Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

:crazy: που στο καλό βρέθηκε το ελικόπτερο εκεί μέσα;
 
Φίλε rigardie......Τι είσαι;;;::animeek:
 
είναι photo του κώστα θωκταρίδη απο ένα άλλο site προφανός το H/c έχει πέσει στην θάλασσα
 
όπως και αυτή

p7271514cu6.jpg
 
Εντυπωσιακή φωτογραφία...κανένα στοιχείο δεν υπάρχει? μάρκα φωτογραφικής ρυθμίσεις κλπ
 
δυστυχώς δεν έχω χρόνο να δω όλες τις φωτο του thread (είναι τεράστιο!), αλλά τώρα που το βρήκα θα το΄τσεκάρω τακτικά!

rigardie πολύ εντυπωσιακές φωτογραφίες! εγώ ούτε το κεφάλι μου δε βάζω κάτω από το νερό..

ορίστε και η μοναδική φωτογραφία που έχω βγάλει και μ'αρέσει πολύ:

thierrylake.jpg
 
για δείτε αυτό μήπως ενδιαφέρει τα πιτσιρίκια σας

Είστε 8–16 ετών και σας αρέσει η φωτογραφία; H Euroscience σε συνεργασία με το British Council, το BHMAScience, υπό την αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς, διοργανώνει φωτογραφικός διαγωνισμός με θέμα την επιστήμη. Ίσως να είστε εσείς ο μεγάλος νικητής!

Οι φωτογραφίες μπορεί να απεικονίζουν τις φυσικές διεργασίες, την επιστήμη και τεχνολογία στην καθημερινή ζωή, την αναζήτηση της αλήθειας, το επιστημονικό πείραμα, τα εργαλεία μάθησης και έρευνας κατά τη διάρκεια των αιώνων, το διάστημα, το περιβάλλον, τη γενετική, κτλ.

Η συμμετοχή μπορεί να είναι ατομική ή ομαδική.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ

Μπορείτε να υποβάλλετε από 1 ως 5 ψηφιακές φωτογραφίες στη διεύθυνση. Υποβολή μέχρι 30/1/08:

Euroscience

ΤΘ 3125

102 10 Αθήνα
 
Πωπω! Τελειες ολες οι φωτογραφιες!
 
miko63 αυτό είναι ένα πολύ καλό νέο μπράβο θα αρχίσω δουλειά!!!
 
Πορεία προς το ιερό κελί της Παναγίας Πορταίτησας..Άγιο Ορος..

4021cd0946.jpg


Φωτογραφική μηχανή Sony 3.2 MP

Ρυθμίσεις Auto

Επεξεργασία Photoshop CS3
 
akmakas είπε:
miko63 αυτό είναι ένα πολύ καλό νέο μπράβο θα αρχίσω δουλειά!!!
ειδικά αμα έχετε πιτσιρικια μπορείτε να τα βοηθήσετε και να στείλετε φωτος. οι φωτογραφίες που θα διακριθούν θα εκθεθούν στο Ίδρυμα Μείζονος ΕΛληνισμού! Αντε στείλτε και τα παιδιά του φόρουμ θα πάρουν μπόνους στην αξιολόγηση :eek:
 
akmakas, καταπληκτική η φωτογραφία σου!! κατανυκτική και μυστηριώδης η ατμόσφαιρα που δημιούργησες!
 
Ευχαριστώ crimson για τα καλά σου λόγια και η δικιά σου φώτο δεν πάει πίσω!
 
akmakas είπε:
Πορεία προς το ιερό κελί της Παναγίας Πορταίτησας..Άγιο Ορος..
4021cd0946.jpg


Φωτογραφική μηχανή Sony 3.2 MP

Ρυθμίσεις Auto

Επεξεργασία Photoshop CS3
οι πυλες του ανεξηγητου:eek::eek: :diablotin: :diablotin: :D :D
 
Ως συνήθως, όχι καλλιτεχνικές φωτογραφίες αλλά τουλάχιστο έχουν ενδιαφέρον. Δεν σας πειράζει έτσι; :D

Κοιτώντας από το δεύτερο καταφύγιο το πρώτο, στα όρη Βαρδούσια στα 2.175 μέτρα υψόμετρο. Απιστεύτη θέα. Κρίμα που η φωτογραφίες δεν μπορούν αν δώσουν αυτήν την εκπληκτική αίσθηση κοιτώντας τον ορίζοντα από ψηλά. Επίσης προτείνεται για μονοήμερη εκδρομή για τους φυσιολάτρες που δεν έχουν πάει. Ωραία διαδρομή (με πολλές στροφές) μέσα στο πράσινο μέχρι το χωρίο του Αθανάσιου Διάκου και μετά χωματόδρομος μέχρι τα καταφύγια. Απο το χωριό και μετά θέλει τζίπ ή ψηλό αυτοκίνητο και πολύ προσοχή (η αλλιώς ένας πολύ καλός λόγος να καταστρέψετε το ιχ σας και να πάρετε άλλο).

Φωτογραφική μιά παλιά αναλογική Nikon μοντέλο μου διαφεύγει.

2002099158852062945_rs.jpg


Άσχετο αλλά μιά που το βρήκα είπα να σας το δείξω. Ένα μάντις - αν δεν κάνω λάθος αλογάκι της παναγίας το λένε εδώ. Δεν είναι τρισχαριτωμένο; :D Δεν φάνηκε να του καίγεται καρφί που κόντευα να ακουμπήσω τον φακό της φωτογραφικής επάνω του και έτσι μου έκανε την χάρη να ποζάρει για μένα.

Φωτογραφική Sony H5 6mpixel.

2002038672385648039_rs.jpg


Αυτή η φωτογραφία είμαι σίγουρος πως θα την λατρέψουν οι γύναικες του φόρουμ. :D Διδυμότειχο επίσκεψη σε μιά σπηλιά. Μπαίνω πρώτος και μετά από μερικά μέτρα σταματώ στο απόλυτο σκοτάδι περιμένωντας τα μάτια μου να συνηθίσουν. Ακού θόρυβο σαν νερό. Α ωραία λέω θα έχει και κανένα ποταμάκι παραμέσα. Τραβάω μια φωτογραφία στην τύχη με το φλάς. Εκει κατάλαβα πως δεν ήταν νερό αλλά τα τσιρίγματα των εκατωντάδων νυχτερίδων που μόλις είχα ταράξει την υσηχία τους. Σίγουρα δεν περίμεναν μουσαφιρέους εκείνη τη μέρα. Μιλάμε για ΠΟΛΥ νυχτερίδα!

Φωτογραφική Sony H5 6mpixel.

2002069323710028576_rs.jpg
 
:eek:...telonie..την τρίτη φωτογραφία σου να την πας σε κάποια έκθεση είναι απίστευτη!!!!
 
Λίμνη Πλαστήρα - Καλύβια Πεζούλας















 
ήρα, μ'αρέσουν πολύ η δεύτερη και η τελευταία φωτογραφία! :)

δεν ξέρω αν το "παιχνίδι" με τους καθρέφτες θεωρείται καλλιτεχνικό, αλλά εμένα μ'αρεσε το αποτέλεσμα!

DSC00802.jpg


DSC00803.jpg


EDIT: σόρρυ για το μέγεθος, το παλιοphotobucket μου έχει σπάσει τα νεύρα από χθες! γκρρρ...
 
αυτά είναι...

"όταν το κορίτσι σου παραμένει η μούσα σου"...

:)

(γιατί μόνο οι 2 τελευταίες? Οι κοτούλες μέσα στο χιονιά πάνε πίσω?) :p
 
Πίσω
Μπλουζα