Κοπή πίτας ΚΑΙ Gaming μάζωξη (όλα σε ένα!) - 20/2/2016 18:30

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
και ο stratulator μου ειπε πως παιζει να ερθει αλλα δεν ξερει σιγουρα
 
Θα έχω μαζί μου και μια κάμερα αν χρειαστεί να θυμόμαστε ποιός έχανε και ποιός κέρδαγε και ποιός έτρωγε κρυφά την ώρα που οι άλλοι ιδρώνανε στα πληκτρολόγια. Αυτό δεν περιορίζει κανέναν αλλον να φέρει τη δική του κάμερα. 2 κάμερες καλύτερες από μία.
 
Εν τω μεταξύ μάγκες όσοι θα φέρετε κονσόλες, θα φέρει κανείς και καμιά οθόνη ή θα τις κοιτάμε όλες και θα χαιρόμαστε; :supergrin:
 
telonio είπε:
Εν τω μεταξύ μάγκες όσοι θα φέρετε κονσόλες, θα φέρει κανείς και καμιά οθόνη ή θα τις κοιτάμε όλες και θα χαιρόμαστε; :supergrin:
Δυο 14αρες SONY που εχω ειναι στο εξοχικο.... :(

Μαλλον μας βλεπω να εκθειαζουμε την πραματια ο ενας του αλλου.... :fafoutis:

Τα λεμε απο κοντα σε λιγες ωρες παιδες... ;)
 
Έβαλα μερικά πράγματα έτσι για να υπάρχουν.

Βασικά στήνω τον χώρο εδώ και 3 ώρες

Μέχρι τώρα έχω δύο ελλείψεις: Το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης και το ποντίκι που παρέδωσε πνεύμα

IMG_0073.JPG

IMG_0074.JPG
 
Αντώνη υπάρχει κενός χώρος να μπούν τα πράγματα; Έχω φορτώσει στο αμάξι αρκετό υλικό.
 
!!!!!!

Θα τα χωρέσουμε! Το πολύ-πολύ θα είναι αυτά μέσα και εμείς απ' έξω :)

Έχω βάλει

-Μια CRT τηλεόραση 25άρα

-Ένα CRT VGA monitor για την Amiga

-Ένα TFT monitor με s-video για ότι έχει s-video

-Δύο PCs με 24ρια monitors για MAME

-Και μερικά homes.

Και φυσικά ηχητικό εξοπλισμό
 
Nα φερω μια 10αρα crt?Θα χωρεσει??

Edit:την φερνω και το πολυ πολυ την αφηνω στο αυτοκινητο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παίδες, με τόσα μηχανήματα.......δεν κάνουμε έκθεση, την όρεξή μας παμε να ικανοποιήσουμε!

pacman-pizza-eatting-salami-table-35159677.jpg


Εγω όπως είπα θα φέρω οθόνη για το 7800. Θεωρώ πως όσοι φέρετε αμιγκάκι(α), θα έχετε και οθόνες. Επίσης αυτός που θα φέρει Αμσταρντ, σίγουρα θα φέρει οθόνη μαζί του αλλιώς πώς; Οι κομοντοράδες και οι σπεκτρουμάδες θα έχουν πρόβλημα. Γι'αυτό και γράφω πώς δεν πάμε για έκθεση. θελω να πω ότι αν καποιος θελει να φέρει το Χ σύστημα αλλά δεν έχει οθόνη, καλύτερα να το αφήσει σπίτι του. Μονο ολοκληρωμένα συστήματα μας βολεύουν.
 
Κανα dreamcast θα εχουμε? ειναι το καλυτερο μηχανημα για τετραπλο, ειδικα σε κατι NBA showtime κτλ. Βρειτε και 4 χειριστηρια φυσικα!
 
Αλλη μια ρετροσυναντηση περασε στο χρονοντουλαπο του retromaniax!!! :)

Καταρχας,ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αντωνη για την φιλοξενια.... :thanx2: .....αψογος σε ολα!!! :worship:

Στο ρεζουμε της βραδιας.... :D

Το παρων το δωσαν ολοι - εκτος του billy... :( - και ετσι αποφευχθηκε ο κινδυνος κυρωσεων απο γνωστη κυρια του φορουμ!!!! :D :p

Χαρηκα ιδιαιτερα που γνωρισα επιτελους απο κοντα Imgema,telonio & Other_reality. :)

Επισης χαρηκα που ξαναειδα μετα απο πολυ καιρο,Ajax,Rygar,θανο & mike. :)

Οι συζητησεις πολλες και ποικιλες,αλλα κατα το πληστον κινηθηκαν περι Gaming. :cool:

Να μην μακρυγορω,τον λογο εχει το φωτογραφικο υλικο με τον αναλογο σχολιασμο.... :D

Τα ρετρομασινια και τα κονσολικα

Commodore...

fetch


AMIGA...

fetch


SEGA SATURN...

fetch


MEGA DRIVE....

fetch


Με τα δυο παραπανω μασινακια ( συν 1 Dreamcast που εθεαθηκε στο χωρο)

θα μπορουσε καλλιστα να χαρακτηριστει και SEGA Gaming Night.... :diablotin:

Πολυ δισκετα ρε παιδι μου..... :D

fetch


Το Κοπη το Πιτα

Η πιτα...

fetch


Την αρχη για την κοπη εκανε ο Αντωνης....

fetch


....στην συνεχεια ομως πηρε τα ηνια - και το μαχαιρι - ο Πανος.

Φημες λενε οτι ηθελε να παρει ολη την δοξα μονος του....

fetch


...βεβαια μετα το ξανασκεφτηκε και πηγε να καλοπιασει τον Αντωνη

δινοντας του ενα κομματι απο την πιτα....

fetch


.....γιατι εκανε σικε κοπη με αποτελεσμα το φλουρι να μην πεσει σε κανεναν!!! :sealed:

fetch


Gaming Time....

Ο Αντωνης σε πληρη προσηλωση επι τω εργο πανω απο ενα ATARI 7800.... :D

fetch


Ζηλεψε και ο filfil (κατα κοσμον Φιλιππος) και ειπε να δοκιμασει κι εκεινος την τυχη του,

υπο το βλεμμα του Ρηγανη.... :D

Κρινοντας ομως απο την εφραση του Ρηγανη...μαλλον ηταν ατυχες το αποτελεσμα!!! :D

fetch


Ο οποιος Ρηγανης σε καποια στιγμη βρεθηκε να ειναι το επικεντρο,αποσπωντας κολακευτικα σχολια για τους κοιλιακους του....:biglaugh:

fetch


Μονομαχια Γιγαντων....Wally vs mike..... :D

fetch


Τα κουιζ της βραδιας...

Βρειτε σε ποιον ανηκουν τα χερια που παιζουν ποδοσφαιρακι στην AMIGA με το Tomahawk.... :D

fetch


Και ομως...βρεθηκε ατομο που ηθελε να παιξει Rise of the Robots!!!!! :eek:

Μαντεψτε ποιος.... :D

Και για να σας προλαβω....Οχι,δεν ηταν ο γραφων!!! :nono:

fetch


Backstage photos...

Καποιος προφανως δεν ηθελε να γινει το κοπη το πιτα

και ειπε να κωλυσιεργησει την διαδιακασια,βαζοντας πανω στο κουτι παιχνιδια απο ATARI....

fetch


Η βραδια βεβαια ειχε και μουσικη επενδυση.... :cool:

fetch


Σε γενικες γραμμες η βραδια ηταν ΣΟΥΠΕΡ και περασαμε ΤΕΛΕΙΑ!!! :headbangdude:

Με την ευχη να ξαναβρεθουμε......Και του χρονου παιδες!!! :beer:
 
Mπράβο σας κύριοι, και χαίρομαι που προλάβατε και να κόψετε την πίττα, αλλά και να ξεδώστε με games !! (δεδομένου ότι ο χρόνος και για τα δύο πρέπει να ήταν περιορισμένος).

Δυστυχώς εγώ ξεμπέρδεψα απο δουλειές μετά τις 6 το απόγευμα, οπότε και έπεσα ξερός απο εξάντληση μόλις γύρισα σπίτι...

Ισως την επόμενη φορά να τα καταφέρω !!
 
Πω πω πω!!!

Μπράβο ρε μάγκες!

Ωραία πράματα!

Κόλλησα με τα κουτάτα παιχνίδια του 7800 (δάκτυλος teloniou υποψιάζομαι). Nice! :thumbup:

Αναμενουμε την εμπειρία ολονώνε :fafoutis:

Να'σαι καλά κυρ Σταύρο, για το έγκαιρο και έγκυρο ρεπορτάζ! :thumbup:
 
Χαχαχαχαχα ωραιες φωτο Σταυρο!

Περασα εξαιρετικα και ξαναειδα παιδια που ειχα λιγο ή πολυ καιρο να δω.

Εγιναν ολα πολυ αυθορμητα και παρολο που μας βγηκαν και προβληματα που δεν ειχαμε υπολογισει, νομιζω αυτα ειναι τα ωραια σε μια gaming μαζωξη.

Και πιτα υπηρχε, και βαρελι μπυρα και πιτσες και κονσολικα.

Δυστυχως δεν προσεγγισε το μερος ουτε θηλυκη γατα σε ακτινα 2.5 χιλιομετρων (εγινε σχετικη ερευνα).

Σκανδαλο με την πιτα που το φλουρι δεν επεσε σε κανεναν και εμεινε στο κεντρο του ταψιου.

Ο Αντωνης πρεπει να προπονειτο στο Galaga του 7800 του Ρηγανη μυστικα διοτι πηρε το χειρηστηριο (δηθεν απροετοιμαστος) και το ελιωσε το παιχνιδακι.

Ωραιοι αγωνες μεταξυ mike και other_reality στα αμιγκοποδοσφαιρα.

Γελασα με το Moonstone :)

Χορταστικα co-op σε Dodonpachi/Twin Cobra/Raiden/Bubble Bobble με arcade sticks (και πολλα credits :) )

Εσκασα στα γελια με το co-op στο Pang με Shock Telonio ή οποιοι ειχαν βαρεσει μαλλον μερικες μπυριτσες παραπανω και δεν υπηρχε φουσκα που να μην τους ακουμπουσε

Τα υπολοιπα παιδια την επεσαν στο SNES.

Ο Αντωνης ειχε ετοιμα και αλλα μηχανηματα σε περιπτωση που ερθουν συγκεκριμενα μελη (BBC Master, Acorn Electron, Atari STE κτλ)

Ευχαριστουμε Αντωνη! Να το ξανα-επιχειρησουμε!
 
billy είπε:
Δυστυχώς εγώ ξεμπέρδεψα απο δουλειές μετά τις 6 το απόγευμα, οπότε και έπεσα ξερός απο εξάντληση μόλις γύρισα σπίτι...

Ισως την επόμενη φορά να τα καταφέρω !!
Την επομενη δεν γλυτωνεις....σηκωτο θα σε φερουμε!!! :biglaugh:

DINO είπε:
Ωραία πράματα!

Κόλλησα με τα κουτάτα παιχνίδια του 7800 (δάκτυλος teloniou υποψιάζομαι). Nice! :thumbup:
Μην παιρνεις και ορκο....αλλος ειναι υπευθυνος....
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]...... :fafoutis:

DINO είπε:
Να'σαι καλά κυρ Σταύρο, για το έγκαιρο και έγκυρο ρεπορτάζ! :thumbup:
Ευχαριστω αγορινα,να 'σαι καλα!!! :thumbup:

DINO είπε:
Αναμενουμε την εμπειρία ολονώνε :fafoutis:
Και τις φωτο.... :D

Την επομενη ελπιζω να δωσεις το παρων....επιβαλλεται!!! :boss:
 
O :fafoutis: τα έφερε λοιπόν;

Του'χω πει οτι τον εκτιμώ απεριόριστα; :D

Πάνο, ένα από τα προβλήματα ήταν και η απεικόνιση του Double Dragon που είδα στη φωτο; :D

Respect στον Αντώνη, που είχε προβλέψει επιπλέον μηχανήματα!

Τι να πω ρε παιδιά; Ελπίζω να με αξιώσει ο Θεός να σας δω από κοντά κάποια στιγμή...
 
Wally είπε:
Χαχαχαχαχα ωραιες φωτο Σταυρο!
Ευχαριστω Πανο! :thanx2:

DINO είπε:
Πάνο, ένα από τα προβλήματα ήταν και η απεικόνιση του Double Dragon που είδα στη φωτο; :D
Ηταν εκδοση για AMIGA τι περιμενες.... :diablotin:

Οχι,ενταξει...μια χαρα ηταν,ο φωτογραφος εκανε πατατα και πετυχε καρε πανω στην αλλαγη.... #) ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια περασαμε!

Στην αρχη υπηρχαν τεχνικες δυσκολιες που εδειχναν οτι θα χαλαγαν ενα μερος του σκηνικου ,αλλα τελικα τις ξεπερασαμε και αυτες :thumbup:

Το προγραμμα τα ειχε ολα: κουβεντα,κοπη πιτας,μπυρες,φαι, και φυσικα gaming!

Εγω κυριως αναλωθηκα στο PC με τον Snes emulator(+original χειρηστηρια) στο οποιο παιξαμε αρκετα διπλα κυριως με τον Imgema(Ο οποιος με πελατιασε σχεδον σε ολα τα games :p ). Ενω καποιοι λιγο πιο διπλα σε αλλη κονσολα(ονοματα δεν λεμε) παιζανε Street Fighter και Mortal Kombat με 3 κουμπια! :xm:

Ευχαριστουμε πολυ Αντωνη για την φιλοξενια και οποτε θελετε να το επαναλαβουμε!
 
Καλα περασαμε, ειδα παιδια που ειχα καιρο να δω και γνωρισα και απο κοντα καποιους.

Ειχα να ερθω σε συναντηση χρονια, και χθες ηταν νομιζω και η καλυτερη γιατι ειχε και gaming. Τελευταια φορα που ειχαμε παιξει ηταν τα σενσιμπλοgatherings αν θυμαμαι καλα, η εχω χασει κατι ;

Ο χωρος ειχε ρετριλα στο φουλ, παιξαμε, χαβαλεδιασαμε, κοψαμε πιτα, πιτσομπυρα, ε τι αλλο ; !

Φοβερο το Ρυγαρο-Αταρι, κουκλι και στην πενα με τα κουτατα παιχνιδακια του, ωραιο setup με custom arcade sticks για σουτερια, τα κομοντορια και τον σπεκτρουμακο τα ξεχασαμε !

Τωρα να πω οτι δεν γινοταν να μην παιξουμε kick off και sensible, αφησα τον mike να μου βαλει κανα γκολ γιατι ειμαι καλος ανθρωπος. Μεχρι και στο md βαλαμε sensi, αλλα ο αγωνας δεν ολοκληρωθηκε γιατι καποιος πατησε το ρεσετ :p

Μακαρι να μπορουμε να κανονιζουμε τετοιες βραδιες, μια στο τοσο !

Να ειναι καλα ο Αντωνης για την αψογη φιλοξενια και φυσικα για τον κοπο του να στησει, μαζεψει κλπ το χωρο που κατελαβαν οι ρετρομαντραχαλοι !
 
Παρέστη και εγώ για ολίγον στην περιβόητη μάζωξη αυτή. Πολύ θερμή ατμόσφαιρα, καλά όλα τα παιδιά και με μεγάλη ποικιλία σε πλατφόρμες για να παίξεις. Το Sensible Soccer έδινε και έπαιρνε, Bubble Bobble, Street Fighter, μέχρι και Blood Money είδα εν δράσει. Να μην ξεχάσω και το μοναδικό Atari 7800 με την καταπληκτική έκδοση του Galaga.

Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για την ωραία βραδιά και του χρόνου εύχομαι να παραστούνε περισσότεροι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα