Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

οκ φαίνεσαι.

Κάτι που θα άλλαζα είναι τα extra κουμπιά για esc, pause, tab κλπ Θα τα έβαζα πιο μικρά και όχι κανονικά arcade buttons.
 
καμια αλλη γνωμη?

Σημερα παρελαβα και τα πρωτα ξυλα!

https://www.dropbox.com/sc/q9mo0hf25jbuaxz/_KoGPCLc_j

αρχείο λήψης3.jpg

Ακολουθει ασταρωμα και βαβιμο με ρολο. Τα ξυλα μετα μεταξυ τους πως ειναι ο καλυτερος τροπος για να ενωθουν? με καρφια ? βιδες? κολα? κατι αλλο?

αρχείο λήψης1.jpg

αρχείο λήψης2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ λέω βίδες ΚΑΙ κόλλα.

Εκτός αν έχεις σοβαρή επαγγελματική δουλειά στις βίδες που είναι το πιο καλό για να λύνει κιόλας αν χρειαστεί.
 
Συμφωνώ με NLS.

Εγω εβαλα κολλα και βιδες - δεν εχω σκοπο να το λυσω.
 
Ότι είπαν τα παιδιά παραπάνω. Τώρα αν θες βάλε και καμιά καβίλια _________________4d148449ace72.jpg για περισσότερη ενίσχυση.

Να προσέχεις όμως την ώρα που βιδώνεις. Πριν βάλεις τη βίδα κάνε μια μικρή τρύπα με μια λεπτή αρίδα για να μην σου σκίσει το ξύλο κατά το βίδωμα.
 
Ρε συ Κάμπια με τόσες τεχνικές γνώσεις (και στα ονόματα "της πιάτσας" των υλικών κλπ.) δεν με πείθεις ως "άσχετη που απλώς ασχολήθηκε".

Δεν μπορεί κάτι παίζει, μπαμπάς που είναι ξυλουργός; Τι; Για πες.

:)
 
NLS είπε:
Ρε συ Κάμπια με τόσες τεχνικές γνώσεις (και στα ονόματα "της πιάτσας" των υλικών κλπ.) δεν με πείθεις ως "άσχετη που απλώς ασχολήθηκε".Δεν μπορεί κάτι παίζει, μπαμπάς που είναι ξυλουργός; Τι; Για πες.

:)
NLS απλά μου αρέσουν οι κατασκευές και φτιάχνοντας, ψάχνω και μαθαίνω. Τιποτα παραπάνω :)
 
παιδια να ρωτησω κατι μιας και φτιαχνω την 3η καμπινα μου ....

αυτη η ασημενια λωρίδα στις ακρες που επενδύει το mdf πως την ζηταω και που μπορω να την βρω?

https://postimg.org/image/7w21q4mph/

maxresdefault.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λέγεται t-molding και δύσκολα να βρεις εδώ. Κοιτάς από εξωτερικό αλλά θέλει ρούτερ για να τη βάλεις. Άλλη λύση είναι να βάλεις αυτοκόλλητη ταινία επιπλοποιίας
 
καταλαβα , δηλαδη και να το βρω , δεν θα μπορω να το τοποθετησω γιατι αυτο το router που λες δεν ξερω καν τι ειναι...
 
Θες κάτι τέτοιο

Βάλε αυτοκόλλητη ταινία επιπλοποιίας και είσαι μια χαρά (και πιο φτηνα :) )

slot%20cutter%20and%20mdf.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα