Κοπή πίτας 2013 [Αθήνα]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
video80 είπε:
Παιδιά τι καιρό κάνει Αθήνα? Ετοιμάζομαι σε λίγο να ξεκινήσω (απο Ωρωπο) και έχει μεγάλη κακοκερία! Καταρακτόδη βροχή + ομίχλη!
Ψιχαλιζει αυτη την στιγμη!!
 
Και εδώ... χάλια είναι ο καιρός... Μιά σταματάει... μιά βρέχει... :(

 


Σόμπες θα 'χει στο Στ
άβλο;;; Μην πουντιάσουμε κιόλας...
2029.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε κανα 10λεπτο ξεκινάω και ναι αυτή τη στιγμή έχει σταματήσει η βροχή εδώ (Ωρωπό)!

Τα νεότερα είναι οτι έρχομαι μόνος μου τελικά (χωρίς την αδερφή μου).

Πρώτα ο Θεός τα λέμε στο στάβλο...
 
Παίδες εδώ ρίχνει καρέκλες και δε βλέπω το λόγο να μη ρίχνει και στο δρόμο. Οπότε ξεχάστε με.
 
Rygar τι λέει η Χαλκίδα? Πρεπει να χουμε τον ίδιο κερο ,εμεις επιρεαζόμαστε πιο πολύ απο Ευβοια παρά απο Αθήνα.

Rygar είπε:
Παίδες εδώ ρίχνει καρέκλες και δε βλέπω το λόγο να μη ρίχνει και στο δρόμο. Οπότε ξεχάστε με.
Με πρόλαβες... (ευτιχώς για τους Ωρωπιωτες ο καιρός της Ευβοιας έρχετε εξασθενημένος)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παίδες καλά να περάσετε! Για κάποιο λόγο νόμιζα ότι η κοπή θα ήταν στις 6 και όχι στις 8 και στις 9 έχω κανονίσει να ξεσκονίσουμε τα D&D (έτσι κι αλλοιώς δεν θα ακολουθούσα σε τυχόν φαγητό, σιχαίνομαι τα μαγαζιά στο μοναστηράκι - θησείο και πέριξ) οπότε τα λέμε σε άλλη συνάντηση, μια και έχω χρόνια να ρίξω "ζαριές" στο αγαπημένο μου παιχνίδι.
 
Δυστυχώς ο καταραμένος καιρός κατέστρεψε τα πάντα λυπάμαι που δεν θα

μπορέσω να παρευρεθώ και να δώ τόσα αγαπημένα πρόσωπα. :icon_cry:

Το αστείο είναι οτι φέτος ένιωθα τυχερός και οτι θα μου τύχει το φλουρί

και τελικά ούτε καν θα είμαι εκεί να γευτώ την πίτα!! :icon_cry:
 
Αλλη μια ρετροσυμμαζοξη που ηταν υπεροχη οπως οι προηγουμενες! :)

Αυτη τη φορα ακομα πιο υπεροχη για τον λογο οτι κοψαμε (επιτελους!!!! :d@redevil ) τη ρετροβασιλοπιτα μας!!! :D

attachment.php


Ηταν σχεδον ολοι εκει... :D

Τελικα η βροχη δεν μας εμποδισε! ;)

Ξεκιναμε με τον σερβιτορο...που δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα ηταν λιγο...καταλαβατε τωρα... :diablotin:

attachment.php


Μaddog που φαινεται καπως σκεπτικος (μαλλον σκεφτοταν να αποσκιρτησει και να γινει Nintendo fan :biglaugh:).

Στο βαθος διακρινεται και ο Ajax87 που και αυτος μια σκεψη την ειχε (τον κοβω να γινεται Sonic fan με 1.000!!!! :p )

attachment.php


Shock σε ρολο φωτορεπορτερ... :) ... και angel_grig με ολα τα φωτα της δημοσιοτητας πανω του!:biglaugh:

attachment.php


retrofan σε ενδιαφερουσα συζητηση με...με...ατιμο αλτσχαιμερ... :banghead:

Juanita με την φωτογραφικη ετοιμη ανα χειρας... :)

Και filfil 1 σε πληρη συλλογισμο! :xm:

attachment.php


PAPPOYS,angel_grig και Rinus Cesar να κοιτουν με περιεργεια τη νεα φωτογραφο του φορουμ. :eek:

attachment.php


Μετα απο πολυωρες διαπραγματευσεις αναμεσα σε herco και Shock για το ποιος θα κοψει την πιτα... :D :p :D

attachment.php


Νικητης ηταν ο herco... :D

attachment.php


Εδω θελω να κανω εντονη διαμαρτυρια, γιατι ο Shock εκανε "σφηνες" με την φωτογραφικη του και μου μποικοταριζε τις φωτο!!! :animangry:

Υπαρχουν ντοκουμεντα... :p

attachment.php


attachment.php

Βεβαια καποια στιγμη τα βρηκε σκουρα ο herco με την βασιλοπιτα και ειπε να αναλαβει ο Shock... :D

attachment.php


attachment.php


Ενταξει βγηκε λιγο θολη αλλα βγαζετε ακρη... :p




Αλλα τελικα τον "εφαγε στο νημα" η Juanita...:biglaugh:

attachment.php


Η οποια Juanita μπορω να πω οτι εκοβε αρκετα ικανοποιητικα κομματια!:dribble:

ΤΙΙΙΙΙ?????!!!!!!! :eek: Δεν με πιστευετε????:mad:

Υπαρχουν αποδειξεις!!!!:tongue:

attachment.php


Και ΟΧΙ...το κομπολοϊ δεν ειναι του Wally...δικο μου ειναι! :p

Τελικα μετα απο αρκετη ωρα...ειχαμε νικητη!!! :D

attachment.php


Συγχαρητηρια Ηρακλη! :thumbup:

Φημες θελουν τον Wally να την κοπανησε με το δωρο για να αποφυγει την παραδοση του στον νικητη...:biglaugh:

Συνοψη βραδιας...

Ηταν για ακομα μια φορα μια ωραια ρετροσυναντηση κατα την οποια αναλυθηκαν πολλα και

διαφορα θεματα οπως: ρετρο υπολογιστες,κονσολες,game,

επιτραπεζια,στρατιωτακια Timpo (εδω εδωσε τα φωτα του ο φιλτατος filfil 1 :D )

αναμεσα τους και το καυτο θεμα των playmobil (σιγα να μην το ξεχναγα :p ),

εδω θελω να σημειωσω οτι βαλαμε καποια στιγμη και τον angel_grig

στην playmobilοκουβεντα αλλα δεν την παλεψε ο κακομοιρος...καηκε!!!!!:burn:

Υπηρξαν βεβαια και διαφορες συζητησεις περι ανεμων και υδατων! :)

Ειχα την τυχη και την τιμη να γνωρισω απο κοντα επιτελους τους Juanita :flower: , Ajax87 :)

και να μαθω τα αληθινα ονοματα των Maddog και Mike. :)

Δεν προλαβα να μιλησω με ολους αλλα ολο και κανα-δυο κουβεντες καταφερα να ανταλλαξω. :D

Στεναχωρo σημειο της βραδιας η απουσια των Rygar,Sonic,pooky... :(

Πληροφοριες λενε ομως τα εξης...

Του Rygar δεν δουλεψε το GPS (παλι) και βρεθηκε ναι μεν στο Σταβλο αλλα σε...αληθινο!!!! :eek:

Ο Sonic ξεκινησε για να ερθει αλλα επιασε κουβεντα με τον ψιλικατζη της γειτονιας και ξεχαστηκε... :wait2:

Ο pooky τεσταριζε νεα κονσολα και καινουργιο game... :D

Ελπιζω σε μελλοντικη συναντηση να τους δω. :)

Να ειμαστε καλα και γεροι και ραντεβου για το κοπη το πιτα του 2014!!! :flower: :flower:

Και οπως ηδη διαπιστωσατε οι φωτογραφιες δεν αργησαν καθολου να ανεβουν...στο τσακ-μπαμ!!!:wink:

Ονοματα δεν λεμε....:biglaugh::tongue::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία βραδιά!!Θα συμφωνήσω για τον σερβιτόρο..Πολύ ωραία παρέα και συζητήσεις καυτων θεμάτων(βιντεοταινίες 80s,συζήτηση περί cult festival) και άλλα όμορφα!Ο χώρος ήταν επίσης πολύ καλός κι επίσης μου έκανε εντύπωση η απουσία της Caprice!Άντε και του χρόνου (και χωρίς καταιγίδα!!!)
 
Dennisd1982 είπε:
κι επίσης μου έκανε εντύπωση η απουσία της Caprice!
Οικογενειακες υποχρεωσεις την κρατησαν μακρια μας δυστυχως.... :(
 
Mια χαρά περάσετε βλέπω. Μπράβο, χαίρομαι.

Συγχαρητήρια και στον τυχερό του φλουριού. Άντε και του χρόνου με υγεία να τα καταφέρουμε και μεις να ξανάρθουμε :)

stayros είπε:
Και οπως ηδη διαπιστωσατε οι φωτογραφιες δεν αργησαν καθολου να ανεβουν...στο τσακ-μπαμ!!!:wink:

Ονοματα δεν λεμε....:biglaugh::tongue::biglaugh:
Γκρινιάρη. Για σασπενς το κάναμε :D :D :D
 
Μπράβο παιδιά. Ειμαι ο μόνος δικαιολογημένος που δεν ήρθα, ελέω και της απόστασης. Συγχαρητήρια Χερκουλ (καλη σταδιοδρομία κλπ κλπ). Γουώλη αδυνάτισες ή μου φαίνεται; Γενικώς δε μ'αρέσει να ακυρώνω, ομως ο καιρός μου τα χάλασε. Προσβλέπω σε μια επόμενη συνάντηση.
 
@Rygar Δεν εφτανες με τετοιο καιρο απο Χαλκιδα!

Εκανα μια εμφανιση αστραπη λογω βροχιτιδας της μικρης μου κορης. Χαρηκα διοτι ειδα παλιους φιλους, παιδια που περιμενα να δω λογω της λιστας συμμετεχοντων και παιδια που δεν περιμενα να δω και ενιοτε δεν ειχα ξαναδει ποτε παρα το γεγονος οτι "μιλαμε" τοσα χρονια μεσω του φορουμ!!

Την παρασταση εκλεψε ο Ηρακλης που με το φορητο ανιχνευτη μεταλλων εντοπισε και κερδισε το φλουρι.

Κριμα που ο καιρος δεν ηταν συμμαχος. Προσωπικα εφτασα λουτσα και φοβαμαι οτι οι "μηχανοβιοι" δεν καταφεραν να ερθουν. Φωτεινη εξαιρεση ο Mike που δεν μασαει απο βροχες και καταιγιδες.

Πιστευω παντως οτι περασαμε μια χαρα. Τα λεμε στην επομενη συναντηση με πιο ευχαριστο καιρο και ευκολοτερη προσβαση...
 
Πάνο περαστικά στη μικρή!

Μπράβο που περάσατε καλά! Και του χρόνου παίδες!

@stayros: Χα, μόνο κονσόλα δεν άναψα χτες, ή για την ακρίβεια έπαιζε Forza μια καλή μας φίλη. Λόγω προχωρημένης ηλικίας είχα δέσει κόμπο ότι είναι 6 το απόγευμα η πίττα (μάλλον από του Φώτη προχτές) και όχι 8, οπότε είχα κανονίσει 9 και κάτι να μαζευτεί η παλιά παρέα για λίγο D&D μια και δεν κάθομαι σε φαγητά, ούτε και μπορούμε συχνά να βρισκόμαστε. Οπότε όταν είδα την ώρα δεν προλάβαινα με τη καμία.

Highlight ήταν ότι βρέθηκα με ένα παλιό μέλος της παρέας ο οποίος είναι πια εξωτερικό και παίζαμε μέσω Skype.

Όσο για τη κονσόλα που λες, ΟΚ, ενώνω ένα 360 και ένα pc σε ένα κουτί, οπότε τα τεσταρίσματα είναι συνεχή!!!!!!!! Stay tuned!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και ήμασταν οι μισοι από πέρυσι, ήταν μία ζεστή και ευχάριστη παρέα!
 
Πρωτη φορα ηρθα σε κοπη της πιτας γνωρισα πολλα παιδια που μιλαγαμε στο φορουμ εδω και αρκετο καιρο και αλλους που δεν μιλαγαμε :p . Με υγεια και του χρονου!!

υγ. Στημενο το φλουρι!! ο Herco που εκοβε την πιτα , τυχαια (και καλα :p ) το κερδισε!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταρχην ευχαριστω οσους τα καταφεραν να ερθουν - δεν ηταν καιρος αυτος για εξοδους - η επομενη συναντηση ελπιζω να ειναι και "καιρου επιτρεποντος". Επισης, τον Αντωνη για την Πιτα Γιγας και τη φωτογραφικη καλυψη (η χατζαρα που κοψαμε την πιτα ηταν δικη σου ή του μαγαζιου ? γιατι εκει την αφησαμε)

Χαρηκα που ξανα ειδα τους παλιους, τους σταθερους σε εμφανισεις, τα νεωτερα μελη αλλα και καποιες εκπληξεις. Οπως παντα δεν μπορεσα να μιλησω με κανεναν σχεδον - με τραβαγε και η Χουανιτα να μου πει που πρεπει να παμε μετα για φαγητο... τα γνωστα.

Zητω συγνωμη που εγκατελειψα νωρις αλλα το στομαχι μου εχει παντα διαφορετικη γνωμη για το ποσο διαρκουν οι εξοδοι μου.

Ο φορητος ανιχνευτης μεταλλων δουλεψε μια χαρα για το φλουρι - αλλα μιας και ηταν η πρωτη πιτα χωρις δωρα - βλεπω τη νεα Χρονια να ειναι το ιδιο τυχερη με την προηγουμενη...

Τωρα για τα γνωστα πηγαδακια (η κουλτουρα των συναντησεων) - εντυπωση μου εκανε αυτο με Maddog και Don Dokken - παντως αποκλειεται να μιλουσαν για τα κοινα μουσικα τους γουστα.

Rygar μην ανησυχεις - δικαιολογησα καταλληλα την απουσια σου :p

Και του Χρονου :)
 
Ήταν άλλη μια πολύ όμορφη συνάντηση!

Χάρηκα πάρα πολύ που είδα πολλούς παλιούς φίλους αλλά και ακόμα περισσότερο που γνώρισα και μερικούς που δεν είχε τύχει να συναντήσω παλιότερα: (WalkerYannis, Ajax87 και βέβαια τον pitsunami μετά της γλυκύτατης συζύγου, η οποία μάλιστα του ετοιμάζει ήδη τον διάδοχο και κληρονόμο της συλλογής!). Να'στε όλοι καλά παιδιά!!!

Ήταν κάπως μικρότερη από την περσινή -μάλλον φταίει που δεν μπόρεσαν να μας τιμήσουν οι δύο κυρίες από τον Βορρά που έχουν μεγάλο fan club στο forum :flower: και θα μάζευαν περισσότερο κόσμο από τον Ηρακλή και τον Γουόλυ ;) - αλλά η ώρα κύλησε πολύ ευχάριστα.

Και αφού είπαμε τα καλά, θα προχωρήσω στις καταγγελίες. :p

-Καταγγέλω το προεδρείο (Wally, Shock, Herco) που εξαφανίστηκε με συνοπτικές διαδικασίες και ευρεία ποικιλία δικαιολογιών πρώτο.

-Καταγγέλω την miss Wally που δεν συγκρατεί την παντόφλα ούτε καν για την κοπή πίτας του forum.

-Καταγγέλω τον pooky που έβαλε άλλη υποχρέωση για το ίδιο βράδυ. Retromaniax συνάντηση πάει σκέτη και με αόριστο χρόνο τελειώματος, δεν βάζουμε άλλα! Για το Αλζχάιμερ του ωραρίου δεν φταίει, έχει πιάσει εδώ και καιρό τα δεύτερα -άντα...

-Καταγγέλω τον Sonic που αφού πρώτα με ξύπνησε το απόγευμα για να ζητήσει αγώι και με αναγκασε να τον κράξω για τα καλά στον ύπνο μου, μετά δεν εμφανίστηκε. Μάλλον φοβόταν μην συναχωθεί...ή μην τον δείρω που με ξύπνησε!

-Καταγγέλω τον Rygar γιατί η φετινή του δικαιολογία ήταν πολύ πιό πειστική από την περσινή με το GPS!

-Καταγγέλω την Juanita που δεν κρατιόταν για την μασαμπούκα και τους μάζεψε όλους και έφυγε σφαίρα για την ταβέρνα από τις 10 παρά! Ούτε καν τον φραπέ δεν είχαμε τελειώσει εγώ και ο Don...

Δυστυχώς οι οικονομικές περικοπές (15 ευρώ για να βγάλω Σ/Κ...ανάθεμα τους λογαριασμούς...) δεν επέτρεψαν να ακολουθήσω στην μάσα, αλλά μείναμε στον Στάβλο σε μια μικρή αλλά πολύ ζεστή παρέα εγώ, ο Don Dokken, ο Getta Robo, ο pitsunami και η miss pitsunami. Όταν τελειώσαμε τους φράφφους με τον Don, πήγαμε μετά από πρόταση του Getta Robo που είναι νέο παιδί και τριγυρνάει ακόμα (οπότε γνωρίζει τα καλά μέρη καλύτερα από εμάς τα γερόντια...) σε ωραιότατο κοντινό μπαράκι με την μπύρα στα 2 ευρώ και κάτσαμε σχεδόν ως τις 1. Τον ευχαριστώ κιόλας που κέρασε την δικιά μου και επιφυλάσσομαι. :)

Και το τελικό follow up:

Αφού οικειοποιήθηκα το σεβαστό κομμάτι πίτας που απέμεινε, το έφερα σπίτι και σήμερα το πρωί το ανακάλυψαν τα μικρά. Ιδού τι έγινε μετά:

Ορμήσαν σαν παλαβά. Σας ορκίζομαι, τα ταίζω κανονικά, δεν λιμοκτονούν...

attachment.php


Το χαμόγελο της επιτυχίας (x2). Μάσα εκτός προγράμματος!

attachment.php


Με τα μούτρα στο πιάτο. Το "monster appetite" στην πυτζάμα της μικρής συμπτωματικό αλλά απόλυτα αντίστοιχο της κατάστασης.

attachment.php


Εγώ με την κόρη. Φωτογράφος: Νίκος, 5,5 ετών.

attachment.php


Εγώ με τον γιό. Ο μικρός ακόμα μασουλάει. Φωτογράφος: Δώρα, 4 ετών. Εντάξει, πήρε λίγο κλίση αλλά καλά τα κατάφερε... :)

attachment.php
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα