Καλωσόρισμα!

Γειά και από μας :D

Ας μπούμε και στο πνεύμα των ημερων με την κατάλληλη τουρτίτσα

83660.jpg
 
Καλώς σας βρίσκω εδώ στο retromaniax !!! Είμαι πολύ - πολύ χαρούμενος που, επιτέλους, μπορώ να ποστάρω στο καταπληκτικό φόρουμ σας ....

Ονομάζομαι Κώστας και, από ηλικιακής απόψεως, κοντεύω να "σαρανταρίσω" .... Όσα πράγματα θυμάμαι από τα παιδικά /εφηβικά μου χρόνια, από κάθε "πτυχή" της τόοοτε ζωής μου, θα είναι χαρά μου να τα μοιραστώ μαζί σας .... Άλλωστε, θεωρώ την προσφορά του Retromaniax κάτι παραπάνω από "πολύτιμη" : σαν "κιβωτό της μνήμης μας" ένα πράγμα ... κάποια πράγματα που είδαμε, που ζήσαμε, που "μας σημάδεψαν", που θυμόμστε από παλιά κλπ κλπ, είναι καλό που υπάρχουν εδώ "φυλαγμένα", κυρίως για να μην τα ξεχάσουμε εμείς οι ίδιοι, αλλά και για να τα βρουν οι επόμενες γενιές ....

Γι' αυτό, επαναλαμβάνω, είναι ιδιαίτερη η χαρά μου που έγινα μέλος της "διαδικτυακής παρέας" σας ....

Ήδη "έπιασα" τις θεματικές ενότητες που αφορούν την τηλεόραση !!! Σιγά - σιγά, όμως, θα προχωρήσω και στις υπόλοιπες ενότητες, όπου θα "καταθέσω" κι εκεί τις μνήμες μου, τις απόψεις μου κλπ κλπ .... Βέβαια είναι τόοοσο πολλά τα θέματα του Retromaniax που ... θέλουν το χρόνο τους !!! Οπότε, το "ταξίδι" προβλέπεται μεγάλο και, φυσικά, συναρπαστικό ......
 
Καλώς Ήρθες στο forum μας και από εδώ, φίλε Rinus Cesar και πολύ χαιρόμαστε με την συμμετοχή σου στο "Μέρες Τηλεόρασης" και με τις αναμνήσεις που μοιράζεσαι μαζί μας! Να είσαι καλά!
 
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα bernard.c ....

Θέλω, επίσης, να συμπληρώσω [ολίγον .... οφφτόπικ] ότι εδώ στο Retromaniax .... με έχουνε "πορώσει άγρια" τα αβατάρ σας !!! Τα περισσότερα από αυτά είναι ... άπαιχτα, φορτωμένα με ένα σωρό αναμνήσεις : Τι εξώφυλλα αγαπημένων χεβιμεταλλάδικων δίσκων απ' τα 80ς .... τι φωτογραφία της Μαρίας Αλιφέρη .... τι ο παππούς της Χάιντι .... τι ο "Σαγόνιας", ο "άσπονδος εχθρός" του Τζέημς Μποντ .... Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να βάλω κι εγώ ένα ανάλογο αβατάρ ....
 
Κ εγώ καινούρια στο forum,που το διαβάζω εδώ κ κανα χρόνο κ αποφάσισα επιτέλους να εγγραφώ!

Αδημονώ να ξεθάψω αναμνήσεις κ να θυμηθώ όσα έχω ξεχάσει!!!
 
καλησπέρα παιδιά, χαίρομαι που ήρθα στην παρέα σας!
 
Καλως τα παιζάκια :baby2: .
 
Καλησπερα παιδια.. Ψαχνοντας για εικονες απο παλια παιδικα στο google σας βρηκα και χαρηκα πολυ που υπαρχει ενα τετοιο φορουμ :)
 
Καλώς ήρθες. Ορίστε και το γλυκάκι

normal_1254297436.JPG
 
ω ευχαριστω!! προλαβαινετε ολοι να φατε απο μια κουταλια πριν το περιλαβω :D
 
Γεια σας.

Πολυ ομορφος χωρος για τον ελευθερο χρονο μας και τις ανησυχιες μας.

Καλως σας βρηκα.
 
Καλώς όρισες και καλά ποστ
 
NOOB ALERT!

Νέο αίμα και εδώ :animeek:

Καλώς σας βρήκα! Έψαχνα για μια ιστορία (λαϊκό παραμύθι για την ακρίβεια) απο κάποιο Ανθολόγιο Δημοτικού και βρέθηκα εδώ.

~Αγγελική~

:p
 
Καλώς σας βρήκα (με καθυστέρηση!)

Σήμερα συνειδητοποίησα ότι δεν έχω γράψει σ'αυτό το thread για να σας ευχαριστήσω για το φόρουμ που έχετε δημιουργήσει...

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χαίρομαι που έχω ανακαλύψει οτι υπάρχουν κι άλλοι με τους οποίους μπορώ να μιλήσω για τα αγαπημένα μου θέματα και να:

1) μη με περνάνε για τρελό

2) μη με λένε κολλημένο

3) μη μου λένε "τι κάθεσαι και ασχολείσαι μ'αυτά πάει περάσανε"

4) μη με λένε αναδρομικό (ενώ δεν είμαι είμαι υπέρ της νέας τεχνολογίας αλλά να μην ξεχνάμε κι από που ξεκινήσαμε

5) μη μου λένε την κλασσική έκφραση " Ρε δε πας να βρεις καμιά γκόμενα καλύτερα;" (Ναι το έχω ακούσει κι αυτό)

Συγγνώμη που δε χαιρέτησα νωρίτερα αλλά με συνεπήρε τόσο πολύ το φόρουμ που άρχισα κατευθείαν τα πόστ (Να δω πως θα κάνω κανένα thread κιόλας γιατί ότι έχω προσπαθήσει να ξεκινήσω ΗΔΗ υπάρχει!)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!! :)
 
(cutlaroc ρωτάνε το δωμάτιό σου στο Δαφνί, δίπλα από το δικό μου να το δώσουν ή θα επιστρέψεις; :p :p )

Καλώς ήρθες και "επίσημα".

Alert: Πριν γραφτώ εδώ 5 χρόνια πριν, είχα μόνο ένα pc. Τώρα έχω αμέτρητες κονσόλες, παλιές και καινούργιες, 2 σταθερά και 3 φορητά. Το GRM βλάπτει σοβαρά τη τσέπη.

Έχω όμως και κάτι άλλο: Αληθινά άτομα και φίλους, άρα αληθινό θησαυρό. Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά πολύ σύντομα!!!!
 
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα pooky(1) !!! (Αλήθεια το (1) τι σημαίνει; απ'το rename είναι η προέλευση του ;)

Πές τους οτι θα επιστρέψω θα γλυτώσω και την οικονομική κρίση αφού θα την περνάω τσάμπα εκεί μέσα!!! loooooooool)

Alert back : Το έχω καταλάβει αυτό (περί τσέπης) αλλά το έχω δει και λίγο αλλιώς...Απ το να σπαταλάω τα χρήματα σε ανούσια πράγματα καλύτερα να τα σπαταλάω εκεί και να γουστάρω κιόλας πιστεύω οτι νιώθεις το ίδιο και συ...

Και γω θα χαρώ να τα πούμε από κοντά και μάλιστα βρήκα τον τρόπο , θα ανοίξω thread για συνάντηση για καφέ! Παααααααααω!!!! :)
 
cutlaroc είπε:
(Αλήθεια το (1) τι σημαίνει; απ'το rename είναι η προέλευση του ;)
Το pooky ειναι ενας μονοδιάστατος πίνακας με κλώνους του εν λόγω ατόμου. Το (0) τα'παιξε και τώρα χρησιμοποιεί το (1) :p
 
Πίσω
Μπλουζα