Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

@grkokos: είναι ταινία μελαμίνης (σίδερου), ήθελα να βάλω T-molding αλλά δέν βρήκα σε χρώμιο για 1.6cm προφίλ...

@cutlaroc: Σ'ευχαριστώ για το comment σου το είδα, δέν μπορώ να σου απαντήσω γιατί με βάζει με το ζόρι να κάνω google+... δέ θα το πετύχει...

ευχαριστώ παιδιά είστε καλεσμένοι για διπλό...
 
Μπράβο φίλε είναι πάρα πολύ ωραία, Η περιστροφή είναι φανταστική ιδέα, καλόπαιχτη!
 
Μπραβο πάρα πολύ ωραία δουλειά φιλε!!!Να την χαίρεσαι καλόπαιχτη!
 
@bastef2 & vfr400sak: ευχαριστώ παιδιά, και τα δικά σας καμπινάκια είναι πολύ όμορφα.
 
mitsakos, ακόμη μια φορά εύγε και μπράβο και συγχαρητήρια.

Από κάθε άποψη άψογη δουλειά !
 
Ευχαριστώ Fred, μάλλον θα την εξελίξω κι άλλο, έχω μερικές ιδέες ακόμα.
 
Καλημερα σε ολους τους "τρελους",εχετε κανει φοβερη δουλεια,εχω και εγω στα αμεσα σχεδια να βρω χρηση για μια τηλεοραση και εναν ΗΥ,να εχω δηλαδη δουλεια ατελειωτη!
 
Γεια χαρά παιδιά και πάλι από εμένα, τελικά μετά από καιρό λόγο δουλειάς ξεκίνησα την κατασκευή του Barrel Kong όπως σας είχα πει και δημιούργησα και ένα νέο θέμα με τα στάδια της κατασκευής της.

Εδώ βάζω μια ενδεικτική φωτογραφία.

DSC01441.JPG

τα υπόλοιπα ''στάδια κατασκευής'' στο θέμα με όνομα: Κατασκευή Barrel of Kong Cocktail Cab

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?26607-%CA%E1%F4%E1%F3%EA%E5%F5%DE-Barrel-of-Kong-Cocktail-Cab
 
DSC00239.jpg

Σας εχω ενθετες φωτογραφιες απο την κατασκευη που ετοιμαζω,λογικα αυριο παραλαμβανω και τα joysticks-buttons :D .

DSC00235.jpg

DSC00237.jpg

DSC00238.jpg
 
Καλη συνεχεια φιλε εχεις δουλεια ακομα!!!
 
Όλα μια χαρά ως εδώ apotheker. Και όπως είπε ο Dredd έχεις δουλειά ακόμα και μπόλικη μάλιστα.

Αλλά μετά θα απολαμβάνεις :)
 
Περιμένουμε με αγωνία το τελικό αποτέλεσμα.
 
Σημερα θα παω σε καποιον να ρωτησω για αυτοκολλητα,και θα παραγγειλω και το plexiglass για οθονη και marquee,daisy chain και καλωδια για ipac2 ειναι ηδη ετοιμα.
 
Μεγαλη προοδο μπραβο βρες ενα καλο θεμα για τα αυτοκολητα να πηγαινουν στη συγκεκριμενη καμπινα εχεις πολλες επιλογες πχ Street Fighter Mortal Kombat πιστευω θα πηγαινανε γαντι ειδικα Mortal Kombat!!
 
Για θεμα μαλλον θα γινει κατι στυλ Street Fighter X Tekken,αυτο θελουν τα παιδια.
 
apotheker είπε:
Σημερα θα παω σε καποιον να ρωτησω για αυτοκολλητα,και θα παραγγειλω και το plexiglass για οθονη και marquee,daisy chain και καλωδια για ipac2 ειναι ηδη ετοιμα.
Αν μπορείς ενημέρωσε για την τιμή και την ποιότητα των αυτοκόλλητων.

Θέλω να ντύσω τα πλαϊνά της δικής μου καμπίνας και η τιμή που βρίσκω για μία επιφάνεια 1μ x 1,2μ είναι ~45 ευρώ (αυτοκόλλητο βινυλίου glossy).

Και μάλιστα δεν θα τυπωθεί ολόκληρη καθώς το πλαϊνό έχει περίεργο σχήμα (δήλ. όχι τετράγωνο).
 
Εξαρτάται από την ποιότητα του βινυλίου και των μελανιών. ?45 για πάνω από ένα τ.μ είναι κανονική τιμή, μέσες-άκρες, αλλά εξαρτάται από τις προδιαγραφές.
 
Σημερα θα΄ναι ετοιμα τα αυτοκολλητα :D .

Παρηγγειλα 1 αυτοκολλητο για control panel 70x30cm,1 για marquee 55x14 και 2 πλαϊνα περιπου 80x50,θα κοστισουν 50?.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα