Κάποτε...

metalcandyman είπε:
Αυτα τα ''καποτε'' που αναφερονται στο πρωτο post αυτου τουν θεματος μπορει να ισχυουν για καποιους αλλα για καποιους αλλους δεν ιχυουν.Μια χαρα πηγαινω για καφε,ρετσινα και μπυρες με φιλους και κολητους,πεντακοσιες ωρες δουλευα και τοσες δουλευω γιατι δεν ειμαι ουτε δημοισιος υπαλληλος ουτε ιδιωτικος να εχω 8ωρο.Μια χαρα βλεπω τον ουρανο,ακουω τα πουλια να κελαιδανε καθως πηγαινω στα αμπελια στης ελιες και γενικα οπου και να παω στο χωριο που μενω οπως και μια χαρα μυριζω το χωμα μετα απο βροχη.Μια χαρα παιζω με κολητους μπαλα και μπασκετ και ακομα και με τερματα με πετρες οπως παλια και ουτε καν σε 5Χ5.Φυσικα και εχω παντελονια που τα εχω δυο χρονια γιατι και δεν με τρεχουν τα λεφτα απο τα μπατζακια αλλα και προσεχω τα ρουχα μου.Μια χαρα κυκλοφορουσα και ημουνα χαρουμενος με την φιαταρα μου (fiat 127) παντου ασχετα αν ηταν πιο αγροτικο μηχανημα για της ελιες κλπ.Χιλιες δυο φορες εχω ρωτησει για καποια οδο καποιον περαστικο αλλα εννοοιται οτι χρησιμοποιω και navigator.Mια ζωη νερο απο την βρυση επινα και πινω και ποτε σχεδον εμφιαλωμενο.Οτι ο κοσμος αφηνε της πορτες ανοιχτες ειναι μεγαλος παπας γιατι ουτε καν στα χωρια δεν το καναμε αυτο ουτε και το κανουμε.Καθημερινα η αν οχι καθημερινα αλλα σχεδον καθημερινα τρωμε οικογενια κλπ.Δεν βλεπαμε μονο καποτε μικυ μαους,τιραμολα,τεν τεν κλπ αλλα τα βλεπουμε και τωρα οπως και δεκαδες αλλα χαρις το ιντερνετ.Δραχμη στην τσεπη μπορει να μην εχω και σημερα καποιες φορες ειδικα αν περασει ο μηνας τον λογαροιασμων αλλα μια χαρα μπορω να περασω και ετσι.Και επειδη βαριεμαι να καθομαι να γραφω για ολα τα καποτε του θεματος ολα αυτα δεν ειναι καποτε για μενα οπως και για πολλους αλλους αλλα ειναι η καθημερινοτητα μου και δεν σκοπευω να την αλαξω οποτε οπως ειπα αυτα τα καποτε μπορει να ειναι καποτε για καποιους αλλα δεν ειναι για ολους.
+1

Η ζωη προχωραει και αλλα τα κραταμε και αλλα τα ξεχναμε.

Αλλα αυτα τα γλυκαναλατα και πολλες φορες εντελως χαζα μηνυματα...προσωπικα δεν τα αντεχω

Αλλο η ρετρομανια αλλο αυτη η μανια για καταθλιψη...

Σορι αν ξενερωνω μερικους... #)
 
Πίσω
Μπλουζα