Καλλιτεχνικές φωτογραφίες ηθοποιών

Ακριβώς το ίδιο ήρθα εδώ κάτω να γράψω. Μια σκουρόμαλλη Στυλιανοπούλου θα έμοιαζε με το Μιχαλόπουλο πιο πολύ από τον Μιχαλόπουλο της προηγούμενης σελίδας.

Πάντως εγώ δεν νομίζω ότι είναι εξ ορισμού φάουλ στους άντρες. Αν είναι το κατάλληλο μαλλί (υπάκουο) με την κατάλληλη φάτσα από κάτω (Μιχαλόπουλος) μπορεί να είναι ωραίο. Εκτός αν μου φαίνεται έτσι γιατί και το μαλλί μου και η φάτσα μου πολύ απέχουν (και απείχαν όταν ήμουν νέος) από τα αντίστοιχα του Μιχαλόπουλου και η σύγκριση είναι εναντίον μου.
 
O Μιχαλόπουλος ήταν πάντα η μεγάλη μου φαντασίωση. Αλλά αυτή η κρεπαρισμένη καούκα μου καθόταν στο στομάχι σα κακοψημένο μελομακράρονο.
 
Υποθετω πως ο Ηλιας Λογοθετης πηγε για φωτογραφιση με το που σηκωθηκε απ' τον υπνο.
 
Υποθετω πως ο Ηλιας Λογοθετης πηγε για φωτογραφιση με το που σηκωθηκε απ' τον υπνο.

Σε αντίθεση με τον Μελη (δεν ξέρω που τονίζεται) που πήγε κατ'ευθείαν από το κομμωτήρι.

Ο Μιχαλάκος εδώ δεν θυμίζει τον Αντωνόπουλο;
 
Του κυρίου Μελή (*) το μαλλί μου θυμίζει βούρτσα για ξαράχνιασμα
1599741336991.png

(*) ή Μέλη, αλλά η τονισμένη παραλήγουσα μου χάλαγε την εσωτερική ομοιοκαταληξία :p
 
Ναι συνήθως η Λάσκαρη είναι αγνώριστη, και εδώ είναι στην απαίσια φάση της περμανάντ. Πως τα κάναμε αυτά τα λάθη οι γυναίκες;
Κι όχι μόνο με την περμανάντ. Εκείνη τη δεκαετία του 70 (και τα πρώτα 80s) που πέρασε σχεδόν όλη χωρίς φρύδια πού την βάζεις; Η Λάσκαρη στη φωτό έχει για φρύδι μια γραμμή 0.5mm σαν τους μαρκαδόρους για τα cd.
 
Κι όχι μόνο με την περμανάντ. Εκείνη τη δεκαετία του 70 (και τα πρώτα 80s) που πέρασε σχεδόν όλη χωρίς φρύδια πού την βάζεις; Η Λάσκαρη στη φωτό έχει για φρύδι μια γραμμή 0.5mm σαν τους μαρκαδόρους για τα cd.
Συμφωνω για το ανυπαρκτο φρυδι, αλλα και σημερα με τις χοντρες φρυδαρες που ειναι στη μοδα με πιανει αηδια. Και δεν ακολουθουν καν τις σωστες γραμμες. Μεγαλο θεμα για να αναλυθει, αλλα το αναφερω μια που το' φερε η κουβεντα.
Γενικα, αν ειμαστε ερμαια της οποιας μοδας και δεν εξεταζουμε αν αυτο που κυκλοφορει ειναι ωραιο και αν μας παει, τοτε ειμαστε ολοι αξιοι της μοιρας μας.
Εβλεπα πριν απο λιγο καιρο πασιγνωστη μελαχρινη Ελληνιδα παρουσιαστρια σε ενα βιντεο στο ΥΤ. Φορουσε κατι φρικαλεα γυαλια ορασεως, οχι επειδη ειχε προβλημα στα ματια, αλλα επειδη αυτο θελει η γελοια μοδα που επικρατει. Συν τοι αλλοις, ειχε αφησει το καθε φρυδι δυο δαχτυλα παχος.
Της εγραψα πως ειναι φτυστη η Μαρια η ασχημη και μου διεγραψε το σχολιο σε 20 λεπτα.
Ναι, εγω εφταιγα που το' γραψα. Οχι αυτη που ειναι μοσχαρι.
 
Η Βαρβάρα Μερτυρη που βλέπουμε πιο πάνω είναι κόρη της ηθοποιού Αθήνας Μερτύρη, της γνωστής " άσχημης " του ελληνικού σινεμά ( που ήταν συνομήλική της Αλίκης και της Τζένης στο περίπου αν κ έδειχνε μεγαλύτερη). Η Βαρβάρα ηθοποιός και η ίδια και χορεύτρια, τα τελευταία χρόνια ασχολείται επιτυχημένα με τη θεατρική παραγωγή
(Και αυτό είναι το χιλιοστό μου σχόλιο στο φόρουμ :beer: )
 
Οι Ντούζηδες είχαν καμμιά σχέση μεταξύ τους;
 
Πίσω
Μπλουζα