Καλύτερη ΤV για σύνδεση Αmiga 500;

divined είπε:
Αυτό όμως με την προτίμηση LG TV δεν το κατάλαβα. Οι άλλες δλδ 60Hz TV τι διαφορετικό έχουν;.
Διότι απλούστατα για LG δεν έχει αναφερθεί καμία περίπτωση μέχρι στιγμής που δεν παίζει το RGB2SCART καλώδιο,αντίθετα με Philips,Samsung,Sony και Sharp... ;)
 
συγνώμη ρε παιδιά για το off topic αλλά ρε Μάνο η υπογραφή σου είναι απο αλλο πλανήτη αχαχχαχαχαχαχα.. η Ανιτα μου θυμίζει αυτους πριν πολλά χρόνια έβγαζαν στα τσίρκο ανθρώποις με προβλήματα και τα κονομαγαν .. έλεος
 
Amigos είπε:
συγνώμη ρε παιδιά για το off topic η Ανιτα μου θυμίζει αυτους πριν πολλά χρόνια έβγαζαν στα τσίρκο ανθρώποις με προβλήματα και τα κονομαγαν .. έλεος
που τους βρίσκουν αυτούς ρε, μόνοι τους έρχονται η τους ψάχνουν?

όλα για τη κονόμα λέμε
 
Shinobi είπε:
που τους βρίσκουν αυτούς ρε, μόνοι τους έρχονται η τους ψάχνουν? όλα για τη κονόμα λέμε
Ποιους απο ολους? Τους τρελους, τα νουμερα, ή τους χαζους? Γιατι, και απο τις 3 κατηγοριες υπαρχουν αφθονοι! ;)
 
και για να ξανα επανελθουμε στο θεμα εχτες αγορασα την LG M227WD-PZ h η οποια ειναι αψογη ουτε scandoubleers ουτε τιποτα και συνδεω οποτε θελω ειτε την 1200 η την 500 και τελος.. οποτε και στο γραφειο μου δουλευει μεγαλοπρεπως ξανα και παλι η AMIGA οχι μονο στον σαλονι με την 32 αρα..

οποτε μπορεσω θελω να ανεβασω φωτογραφιες..αυτα!
 
Ωραίος!

Τελικά η LG είναι μάλλον η πιο σίγουρη λύση στο θέμα αυτό...
 
Εμένα πρόσφατα πέρασε από τα χέρια μου ένα LG M2262D που φοράει αντίστοιχο panel και μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε αρκετά (όχι με Amiga, αλλά με κάποιες παλιότερες κονσόλες).


georarg
, η δική σου έχει ψηφιακό tuner MPEG 2/4; Γιατί αν διαβάζω καλά τα specs στο internet, μάλλον αυτή είναι η μόνη σημαντική διαφορά. Και με την έλευση της ψηφιακής τηλεόρασης προ των πυλών, μάλλον καλό είναι να αγοράζεις με τον παράγοντα αυτό υπ'όψιν. Έτσι και αλλιώς παραπλήσιο κόστος έχουν αυτά τα 2 μοντέλα, γιατί σε 2 χρόνια να πρέπει να χώσεις επιπλέον λεφτά για εξωτερικό ψηφιακό tuner;
 
Γιατρέ εξαρτάται αν τον ενδιαφέρει το θέμα "τηλεόραση" ή όχι.

Γενικά η λύση μιας μικρής LG είναι η καλύτερη. Η δική μου είναι η M1994D, έχει ανάλυση 1680 Χ 1050 και είναι 19''. Σε dreamcast, PS2 και Cube δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Η Amiga 500 είναι ο μόνος υπολογιστής που είναι συνδεδεμένος πάνω της και τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά.

Τώρα γιατί ήταν 19 και όχι κάποια μεγαλύτερη. Διότι, απλά, όταν την βρίσκεις 150 ευρώ από το Πλαίσιο καινούργια φυσικά, τη χτυπάς και λες και ευχαριστώ. Βέβαια οι προδιαγραφές έκαναν λόγο για 1440 Χ 900 ανάλυση, ενώ είναι 1680 Χ 1050, κάτι που δεν με χάλασε καθόλου.

Τώρα για tuner, δεν έχω καν συνδέσει κεραία, αν είναι MPEG 4 ή 2 βαριέμαι ακόμα και να το googlάρω, ούτε που πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ποτέ σαν tv.
 
Εγω πηρα αυτο εδω το καλωδιο (διαβασα ολο το thread!)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250585943233&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Τωρα εαν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο αυτο του Pontium δεν ξερω ... ελπιζω να κανει την δουλεια του ομως. Η Amiga 1200 θα συνδεθει πανω σε ενα LG (32LG5600 το μοντελο) 32αρι full hd ... ειδομεν
 
Πιστεύω μια χαρά θα την κάνει τη δουλειά του!
 
Μια χαρά θα είσαι.

Daytime Dreamer πόσο τη πήρες τη τηλεορασούλα; (τρόπος του λέγειν το υποκοριστικό.... )

Η Amiga μου σήμερα μαζί με το Wii και το Dreamcast μετακόμισαν σε νέο χώρο, οπότε και σκέφτομαι μια 32άρα dedicated για το 360 μου που θα παραμείνει στο παλιό μου computer room. Έχεις συνδέσει άλλη κονσόλα πάνω της να δεις ποιότητα;
 
Maddog το αν έχει ψηφιακό tuner MPEG 2/4 λιγο με νοιαζει δεν την πηρα για να βλεπω tv!!!
 
Πίσω
Μπλουζα