Η συλλογή μου για Game Boy

Ωραιος johnny καλοριζικα!
 
Πολύ ωραία η συλλογή!!!
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
 
Πολύ όμορφες οι προσθήκες σου τζώνυ!!! Το Mortal Kombat 3 ήταν φοβερό για τίτλο gameboy...
 
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο να'σαι καλά. Σίγουρα είναι καλύτερο από το αντίστοιχο για το Game Gear. Το Double Dragon 3 είχα χρόνια να το παίζω και είχα ξεχάσει πόσο κακό είναι. Εν πάσει περιπτώση για συλλεκτικούς και μόνο λόγους και επειδή το βρήκα σε καλή τιμή το πήρα :) .
 
Ένα update της συλλογής.

IMG_20140927_145036_6CS.jpg

IMG_20140927_145757_2CS.jpg

IMG_20140927_150710_4CS.jpg

IMG_20140927_151749_3CS.jpg

IMG_20140927_152319_3CS.jpg

IMG_20140927_152320_5CS.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέπω Burai Fighter, Donkey Kong Land, Gargoyles Quest, World Cup, MarioLand 1-2, Warioland, Turtles 1-2 και Tiny Toons Movie Madness....

Δηλαδή σχεδόν όλα τα Game Boy παιχνίδια που με μεγαλώσανε, σε μία εικόνα! Βάλε και Metroid 2 μέσα και τελειώσαμε :)
 
Αρκετα αγαπημενα παιχνιδια , πολυ καλη συλλογη Johnny και σε εξαιρετικη κατασταση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thank you. Περιμενω το NBA JAM και μελλοντικα θελω κουτατο το Street Fighter II. Το Metroid 2 δυστυχως πολυ ακριβο για κουτατο.
 
Χμμ το SFII ε? Αυτό πολύ το λιγουρεύομαι και θα το τσιμπήσω κάποια μέρα, δεν θα μου την γλυτώσει :p
 
gremlinakos είπε:
Χμμ το SFII ε? Αυτό πολύ το λιγουρεύομαι και θα το τσιμπήσω κάποια μέρα, δεν θα μου την γλυτώσει :p
Έκανα την εξυπνάδα να το αγοράσω σκέτο το κασσετάκι με το manual και το ακόμη χειρότερο, το είχα αγοράσει τότε που είχε βγει το 1995 αλλά φυσικά πέταξα το κουτί και το manual αφαντο (ήταν και στα ελληνικά!! :banghead: ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Thank you. Περιμενω το NBA JAM και μελλοντικα θελω κουτατο το Street Fighter II. Το Metroid 2 δυστυχως πολυ ακριβο για κουτατο.
H πλάκα είναι ότι όλα αυτά τα παιχνίδια που ανέφερα τα είχα κουτάτα και τώρα μου έμεινε μόνο το Donkey Kong Land με το Metroid 2... Θα έλεγα ότι το κουτάτο Metroid 2 είναι και το πολυτιμότερο κομμάτι της συλλογής μου προσωπικά, όχι χρηματικά.
 
Προστέθηκαν και τα 2 NBA JAM.

IMG_20141027_171359.jpg
 
Καλοριζικα Johnny!
 
Ajax87 είπε:
Ευχαριστώ πολύ. Ώρες ώρες έτσι που βλέπω τα κουτάτα (όχι μόνο τα δικά μου αλλά γενικά σε συλλογές) θυμάμαι που υπήρχαν στα ράφια των καταστημάτων και αναπολώ τα ωραία εκείνα χρόνια ακόμη πιο έντονα.
 
Φοβερή συλλογή!!Πραγματικά χαίρεσαι να βλέπεις τόσο καλό-διατηρημένα κουτάτα παιχνίδια Μπράβο Johnny
 
sephirothson είπε:
Φοβερή συλλογή!!Πραγματικά χαίρεσαι να βλέπεις τόσο καλό-διατηρημένα κουτάτα παιχνίδια Μπράβο Johnny
Ευχαριστώ φίλε. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι νωρίς και μαζεύω κουτάτα. Τα σκέτα cartridge τελικά δε μου αρέσουν. Και για να προλάβω κάποιους, τα παιχνίδια που αγοράζω τα παίζω κιόλας, δεν κάθονται.
 
Από όλες τις κουτάτες συλλογές, αυτές του original Game Boy είναι οι αγαπημένες μου. Μου αρέσει το μικρό μέγεθος των κουτιών και το τετράγωνο σχήμα, μαζί με το λογότυπο Game Boy στην ασημί λωρίδα. Και όπως είπε και ο Johnny, η εικόνα τους είναι από τις πιο χαρακτηριστικές που θυμίζουν πολύ έντονα τα ράφια των καταστημάτων στις αρχές του 90.

Και μετά από αυτά, θα έλεγα ότι πολύ κοντά ακολουθούν τα κουτιά του Mega Drive με το πολύ πιο όμορφο λογότυπο από αυτό του Genesis στην Αμερική.
 
Πίσω
Μπλουζα