Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

@kambia & Kompatant Ευχαριστώ :)

Τσέκαρα και σχεδόν όλες τις καμπίνες απο τα μέλη, μπορώ να πώ οτι υπάρχει πολύ μεράκι εδω μέσα...
 
@mistakos: Φιλε τρομερη και ωραια χρωματα!!!

... αλλα πιο ρετρο απ'όλα, ειναι τα σκαμπουδακια!! Τετοια ειχαν τα παλια ουφαδικα!!!! Φοβερος φιλε!!!
 
Σ'ευχαριστώ Gregory, τα σκαμπουδάκια τα αγόρασα απο εδώ για όσους ενδιαφέρονται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πανέμορφη με πολύ ωραία θέμα. Να την χαίρεσαι καλόπαιχτη.

Να ρωτήσω .... τί οθόνη έχεις βάλει; Πόσες ιντσες και αν είναι wide ή 4¨3;
 
@dkssprs Σευχαριστώ, η οθόνη είναι η LG1915S, 19 ίντσες 4:5, έχω φτιάξει και μηχανισμό για περιστροφή της σε 90 μοίρες με το πάτημα ενός κουμπιού,

Υπάρχει ποστ με όλη τη διαδικασία κατασκευής αλλα δέν ξέρω αν μου το επιτρέπει ο admin να βάλω link.
 
mitsakos είπε:
Υπάρχει ποστ με όλη τη διαδικασία κατασκευής αλλα δέν ξέρω αν μου το επιτρέπει ο admin να βάλω link.
Αν δεν υπάρχει κάτι στο λινκ που να παραβαίνει τους κανονισμούς τότε να το βάλεις άφοβα mitsako :)
 
Νομίζω πώς δέν υπάρχει κάποια παραβίαση, αλλά παρακαλώ να διαγραφεί σε διαφορετική περίπτωση.

Η διαδικασία κατασκευής βρίσκεται εδώ: http://gamewave.forumotion.com/t1022-topic
 
Εχω μεινει παγωτο! Απιστευτη κατασκευη!
 
Πραγματικά Αξιοζήλευτη!

Η περιστροφή της οθόνης ΟΛΑ τα ΛΕΦΤΑ!

Σκέτος πονοκέφαλος ο encoder που έφτιαξες. Μπράβο για την υπομονή σου. Πως και δεν επέλεξες να κάνεις hack ένα gamepad usb?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dkssprs είπε:
Πως και δεν επέλεξες να κάνεις hack ένα gamepad usb?
μου βγήκε φθηνότερο έτσι, το πληκτρολόγιο (είναι το ίδιο που βλέπεις κάτω απο την κοντρολιέρα ,είχα πάρει 2) έκανε 10 euro και μπορείς να κάνεις με μία πλακέτα 2 σέτ παιχτών...

Οντως πονοκέφαλος...δέν το ξανάκανα με τίποτα.
 
Αψογος! Καλοπαιχτη.... :beer: :beer:

Για τους δρακους που ακουμπανε ταβανι δεν ειδα σχολια....
 
Πρεπει να σου πηρε αρκετο καιρο να την τελειωσεις , ειναι εξαιρετικη κατασκευη! Kαλα το συστημα με την περιστροφη της οθονης το αφηνω ασχολιαστο... :p

Καλοριζικη και καλοπαικτη!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Ajax87 Την ξεκίνησα τέλη του 2010 σαν project χαμηλού budget, αλλα δέν τη βιαζόμουνα, βγήκε περίπου 400 ευρώ (είχα υπολογιστή).

Σ ευχαριστώ.
 
Aπο τις καλυτερες κατασκευες που εχω δει!!!Η περιστροφη με αφησε αναυδο!!!! :bow: :bow:ΑΨΟΓΟΣ!!
 
Στις μελαμινες στην ακρη εχεις βαλει ταινια μελαμινης(με το σιδερο, το κλασσικο) ή την ταινια pvc σε μηχανημα?

Πολυ καλη δουλεια παντως.
 
mitsakos είπε:
Νομίζω πώς δέν υπάρχει κάποια παραβίαση, αλλά παρακαλώ να διαγραφεί σε διαφορετική περίπτωση.Η διαδικασία κατασκευής βρίσκεται εδώ: http://gamewave.forumotion.com/t1022-topic
Τι να πρωτοσχολιασω?... :eek:

Την σχεδιαση και υλοποιηση της καμπινας?

Την σχεδιαση του απλου αλλα συναμα εντυπωσιακου artwork?

Tην κατασκευη της μαρκιζας?

Την πρωτοτυπη ιδεα με την περιστρεφομενη οθονη?

Ολα ειναι τελεια!!!!
smiley-eatdrink009.gif
"]
smiley-eatdrink009.gif
[/url]

Μπραβο ρε συ Μητσακο...Αψογος!!!!! :bow: :bow: :bow:

Καλοριζικη και καλοπαιχτη!!!! :thumbup:
 
όπως έγραψα και στο youtube, απλά έπος!!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα