Η N64 συλλογή μου!

Είναι εθιστικό..

Όταν ξεκινήσεις κολλάς..
 
Πολύ καλή η συλλογή σου μπράβο! Μου αρέσουν ιδιαίτερα τα Turok που έχεις αν και εκτός το 1 και το 2 τα αλλά δεν πρέπει να λένε και πολλά.

Που ειναι ο Mario??
 
vasilas432 είπε:
Πολύ καλή η συλλογή σου μπράβο! Μου αρέσουν ιδιαίτερα τα Turok που έχεις αν και εκτός το 1 και το 2 τα αλλά δεν πρέπει να λένε και πολλά.Που ειναι ο Mario??
Thank u!

To Turok Rage Wars είναι πολύ καλό αλλά ουσιαστικά multiplayer παιχνίδι.. έχει και μονό παιχνιδάκι βέβαια..

Το Turok 3 ήταν απογοήτευση καθώς ήταν κατώτερο του Turok 2, ξέφυγε από τίς ρίζες του Turok ενώ βγήκε λίγο μετά το Perfect Dark και η σύγκριση μαζί του ήταν αναπόφευκτη!

Δεν είμαι Mario και γενικά platform fan.. έχω όμως το Mario Kart..
 
borellus είπε:
Thank u!To Turok Rage Wars είναι πολύ καλό αλλά ουσιαστικά multiplayer παιχνίδι.. έχει και μονό παιχνιδάκι βέβαια..

Το Turok 3 ήταν απογοήτευση καθώς ήταν κατώτερο του Turok 2, ξέφυγε από τίς ρίζες του Turok ενώ βγήκε λίγο μετά το Perfect Dark και η σύγκριση μαζί του ήταν αναπόφευκτη!

Δεν είμαι Mario και γενικά platform fan.. έχω όμως το Mario Kart..
Το Mario 64 με τη γνωστή σε όλους ατάκα "It's me, Mario" δεν ανήκει στην κατηγορία platform, ανήκει στην κατηγορία "ΕΠΟΣ":bow:
 
vasilas432 είπε:
Το Mario 64 με τη γνωστή σε όλους ατάκα "It's me, Mario" δεν ανήκει στην κατηγορία platform, ανήκει στην κατηγορία "ΕΠΟΣ":bow:
Θα συμφωνήσω.
 
Οκ..καιρός για update! :acoustic:

Διάφορα παιχνίδια.. κάποια πολύ κοινά, ένα νέο Excitebike και κάποια ωραία και ασυνήθιστα!

3.jpg

1.jpg

2.jpg
 
Το Mythologies ψιλοσπανίζει. Σου κόστισε ακριβά; Το NBA Courtside είναι καλό; Ψάχνω ένα μπασκετάκι για το Ν64 και δεν ξέρω τι να πάρω.
 
johnny19818 είπε:
Το Mythologies ψιλοσπανίζει. Σου κόστισε ακριβά; Το NBA Courtside είναι καλό; Ψάχνω ένα μπασκετάκι για το Ν64 και δεν ξέρω τι να πάρω.
Το Mythologies ναι..ήταν το πιο ακριβό.. μου κόστισε όσο κόστισαν όλα τα παιχνίδια μαζί της τρίτης φωτό!

Επίσης το Shadowgate γενικά δεν είναι φτηνό..

Παιχνίδια όπως τα Rainbow Six, South Park, Army Men Sarge's Heroes δεν είναι ακριβά.. απλά απίθανο να βρεθούν Ελλάδα..

Το καλύτερο μπασκετάκι θα έλεγα ότι είναι το NBA Courtside 2 που δεν κυκλοφόρησε στην Ευρώπη.. Μόνο Αμερική..

Οπότε αν θέλεις να πάρεις κάποιο PAL μπασκετάκι τότε ναι, το καλύτερο είναι το NBA Courtside.. μπορείς να το βρεις και πολύ φτηνά κουτάτο..

Τα υπόλοιπα (ΝΒΑ Hangtime, 2 NBA Jam, 2 NBA Live, 3 NBA Pro) δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.. Εγώ ήμουν φαν τότε των NBA Live αλλά τα 2 που βγήκαν στο Ν64 ήταν χειρότερα από τις psx εκδόσεις..
 
Χμμ. Όπως το περίμενα. Το Mythologies θεωρείται από τα σπάνια της κονσόλας αν και δεν είναι και κανένας τρομερός τίτλος. Το Courtside πάντα "μου έκλεινε το μάτι" και τώρα επιβεβαιώνομαι. Ευχαριστώ για την απάντηση.
 
Xαίρομαι να βλέπω συλλέκτες με μεράκι και αγάπη.Συνέχισε το πολύ καλό έργο που κάνεις και εμείς θα συνεχίσουμε να σε παροτρύνουμε.

Ποια είναι τα 5 αγαπημένα σου παιχνίδια στο Nintendo 64?
 
SurvivalHorror είπε:
Xαίρομαι να βλέπω συλλέκτες με μεράκι και αγάπη.Συνέχισε το πολύ καλό έργο που κάνεις και εμείς θα συνεχίσουμε να σε παροτρύνουμε.Ποια είναι τα 5 αγαπημένα σου παιχνίδια στο Nintendo 64?
Thank u thank u..να είσαι καλά!

Αν και δεν είμαι συλλέκτης καθώς ο συλλέκτης αγοράζει όλα τα παιχνίδια κουτάτα και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση..

Εγώ αγοράζω έστω και σκέτα cartridges τα παιχνίδια που θέλω να παίξω.. όχι όλα όσα κυκλοφορούν δηλαδή..

To top 5 σίγουρα δυσκολεύει όταν παίζεις παιχνίδια που δεν είχες παλαιότερα αλλά παρόλαυτα θα σε παραπέμψω σε ένα σχετικό τόπικ που είχα ανοίξει παλιότερα!

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?28208-%D4%EF-%E1%F0%FC%EB%F5%F4%EF-Top-5-%F3%E1%F2!!
 
Μεγια τα νεα παιχνιδια φιλαρακι ολα ειναι εξαιρετικα και πολλα απο αυτα ειναι και αγαπημενα δεικα μου.Συλεκτη μπορει να μην θεωρεις τον εαυτο σου αλλα χιλιες φορες αυτο που κανεις να μαζευεις αυτα που γουσταρεις για να τα παιξεις παρα να κυνηγουσες κουτατα η σε ζελατινες και να τα ειχες σε κανενα ραφι να τα βλεπεις και μετα να τα επαιζες σε κανεναν emulator στο PC.Πραγματικα μπραβο γιαυτο που κανεις γιατι πανω απ'ολα ημαστε gamers.
 
metalcandyman είπε:
Μεγια τα νεα παιχνιδια φιλαρακι ολα ειναι εξαιρετικα και πολλα απο αυτα ειναι και αγαπημενα δεικα μου.Συλεκτη μπορει να μην θεωρεις τον εαυτο σου αλλα χιλιες φορες αυτο που κανεις να μαζευεις αυτα που γουσταρεις για να τα παιξεις παρα να κυνηγουσες κουτατα η σε ζελατινες και να τα ειχες σε κανενα ραφι να τα βλεπεις και μετα να τα επαιζες σε κανεναν emulator στο PC.Πραγματικα μπραβο γιαυτο που κανεις γιατι πανω απ'ολα ημαστε gamers.
Thank u metalcandyman!

Γενικά έχω καταλάβει ότι τα περισσότερα παιχνίδια του Ν64 τα έχεις λιώσει!!

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες..gamer με θεωρώ αλλά μακάρι να μπορούσα να είμαι και συλλέκτης! Κάτι που προυποθέτει και χρήμα φυσικά!

Φυσικά και σέβομαι τους συλλέκτες αλλά με ενοχλεί λίγο που πολλές φορές δεν θα παίξουν καθόλου τα παιχνίδια να τα χαρούν.. χάνει λίγο το νόημα του μετά!
 
Ένα μικρό update!

Το παιχνίδι μου νούμερο 74 (κουτάτο νούμερο 22)! :p

Jim.JPG
 
Ομολογώ ότι δεν γνώριζα ότι υπήρχε αυτό το παιχνίδι.
 
Πραγματικα χαιρομαι που μεγαλωνεις τη συλλογη σου!ευχομαι να γινεις ο μεγαλυτερος συλλεκτης n64 της ελλαδος κ οχι μονο!
 
Ντροπή Johnny! Αστειεύομαι! :p

Φίλε Βασίλη thanks για τα καλά σου λόγια! Βέβαια ξέρεις ότι δεν θα γίνει αυτό καθώς λίγα ακόμα παιχνίδια ψάχνω και θα σταματήσω! Θα έχω πλέον όσα θέλω να παίζω!

Παρεπιπτόντως να πω επειδή ο φίλος είναι νέος στο φόρουμ και τον έχω γνωρίσει, ότι εκτός από τρομερό παιδί είναι και μεγάλος συλλέκτης! Απλά δεν έχει πολύ χρόνο να αρχίσει να βγάζει φωτό τα σπάνια κομμάτια του!

Ελπίζω κάποια στιγμή να τα δούμε πάντως! :D
 
Φίλε executioner μιας και είσαι συλλέκτης σύμφωνα με τον borellus θα χαρούμε να δούμε τις συλλογές σου. Από ποιες κονσόλες έχεις συλλογές;
 
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια,παρομοιως εισαι φοβερο ατομο.δεν θεωρω παντως τον εαυτο μου μεγαλο συλλεκτη εχοντας δει κ γνωρισει πραγματικα μεγαλους ελληνες συλλεκτες.φιλε johnny,μιας κ δεν θελω να χαλασω αλλο το topic του φιλου,καποια στιγμη θα ανοιξω δικο μου με μια πληρη παρουσιαση.απο κονσολες μονο θα σου πω οτι εχω τις εξης:game boy,color,advance,sp,nes,snes,n64,gamecube,wii,wii u,master system1,2,game gear,megadrive1,2,32x,saturn,dreamcast,3do,jaguar,spectrum zx,neo geo aes,cd,pocket,ps1,2,3,4,psp,ps vita.
 
Εννοείται σε άλλο τόπικ executioner. Και όπως βλέπω έχεις πολύ πράμα να δείξεις :)
 
Πίσω
Μπλουζα