Κοπή πίτας ΚΑΙ Gaming μάζωξη (όλα σε ένα!) - 20/2/2016 18:30

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Δεν είπε κανείς πως είναι και απαγορευμένο να πάμε, να παίξουν θέλουν τα παιδιά και όχι να μονάσουν στον Άθω οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι το παραπάνω σχόλιο. Όπως είχε δηλωθεί στο προηγούμενο thread από τον Wally: "Δυστυχως σε αυτο το ρυπαρο παζλ δεν πολυταιριαζουν οι κυριες-μελη διοτι θα φριξουν και θα γκρεμισουμε τα ευγενη προφιλ που χτιζουμε διαδικτυακα τοσα χρονια."Δεν χρειάζεται να είναι γραμμένα τα πάντα παντού για να εννοούνται, ούτε και είναι κακό να προτιμούν να είναι πιο μεταξύ τους η φάση καθώς απ'ότι κατάλαβα γνωρίζονται κιόλας λίγο καλύτερα.

Αυτό που πρότεινα ήταν να βρεθούμε όσοι είμαστε εδώ γύρω στο Μαρούσι μιας και είχε γίνει τέτοια πρόταση σε ένα άλλο thread που έκλεισε. Όσοι λοιπόν θέλετε να έρθετε στο Μαρούσι, ραντεβού την Κυριακή στις 11 στην Καφέδρα. Οποιεσδήποτε άλλες συνεννοήσεις θα παρακαλούσα να γίνουν με pm και να μην συνεχιστεί εδώ γιατί το μόνο που γίνεται είναι μπλέξιμο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
QueenofHearts είπε:
Δεν είπε κανείς πως είναι και απαγορευμένο να πάμε, να παίξουν θέλουν τα παιδιά και όχι να μονάσουν στον Άθω οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι το παραπάνω σχόλιο....
Αν διαβάσεις καλύτερα τα quotes θα καταλάβεις γιατί το παραπάνω σχόλιο.
 
Πες μου πως δεν ξέρω να διαβάζω κιόλας τώρα. Και είναι η τρίτη φορά που λέω πως κάνουμε sidetrack το θέμα με το να συνεχίζεται αυτή η συζήτηση για το τίποτα, πόσο μάλλον αυτά τα σχόλια. Αν είχαν κάποιο πρόβλημα οι υπόλοιποι με τα όσα έχουν ειπωθεί, με το ότι είπα πως θα είναι sausage fest ή με οτιδήποτε άλλο, θα είχε ήδη αναφερθεί. Ας μην ξεκινάμε φασαρία για το τίποτα. Storm in a teacup!
 
Απλα τα πραγματα....

"το Θέμα αυτό αφορά τη συγκεκριμένη συνάντηση και κοπή της πίτας"

Δε χρειαζεται ουτε να χαλαμε τις καρδιες μας,ουτε να παρεξηγιομαστε χωρις λογο για απλα πραγματα,

ουτε να κανουμε το thread...Βορειοι vs Νοτιοι. :)

Τα off topic που δεν αφορουν το παρων θεμα θα διαγραφονται!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στον Κορυδαλλό πάντως θα έχουμε "μάχη" και θα "πολεμήσουμε" με αυτό..
 
mike είπε:
Θα προτιμουσα να περασω απο το σπιτι σου ή καπου κοντα εκει στην Πευκη γιατι θα ειμαι απο πιο πριν σπιτι του other_reality (προς Μεταμορφωση) για να φτιαξουμε κατι πραγματακια.

Θανος προς τα που μενεις?
εγω μενω στα βριλησσια κοντα στο σισμανογλειο αλλα μπορω να ερθω οπου μου πειτε
 
telonio είπε:
Στον Κορυδαλλό πάντως θα έχουμε "μάχη" και θα "πολεμήσουμε" με αυτό..
Καλα εσενα εχω να σου τραβηξω κατι φωτο....ονειρο!!! :D

Το νεο μοντελο του retromaniax θα σε κανω.... :p
 
mike είπε:
Θα προτιμουσα να περασω απο το σπιτι σου ή καπου κοντα εκει στην Πευκη γιατι θα ειμαι απο πιο πριν σπιτι του other_reality (προς Μεταμορφωση) για να φτιαξουμε κατι πραγματακια.

Θανος προς τα που μενεις?
Οκ παιδιά ότι σας βολεύει καλύτερα. (Στην περίπτωση αυτή με βολεύει και μένα καλύτερα :p ). Να περάσουμε από κάπου να αρπάξουμε και τον Θανο και είμαστε έτοιμοι.
 

1@θανος[/USER] : εαν θες μπορουμε να συναντηθουμε στο Σισμανογλειο και να παμε μετα για τους αλλους.
 

mike είπε:
1@θανος[/USER] : εαν θες μπορουμε να συναντηθουμε στο Σισμανογλειο και να παμε μετα για τους αλλους.
εννοειται πως μπορω διπλα στο σπιτι μου ειναι απλα ωρα να κλεισουμε και φυγαμε

 
Εχει ακομα χωρο! Για να βλεπω συμμετοχες
 
telonio είπε:
Στον Κορυδαλλό πάντως θα έχουμε "μάχη" και θα "πολεμήσουμε" με αυτό..

Πολύ καλή επιλογή. :thumbup: Θα προτείνω και εγώ μερικές "versus" επιλογές - κυρίως για "αποτοξίνωση" απο τα ποδοσφαιράκια: (δεν έβαλα arcade conversions διότι υπάρχει και ο ΜΑΜΕ που αποτελεί ιδανική λύση για Street Fighter II κλπ, ούτε πολλά turn based παιχνίδια διότι μπορεί να υπάρχει και κόσμος που τα βαριέται ).

(σημειώνω πως οι εικόνες που είχα ανεβάσει ήταν ήδη ανεβασμένες στον server μας !! Δεν ήταν απο εξωτερική πηγή, και απλά τις είχα κάνει fullsize, πράγμα που τις αφαιρούσε απο τα attachments. Aν τις θέλουμε και ως attachments δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αρκεί να μου βρείτε έναν τρόπο να εμφανίζονται στα σωστά σημεία, κάτω απο τα αντίστοιχα κείμενα, όπως είναι τώρα, διότι όταν μπήκαν ως attachments, αυτόματα αφαιρέθηκαν απο το παραπάνω κείμενο :) )

Βallistix: Thunder game του μήνα στο Sprite, και έχει φοβερά "λυσσασμένο" διπλό.



Archer Maclean's Pool: Mε σωστά physics, και με χιούμορ !!



IK+. Και πάλι απο Archer Maclean, ξύλο και άγιος ο Θεός...



Fightin' Spirit. Απλά πανέμορφο. (...έχει άλλωστε ripαρισμένα / modified sprites απο NeoGeo... :p )



Shadow Fighter. Aλλο ένα πολύ ωραίο fighting game.



Το βάζω διότι στοιχηματίζω πως η συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει παίξει Lemmings διπλό. :p



Lotus II (ίσως το καλύτερο της σειράς). To πρώτο μέρος είχε την τιμητική του στο Computer Show. Eίναι καιρός για το 2ο. :D



Moonstone. (ευκαιρία να παίξετε τετραπλό !!)



Αφήστε Kick Off και λοιπές αηδίες, και "καείτε" με Speedball II



Super Cars II. Πάντα του είχα μία ιδιαίτερη αδυναμία σε σχέση με άλλα (Νitro, ATR, Micromachines, κλπ). Ισως να φταίνε τα όπλα... :armed:



Pro Tennis Tour 2. Διότι το είχε πεί και ο Γιωργάκης ο Κυπαρίσσης: "Απο τo καλό στο καλύτερο πάνε αυτά τα παιχνίδια tennis της UBI soft" :D



Τι είπατε; Μόνο σε οκτάμπιτα καταδέχεστε να παίζετε Spy vs Spy ? Μα γιατί τέτοιος ρατσισμός... :p



Star Control. :headbangdude: Yπάρχει και το πολύ ανώτερο sequel, αλλά δεν είναι για Amiga. Μην πτοείσθε όμως. Μιλάμε για έναν απο τους καλύτερους "κλώνους" του... πανάρχαιου Space War.



Πως; Εξακολουθείτε να θέλετε να παίξετε ποδόσφαιρο; Ε, μα δεν τρώγεστε με τίποτα... :p Ορίστε λοιπόν δύο ωραία ποδοσφαιράκια για να παίξετε (είναι αμερικάνικα, αλλά με λεπτομέρειες θα ασχολούμαστε τώρα; :supergrin: )





(σημειώνω πως οι εικόνες που είχα ανεβάσει ήταν ήδη ανεβασμένες στον server μας !! Δεν ήταν απο εξωτερική πηγή, και απλά τις είχα κάνει fullsize, πράγμα που τις αφαιρούσε απο τα attachments. Aν τις θέλουμε και ως attachments δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αρκεί να μου βρείτε έναν τρόπο να εμφανίζονται στα σωστά σημεία, κάτω απο τα αντίστοιχα κείμενα, όπως είναι τώρα, διότι όταν μπήκαν ως attachments, αυτόματα αφαιρέθηκαν απο το παραπάνω κείμενο :) )

Ballistix.jpg

archer.jpg

ik.jpg

fighting spirit.jpg

shadow fighter.jpg

lemmings.jpg

lotus 2.jpg

moonstone.jpg

speedball.jpg

super car 2.jpg

pro tennis tour.jpg

spy vs spy .jpg

star control.jpg

football.jpg

football 2 .jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ είμαι ετοιμοπόλεμος με ενα atari 7800. Θα φέρω και την οθόνη μου που έχει scart βυσμα για να το συνδέσω. Δεν έχω πολλά cartridges για την κονσόλα αυτή, καμια 10αριά μόνο. Σίγουρα εχει Galaga για να παίξει ο Γουώλης :D . Θα φέρω και το harmony cart, όμως με το composite βύσμα δυσκολεύεσαι να επιλέξεις παιχνίδι. Θα δειτε τί εννοώ όταν το συνδέσουμε. 6 με 6.30 θα είμαι εκεί. Υποθέτω θα παραγγείλουμε το κάτιτίζ μας, δε θα μείνουμε με άδειο στομάχι, αλλιώς αμα είναι να φέρω ταπεράκι :D .
 
Mαζι μου θα ελθει και ο grigorios1972
 
Πιθανώς να πέσει κανένα ρετρό ξεγυρισμένο κορυδαλλιότικο σουβλάκι.
 
μην ανησυχειτε ειπαμε θα φερω famiclone μην μου πειτε δεν θελετε να παιξετε track n field σημερα??
 
Last call για οποιον θελει να ερθει
 
Είδα τον maxouli χτες, μου είπε πως υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα