Η GBA συλλογή ενός Sega fan!

Πολύ όμορφη η συλλογή σου Maddog! Με τα παιχνίδια της κονσόλας έχω ασχοληθεί περισσότερο μέσω εξομοιωτών παρά real thing. Ξεχώρισα μερικά που μου άρεσαν αλλά σε γενικές γραμμές δεν ήταν μια κονσόλα που θα αγόραζα. Το GBA SP που έχω το πήρα μόνο και μόνο για τα παιχνίδια του κλασσικου Game Boy
 
Maddog είπε:
NES Classics - The Legend of Zelda

attachment.php





Προσωπική αξιολόγηση: 5/10

Τα είπαμε ήδη, port από NES, ακριβή αρπαχτή της Nintendo. Το παιχνίδι θεωρείται all time classic και σίγουρα οι οπαδοί της εταιρίας θα με κράξουν που δεν το βαθμολογώ καλύτερα, αλλά το βρίσκω βαρετό και αρκετά παιδιάστικο. Ίσως του έδινα καλύτερο βαθμό 20 χρόνια νωρίτερα, αλλά έχω προσπαθήσει επανειλλημένα να το ευχαριστηθώ, με αποτυχία. Βλέπω ότι έχει "κάτι" αξιόλογο, αλλά εμένα δεν μου ταιριάζει βρε αδελφέ! Next... (κράξτε ελεύθερα...)
Γιατρέ μια ερώτηση! Αυτή η έκδοση είναι PAL ευρωπαϊκή; Έψαχνα σήμερα στο ebay και όλο σε αμερικάνικες επάνω έπεφτα...
 
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση Johnny, τώρα το είδα...

Ναι, είναι Ευρωπαική έκδοση, όπως φαίνεται και από το cart που έχει τον κωδικό AGB-FZLP-EUR.

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια, πρέπει να το είχα αγοράσει από το Πλαίσιο τότε...
 
Καταπληκτική συλλογή! Μπράβο! Το GBA το αγαπάω πάρα πολύ και η συλλογή μου απο αυτό είναι μεγάλη!

Χρονια πολλά και καλη χρονιά!
 
Πίσω
Μπλουζα