Καλύτερη Κονσόλα 6ης Γενιάς

Καλύτερη Κονσόλα 6ης Γενιάς

  • Microsoft XBOX

    Ψηφοφορίες: 1 14,3%
  • Nintendo Gamecube

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Dreamcast

    Ψηφοφορίες: 3 42,9%
  • Sony Playstation 2

    Ψηφοφορίες: 3 42,9%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    7
κυβακι και τα μυαλα στα καγκελα...mario , metroid, paper mario , zelda, resident evil, eternall darkness, baten kaitos τι κι αλλα???
 
Μακράν το πιο εύκολο poll...

Να σας δείξω πως φαίνονται οι επιλογές στα μάτια μου, να δω αν καταλάβατε τι ψήφισα... :D

Προβολή συνημμένου 468
 
Τί λέει εκεί; Καλύτερη ή πιο αγαπημένη; Αυτή που τα κάνει όλα (άμα λάχει ψήνει και καφέ) ή αυτή που έλιωσα επάνω της περισσότερο από όλες; Αυτή με τις γραφικάρες ή αυτή με τις παιχνιδάρες; Xμ... MultifragingIdoeverythingmachine ή Plainandsimplebbestshootinggamesevermachine? Τί στο καλό αυτό το φόρουμ δεν έχει ανακαλύψει ακόμη την δυνατότητα πολλαπλών ψήφων στα δημοψηφίσματα; :D
 
Τί στο καλό αυτό το φόρουμ δεν έχει ανακαλύψει ακόμη την δυνατότητα πολλαπλών ψήφων στα δημοψηφίσματα;
Την αποφεύγουμε διακριτικά :biglaugh:

Όσον αφορά την δεύτερη ψήφο μου πάντως (αν είχα), σίγουρα θα πήγαινε στο XBOX καθώς έχει δυνατότητες που δεν απαντώνται ούτε στις σημερινές κονσόλες. :thumbup:
 
telonio είπε:
Τωρα αμα ψηφίσω το cube επειδή έχω πορωθεί με το mario kart πειράζει; :D
Ο pooky σίγουρα ΔΕΝ θα ψηφίσει το dreamcast! :D
Και ναι, το Dreamcast μόλις πήρε τη δική μου ψήφο.

Για κονσόλα 7ης γενιάς πάντως, Wii και πάλι Wii. Τo Mario Cart σκίζει!!!!!
 
Ψάχνουμε για τον δεύτερο ήδη....
 
keeper7k είπε:
Όσον αφορά την δεύτερη ψήφο μου πάντως (αν είχα), σίγουρα θα πήγαινε στο XBOX καθώς έχει δυνατότητες που δεν απαντώνται ούτε στις σημερινές κονσόλες. :thumbup:
+1

Έτσι κι αλλιώς στα μάτια μου, πάντα το πρώτο XBOX ήταν κατά κάποιο τρόπο το Dreamcast 2 που ποτέ δεν έβγαλε η Sega, ειδικά όσο σκέφτομαι πόσα παιχνίδια διαμάντια έβγαλε η SEGA στη συγκεκριμένη κονσόλα, αλλά και το πόσο μοιάζουν τα χειριστήρια των δύο κονσολών μεταξύ τους... (το χειριστήριο του ΧΒΟΧ γίνεται δεύτερη φύση σε όλους όσοι είναι εξοικειωμένοι με το χειριστήριο του DC...)
 
Για εμενα ουτε κανε θεμα δεν τιθεται.... Ποιοτικα καλυτερο σιγουρα το XBOX, αλλα το θεμα ειναι οτι τα πραγματικα ΚΑΛΑ παιχνιδια στο XBOX ηταν λιγα... Σε αντιθεση με το φοβερο και τρομερο PS2 το οποιο περασε μια φορα, και κατ΄εμε δεν προκειται να ξαναπερασει ομοια του κονσολα.... Παιχνιδαρες, παιχνιδαρες παιχνιδαρες.... Ετσι απλα...... ΜΑΚΡΑΝ η πιο αγαπημενη κονσολα που εχει εμφανιστει! Ο ψηφος ΔΑΓΚΩΤΟΣ στο PS2.
 
6-6-6-16....

Το poll "κατέληξε" να θυμίζει αυτή την ώρα timings από DDR μνήμες !!! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Οι "7" που ψήφισαν το Cube είναι όντως 7; :D :D
 
Οχι βεβαια - απλα εχω "βαρια" ψηφο και πιανει για 6 - ο 7ος θα εκανε λαθος.

Αποριας αξιο ειναι βεβαια πως η "καλυτερη" κονσολα της 6ης γενιας (κατα το poll μας) πουλησε λιγοτερες απο τις μισες μοναδες που πουλησε πχ το "σαπιοκυβακι" (κατα Wally) - μηπως το poll θα ηταν προτιμωτερο να ρωταει - "Ποια ειναι η καλυτερη κονσολα 6ης γενιας που δεν αγορασατε ποτε και για λογους που ουτε εσεις ξερετε ? ή που δεν θελετε να μας πειτε ? "
 
Ωπα,εκανες λαθακι.

To DC ειχε σχεδον τις μισες πωλησεις απο τις αντιστοιχες του ΧΒΟΧ

με χειροτερο marketing,

με πολεμο απο ΕΑ κτλ

ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ COMMERCIAL LIFESPAN!

~11.000.000+ units σε ουσιαστικα 2,5 χρονια δεν ειναι λιγο
 
Ποιος μιλησε για το XBOX ?......το DC ειχε τις μισες πωλησεις απο το Cube και απλα αναρωτιεμαι γιατι ΟΛΟΙ τωρα το θεωρουν την καλυτερη κονσολα της γενιας αυτης αλλα δεν το αγορασαν ποτε....γιατι αν το ειχαν αγορασει θα ειχε τριπλασιες πωλησεις απο το Cube πχ.
 
Το Cube το χαριζαν στα ραφια μεχρι το 2006. ->21.000.000

Το DC εσβησε commercially το 2001. ->11.000.000+
 
Το χαριζαν ??? χαχαχαχαχαααα

Καλα καλα - ακομα και τωρα κοστιζει πιο ακριβα απο οταν βγηκε...ελεεος αδερφε...

Ομως γιατι μου γραφεις παλι (με νουμερα) αυτο που σου εχω πει 2 φορες μεχρι τωρα - οτι το DC πουλησε τα μισα απο το Cube - δεν καταλαβαινω.
 
ΕΛΕΟΣ!

To DC κυκλοφορησε για 2 χρονια.ΑΚΑ 6 εκατομυρια πωλησεις το χρονο.

Το Cube κυκλοφορησε για 6 χρονια.ΑΚΑ 3.5 εκατομυρια πωλησεις το χρονο.
 
Ααα γιαυτο το γραψες ? LoL

Φυσικα δεν εξεταζεις ποιες χρονιες πουλησε τι ε ? Αν πχ δουμε οτι το PS3 την πρωτη του χρονια δεν πουλησε τιποτα - τι συμπερασμα θα βγαζαμε για την δευτερη ?

Δεν στεκουν αυτα φιλε μου Wally.

To θεμα που εθεσα εξ αρχης ηταν απλο - υπαρχει μια μεγαλη μεριδα σημερινων ρετρομανιακων που δεν αγορασαν ποτε DC στα χρονια που κυκλοφορουσε αλλα σημερα ειναι πεπεισμενοι οτι ηταν η καλυτερη κονσολα της γενιας της.

Και μη μου πεις οτι δεν υπηρχε ικανοποιητικο stock την Ελλαδα ? Ακομα και πριν 2 χρονια εβρισκες στην Αθηνα καινουρια DC απο εγχωριο oldstock.
 
Mα πουλησε καλα!

Τα 11.000.000 ειναι για τα 2 χρονια.Δεν ξερουμε τι εφυγε μετα.

Τα 21.000.000 του Cube ειναι μεχρι Mαρτιο 2008!

Οσοι δεν το πηραν οταν βγηκε απλα ΕΧΑΣΑΝ!
 
Με αυτά που λέτε τι συμπέρασμα πρέπει να βγάλουμε για τις πωλήσεις του PS2?

Ξέρει κανένας νούμερο?
 
Shock είπε:
Με αυτά που λέτε τι συμπέρασμα πρέπει να βγάλουμε για τις πωλήσεις του PS2?Ξέρει κανένας νούμερο?
PS2 120 εκατομυρια (μεχρι Sep 20, 2007) και 4 εκατομυρια μεσα στο 2008
 
Πίσω
Μπλουζα