Και εγένετω PS3 slim!

Το αρθρο μπαζει. Παρουσιαζει αφενος τα πραγματα για το slim πιο θετικα απο οτι η ιδια η Σονυ και αφετερου το 360 να καταναλωνει 187W οταν το τροφοδοτικο του ειναι 150W και η actual καταναλωση 100W. :)
 
Το διορθώσανε, τώρα δείχνει 106 Watt για το 360. Και προς τιμήν τους αφήσανε το λάθος να υπάρχει με strikethrough.

Εσύ τους τράβηξες το αυτί ή η ίδια η "μαμά"; :p
 
Ενώ τα πληρωμένα άρθρα υπέρ του 360 (που παρεπιμπτόντως ακόμα και τώρα χαλάει σαν τρελό) δεν μπάζουν ε; :p :p :D :D
 
Ακριβώς. Εγώ πήρα το PS2 slim όταν πήγε 100 ευρώ
Πιο φτηνά το πήρα εγώ. 70 ευρώ με 2 χειριστήρια και 4 games καινούργιο. (Με cheat: είχα και μιά αναβάθμιση κινητού, και την έκανα PS2 slim :D )
 
#!@$!@

105 ευρώ το πήρα εγώ με original controller και memory card.

Ακόμα και έτσι, κακή επένδυση αποδείχτηκε. Παραμένει σφραγισμένο. :p
 
Eμενα το καινουργιο δεν μου αρεσει!Αν καποιος πουλαει το παλιο ευχαριστως του το αγοραζω!
 
Υπάρχει ακόμα στα μαγαζιά, ίδια τιμή με το καινούριο και με extra games free. Αγόρασε ένα, προφταίνεις ακόμα. :)
 
χεχε thanks θα το ψαξω λιγο.Παντως συμφωνω απολυτα με τον Spartan X.Το slim ειναι πολυ προχειρουδουλεια(σε εξωτερικη εμφανιση)καμια σχεση με το παλιο!
 
Eγω αγορασα το PS3 σημερα.Πηγα να αγορασω το Red Faction για το xbox 360 και βρεθηκα με το PS3 προσφορα 2 χειριστηρια με 2 games και πηρα και το Red Faction που ηθελα αλλα για PS3,τωρα ειναι προσφορα η "κανονικη" εκδοση φανταστειτε ηταν το τελευταιο κομματι στα ραφια.
 
Godfather15.jpg


Vago προδωσες τη φαμιλια?

χαχαχα! μεγιες!
 
Don't worry Vaggos...

Έχεις μπει στο πρόγραμμα προστασίας... :D

picture.php


Καλορίζικοοοο!!!! Great choice mate!!!!
 
Wally ποτε δεν θα προδωνα την φαμιλια,για ενα βασικο λογο, Master Chief rules this machine.

godfather.jpg


Να εισαι καλα σε ευχαριστω :D

DINO είπε:
Don't worry Vaggos...Έχεις μπει στο πρόγραμμα προστασίας... :D

picture.php


Καλορίζικοοοο!!!! Great choice mate!!!!
PS3 Sony Swat team :D :D Thanks Dino!! να εισαι καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
#!@$!@105 ευρώ το πήρα εγώ με original controller και memory card.
Και μένα 140 έκανε, αλλά μέ την αναβάθμιση του κινητού γλίτωσα 70. :cool:

Ακόμα και έτσι, κακή επένδυση αποδείχτηκε. Παραμένει σφραγισμένο.
Και μένα άπαιχτο είναι. Τουλάχιστον το έχω βγάλει από το κουτί του. :) Αλλά έχω αγοράσει memory card, και είναι στην Αθήνα. (Άσε που θέλω να πάω να το chipάρω εκεί, γιατί εδώ στην Έδεσσα, δεν βλέπω φώς :) )
 
pooky(1) είπε:
Sorry για το double post. Αλλά τα νέα για το slim PS3 έρχονται συνεχώς.
Εδώ θα δείτε ένα συγκριτικό κατανάλωσης ανάμεσα στο νέο μοντέλο και το πρώτο των 60gb που βγήκε πριν από καιρό.

Δεν λεει ομως για το 40αρι. Mε 65nm επεξεργαστη, σχεδον δεν ακουγεται ο ανεμιστηρας του απο αποσταση 10 εκατοστων! Και θα ελεγα οτι οσες φορες το ακουμπησα για να δω αν εχει ζεσταθει, τιποτα. Μονο ζεστο αερα απο πισω και τιποτε αλλο! Αραγε μονο στο δικο μου να συμβαινει αυτο; Δεν εχω κανενα λογο να γραψω παραμυθια. Απλα ειναι η αληθεια.
 
τελικά ανάμεσα σε Slim και αρχικό μοντέλο τι προτείνετε?ποιο είναι το πιο σταθερό?
 
Slim. Τουλάχιστον αυτό θα διάλεγα εγώ. Δεν μου άρεσε ποτέ οποιοδήποτε μηχάνημα κάνει δαχτυλιές με το παραμικρό και γενικά με τα glossy μηχανάκια δεν τα πάω καλά.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν πήρα Toshiba laptop.

Πάντοτε η νεώτερη τεχνολογία μου άρεσε περισσότερο. Είμαι σίγουρος, επίσης, ότι το slim bluray που φοράει το slim PS3 θα είναι περισσότερο αξιόπιστο από το παλιό.
 
και θα ψηνεται περισσοτερο...
 
Όχι απαραίτητα. Λιγότερα νανόμετρα, λιγότερη θερμότητα. ;)

Ήδη η κατανάλωση του υποτίθεται ότι είναι σημαντικά χαμηλότερη από του παλιού μοντέλου.

Το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται επομένως από το αν μειώσανε περισσότερο την θερμότητα ή τον χώρο... :)
 
Και ποσο κοντά θα είναι τα πράγματα μεταξύ τους, γιατι θερμότητα δεν βγαζει μόνο ο επεξεργαστής αλλα όλα τα υποσυστήματα.
 
Πίσω
Μπλουζα