνικο επιτραπέζιο με τον Μπαρμπαμπαμπά. Βγήκε από την εταιρεία Κατσαρόπουλος και παρόλο που σε εσωτερικό ένθετο αναγράφει πως θα βγουν και άλλα επιτραπέζιο με το συγκεκριμένο ήρωα καθώς η εταιρεία είχε σύμφωνο συνεργασίας, δεν έχω δει κάποιο άλλο τίτλο.

Τι θησαυρος ειναι αυτος! :bow:

Θα ήθελα στοιχεια από το παιχνιδι ''Σφραγιδομανια'' (ετος κυκλοφοριας, οδηγιες...)
1@BETTY BOOP[/USER] ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!! Αύριο - μεθαύριο θα σου στείλω τα στοιχεία που ζητάς καθώς ο συγκεκριμένος τίτλος είναι στο σπίτι της κοπέλας μου!☺️

 
Το παιχνιδι ΣΚΟΡ 4 μου ειχε χαρισει ατελειωτες ωρες αναμέτρησης με αντίπαλο κάποιο φίλο/φιλη ή...ακόμα και με τον εαυτό μου! ?

Ειχα την εκδοση travel σε κουτι μικροτερο απο το κανονικο.

Πολύ ενδιαφερον το θεμα!

Πόσα παιχνιδια υπάρχουν στη συλλογή σου;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@Uskoke[/USER] Είχα την εντύπωση ότι η μπροστινή όψη του κουτιού του Σκορ 4 ήταν χωρίς το άσπρο πλαίσιο στο όνομα του παιχνιδιού. Θυμάσαι πότε περίπου αγοράστηκε η συγκεκριμένη έκδοση που έχεις;

Βλέποντας και τα άλλα ποστ στο θέμα, χάρηκα που υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για τα επιτραπέζια παιχνίδια και ακόμη περισσότερα που σπάνιοι τίτλοι παρουσιάζονται εδώ. Περιττό να πω πως όσες περισσότερες  φωτογραφίες από τα ταμπλό των παιχνιδιών τόσο καλύτερα...

 

1@Uskoke[/USER] Είχα την εντύπωση ότι η μπροστινή όψη του κουτιού του Σκορ 4 ήταν χωρίς το άσπρο πλαίσιο στο όνομα του παιχνιδιού. Θυμάσαι πότε περίπου αγοράστηκε η συγκεκριμένη έκδοση που έχεις;

Βλέποντας και τα άλλα ποστ στο θέμα, χάρηκα που υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για τα επιτραπέζια παιχνίδια και ακόμη περισσότερα που σπάνιοι τίτλοι παρουσιάζονται εδώ. Περιττό να πω πως όσες περισσότερες  φωτογραφίες από τα ταμπλό των παιχνιδιών τόσο καλύτερα...
1@foutix[/USER] καλησπερα! Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. Αναφορικα με τις φωτογραφιες απο ταμπλο και περιεχομενα, δυστυχως λογω της πληθωρας των τιτλων της συλλογης που εχω με την κοπελα μου (αισιως 350 τιτλοι ελληνικων επιτραπεζιων) δεν εχω χρονο να το κανω και βγαζω μοναχα φωτο των εξωφυλλων. Αυτο που κανω μολις βρω χρονο ειναι αναλυτικες παρουσιασεις σε καποιους απο τους τιτλους! 

Τι θησαυρος ειναι αυτος! :bow:

Θα ήθελα στοιχεια από το παιχνιδι ''Σφραγιδομανια'' (ετος κυκλοφοριας, οδηγιες...)
1@BETTY BOOP[/USER] σου εστειλα inbox τα στοιχεια που ψαχνεις.

 
Όχι Φουτίξ δεν θυμάμαι καθόλου αλλά λογικά '70ς (τώρα σε φώτισα με λάμπα κατοστάρα!) ?
 

1@AORISTAS[/USER] Αν κάποιος πρέπει να πει ευχαριστώ, αυτοί πρέπει να είμαστε τα μέλη του φόρουμ που μοιράζεσαι μαζί μας τη συλλογή. Αν έχεις όρεξη βάλε στις αναλυτικές παρουσιάσεις που σκοπεύεις να κάνεις και τα ταμπλό για πλήρη περιγραφή των παιχνιδιών.

1@Uskoke[/USER] Μια χαρά, καλή πληροφορία γιατί έχω στο μυαλό μου εκδόσεις της περίοδου 85-95 που δεν ήταν διανομέας η nilco, αλλά η ελ γκρέκο και έπειτα η hasbro hellas που ήταν λίγο διαφορετικά τα κουτιά

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@AORISTAS[/USER] Αν κάποιος πρέπει να πει ευχαριστώ, αυτοί πρέπει να είμαστε τα μέλη του φόρουμ που μοιράζεσαι μαζί μας τη συλλογή. Αν έχεις όρεξη βάλε στις αναλυτικές παρουσιάσεις που σκοπεύεις να κάνεις και τα ταμπλό για πλήρη περιγραφή των παιχνιδιών.

1@Uskoke[/USER] Μια χαρά, καλή πληροφορία γιατί έχω στο μυαλό μου εκδόσεις της περίοδου 85-95 που δεν ήταν διανομέας η nilco, αλλά η ελ γκρέκο και έπειτα η hasbro hellas που ήταν λίγο διαφορετικά τα κουτιά
1@foutix[/USER] σε ευχαριστω και παλι για τα ακρως τιμητικα σχολια σου!! Αν δεις ευρυτερα στο forum με τα επιτραπεζια στις παρουσιασεις που εχω κανει τα δυο χρονια που εχω τη μεγαλη χαρα να ειμαι μελος του retromaniax, περα απο το φωτογραφικο υλικο με τα περιεχομενα, οδηγιες κλπ, γραφω και ενα κειμενακι με οσα γνωριζω για το εκαστοτε επιτραπεζιο. Καλο βραδυ ευχομαι!

 
Ε τώρα 1@AORISTAS[/USER] μας πετάς την μπόμπα και μας αφήνεις. Αν μπορείς, κάνε μας μια παρουσίαση να την φχαριστηθουμε...

 
1@foutix[/USER] χαχα!! Η χώρα του παραμυθιού και το Παιχνίδι της ζωής έχουν παρουσιαστεί στο forum. Θα προσπαθήσω μέσα στην επόμενη εβδομάδα να παρουσιάσω ένα από τα υπόλοιπα 2!!

 
Πίσω
Μπλουζα