Κάντυ-Κάντυ μέρος 2ο σχόλια αναγνωστών

Κανονας νουμερο ενα: Να μην ξαναδιαβασω νυχτιατικα συνεχειες της κας Κριστι. Σκιαχτηκα με τα φαντασματα!! Και για να εχουμε καλο ρωτημα, ποτε με το καλο θα περασουν καμια βολτα απο την ελροϋ;; :diablotin:

Κανονας νουμερο δυο: Να μη χαιρομαι οτι κατι ξεδιαλυνεται, γιατι ερχεται κατι αλλο και τα μπερδευει! Κα Κριστι μου: πανω που χαρηκα κι εγω, που καποιες υποψιες μου οδευουν προς τη σωστη κατευθυνση ερχεται κατι καινουργιο και με προβληματιζει παλι!

Καλα η Καντυ να μοιαζει στην Πατριτσια, το αγορακι που φωναζει μαμα ποιο ειναι;;; Αγορακια χαμενα δεν ειχαμε μεχρι τωρα!

Πολυ μας τα μπερδευεις, κα Κριστι μου...

Για να δουμε τι μας επιφυλασσεις...
 
Ωραία, :) κάθε μέρα και μιά συνέχεια!!! :cool:

Κάτι υποψιαζόμουν και εγώ για την Κάντυ και τον κο Αλβέιρα αλλά περίμενα την επίσημη εκδοχή :p
 
το αγορακι που φωναζει μαμα ποιο ειναι;;; Αγορακια χαμενα δεν ειχαμε μεχρι τωρα!
Είναι το αγέννητο παιδί της Ελβίρας. Θεωρούσε πως η αποβολή της, ήταν μέρος της τιμωρίας της.

Πολλές απορίες θα λυθούν στο επόμενο κεφάλαιο. Θα το ποστάριζα και εκείνο χθες, αλλά όταν το ξαναδιάβασα, δεν μου άρεσε ο τρόπος που παρουσίαζα τις εξελίξεις. Θα το ξαναγράψω και ελπίζω να καταφέρω να το ποστάρω σήμερα.

Ετοιμαστείτε για νέες ανατροπές.
 
Ααααα!!! Οχι!!! Οχι αλλες ανατροπες! Θα αρχισω πραγματι να χρειαζομαι τα υπογλωσσια με καθε συνεχεια και οχι για τους... γνωστους λογους!! :rofl: :rofl:
 
metsgr είπε:
Ααααα!!! Οχι!!! Οχι αλλες ανατροπες! Θα αρχισω πραγματι να χρειαζομαι τα υπογλωσσια με καθε συνεχεια και οχι για τους... γνωστους λογους!! :rofl: :rofl:
Έτσι, έτσι... :super:όχι μόνο να κοροϊδεύουμε αδιάντροπα ευπαθείς Καντυκές ομάδες... :mad:
 
Who? me?
whistle.gif
 
Αμάν βρε Κρίστι μας... Πάνω στο καλύτερο μας κόβεις... :eek:

Είπα και εγώ... θα έχει κανά δυό κατεβατά σήμερα να διαβάσουμε :( αλλά... τζίφος...
 
Η Candy θα βρει επιτέλους τις ρίζες της; Αυτό και αν θα είναι ανατροπή!! :)

Κι άλλο! Κι άλλο! :flower:
 
αχ, πήρα το αίμα μου πίσω. αλλά σαν πολλούς έχω ξεπαστρέψει. λέτε να έχω αρχίσει να μοιάζω στην μιζούκι;
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
αχ, πήρα το αίμα μου πίσω. αλλά σαν πολλούς έχω ξεπαστρέψει. λέτε να έχω αρχίσει να μοιάζω στην μιζούκι;


Χαχαχα ακόμη γελάω από τον τρόπο που τους έβγαλες από τη μέση...

Και όχι... δε μοιάζεις καθόλου στη Μιζούκι... αυτή θα μας έκανε να στενοχωρηθούμε που δύο νέοι χάθηκαν τόσο άδοξα... (φαντάζομαι οι συνταξιδιώτες τους μαζί με το πλήρωμα να έβλεπαν το ναυάγιο από κάποια παραλία της Κέας πίνοντας φραπεδιά... άντε καλά... βαρύ γλυκό ελληνικό :D )
 
δυστυχώς πήραν και άλλους στο λαιμό τους οι αθεόφοβοι, αφού το συγκεκριμένο ναυάγιο, στην συγκεκριμένη περιοχή είναι πραγματικό ( 12 Νοεμβρίου 1916)
 
Τελικά τα πλοία σε -ΙΚΟΣ ή -ΤΑΝΙΑ πρέπει να ήταν πολύ γκαντέμικα.

Είτε τα βούλιαζαν Γερμανοί ή από μόνα τους :(
 
Ηδη παρεβησα τον κανονα νουμερο ενα... Τουλαχιστο βγηκε σε καλο...

Παλι πανω στο καλυτερο μας κοβεις, κα Κριστι μας! (χεχε, σου εμεινε το παρατσουκλι τελικα ;) )

Στο μεταξυ εχω μια απορια... Χαζη ισως αλλα θα την πω. Γιατι ειμαστε στην Αγγλια; Δεν υποτιθεται οτι η οικογενεια των Αρντλευ κλπ κλπ και ο λοφος της Πονυ ειναι στην Αμερικη; Ή δεν ειμαστε στην Αγγλια και εγω αρμενιζω αλλου γι'αλλου;;
 
Kαι εγώ την ίδια απορία είχα, ::) αλλά νόμιζα πως κάτι θα αλλάξει στην πορεία...
 
Τσακάλια μου εσείς. Απλά παραποίησα λίγο την ιστορία , διότι θεώρησα πιο <<ανώδυνο>> να μεταφέρω το ορφανοτροφείο στην Αγγλία, παρά το λιμάνι του Σαουθάμπτον στην Αμερική, αφού απο εκεί απέπλευσε ο Βρετανικος. Τι να κάνω, αφού ήθελα να πάρω εκδίκηση, εντός ελληνικών χωρικών υδάτων; Ελπίζω να μου συγχωρέσετε αυτο το παραστράτημα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχωρεμένη :D

Μόλις διάβασα και τη συνέχεια!!!

Έχεις έναν πολύ όμορφο τρόπο να περιγράφεις συναισθήματα και καταστάσεις!!!

Ένιωσα σα να ήμουν παρούσα και βίωνα την ένταση της στιγμής!!!:dribble:

Wow!!!



Aχχ... αυτές οι ξενέρωτες που χόρεψαν με τον Άλμπερτ είναι οι υποψήφιες της θειάς;;; :( Φαντάζομαι τον Άλμπερτ να τις ξενυχιάζει προκειμένου να απαλλαγεί από την παρουσία τους :diablotin:
 
Σε ευχαριστώ χουανιτάκι μου για τα καλά σου λόγια.

Μην ανησυχείς, στο επόμενο κεφάλαιο, θα τις <<θάψω>> τις νυφούλες, κανονικότατα. ( λες να τις ταίσω κανένα τηγανόψωμο; :D )
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
....( λες να τις ταίσω κανένα τηγανόψωμο; :D )

Χαχαχαχα.. ικανή σε έχω :D

Να βάλεις τη θειά να τις φτιάξει για να καλοπιάσει τις νυφούλες και να έχουν ισχυρή δόση από ποντικοφάρμακο, παραθείο, νιτρογλυκερίνη... :rofl:
 
:frypan: :frypan: Βρε αθεοφοβες, αφηστε και κανεναν ζωντανο!!! Τι φταινε τα κοριτσακια αν θελει η θεια να τα παντρεψει;;

( :wait2: Τωρα που το σκεφτομαι... μηπως η θεια να δοκιμαζε τα τηγανοψωμα;; Ααααα!!! Με παρασυρατε κι εμενα!! Οχι, οχι!!! :zip: Πρεπει να κοψω τις κακες παρεες!!)
 
metsgr είπε:
:frypan: :frypan: Βρε αθεοφοβες, αφηστε και κανεναν ζωντανο!!! Τι φταινε τα κοριτσακια αν θελει η θεια να τα παντρεψει;;
( :wait2: Τωρα που το σκεφτομαι... μηπως η θεια να δοκιμαζε τα τηγανοψωμα;; Ααααα!!! Με παρασυρατε κι εμενα!! Οχι, οχι!!! :zip: Πρεπει να κοψω τις κακες παρεες!!)


Φταίνε, φταίνε...
getsmiley.php
Έβαλαν στο μάτι νέο, ωραίο, γαλάζια μάτια, λεφτά αισθήματα... και προσπαθούν να χτίσουν την ευτυχία τους στη δυστυχία των άλλων... Μαύρο φίδι που τις έφαγε...
dolls-halloween-14.gif
 
Πίσω
Μπλουζα