Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

MamaMyrto είπε:
Ρετρομαμάδες εν δράση....!!!
Τι να μας πουν τώρα βρε Ήρα???

Υπάρχουν πιο καλιτεχνικές φωτογραφίες ...απ'αυτές που χαμογελάει χαρούμενο το ΑΣΤΕΡΙ μας????

Να τον χαίρεσαι και να συνεχίζεις να τον φωτογραφίζεις σε όλο και σπουδαιότερες στιγμές της ζωής του για πολλά πολλά χρόνια!!!

(Ρετρομπαμπάδες δεν σας ξέχασα .. αλλά η Ήρα εκδηλώνεται και δείχνει παράφορα ερωτευμένη οπότε της αξίζει το ιδιέταιρο σχόλιο.... )

και λίγα λες!!! Μπακλαβά γωνία κονόμησε όποια μου τον πάρει στο μέλλον!!

:)

MamaΜyrto, σ ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια!!
 
Αν το παιδί κληρονομήσει και τα δικά σου γούστα στα λαϊκά ακούσματα, θα έχεις πραγματικά αγγίξει το τέλειο.

Ελπίζω από τώρα να του δείχνεις το σωστό δρόμο, αυτό που οδηγεί στα καλά ξενυχτάδικα δηλαδή. Πρέπει να τονίσω ότι οι πραγματικοί κίνδυνοι είναι αλλού, εκεί που δεν τους περιμένεις και όχι εκεί που η απαίδευτη, χαζοπληροφορημένη και μειντιόπληκτη μάζα πιστεύει.

Sorry για το off topic.
 


Άντε να ποστάρω κι εγώ εδώ, αλλά με τη φωτογραφία δεν τα πάω καθόλου καλά.

Ακτή Σάννυ, Χαλκιδική μια υπέροχη μέρα του Ιουλίου.

Κλίκ πάνω στη φωτό για full size. (56K warning)
 
pooky είπε:
Αν το παιδί κληρονομήσει και τα δικά σου γούστα στα λαϊκά ακούσματα, θα έχεις πραγματικά αγγίξει το τέλειο.
Ελπίζω από τώρα να του δείχνεις το σωστό δρόμο, αυτό που οδηγεί στα καλά ξενυχτάδικα δηλαδή. Πρέπει να τονίσω ότι οι πραγματικοί κίνδυνοι είναι αλλού, εκεί που δεν τους περιμένεις και όχι εκεί που η απαίδευτη, χαζοπληροφορημένη και μειντιόπληκτη μάζα πιστεύει.

Sorry για το off topic.
ό,τι μπορώ κάνω!! Προς το παρόν μόνο Μetallica και Σπύρο Ζαγοραίο αντέχει!! :D
 
Ήρα είπε:
ό,τι μπορώ κάνω!! Προς το παρόν μόνο Μetallica και Σπύρο Ζαγοραίο αντέχει!! :D
Καλά πας...κι εμείς κάπως έτσι δεν ξεκινήσαμε και φτάσαμε στο "ένα τεφαρίκι αμάν και νάτο" ?
 
Η παρακάτω φωτογραφίες είναι από μια πρόσφατη κατάδυση (το μοντέλο είναι ο γράφων,ενώ η φωτογράφος είναι στο στάδιο της εκπαίδευσης στην υποβρυχια φωτογραφία)

pa231499editedwm6.jpg


pb220167editedwc9.jpg
 
Ωραιος ο rigardie:thumbup: :thumbup: :thumbup: το λιγοτερο εντυπωσιακες οι foto σου φιλε :)
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σου rigardie!!!!
 
Εδώ μια χθεσινή ετοιμάζω και μια ναυγιοκατάδυση οπότε θα έχουμε καλύτερες φωτο

pa231501edited1dg7.jpg
 
Εντυπωσιακές και πολύ ιδιαίτερες οι φώτο σου rigardie!!! :thumbup:
 
Αυτό το μήνα και για τις πρώτες 15 μέρες του Δεκεμβρίου ο Κρόνος θα βρίσκετε κοντά στην σελήνη και συγκεκριμένα στο επάνω δεξιό μέρος της..Ένα μικρό αστεράκι με το μάτι όμως με ένα τηλεσκόπιο βλέπεις αυτό!

Κρόνος 2/12/07

600fe21310.jpg


Τηλεσκόπιο:Skywatcher dob 8"


Προσοφθάλμιο:Hyperion 3.5mm



Camera:Samsung digital cam recording in Mpg4 capture frame


 


Σελήνη 2/12/07



Στην μισή της φάση βλέπεις ξεκάθαρα πράγματα...

42e06d0616.jpg



Τηλεσκόπιο:Skywatcher dob 8"



Προσοφθάλμιο:Hyperion 3.5mm



Camera:Samsung digital cam recording in Mpg4 capture frame


 


Ξερω ότι αυτές οι φωτογραφίες δεν είναι καλλιτεχνικές αλλά πιστεύω πως έχουν αρκετό ενδιαφέρον..
 
Πραγματικά εντυπωσιακές φωτογραφίες! Ο Κρόνος δεν φένεται καθαρότερα υποθέτω σωστά;
 
Ασφαλώς και φαίνεται.Με το μάτι το βλέπεις πεντακάθαρα αλλά εγώ έκανα κάτι πρόχειρο.Έβαλα την κάμερα στον φακό χύμα και έπρεπε να κουνώ το τηλεσκόπιο συνεχώς για να μπορώ να κρατήσω τον Κρόνο στο κέντρο (λόγο της κινήσεως της γης)θα έλεγα πάλι καλά.......
 
οχι εγω νομιζω οτι εχουν πολυυυυυυυ ενδιαφερον δεν βλεπω τετοιες καθε μερα ευγε λοιπον!!
 
akmaka! :eek: Μας έστειλες όλους κανονικά με τις απίστευτες φωτογραφίες σου!!!! Περιμένω και συνέχεια!!!
 
Πανοραμική Φωτογραφία Λίμνης Νικολάου Πλαστήρα,Καρδίτσα

Μη με ρωτάτε λεπτομέρειες φίλος την τράβηξε.

 
Πανέμορφη φωτογραφία,όπως και το τοπίο άλλωστε.Σ'ευχαριστούμε supersonic! :)
 
supersonic είπε:
Πανοραμική Φωτογραφία Λίμνης Νικολάου Πλαστήρα,ΚαρδίτσαΜη με ρωτάτε λεπτομέρειες φίλος την τράβηξε.


wow

εκεί θα είμαι σε λίγες μέρες!! Θα φέρω και γω υλικό από εκεί!!!

;)
 
Πίσω
Μπλουζα