Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

DREDD είπε:
Καλησπερα μια ερωτιση δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος βεβαια.Εχω συδεσει τη Ultimarc Arcade Vga σε crt τηλεοραση κ ολλα ειναι κομπλε τα mame games τα παιζει τελεια το μονο θεμα που εχω οταν ειμαι σε περιβαλον windows τρεμοπαιζουν τα γραμματα αν γνωριζει κανενα παιδι ας μου πει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Φυσικά και θα τρεμοπαίζουν τα windows,τι περίμενες?

Βάλε το frontend που χρησιμοποιείς σε standart ανάλυση 640x480
 
ΠΟυ παω κ το αλλαζω αυτο Dare?Φιλε μου Chahn κανει το ιδιο μαλλον τα frame ειναι πιστευω κγω
 
[edit] διαφήμιση [/edit] Λέει πως είναι πολύ ευκολες για ΜΑΜΕ. Αν επιτρέπεται να δώσω λινκ. Δεν έχω καμία σχέση με τον πωλητη, απλά το είδα και μου φαίνεται ενδιαφέρον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι όμως διαφήμιση! :)

Κι επειδή κατά καιρούς, έχουν περάσει άτομα από εδώ που θέλαν απλά και μόνο να πουλήσουν (για να μην πω να "γδάρουν"), αυτά πλέον τα έχουμε κόψει.

Επίσης, ένα άτομο που πουλάει τόσες καμπίνες, δεν είναι ιδιώτης - είναι επαγγελματίας πωλητής, με ό,τι κι αν αυτό συνεπάγεται.

Οποιαδήποτε άλλη απορία, μέσω πμ και φυσικά τα offtopics θα καθαριστούν! :)
 
ΘΑ το κοιταξω chahn ευχαριστω.Ναι Dare pc-xp
 
Αν δεν παίξει το utility που έδωσε ο Chan, ρίξε μια ματιά:


Διαλέγεις το υψηλότερο refresh rate (κατά πάσα πιθανότητα θα είναι τα 80-85Hz, αλλά δεν είναι ο κανόνας).

Δες αν φτιάχνει το πρόβλημα στα windows. Αν φτιάχνει, δοκίμασε να παίξεις, μήπως σου δημιουργεί πρόβλημα στο gaming.

Πες μας και το αποτέλεσμα τελικά! ;)
 
Θα ήθελα και γώ να πάρω μέρος σε αυτό το thread, μιας και έχω πλέον τελειώσει τη κατασκευή της δικής μου καμπίνας, την ονόμασα Arcade Fantasy.

ορίστε 2 φωτό απο το τελικό στάδιο της, ελπίζω να σας αρέσει:

a16zpy.jpg
a16zpy.jpg

8xpwft.jpg
8xpwft.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουκλα!!!!!

Μια ερωτηση: γιατι εβαλες "αναποδα"* μοχλους-κουμπια?

*κατα την Ελληνικη ορθοδοξη παραδοση μπλιμπλικιων
 
Wally είπε:
Κουκλα!!!!!
Μια ερωτηση: γιατι εβαλες "αναποδα"* μοχλους-κουμπια?

*κατα την Ελληνικη ορθοδοξη παραδοση μπλιμπλικιων
Το σκέφτηκα πολύ για τη θέση των μοχλών, και γώ είχα μάθει να παίζω με το μοχλό δεξιά απλά αποφάσισα να την κάνω όπως τα controllers απο όλα σχεδόν τα gaming συστήματα (με το μοχλό ή σταυρό αριστερά)...είμαι και αμφιδέξιος οπότε το συνήθισα γρήγορα.
 
Βρε παιδιά εγώ που είμαι 40+ χρονών,θυμάμαι τα παιχνίδια ότι είχαν τους μοχλούς αριστερά.

Και αυτοί που δεν βολευόντουσαν σταύρωναν τα χέρια για να παίξουν.

Επίσης τα σχέδια της συγκεκριμένης καμπίνας που τα βρήκες ?
 
jimn είπε:
Επίσης τα σχέδια της συγκεκριμένης καμπίνας που τα βρήκες ?
Πουθενά, είναι σχεδιασμένη αποκλειστικά απο εμένα, σχεδιάστηκε για να χωράει σε μία συγκεκριμένη θέση σε σοφίτα:

xlvy3t.jpg
 
Wally, ανεβασε poll...μοχλός αριστερά ή δεξιά;

[edit] Mitsakos πολύ όμορφη καμπίνα...την αδικείς εκεί που την έχεις χωμένη πάντως...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Storm η σοφίτα είναι χαμηλοτάβανη και αυτή ήταν η μόνη θέση που θα χωρούσε μία καμπίνα...έχει και παράθυρο απο πάνω άν είδες, οπότε αναγκάστηκα να την κάνω και σχετικά χαμηλή.

Είναι 141 X 60 X 80cm (Υ,Π,Β)
 
Εισαι αρχοντας και μονο που εχεις τους μοχλους απο αριστερα :thumbup: Οσο για την υπολοιπη καμπινα γενικοτερα ειναι πανεμορφη οποτε το μονο που μπορω να σε πω ειναι καλοπαικτη και να την λιωσεις.

poll για μοχλο αριστερα η δεξια υπαρχει εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?24307-%CC%EF%F7%EB%FC%F2-%E1%F1%E9%F3%F4%E5%F1%DC-%EA%EF%F5%EC%F0%E9%DC-%E4%E5%EE%E9%DC-%DE-%EC%EF%F7%EB%FC%F2-%E4%E5%EE%E9%DC-%EA%EF%F5%EC%F0%E9%DC-%E1%F1%E9%F3%F4%E5%F1%DC
 
Σευχαριστώ Metal, κάτσε να πάρω και γώ μέρος στο poll :)
 
mitsakos είναι καταπληκτική! Καλόπαικτη
 
Πάρα πολύ όμορφη και προσεγμένη! Καλόπαικτη και καλά διπλάκια!
 
Πίσω
Μπλουζα