Καλλιτεχνικές Φωτογραφίες...

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Ξεκινώ αυτό το thread με σκοπό να μοιραστούμε τις αγαπημένες μας φωτογραφίες… Όσοι από εσάς ασχολείστε με την φωτογραφία, σίγουρα θα έχετε κάποια που θα την θεωρείτε καλλιτεχνική….Ξεκινώ εγώ με τέσσερης από τις μερικές που διαθέτω!!! Δεν είμαι φωτογράφος,δεν έχω πολλές γνώσεις,απλά ασχολούμαι όταν βρώ τη ευκαιρία!!

Πρώτη φωτογραφία και ένα χτύπημα χρησιμοποιώντας το πολύ δυνατό macro της συσκευής

oly3pg0.jpg


Olympus SP500UZ

Αυτή η φωτογραφία τραβήχτηκε στο άγιο όρος…Η μοναδική καλή φωτογραφία από μια απαράδεκτη φωτογραφική!

jagyb3.jpg


Jaga 6MP με Interplation 3.2 πραγματικά

Αυτή η φώτο τραβήχτηκε με χειροκίνητες ρυθμίσεις και μην σας ξεγελάει η απλότητα της εικόνας είναι πολύ δύσκολη……….

olyip3.jpg


Olympus SP500UZ

Αυτή η φώτο χτυπήθηκε χρησιμοποιόντας χειροκίνητες ρυθμίσεις και το πολύ δυνατό macro της συσκευής

oly1kt4.jpg


Olympus SP500UZ
 
Χμμμ

πως μπορώ να ποστάρω εικόνες μου με το εισάγετε εικόνα μου βγάζει ότι πρέπει να βάλω Link http:// και λοιπά

εγώ τις έχω στο σκληρό δίσκο μου

παρακαλώ βοηθήστε με
 
Ακμάκα, κανόνισε στην επόμενη ρετρο-συνάντηση,

να είσαι παρόν !

Θα σε χρίσουμε ΕΠΙΤΙΜΟ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ της ομάδας !
 
Dominion είπε:
Χμμμπως μπορώ να ποστάρω εικόνες μου με το εισάγετε εικόνα μου βγάζει ότι πρέπει να βάλω Link http:// και λοιπά

εγώ τις έχω στο σκληρό δίσκο μου

παρακαλώ βοηθήστε με
τις ανεβάζεις από το σκληρό σου στο http://www.imageshack.us/ (είναι hosting)

και μετά βήμα βήμα κάνεις ότι σου λέει εκεί. Δεν είναι τίποτα. Αν δεν καταλάβεις πες να σ ενημερώσω με π μ
 
Dominion Φιλαράκο περιμένω φωτογραφίες σου............

exetlaios Μακάρι.....αλλά με αυτή την αποσταση........... :(
 
Αυτή την φανταστική φωτογραφία της σελήνης πως την έβγαλες; Παιδεύομαι χρόνια να κατορθώσω κάτι τέτοιο. Μόνο τον φωτεινό δίσκο βγάζω.
 
Shock, εσύ την τράβηξες αυτήν την φωτό ;
 
Ναι. Κάπου εδώ έχω και την EULA:cool:.
 
Mε σεβασμό στο bandwidth (δικό σας και δικό μου) αφού έτσι κι αλλιώς είναι σκαναρισμένες φωτό (με το "βαρβάτο" scanner μου). Άλλωστε, δεν έχω το ταλέντο και ας έχω τα εργαλεία (Nikon F70), όμως είπα να συνεισφέρω και εγώ στο post του φίλου μου.

Το φως ανάμεσα στα φύλλα είναι πάντα ένα ωραίο θέαμα.

ambulightbetweenuz6.jpg


Να αποτυπώνεις τα ανθρώπινα συναισθήματα, έστω μέσα από μία οθόνη.

ambuhad2winkk6.jpg


ambuwinnerto4.jpg
 
Άψογος ambu. Ωραίο το δάσος.
 
φωτο με αργη ταχυτητα , resized και ανευ retouch

aou0.jpg


cia7.jpg


ejx1.jpg


bna8.jpg
 
Σε ευχαριστώ φίλε Shock. Είδες όμως πως βοηθάει η φύση, ακόμα και έναν ατάλαντο σαν και εμένα;

Η καλύτερη φωτό είναι η αμέσως επόμενη που τράβηξα στο ίδιο ακριβώς μέρος. Δείχνει την "μικρή μου αγάπη" στην ηλικία των 11 μηνών περίπου, να είναι στο καρότσι της και να "παίζει φλογέρα" για πρώτη φορά με ένα κόκκαλο από παϊδάκι. Όπως κατάλαβες οι τελευταίες 2.000 περίπου φωτογραφίες έχουν ως θέμα την μικρή και μερικές είναι πολύ όμορφες. Θα ήθελα πολύ να δείτε κάποιες από αυτές και εσείς, όμως δεν θέλω να ανεβάσω φωτογραφίες της στο διαδίκτυο. Από κοντά ίσως.

Πολύ όμορφες φωτό και από τους τρεις σας... κακώς ανέβασα τις δικές μου.
 
shock είπε:
Ναι. Κάπου εδώ έχω και την EULA:cool:.
Μας πέθανες....το καλύτερο της ημέρας :D :D :D :D :D

Nice photo too!!

@akmakas

Πολύ καλές φώτο. Keep up the good work

@Ambu_Dare

Η φώτο με το δέντρο είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή. Κακώς είσαι μετριόφρων :p

@Wally

Που σε είχανε κρυμμένο εσένα γιατρέ μου?
 
Φωτογραφία τραβηγμένη με ψηφιακή βιντεοκάμερα Sony DCR-TRV33E.

Μακρινή και με zoom από το κέντρο του ναού.

Μαδρίτη - Ισπανία

dsc00562dg3.jpg


Τα μαύρα ορθογώνια που εξέχουν μπροστά από το βιτρό,

είναι οι σωλήνες από το πελώριο εκκλησιαστικό όργανο.
 
LadyHawke... Για να φωτογραφίσεις την σελήνη θα πρέπει να έχεις φωτογραφική με χειροκίνητες ρυθμίσεις…Καλύτερα είναι μια ψηφιακή για να βλέπεις αν τα κατάφερες η όχι.. Τρίποδας όπως λέει ο shock..Βάζεις την ταχύτητα του διαφράγματος 5 δευτρόλεπτα κλείστρο ανοιχτό και απαραίτητα φιλμ 400αρι το ISO που λένε!

Ambu_dare... πολύ εντυπωσιακές φώτο σου..Φανταστικές!!!!! Το παράθυρο με τι κάμερα το έβγαλές?πολύ καθαρή

Wally...Οι φωτογραφίες σου είναι όνειρο...Με ποια μηχανή?

Shock... Και γ..ώ της φωτογραφίες..Απίστευτη!!!!!!
 
Λοιπόν συνεχίζω με άλλες τρεις φωτογραφίες..

Αυτή τραβήχτηκε στην Μυτιλήνη σε ένα κατεστραμμένο τούρκικο τζαμί

sss132ey5.jpg


Jaga 6MP με Interplation 3.2 πραγματικά

Αυτή τραβήχτηκε στην παραλία κοντά στην περιοχή κρήνης Θεσσαλονίκης.

Ναυτικός όμιλος Άγιος Νικόλαος

diafora157oz8.jpg


Jaga 6MP με Interplation 3.2 πραγματικά

Αυτή είναι μια αγαπημένη από το Άγιο Όρος..

ibiron1016pi7.jpg


Jaga 6MP με Interplation 3.2 πραγματικά

Οι φωτογραφίες έχουν πολύ θόρυβο.. Δυστυχώς τραβήχτηκαν με κακή φωτογραφική
 
Α/Μ φωτό τραβηγμένη πριν από 15 χρόνια περίπου με μία Practica BMS σε manual έκθεση.

Από τις αγαπημένες μου. Κυρίως γιατί είναι σε χύμα φιλμ, το οποίο εμφάνισα μόνος μου και βέβαια εκτύπωσα επίσης μόνος μου σε φωτογραφικό χαρτί. Σε όλα τα στάδια η αγωνία στην κορυφή. Έβαλα τις σωστές ποσότητες από τα χημικά; Θα εμφανιστεί σωστά η φωτογραφία; Πως θα είναι; Πως θα δείχνει στο χαρτί;

Πρώτες ερασιτεχνικές προσπάθειες στον σκοτεινό θάλαμο. Πάντως στο χαρτί δείχνει πιο όμορφη.

Ρέθυμνο 1992;

amburethymnoxq2.jpg


Αργότερα η ίδια φωτό έγινε και πίνακας με μολύβι και κάρβουνο.

Σήμερα, αγνοήται η τύχη του.
 
Ambu διακρίνω μεράκι στη δουλειά οσυ.

Συγχαρητήρια παιδιά σε όλους. Εξαίρετες δουλειες

@akmakas. Τι jaga ti τανγα εσύ και με σκέτο film σκοτώνεις.
 
Πίσω
Μπλουζα