Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

λιγο off topic, αλλα μπορει να μας πει καποιος την ιστορια των arcades, international αλλα και ελληνικη αγορα?

ετσι,για να μαθαινουμε για αυτο που αγαπαμε..
 
viking4a είπε:
λιγο off topic, αλλα μπορει να μας πει καποιος την ιστορια των arcades, international αλλα και ελληνικη αγορα?ετσι,για να μαθαινουμε για αυτο που αγαπαμε..
Φιλαρακι μου αυτο δεν μπορει να γραφτει σε ενα απλο post.Aν πχ και μιλαω για μενα καθομουνα να γραψω κατι τετοιο θα εγραφα καμια βδομαδα.
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι μου αυτο δεν μπορει να γραφτει σε ενα απλο post.Aν πχ και μιλαω για μενα καθομουνα να γραψω κατι τετοιο θα εγραφα καμια βδομαδα.
εχεις δικιο metalpaoki..aardvark ευχαριστω φιλε..
 
μετά..από 2-3 χρόνια που είχα πάρει τα υλικά...μόλις σχεδόν τελείωσα την καμπίνα και ήδη παίζει..και ήδη κάνω βελτιώσεις και ξεκινάω τη δεύτερη. Η πρώτη παρόλο που έριξα άπειρο διάβασμα..δεν έγινε όπως θα ήθελα ή όπως είχα φανταστεί..στο θέμα φινίρισμα εννοώ.Θα την παρουσιάσω μόλις τελειώσω αν και δεν είναι κάτι διαφορετικό. Το μεγαλύτερο πρόβλημα μου όμως είναι το θέμα γείωση. Τι κάνουμε για γείωση; Λίγο να βάλεις χέρι μέσα ενω δουλεύει και θα σε τινάξει λίγο. Χθές έβαλα και τον ενισχυτή 5w και εχω τρελόόόό θόρυβο στα ηχεία, είναι σπαστικότατος. Καμιά ιδέα;;; http://www.arcadeshop.de/Audio-Video-Audio-Amplifier-stereo_767.html
 
Γεια σας παιδιά, μετά από σκέψη και επειδή μου άρεσε η ιδέα με το Barrel Kong project που είχε ποστάρει ο φίλος Nemo αποφάσισα να το κατασκευάσω αλλά με μερικές αλλαγές ''προς το καλύτερο'' που έχω στο μυαλό μου, στις παρακάτω φωτογραφίες σας δείχνω το βαρέλι που έχω πάρει και περιμένει για να δεχθεί τις αλλαγές που θα το μετατρέψουν σε arcade barrel kong, σε λίγες μέρες περιμένω να έρθουν τα πράγματα που έχω παραγγείλει για την καρδιά του και μόλις αρχίσει να παίρνει μορφή θα βάλω ξανά φωτογραφίες.

Προβολή συνημμένου 87475Προβολή συνημμένου 87476Προβολή συνημμένου 87477

DSC01318.jpg

DSC01320.jpg

DSC01329.jpg
 
Ανυπομονώ να δω την μεταμόρφωσή του σε καμπίνα.

bastef2 αν θες να κάνεις ένα νέο θέμα με τα στάδια της κατασκευής ώστε να μην χαθούν ανάμεσα στις τόσες σελίδες που έχει φτάσει το θέμα.
 
Bastef τέλειο σαν project και πολύ ξεχωριστό. Καλή αρχή από εμένα!
 
Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια, φίλε Kambia το έχω υπ' όψιν μου να το κάνω αυτό που λες, μόλις προχωρήσει λίγο το project και έχω ορισμένες φωτογραφίες παρά πάνω από τα στάδια κατασκευής τότε θα φτιάξω ένα νέο θέμα που θα δείχνω και θα εξηγώ το κάθε βήμα, τώρα προς το παρών περιμένω να παραλάβω τα υλικά για την κατασκευή του.
 
Ωραία. Εν αναμονή του νέου θέματος λοιπόν. BTW τι ύψος έχει το βαρέλι?

Υγ. Όποτε διαβάζω αυτό το θέμα θέλω να φτιάξω και άλλη καμπίνα!

Υγ2. Φίλη Κambia :D
 
bastef2 είπε:
Γεια σας παιδιά, μετά από σκέψη και επειδή μου άρεσε η ιδέα με το Barrel Kong project που είχε ποστάρει ο φίλος Nemo αποφάσισα να το κατασκευάσω αλλά με μερικές αλλαγές ''προς το καλύτερο'' που έχω στο μυαλό μου, στις παρακάτω φωτογραφίες σας δείχνω το βαρέλι που έχω πάρει και περιμένει για να δεχθεί τις αλλαγές που θα το μετατρέψουν σε arcade barrel kong, σε λίγες μέρες περιμένω να έρθουν τα πράγματα που έχω παραγγείλει για την καρδιά του και μόλις αρχίσει να παίρνει μορφή θα βάλω ξανά φωτογραφίες.

Προβολή συνημμένου 87475Προβολή συνημμένου 87476Προβολή συνημμένου 87477

Πω!! Τρελα λεμε!! Ανυπομονω να δω!!!

Υ.Γ. Η δικη μου καμπινα ειναι στο assembly stage :)

Eχω τελειωσει και το ασταρωμα και συναρμολογω! Σιγα σιγα..
 
Γεια σου φίλη Κambia:)

το ύψος του βαρελιού είναι 95 εκατοστά.

Φίλε GregoryGR βάλε και εσυ καμιά φωτογραφία να δούμε και το δικό σου καμπινάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bastef2 είπε:
Γεια σου φίλη Κambia:)το ύψος του βαρελιού είναι 95 εκατοστά.

Φίλε GregoryGR βάλε και εσυ καμιά φωτογραφία να δούμε και το δικό σου καμπινάκι.
Eχω βαλει αρκετες στις προηγουμενες σελιδες. :D

Θα σας κρατησω σε αγωνια και θα βαλω μολις τελειωσει!!! :cool:
 
Κατασκευαστής Καμπίνων Arcade

Καλησπέρα. Με αφορμή αυτό το topic του forum σας όπου βλέπω ότι πολλοί κατασκευάζετε καμπίνες θα ήθελα να πω το εξής.

Αναζητώ κάποιον που να κατασκευάζει καμπίνες Arcade.

Παρακαλώ στείλτε μου PM για περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καμπινες arcades manος

μανο καλησπερα σχετικα με το ενδιαφερον σου για καμπινες υπαρχει μεγαλο στοκ εαν θελεις παρε με τλ.στο 2610 226847 πατρα νικος αποψε μεχρι τις 11 βραδυ αλλιως αυριο το πρωι μετα τις 10 ευχαριστω.
 
Παιδια τις καλησπέρες μου

Πραγματικα τέλειες οι κατασκευές σας.

Εχω μπει και εγω στο τρυπακι τωρα τελευταία για την κατασκευή μιας καμπίνας πάντα σε πλήρες μεγεθος

Είμαι απο Κυπρο και σκεπτόμενος το γεγονος να κατασκευασω μια απο την αρχή, μου ηρθε φλασια πως υπάρχουν στο νησι παλια λουνα παρκ που εχουν κλείσει αλλά εχουν ακομα τις καμπινες τους κάπου παρατημενες

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ειμαι ευγνωμων (Ψαχνω βασικά την καμπίνα γυμνη ή με το μονιτορ της)

Υπάρχει στη Λεμεσο ένα παλιο λουνα παρκ, rivoli-tivoli-vivoli δεν θυμαμαι το ονομα, αλλά έχει παρατημένες αρκετες καμπινες στο χωρο του

[edit] έμμεση αγγελία [/edit]

Περιμένω νεα

Φιλικα παιδια

(Ελπιζω να βρω κατι διαφορετικα από οτι με βλεπω παω για μεγαλη κατασκευη στα σκαρια)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς ήρθες!

Μια μικρή επέμβαση στο ποστ σου - επειδή απαγορεύονται οι αγγελίες αγοράς / πώλησης στο φόρουμ, αφαίρεσα μια επίμαχη και παρεξηγήσιμη φράση!....

Όποιος γνωρίζει κάτι, λογικά θα επικοινωνήσει μαζί σου μέσω πμ (για να αποφύγουμε και τη διαφήμιση!)
 
καλημερα παιδια!συγχαρητηρια σε ολους για την τελεια δουλεια που εχετε κανει!ειχα ασχοληθει πριν κανα 2χρονια με τις καμπινες αλλα δεν καταφερα να κανω τιποτα!θελω πολυ να αποκτησω μια και εγω αλλα να την φτιαξω μονος μου δεν παιζει!θα μπορουσε καποιος απο εσας να μου φτιαξει μια απλη δεν θελω κατι το ιδιαιτερο και ποσο θα μου κοστισει?
 
Καλησπερα μια ερωτιση δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος βεβαια.Εχω συδεσει τη Ultimarc Arcade Vga σε crt τηλεοραση κ ολλα ειναι κομπλε τα mame games τα παιζει τελεια το μονο θεμα που εχω οταν ειμαι σε περιβαλον windows τρεμοπαιζουν τα γραμματα αν γνωριζει κανενα παιδι ας μου πει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Δοκίμασε να αλλάξεις το refresh rate της οθόνης σε κάτι μεγαλύτερο και δες αν το πρόβλημα παραμένει...
 
Πίσω
Μπλουζα