Καλως σας βρηκα,νεα καμπινα και απο εμενα

Σοκοροταινία με καμπύλη όπως είναι το t-molding δεν έχω δει και πολύ αμφιβάλω αν υπάρχει με καμπύλη. Κοίτα σε καταστήματα ξυλείας για 18mm.

Το pandora από το εξωτερικό το αγόρασες;
 
Θα βάλεις CRT τηλεόραση χαμηλής ανάλυσης στην καμπίνα? Η κάποια παλιά οθόνη από παλιό arcade?

Αν είναι να βάλεις σύγχρονη τηλεόραση μέσα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις pandora και να έχεις κακό emulation κλπ. Καλύτερα να βάλεις ένα παλιό PC.
 
Σοκοροταινία με καμπύλη όπως είναι το t-molding δεν έχω δει και πολύ αμφιβάλω αν υπάρχει με καμπύλη. Κοίτα σε καταστήματα ξυλείας για 18mm.

Το pandora από το εξωτερικό το αγόρασες;
Όχι ο άνθρωπος που έχει τις καμπίνες θα μου το φτιάξει ,αν το έφτιαχνα μόνος δεν θα έβαζα jamma .
Σοκοροταινια πλαστική με κουρμπα έχει ήδη η καμπίνα γιαυτο και ρωτάω που θα βρω .
 
Θα βάλεις CRT τηλεόραση χαμηλής ανάλυσης στην καμπίνα? Η κάποια παλιά οθόνη από παλιό arcade?

Αν είναι να βάλεις σύγχρονη τηλεόραση μέσα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις pandora και να έχεις κακό emulation κλπ. Καλύτερα να βάλεις ένα παλιό PC.
Αν κοιτάξεις το νήμα από την αρχή θα δεις ότι αγόρασα δυο καμπίνες επειδή τις βρίσκω σε καλή τιμή ,αυτή που θα φτιάξω θα τρέχει LaunchBox θα έχει μια τηλεόραση 40 ιντσών που ελπίζω να περιστρέφεται και να είναι αφής ,την άλλην την αγόρασα για εφεδρεία αλλά προέκυψε να είναι με monitor και jamma Pandora’s box 9d
 
Χρόνια πολλά σε όλους,όλο αυτό το διάστημα έκανα πειραματισμους με τα frond end αλλά έφτιαχνα και το πληκτρολόγιο 9342F22F-87B4-4F65-866C-591837670953.jpeg
Ευκολότερο μου φάνηκε το LaunchBox όπου αγόρασα και την άδεια ,αλλά ομορφότερο μακράν είναι το hyperspin.
 
Ετσι απο περιέργεια, μπορεις να μας δωσεις τις διαστασεις;

Τα μαυρα στρογγυλά τι ειναι;
 
93χ40 διαστάσεις ,τα μαύρα στρογγυλά είναι ποτηροθηκες αγορασμένες από eBay
 
Δηλαδη ειναι περιπου στις ιδιες διαστασεις με το control panel του TMNT: Turtles in Time που ηταν για τεσσερεις παικτες!

Και αν δεν ηταν ηδη αρκετα επικο, οι ποτηροθηκες το κανουν θρυλικο! :headbang::gun::armed::headbangdude::headbangdude::ylsuper:

mini-tmnt-turtles-time-arcade-machine_1_f692b1053fdea5e1c93a32212afa35e6.jpg
 
Δεν το είχα υπόψιν ,απλά έβγαλα σε πατρόν τις διαστάσεις με βάση την οθόνη που θα βάλω και με βάση το σκεπτικό ότι θα είναι για δυο παίχτες οι οποίοι θα έχουν 8 κουμπιά έκαστος ενώ ο πρώτος παίχτης θα μπορεί να παίξει και με τα δυο χέρια . Όποτε τα μωβ και τα πράσινα πλήκτρα είναι συνδεδεμένα στις ιδιες υποδοχες σε ενα iPac 4
 
Καλησπέρα παιδιά ,για controller έβαλα το iPac αλλά δυσκολεύομαι λίγο σε μερικά παιχνίδια στο steam όπου επειδή τα windows το βλέπουν σαν keyboard δεν λειτουργούν .Ξέρει κανείς την λύση ;
 
Mια καλυτερη υλοποιηση θα ηταν σαν αυτο που δειχνει παρακατω στο βιντεο με την τηλεοραση στον τοιχο που και αισθητικα ειναι καλυτερα ετσι αλλα και για τα ματια που θα εχουν πιο μεγαλη αποσταση απο την 40 ιντσων οθονη ωστε να μην φερει σε πολλους δυσφορια (αν παιζουν και αλλοι) η πολυ κοντινη αποσταση οταν θα παιζουν με τον μοχλο.

 
Καλημέρα σε όλους ,τελικά αν πατήσεις ταυτόχρονα δυο κουμπιά το iPac αλλάζει από keyboard σε xinput και πάλι πίσω ,όποτε σε παιχνίδια στα windows μπορείς να θέσεις τα κουμπιά σαν να είναι χειριστήριο του Xbox,βέβαια δεν μπορείς να έχεις δυο Xbox χειριστήρια με ένα usb
 
Καλησπέρα παιδιά αντί για μόνιτορ έβαλα μια 40αρα τηλεόραση ,υπάρχει τρόπος να ξυπνάει από stand by όταν ανοίγει ο υπολογιστής ; Προς το παρόν ανοίγω τον υπολογιστή και μετά ανοίγω και την τηλεόραση από το τηλεχειριστήριο της
 
Σε ευχαριστώ φίλε μου ,θα το ψάξω και στο ευρωπαϊκό αμαζον και θα ενημερώσω ,αγόρασα ένα Nintendo wii κοψοχρονιά και πειραματιζομαι με τα χειριστήρια του στο pc ,αγοράζοντας λοιπόν μια aftermarket sensor bar usb
Μπορείς να βάλεις τα χειριστήρια στον υπολογιστή και να παίξεις τα παιχνίδια όπως είναι φτιαγμένα να παιχτούν ,επίσης μπορείς να παίξεις shooting games στο mame αλλά και στις υπόλοιπες Πλατφόρμες ,μπορείς Επίσης να χρησιμοποιήσεις τα χειριστήρια σαν wireless mouse .
 
Καλησπέρα παιδιά ,για controller έβαλα το iPac αλλά δυσκολεύομαι λίγο σε μερικά παιχνίδια στο steam όπου επειδή τα windows το βλέπουν σαν keyboard δεν λειτουργούν .Ξέρει κανείς την λύση ;
Joy2Key
 
καλησπερα παιδια ,μολισ ηρθε το ir frame που κανει την τηλεοραση αφης αλλα δεν εχει σωστες αναλογιες,ημαρτον με τουσ κινεζους.Αν και θα προσπαθησω να το επιστρεψω ξερει κανεις πως γινεται καλιμπραρισμα?
η τηλεοραση μου ειναι αυτη https://www.panasonic.com/gr/consumer/tv/4k-uhd-tv/tx-40hx830e.specs.html
και το frame αυτο.Βλεπει κανεις που εγινε το λαθος?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Από ότι λέει ο κινέζος η 40 άρα τηλεόραση που έχω έχει διαφορετικές αναλογίες και γιαυτο δεν λειτουργεί σωστά ,δεν βλέπω να βγάζω άκρη με το θέμα αλλά θα το ξανά κοιτάξω .Γνωρίζει κάποιος πως λεγόταν τα παιχνιδια αφής που παίζαμε πρόσφατα ;εγώ τα είχα πετύχει στο mall στη Αθήνα και είχαν πολλά παιχνίδια μέσα ,περισσότερο μου άρεσαν μερικά με ερωτήσεις αλλά και το mahjong .
 
Για να συνεισφέρω στον μονόλογο να πω ότι σε γειτονικό φόρουμ μου απάντησαν ότι ονομάζεται photo play ,γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να αγοράσω από κάπου το software η αν είναι ελεύθερο ;9E489AC9-CFCF-4D0C-98DD-7E1A6074F395.jpeg
 
Καλησπέρα παιδιά αντί για μόνιτορ έβαλα μια 40αρα τηλεόραση ,υπάρχει τρόπος να ξυπνάει από stand by όταν ανοίγει ο υπολογιστής ; Προς το παρόν ανοίγω τον υπολογιστή και μετά ανοίγω και την τηλεόραση από το τηλεχειριστήριο της
Δες εδώ σχετικά με το HDMI-CEC, https://www.linuxuprising.com/2019/07/raspberry-pi-power-on-off-tv-connected.html

Θεωρητικά, όταν επανέρχεται /ανοιγεις τον υπολογιστή, θα εκτελεις μια εντολή, για να ανοίγει και η τηλεοραση.
 
Πίσω
Μπλουζα